Skoči na vsebino

Knjige vredne branja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
174 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Tale vikend sem imel pa malce časa za branje na vlaku in prišel na idejo, da ne bi bilo slabo imeti tudi temo, kjer se priporoča dobre knjige, ne samo filme in nadaljevanke. :ok2

Začel bi kr s priporočilom knjige Putinova Rusija, ki jo je napisala umorjena novinarka Ana Politkovskaja. Res dobro branje. :ok

Vsebina:
Mafijski posli, moralna izprijenost ruskih oligarhov, skorumpiranost vojske in sodstva, propadanje intelektualnih krogov, tragično neuspešno reševanje talcev v moskovskem gledališču in v beslanski osnovni šoli, ignorantski odnos oblasti do jedrske flote na Kamčatki, ki je v katastrofalnem stanju, nečlovečnost ruskih častnikov, nemogoče razmere, v katerih živijo vojaki – vse to se je znašlo pod vsevidnim, a s človeško toplino obarvanim pogledom Ane Politkovske.

• knjiga radikalne novinarke, ostre kritičarke Putinove oblasti, ki so jo 7. oktobra 2006 našli umorjeno pred njenim stanovanjem v Moskvi

• brezkompromisna obsodba aktualne ruske oblasti, predvsem nepripravljenosti vlade na mirno razrešitev čečenske krize, ter brezbrižnosti zahodnih družb do tega, kar se dogaja v “novi” Rusiji

• intimne zgodbe malih ljudi v deželi moralne in socialne kataklizme, ki se je še ne tako dolgo nazaj rešila enega, zdaj pa nezadržno drvi v drugi totalitarizem

• potret komaj vzpostavljenih civilnih vrednot, ki jim pred brezbrižnimi očmi Zahoda oblasti spodkopavajo temelje, priča o življenju v sodobni Rusiji – Putinovi Rusiji.

• knjigo je priporočil mednarodni PEN

http://tadejropret.w...na-politkovska/

http://www.annapolit...rruption001.htm

http://news.bbc.co.u...ope/6035133.stm

Objavljena slika

Urejal Rottie, 06.10.2008, 09:29.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

pranajama tehnika dihanja - Andry Van Lisbeth, Življenje je tvoje - Luise L. Hay, Beyond Sing the Woods to je najboljša knjiga v mojem življenju..... nisem še prebral boljše knjige, Satosari nabavi si ker te bo povsem preuzela!!
Ves opus psihologije Antona Trstenjaka.
Ko še še kaj spomnem dodam.
Prikaži več možnosti

flyer
flyer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Murano

Rottie dobra tema. Bom jo kar izkoristil in prosil za kakšno dobro psihološko knjigo. Se pravi obnašanje človeka, vplivi iz otroštva, vera etc. Rad bi zanimivo branje, ki ni podobno knjigi kot učno gradivo v šoli.

Hvala
Prikaži več možnosti

AsdF
AsdF

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 6
  • Avtomobil: E39 Čefur Mobil

Metulj
Grof Monte Christo
Upor na ladji Caine

:ok
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 659
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Metulj je tudi meni super knjiga, veliko bolj kot film.

Druigače pa sem bolj privrženec znanstvene fantastike. Trenutno berem Isaac Asimov: Roboti jutranje zore. Pisatelj je pa drugače eden od utemeljiteljev osnovnih zakonov robotike, kateri sedaj veljajo za splošne.

Aja: sam sem tudi mnenja da mora vsak obvezno enkrat prebrati trilogijo v štirih delih v petih knjigah Štoparski vodnik po galaksiji (baje prihaja šesta). Best books ever. Film mu ne seže do nohtov na nogi.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

M635_CSL
M635_CSL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 444
  • Avtomobil: Škoda Octavia TDI

absolutno, ter še ti dve knjigi

Alamut - Vladimir Bartol (prebral sem ga že precej pred 11.9.:-D)
Dr. Nikolić Nikola Jasenovac, za ljudi z dobrim želodcem

Urejal Nixxon, 06.10.2008, 11:22.
ime

znamo - hočemo - zmoremo:ok
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 051
  • Avtomobil: Zaplinjevalec plebejcev!

