Skoči na vsebino

Gospodarska kriza/recesija

* * * - - 7 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
11686 odgovorov v temi
voodoo child
voodoo child

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 930
  • Avtomobil: kwatro, 911 Safari

Imel sem navadni s.p. nekje 5 let nazaj in sem plačal takrat z vsemi stroški (potnih nimam delam doma) x2 več kot normiranc. Seveda me je računovodstvo zajebalo ker bi lahko na hitro investiral v opremo in ne bi dal državi tega denarja. To nisem takrat vedel ker se nisem spoznal. Pa ravno navadni s.p. mi je jeba,ker toliko časa vzame z popisovanjem materiala, če na koncu leta prišparam jurja se mi ne splača-časovno preveč zamudno in mukotrpno . Bom dal pa res v poizvedbo ker sedaj imam otroka.

Prikaži več možnosti

krneki328
krneki328

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 053

Od zdej naprej samo se filanje telefona,konc z umivanjem :)

Screenshot_20220923-191912.png

20220923_191942.jpg
Prikaži več možnosti
    • alesh je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 021
  • Avtomobil: Bmw

Ali ste vedeli, da z kurjenjem ene izrabljene pnevmatike segrejete vodo za prhanje 6 clanske družine za 2 dni :ok2
Greta approved :skrbast
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 954
  • Avtomobil: Japonski eksot

Zdej ko je bencin " poceni " bi si mogoce lahko privoscili zazgati parlament z bando vred, pa se toplejsa bo ljubljana pa se bo manj kurilo.
Prikaži več možnosti
    • Jerry, Hebel, perobmw in 5 ostalim je všeč

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 525
  • Avtomobil: bmw

Nikoli ampak res nikoli si nisem mislu da bom mogu nosit masko ce bom hotu ven na zrak,tudi nikoli si nisem predstavlu da mi bodo drugo govoril na kolk stopinj se bom lahko ogreval
Prikaži več možnosti
    • branevrankar je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 001
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Od zdej naprej samo se filanje telefona,konc z umivanjem :)

attachicon.gifScreenshot_20220923-191912.png

attachicon.gif20220923_191942.jpg

Tej so resno prizadeti. Kolkr je teh teorij zarot, ni dvakrat za reči, da boš fasal še kak opomin in kazen od GEN-i ja, če boš preveč kuril. ne dam roke v ogenj, da bo kaka taka fora na vidiku.

:rofl

https://www.youtube....h?v=Hg19Vwh3dQA

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 637
  • Avtomobil: Bicikel

A ste že namestili aplikacijo "VarčujmoSkupaj", bi bo prek vašega pametnega telefona merila temperaturo v prostoru in električnem grelcu vode? 
Če boste na hladnem, dobite popust na položnici, v primeru prekomernega gretja pa šiba poje? 

Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 388

Folk ki se rad "kopa v priročnosti" zaradi tehnologije nas bo spravu na kant. Dokler si bo folk nalagu ta sranja na telefon, tok časa bojo norce bril iz nas. Čist sami smo si krivi. 

Prikaži več možnosti
    • jocker in nexus uporabnikom je všeč to sporočilo

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 453
  • Avtomobil: BMW ...

S "pametnimi" števci se lahko vrši nadzor....
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 334
  • Avtomobil: --------:)

No evo, nova cvetka naše nove vlade in neumne Evrope 

Prejšni teden so nam elektriko podražili ta teden pa še plin

Cena plina:

marec    0,022 €/kWh             strošek cca 1800 € / leto za hišo

vmes     0.04 do 0,06             podražitev ponudnikov 

sedaj    0,073 do 0,079  €/kWh    ocena stroška cca 6300 € / leto   :confused        :jok   :damn  :jok  :damn  :jok  :damn  :jok  :damn   :jok

Ne vem kaj je bolje da se jokam ali jezim?

Mi je takoj jasno od kod se bo vsa ta radodarnost Evrope Ukrajini z dobavo orožja in ostalega pokrivala 

Najbolj glupo od vsega pa je to da nam hočejo iz vlade prodati neko zgodbo o prihrankih :confused  :flipa

Pri meni elektrika vedno isto cca 65 -75, položnica ta mesec 108.
Zavarovanje hiše šlo gor za 65 na leto.
Gledam cene v trgovini to je vse že 50 pošto dražje.
Kruh že letos 2x podražitev.
Težko bo,vsaj meni.
Plača se vsaj do decembra ne bo zvišala, itak napovedana stavka. Edino to so obljubili potni na 0,21/km in malico 7,96.
Prej bilo 0,18 in 5.26.
Bomo videli.
Ne jočem,primemo za vsako dodatno delo,če le služba omogoča.
Vse imam dovolj,zmanjka edino za vikend Life,kar pač niti več ne pogrešam.
Dosti ne korona zbistrila,ko so bile omejitve.
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 001
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

S "pametnimi" števci se lahko vrši nadzor....

