Skoči na vsebino

Temperatura ne pride do sredine

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
131 odgovorov v temi
coupe316
coupe316

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 432
  • Avtomobil: traktor

uu pocen tole..uglavnem zadevo bom šou jutr novo iskat pa me zanima zdej kako nej vem da je zihr to?kljub temu da ni nek strošek me sam zanima kaj bi ŠE lahko bilo, da temperatura niha?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 625
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

uu pocen tole..uglavnem zadevo bom šou jutr novo iskat pa me zanima zdej kako nej vem da je zihr to?kljub temu da ni nek strošek me sam zanima kaj bi ŠE lahko bilo, da temperatura niha?

V tvojem primeru nič drugega, samo termostat.
"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

coupe316
coupe316

BMW fanatik

• Uporabnik

@Jerry, me zanima še kje se opazi razlika med original termostatom naprimer da ga kupim na avtoaktivu al pa ponaredek za 15 eur na motomatu?manjša življenska doba vrjetno al je še kej pomembnega zarad česar bi se splačal kupt original??
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

@Jerry, me zanima še kje se opazi razlika med original termostatom naprimer da ga kupim na avtoaktivu al pa ponaredek za 15 eur na motomatu?manjša življenska doba vrjetno al je še kej pomembnega zarad česar bi se splačal kupt original??

Načeloma tudi z neoriginalnim ne bi smelo bit problemov. Koliko pa stane original na AA?
"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

coupe316
coupe316

BMW fanatik

• Uporabnik

ja baje da okoli 30 eur tm nekje.sej bom poklicu jutr, uglavnem treba ga je menjat nujno, ker dons sm se pelu po avtobanu je stalno nihala temperatura, pa nebi rd da se še kej unič.hvala za odgovore:ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

ja baje da okoli 30 eur tm nekje.sej bom poklicu jutr, uglavnem treba ga je menjat nujno, ker dons sm se pelu po avtobanu je stalno nihala temperatura, pa nebi rd da se še kej unič.hvala za odgovore:ok

Če je samo 30, raje kupi original... pa še popust za forumaše zahtevaj in boš prihranil eno kokakolo :laugh

Prikaži več možnosti

Black_Magic
Black_Magic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 152
  • Avtomobil: BMW 330dA E46FL

Preden na pamet menjavate termostate, je pametno da vam kak mehanik izmeri temperaturo vode, če je le ta na delovni:ok Meni tudi cagar ne pride do sredine, in sem menjal kar oba termostata, pa cagar se vedno ni prisel na sredino:blackeye Na koncu smo ugotovili da je nekdo razdiral števec, ali je popravljal mankajoče pixle ali vrtel kilometrino:fight to ne vem, je pa pri tem zamaknil ta kazalec temperature:-D
Torej jaz sem menjal oba brezveze, avto je na delovni temperaturi (izmerjeno preko računalnika), da se pa to izmeri pa rabi mehankar minutko dela...
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Števec temperature je težko kaj premakniti, saj ugasnjen sam pade na začetek skale :confused

Še odgovor za coupeja316: 100% imaš termostat, ki je ostal malo odprt... Sem imel popolnoma enake simptome... :ok2
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

coupe316
coupe316

BMW fanatik

• Uporabnik

se strinjam @kosec..tut učeri k sm se dam prpelu pa sm naredu 50km pa je cagar nihou gor in dol motor pa je bil dobesedno "mrzel" skor.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

učeri k sm se dam prpelu pa sm naredu 50km pa je cagar nihou gor in dol motor pa je bil dobesedno "mrzel" skor.

Če boš tako nadaljeval, boš uničil motor :blackeye

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Preden na pamet menjavate termostate, je pametno da vam kak mehanik izmeri temperaturo vode, če je le ta na delovni:ok Meni tudi cagar ne pride do sredine, in sem menjal kar oba termostata, pa cagar se vedno ni prisel na sredino:blackeye Na koncu smo ugotovili da je nekdo razdiral števec, ali je popravljal mankajoče pixle ali vrtel kilometrino:fight to ne vem, je pa pri tem zamaknil ta kazalec temperature:-D
Torej jaz sem menjal oba brezveze, avto je na delovni temperaturi (izmerjeno preko računalnika), da se pa to izmeri pa rabi mehankar minutko dela...

Temperature ni potrebno merit. Že samo z roko lahko izmeriš če je motor dovolj ogret: potipaš hladilnik in če je tako vroč da ne moreš držat roke gor je OK, če jo lahko pa ni OK. Če je motor dovolj ogret in kazalec za temperaturo še vedno ni na sredini, je nekaj narobe s števcem, ali pa s senzorjem. Ampak v tem primeru bo števec kazal konstantno temperaturo in ne bo nihal. Če niha (in če je hladilnik tako mlačen, da lahko držiš roko na njem), je potrebno zamenjat termostat.

Mehanik, ki tega ne ve in po nepotrebnem zamenja termostat, je slab mehanik.

Prikaži več možnosti

coupe316
coupe316

BMW fanatik

• Uporabnik

Če boš tako nadaljeval, boš uničil motor :blackeye

@Jerry avto stoji parkiran in tut bo do menjave termostata:ok
Prikaži več možnosti

BMW 5 turing
BMW 5 turing

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 226
  • Avtomobil: 300c

No, vi govorite verjetno za bencinarje. Kok je pa z dizli? Učeri sm se pelal v Maribor in kazalec je nihal malo nad tisto prvo črtico, malo pred sredino, ko so bli obrati malo višji, se je počasi pomaknil proti sredini, vendar nikoli ni dosegel sredine. A je to normalno al ne? Ponavljam, mam dizla.
Prikaži več možnosti

coupe316
coupe316

BMW fanatik

• Uporabnik

pomojem da ni uredu, kolega ma dizla sicer audija in ko enkrat pride cagar do sredine se ta ne premakne ne gor ne dol razen ko avto stoji par ur seveda.ja govorimo za bencinarja v tem primeru za moj avto vendar se mi zdi da je za oba enako.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Velja za vse enako, tako za bencinarje, kot za dizle.

Nočem bit tečen, ampak samo opozarjam, ker vidim da se marsikdo ne zaveda, kako resne posledice lahko pusti ta na prvi pogled nedolžna okvara.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

No, vi govorite verjetno za bencinarje. Kok je pa z dizli? Učeri sm se pelal v Maribor in kazalec je nihal malo nad tisto prvo črtico, malo pred sredino, ko so bli obrati malo višji, se je počasi pomaknil proti sredini, vendar nikoli ni dosegel sredine. A je to normalno al ne? Ponavljam, mam dizla.

Čimprej zamenjaj termostat - po možnosti včeraj.

Prikaži več možnosti

BMW 5 turing
BMW 5 turing

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Že že, sam bi blo fajn če bi mi kdo reku katerega, ker sta na dizlih baje dva. In kje se ta nahaja in ali lahko to sam zamenjam?
Prikaži več možnosti

BMW 5 turing
BMW 5 turing

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Uf, 88 evrov kopija, a h Selmarju se niti ne upam poklicat
Prikaži več možnosti

saymon
saymon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 693

Kje so ti rekli 88€ za termostat??? Ker to je zelo dosti:crazy

Evo dva primera neoriginala:

Cenejši: http://www.100pro-er...1144f3b99b338b4

Dražji: http://www.100pro-er...11450b9b8071259

lp, saymon
Prikaži več možnosti

Roberto88
Roberto88

88 Power

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 672
  • Avtomobil: BMW

Za 320d, pride na carmaxu termostat, komplet z ohišjem 32,80€.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.