Druigače pa sem bolj privrženec znanstvene fantastike. Trenutno berem Isaac Asimov: Roboti jutranje zore. Pisatelj je pa drugače eden od utemeljiteljev osnovnih zakonov robotike, kateri sedaj veljajo za splošne.

Aja: sam sem tudi mnenja da mora vsak obvezno enkrat prebrati trilogijo v štirih delih v petih knjigah Štoparski vodnik po galaksiji (baje prihaja šesta). Best books ever. Film mu ne seže do nohtov na nogi.

Se pridružujem mnenju o Štoparskemu vodniku. Dobro, da si mi dal idejo, ker že precej časa nameravam prebrati Metulja, ampak se nikakor ne morem spraviti v knjižnico, dokler ne pozabim :ok.
Sicer pa priporočam Švejka (starejša izdaja), prvi dve knjigi (Haškovi, tretja ni na nivoju), pa kaj od Srečka Kosovela (sploh še kdo bere poezijo? :ok2), samo ne začeti pri Integralih, ki jih v zadnjem času tako promovirajo.

Sigurno bi se še kaj našlo, samo spomniti se moram... ker sem pač "cheap bastard" pa je na polici bolj revščina.

Bili smo mi vojvode i Karantanija... i ona sranja! I pradavni vanzemaljci!

Prikaži več možnosti

*MAJA*
*MAJA*

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 280
  • Avtomobil: CLIO 1,2

Zadnje dve k sm jh v enem tednu prebrala so bile od Victorije Holt-DEMONSKI LJUBIMEC ter RAJSKI OTOK,ful dobra romana:ok2
Zivljenje je avantura,sprejmi jo!svet pripada tistim ki verjamejo svojim sanjam!
Žan R.I.P
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Osebno bi priporočal knjigo Damijana Šinigoja: Očkov kotiček. Zelo prijetno branje za vse bodoče očije in mamice ter seveda tudi za tiste ki so to že postali...

Od ostalega branja pa priporočam še: T. Mihelič: Klic gora, T.Humar: Ni nemogočih poti (jaz sem jo prebral ene 6x), T. Škamperle: Sneg na zlati veji (te tri obarvnavajo bolj alpinistično/gorniško tematiko), R. Carson: Silence spring (Tiha pomlad),...
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

mene je dosedaj najbolj "očaral" francoski pisatelj Frederic Beigbeder (http://en.wikipedia....deric_Beigbeder).

začel sem z njegovo knjigo "2999sit", nadaljeval z "windows on the world" in končal z "ljubezen traja tri leta". nestrpno čakam prevod njegove zadnje knjige L'égoïste romantique :ok

tip ima dokaj svojevrsten način pisanja, ki je komičen, ciničen in realen ob enem, včasih s svojimi prispodobami in pretiravanjem malo spominja na Jelinčiča :hihi vse zgoraj navedene knjige so vredne branja, vsaka na svoj način, vsekakor pa dajo vpogled v mentaliteto in razmišljanje metropolitanskega francoza, ki je obkrožen z neko fensy družbo, katere niti ne odobrava, niti se noče od nje oddaljiti...

aja še to: vse tri knjige sem bral v slovenščini, ker so res dobro prevedene (za razliko od nekaterih drugih) :ok "2999sit" sem probal tudi v angleščini, pa ni niti pol tako dobra, tako da če se le da, berite v slovenščini :ok
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

duhec
duhec

Tame racing driver

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 647
  • Avtomobil: F21

Stephen King - Zelena milja

Never underestimate the power of stupid people in large groups. :student

Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

če je boljša od filma je definitivno vredna branja :ok
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

Phil_2
Phil_2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 716
  • Avtomobil: 2008 Citroen C2

George R.R. Martin - A Song of Ice and Fire
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 217
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Vse Kingove knjige so odlicno branje... :ok

Par naslovov, kateri mi padejo na pamet in sem jih prebral...

- Zelena Milja
- Buick 8
- Macje pokopalisce
- Christine
- Zbirka Skrivno okno, skrivni vrt (kratke zgodbe)
- Izterjevalec
- IT
- ...