Sej se tudi bo. Garant.

Pri meni elektrika vedno isto cca 65 -75, položnica ta mesec 108.
Zavarovanje hiše šlo gor za 65 na leto.
Gledam cene v trgovini to je vse že 50 pošto dražje.
Kruh že letos 2x podražitev.
Težko bo,vsaj meni.
Plača se vsaj do decembra ne bo zvišala, itak napovedana stavka. Edino to so obljubili potni na 0,21/km in malico 7,96.
Prej bilo 0,18 in 5.26.
Bomo videli.
Ne jočem,primemo za vsako dodatno delo,če le služba omogoča.
Vse imam dovolj,zmanjka edino za vikend Life,kar pač niti več ne pogrešam.
Dosti ne korona zbistrila,ko so bile omejitve.

Pač zavarovalnice so povišale, ker je material dražji. Če morajo kriti škodo, tudi oni tolk več plačajo. Bi pa morale zavarovalnice za stranke, ki niso tolk in tolk let imele nobene škode dat tudi določene bonuse.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 384

Mislim da ima Triglav nekaj takega, da ti del premije vrnejo ce nimas nobene skode.

Prikaži več možnosti

Jogurt
Jogurt
  • Uporabnik
  • Sporočil: 41
  • Avtomobil: Lancer

Olje na svetovnih borzah od junija pada, pšenice je vseposvsod dovolj za izvoz, železa je polno po skladiščih, cene vsega pa nabijajo v nebo, ker je vojna v ukrajini. Za kozlat

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, jocker, Borut30 in 2 ostalim je všeč

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: traktor

Olje na svetovnih borzah od junija pada, pšenice je vseposvsod dovolj za izvoz, železa je polno po skladiščih, cene vsega pa nabijajo v nebo, ker je vojna v ukrajini. Za kozlat

ja lej smo hotli kapitalizem in ga imamo. multinacionalke so nad državami in obvladujejo vse. če maš na svetu 4 firme, ki kontrolirajo veleprodajo žita v celoti...kolk težko se je 4 direktorjem poklicat in se dogovorit za profite?  isto za derivate...poglejte profite shell, total in ostale...

ampak dokler bo folk nasedal tem foram, tako dolgo bo laufalo.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 946

Nikoli ampak res nikoli si nisem mislu da bom mogu nosit masko ce bom hotu ven na zrak,tudi nikoli si nisem predstavlu da mi bodo drugo govoril na kolk stopinj se bom lahko ogreval

Mlad si se. 80 let nazaj si tud ni noben mislu da ga bodo nemci zadusili s plinom ali pa na njem delali medicinske poskuse…
Prikaži več možnosti

nejči
nejči

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 987

https://www.slovensk...vcnih-sprememb/

Meja za normirance naj bi se iz 25t eur dvignila na 35t eur... za davek 4%

Prikaži več možnosti
    • ace je všeč

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 384

Kaj pomeni da se bo splosna olajsava dvignila iz 4.500 na 5.000 in dodatna splosna olajsava iz 13.700 na 16.000?

V zacetku so govorili da se bo samo splosna olajsava letno dvignila za 1.000€ in bo to pomenilo, da bo visja neto placa.

Zakaj so sedaj ukinili dvig do 7.500€ splosne olajsave in dvignili dodatno splosno olajsavo?

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 276
  • Avtomobil: traktor

Kaj pomeni da se bo splosna olajsava dvignila iz 4.500 na 5.000 in dodatna splosna olajsava iz 13.700 na 16.000?

V zacetku so govorili da se bo samo splosna olajsava letno dvignila za 1.000€ in bo to pomenilo, da bo visja neto placa.

Zakaj so sedaj ukinili dvig do 7.500€ splosne olajsave in dvignili dodatno splosno olajsavo?

To pomeni, da bo za vse zavezance koristen samo ta dvig za 500 eur, medtem ko dodatna olajšava pride v poštev samo za tiste pod omenjeno mejo 16.000 EUR.  Če nisi ravno na minimumu oz malo čez, potem od tega nimaš nič.

https://www.slovensk...vcnih-sprememb/

Meja za normirance naj bi se iz 25t eur dvignila na 35t eur... za davek 4%

Vendar samo za polni s.p.    Za "popoldnaca" se po novem kot strošek prizna samo 40% prihodkov.

Seveda mora oboje še skozi parlament...

Urejal rokxy, danes, 07:28.

