Skoči na vsebino

Zamašen zračni filter

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
18 odgovorov v temi
Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Pozdravljeni vozniki minijev!
Je mogoče že kdo odprl škatlo in pogledal svoj zračni filter? Meni se je čudno zdelo, ko mi ga na servisu na 16.000 km niso zamenjali. Rekli so, da so ga odprli in pogledali in da je bil OK. Potem pa se nekaj mesecev kasneje pogovarjam z nekim kolegom in mi pravi, nujno poglej filter, na vsakih 15.000 je dobro da ga menjaš. OK, na števcu sem imel že 23.000 km doma sem se takoj lotil dela. Komaj najdem zvezdas (ne križni!) izvijač za vijake na porovu škatle filtra, ter ga vzamem ven. Sledi šok. Filter je bil totalno zapacan! Masten od olja, saj, povn žuželk, skratka, čudil sem se, kako je sploh motor se vlekel kaj zraka. Naslednji dan kličen na servis, stane nekaj čez 3 tisoč in ga imajo na zalogi. No, na koncu sem kupil neoriginalnega pol ceneje. Pa še boljsi je, saj ima večjo površino papirja.
Skratka toplo vam priporočam, da preverite stanje vašega filtra. Mogoče ne bo tako zasvinjan kot moj, saj imam ogromno mestne vožnje in preklinjam vse dizelaše v koloni pred mano katerih izpuhe filtriram.
LP
Wolf
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

Žune
Žune

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 915
  • Avtomobil: E30 320i l.87 92kw/125km

Jaz sicer nimam Minija ampak bi reku, da je zračni filter najcenejši "del" pri rednem servisu. Jaz ob vsakem rednem servisu zamenjam filter olja, zračni filter in po potrebi še svečke. Za BMW so OEM filtri Mahle in jih dobiš v vsaki malo bolje založeni trgovini z avtodeli. :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik

Točno tako. Zračni in oljni filter res nista nevem kaksen strosek. Pri miniju je se ohisje oljnega filtra fiksno, tako da se menja le vložek in je sploh poceni. Zato jih na servisu ne razumem, zakaj ga niso zamenjali. Pa tudi servisni interval ne 25.000 km se mi zdi malo dolg. Sploh ce imas krajse voznje, tako kot jaz. Res da ga nevem koliko ne tiscim, vendar je obremenitev motorja cisto drugacna kot na ralaciji. Da ne govorim, kasem bi bil zracni filter...
LP
Wolf
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Potem delaj sam bolj pogosto servise, sej ni problem. :)
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej jih v bodoce tut nameravam.
Pogledu sm tut mikrofilter. Me je presenetlo - kot nov iz skatle je bil. Kot kaze zracni vse smeti nase prevzame :).
Drgac ga bom pa k Molku vozu, k sva s sinom kolega in se bo po moje dal kr uredu zment. :ok2
LP
Wolf
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

Zivjo

Glede filtra se priporoca filtrni vlozek npr. firme K&N, Raid itd. Taksen filter je dozivljenjski in ga je treba samo vsake toliko casa( ko je zapacan) preliti s posebnim cistilom in ga sprati pod vodo. To je investicija, ki se splaca, saj se ti nekoliko vecji zacetni stroski povrnejo ze po 4 servisu in se dobro je za motor. :ok2

LP BigBoSS
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 554
  • Avtomobil: Mini Cooper S KMT, Berlin

Jaz sicer nimam Minija ampak bi reku, da je zračni filter najcenejši "del" pri rednem servisu. Jaz ob vsakem rednem servisu zamenjam filter olja, zračni filter in po potrebi še svečke. Za BMW so OEM filtri Mahle in jih dobiš v vsaki malo bolje založeni trgovini z avtodeli. :)

Glede na to, da se tudi poslovno ukvarjam s filtracijo (saj delamo OEM filtre za Audi, VW, PSA, Renault, DC,....ter tudi za konkurente, kot so Mann, Mahle, Valeo...) na vsakem auditu s strani omenjenih tovarn vidim, kaka svinjarija se povsod nabira. Zato na vsakem servisu kateregakoli avtomobila priporočam menjavo vseh filtrov (gorivni, zračni, oljni, kabinski). Strošek ni tako visok, kot je le-ta lahko ob posledicah prepočasne menjave. Poleg tega to nima veze s prevoženimi kilometri, ampak z njihovo kvaliteta (mestna vožnja, relacija,...). Kakorkoli, ostal bom na bolj frekventni menjavi.
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Kaksen pralni vlozek in je strosek z zracnim filtrom zelo mali. :)
Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaksen pralni vlozek in je strosek z zracnim filtrom zelo mali. :)

apnenec v vodi (najbrž imate na vašem koncu mehkejšo), zelo vpliva na prepustnost papirja in mimgrede imaš filter bolj zadušen, sploh pri športnih je to bolj delikatno; voda vpliva tudi na lepilo (papirja na ogrodje)
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Petrol-destilirana voda?

Mah jebes stanje, ce ribne pa ribne, kdo s ebo se zarad tega sekiral. :)
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo, sem 14 dni nazaj menjal zračnega in še mikrofilter, oboje zopet zapacano. Ja tile podaljšani servisni intervali so smrt za filtre.
Lp
Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo, sem 14 dni nazaj menjal zračnega in še mikrofilter, oboje zopet zapacano. Ja tile podaljšani servisni intervali so smrt za filtre.
Lp

Mi smo lani nardil long life filter za 250.000 km - ampak je žal za Ivecota. :-D (v bistvu oljni in gorivni vložek). Za letos razvijamo "permanent" filter za C4. Kljub vsemu mene noben ne bo prepriču v to, da je to ok za druge vitalne mehanske dele avta, sploh športnega. Hvalabogu razvoj na tem področju ne gre v to, ampak v obratno smer.
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Wolf: Kaj pa airbox, ga se nisi montiral? :) :) :)

Marcipan: Pa kje delas? Filterauto ali kje drugje?

LP
Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik

Marcipan: Pa kje delas? Filterauto ali kje drugje?
LP

Ja, ampak od lani smo Sogefi Filtration d.o.o., sicer pa tudi bivši Donit Filter. Jebiga, globalizacija.
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Hehe, potem sem ze parkrat videl enega S a tam. Pa ze kaksno leto ali dve nazaj. Tvoj?

Rdec ce se ne motim?
Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, pol je moj. Ampak od marca letos. Mislim, pa da ni druzga tam. Če pa mimo hodiš, se oglasi, bova šla kaj spit. Prej poklič.
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Huh, mogoce mene cas fuka in nisem cisto pri sebi.

No enga vem da sem tam videval, kdaj pa ne bom roke dajal v ogenj.

Vcasih se zgodi da vam kaj pripeljem, bom poklical, sam si mormo se telefonske izmenjat.
Prikaži več možnosti

maddog
maddog

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 96
  • Avtomobil: bmw e36 320 i avtomatik

marcipan 1 mi lahko zrhtas filter zračni bm3 320i l92,za kabinskega pa ne vem ali ma.

lp maddog
Prikaži več možnosti

cooper33
cooper33

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 472
  • Avtomobil: defender

verjetno bi ga mogu uprasat ene 4 leta nazaj..
Prikaži več možnosti