King je bil tudi "povod" za par dobrih filmov a'la Shawshank redemption, Green Mile, Langoliers, IT, The Shining, 1408... precej jih je pa tudi narejenih v B produkciji (Children of the corn, Christine, Pet Cemetary)... dec je car careva... :)

Za relaksacijo so fajn branje zadeve od A. Christie (Poirot, Marple in druscina), James Pattersona (Alex Cross) , John Grishama (Mojster za dez, Oporoka, Bratovscina, Kralj poravnav...), Michaela Crichtona (Kriticna tocka, Casovna past...), Dan Browna (Digitalna trdnjava, Ledena prevara, DaVincijeva sifra), Edgarja Wallaceja, Karla Maya... :cool

Ne smemo pozabiti tudi J.R.R. Toliena in trilogije Gospodar prstanov (za prste obliznit)

Tudi zbirka Najlepse anticne pravljice spadajo v to kategorijo in so fine za brat :-D

Dobre knjige so tudi H. S. Quo vadis, Jalnovi Bobri, Finzgarjev Pod svobodnim soncem,...

Za malce"levo" branje je fajn zbirka Na meji resnicnega, ter Enciklopedija skrivnosti... zanimive teorije in pricanja :-D

Resne literature (predvsem slo zgodovine) pa ne bom nasteval, ker velike vecine itak ne zanima... :hihi :blackeye

V glavnem, knjige so zakon... jaz brez njih ne morem in za branje je vedno cas... :ok2

Edino tezava je, ker zasedejo ogromno prostora... malodane v vseh prostorih v bajti so knjige... :-D :blackeye
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

V Konzorciju sem nabavil knjigo ki je vredna branja, predvsem pa gledanja.

Objavljena slika

Objavljena slika

Če kdo želi, imajo še eno na zalogi. Fotke so res fenomenalne!
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik

Hehe, vidim da knjige niso ravno najbolj priljubljene med forumaši (glede na to kako mrtva je ta tema)...
Skratka lahko povem da smo, v knjigarni Konzorcij, kupili oba obstoječa izvoda zgoraj prikazane knjige, so pa naročili še naslednjih pet (oz. 4, bom enega vzel za kolega), ki jih dobijo čez kak teden. Cena je, za tako kvalitetno knjigo (za moje pojme seveda), ugodna (nekaj pod 34€).
Prikaži več možnosti

Bojan121
Bojan121

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 152
  • Avtomobil: BMW E21

Nazadnje sem prebral Knjigo mrtvih od Marka Zorka. Sicer sta mi od slovenskih avtorjev všeč Dane Zajc in Mate Dolenc. (da ne bo kdo mislil, da beremo samo "Kmečki glas" :))
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 946
  • Avtomobil: 535 PS

Hehe, vidim da knjige niso ravno najbolj priljubljene med forumaši (glede na to kako mrtva je ta tema)...
Skratka lahko povem da smo, v knjigarni Konzorcij, kupili oba obstoječa izvoda zgoraj prikazane knjige, so pa naročili še naslednjih pet (oz. 4, bom enega vzel za kolega), ki jih dobijo čez kak teden. Cena je, za tako kvalitetno knjigo (za moje pojme seveda), ugodna (nekaj pod 34€).

Sem šele sedaj videl tole temo :napaka
Tale, ki si jo omenil zgoraj pa tudi mene zanima :laugh
Sicer pa, dobra tema, ni kaj :ok
Kje naj začnem... ups, stranke, moram končati ... ob priliki kaj več ..

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Hehe ... tole lahko poimenujete "ovitki, ki jih je vredno imeti" :hihi

Tale je najboljši ... samo moral bi biti v angleščini, da ga folk razume, ko vidi knjigo :ok2 Pa zraven skrito kamero, da snemaš face od folka, ko prebere platnico :umruodsmeha

Prevod:
How to explain your child that you’re going to sell him. More than 3 000 000 books sold over the world (and twice more children).

Objavljena slika

Ostale s prevodi si pa poglejte na linku:
http://englishrussia...y-book-jackets/

.

Urejal Rottie, 22.04.2010, 10:44.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

Vse od Ephraima Kishona. Njegov humor je naravnost ubijalski.
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.