Prikaži več možnosti
    • arijan90 je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 650
  • Avtomobil: F11 530d

https://www.24ur.com...ormirancev.html

Evo lepo so se spravili na normirance in popoldance..verjetno konec še za marsikoga si se je boril in ni hotel biti na plečih države

Aja račun bo po novem spet obvezno izdati..

Bi bilo pošteno da tudi socialo dvignejo...da mrhovinarji na bodo prikrajšani..

Torej če prav zastopim bom po novem plačal do 25k€ 4% davka od dejavnosti, od 25-50k oziroma kolkor greš za popoldanskega normiranca pa 8% ali 12%?... Al sem kaj falil? Torej dokler boš mel do 25k€ boš plačeval 4% ko boš presegel 25k boš začel plačevat 12% torej realno boš pod črto imel davek na dohodek x2 torej 8%?! Al ne gre tako? Ker davek od dejavnosti recimo plačujem (vsaj jaz) vsak mesec... pavšalno 4% glede na prejšnje leto...

To sploh ni problem... Mislm.. whatever... Bom pa spet na črno delal. Zame bolje... Za državo slabše. To je nov povod za razpaslost dela na črno. Nič drugega. Pol bodo pa spet jamrali.

Meni je kul... bom zaslužil več, ker se ne bom počutil dolžnega državi dat... jbg...

Prispevki so pa tud dragi že... bili so 65€ včasih... zdaj so že čez 80€ (PIZ in ZZ).... Naj dvignejo na 100 pa naj se ti delo začne štet v pokojnino,... da bomo šli pri 50 v penzijo...win win za nas :) sanja svinja kukuruz...

Jebi veter si ti, pa ne posplosuj vse v javni upravi. Kdo ti futra pamza v vrtu pa mu rit brise, ko ti sluzis tisoce preko s.p.

Sej ga tud konkretno plačaš... da puca rit mulcu... Kolk na konc on dobi je meni vseeno... Vsak si svoj poklic zbira in v štartu ko zbira ve kolk se tam zasluži. 

Jbg...

Urejal BMW4everafter, danes, 09:08.

<p><p>e46 318i, e60 520i, e46 325Ci Cabrio, e92 325Ci, S60 D5, 2004 RX-8 R, A6 3.0TDI, e46 330CiA, Suzuki Jimny, e46 323Ci, e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8, F11 530d...no comment

Vaša ideja, naš iziv...https://kristeh.si/ :)

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 650
  • Avtomobil: F11 530d

Citat iz članka.

"Za popoldanske normirance s 15.000 evrov dohodka se bo davek zvišal s 600 na 1800 evrov, s 25.000 evrov dohodka s 1000 na 3000 evrov, s 60.000 evrov dohodka s 4000 na 8000 evrov in s 100.000 evrov dohodka z 12.000 na 16.000 evrov, so izračune predstavili na ministrstvu."

Do sedaj je popoldanski s.p. normiranec plačeval 4% od prometa/dohodka/prihodkov ne gleda na to, da je imel 1 eur ali 100.000 eur prometa. Drži?

Po novem bo plačeval 12% od prometa/dohodka/prihodkov ne gleda na to, da je imel 1 eur ali 100.000 eur prometa. Ali to drži?

Če pogledamo gornji izračun iz citata je do 25.000 eur 12% obdavčitev namesto dosedanjih 4%. Pri 60.000 eur bo 13,33% in pri 100.000 eur pa 16% namesto dosedanjih 4%? Meni izračun za 60k in 100k ni jasen če pri popoldancu skoz govorijo o 12%. O meji do 25k in o 4% govorijo pri rednem s.p. ki je normiranec, kar za popoldanca ne velja.

Koliko bo po novem plačeval nekdo s 50k prometa, ki je do sedaj je plačeval 2k?

Ali se citat lahko bere tudi tako, da bo imel normiranec popoldanski tudi 100k prometa brez tega, da ima nekoga ali sebe zaposlenega za 9 mesecev?

PLEŠEMO :crazy .

Saj državi je to cool ker dobi še več DDV nazaj, ker so se povišale cene storitve in blaga ko se kupi in potem ko se ga se še proda. 2 win win situacija za državo.

Sej glih tu je caka... Ne bodo dobili več nazaj.. Dobili bodo manj... Še vsakič do zdaj so se zaklali s takimi neumnostmi. Brez računa delat ni noben problem... samo povem...

<p><p>e46 318i, e60 520i, e46 325Ci Cabrio, e92 325Ci, S60 D5, 2004 RX-8 R, A6 3.0TDI, e46 330CiA, Suzuki Jimny, e46 323Ci, e90 M3, 1964 Ford mustang 289 V8, F11 530d...no comment

Vaša ideja, naš iziv...https://kristeh.si/ :)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.