Skoči na vsebino

Usnje - koliko kilometrov

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 050
  • Avtomobil: skunk :)

En mali preizkus za vas. Slika vem, da je v k*rcu (slikano pozno v delavnici s telefonom:blackeye), ampak bistvo se kar vidi. Zanima me koliko kilometrov bi prisodili spodnjemu usnju.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 464
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

odvisno, če so kilometri na kratke relacije ali dolge.....
če nekdo le enkrat ali dvakrat dan izstopa izstopa ali vstopa v avto napram tistemu ki se vozi na kratke relacije in vstopi na dan do 20 krat v in iz avta.
LP
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Meni izgleda kot novo :-D
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

odvisno, če so kilometri na kratke relacije ali dolge.....
če nekdo le enkrat ali dvakrat dan izstopa izstopa ali vstopa v avto napram tistemu ki se vozi na kratke relacije in vstopi na dan do 20 krat v in iz avta.
LP

Relacije so bile po lastnikovi informaciji tako kratke kot dolge:ok

Meni izgleda kot novo :-D

Bom kasneje kaj več povedal:-D
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Hja :-D Prask in razpok ni videti, gub v peni, ki bi nastale od posedenosti pa tudi ne :ok2
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

alesr
alesr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 629

Tako na hitro ocenjeno ima lahko karkoli med 0 in 120.000 km.
Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 350
  • Avtomobil: E90, E30 335i

250-350kkm... Takšno je bilo v naši E39, po 380kkm... Vsa skrivnost je v negi, če se usnje neguje, drži dooooooolgo:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

Slike žal ne vidim, na usnje se pa glih en mal spoznam.
Moj avto je l.02, 154tkm notri imam bež leder + športne sedeže. Enih par vas je avto že videlo, pa ste / so vsi rekli, da je ful lepo ohranjen (vključno z Miholdom, k je vidu že kar nekaj avtov).
Če usnje ne vzdržuješ, se bo hitro postaral, napokal.... Če mu pa daš vsaj nekaj, je pa še dolgo lahko kot nov. Pa še nekaj je problem - kakšne hlače nosiš, k se vsedeš v avto. Če so to hlače na rob - une za k maši (bi rekli ta star ljudje), se usnje za zlepa ne bo poškodovalo. Če imaš pa kakšne kavbojke, sploh tiste, k imajo zadaj ta male nete (al kako se temu že reče), se bo pa usnje hitro spraskalo.
En tolk zaenkrat.
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

jurko
jurko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 629
  • Avtomobil: TRAKTOR

Vsa skrivnost je v negi, če se usnje neguje, drži dooooooolgo:ok

Se strinjam. Vem za eno e39 ki ravno sedaj praznuje 10 let in realnih 190k km, pa je voznikov sedež že prav grdo razpokan, oziroma od njega kar visijo koščki usnja. Samo verjetno gre za kakšn napako v usnju, ker ostali sedeži so pa kot novi. Je pa res da se usnje ne vzdržuje-maže redno.
Vsak naj dela tisto kar zna: francozi naj kuhajo, nemci pa delajo avtomobile :ok
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 589
  • Avtomobil: BMW 740i & 318 iC

Po sedežu - šivih sodeč gre za e36 zgodnjih let, kar pomeni do letnik 94. Če je bil avto recimo vožen 15.000km na leto je to v recimo 15 letih nekje 225.000 km.

...vem zakaj si dal to sliko in primer, in res je, da s pravilnim negovanjem lahko usnje izgleda kot novo. Seveda je od ohranjenosti sedeža odvisen tudi odnos lastnika do avta. Z malo pažnje se resno lahko izognemu posedenosti in obrabljenosti pen.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

Se strinjam. Vem za eno e39 ki ravno sedaj praznuje 10 let in realnih 190k km, pa je voznikov sedež že prav grdo razpokan, oziroma od njega kar visijo koščki usnja. Samo verjetno gre za kakšn napako v usnju, ker ostali sedeži so pa kot novi. Je pa res da se usnje ne vzdržuje-maže redno.

Ne gre za napako v usnju... Si že povedal kaj je vzrok. Logično pa je, da najbolj trpi voznikov sedež. Obrabljene sovoznikove sedeže sem videl le v kakšnem policijskem avtu, sicer zelo težko...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Po sedežu - šivih sodeč gre za e36 zgodnjih let, kar pomeni do letnik 94. Če je bil avto recimo vožen 15.000km na leto je to v recimo 15 letih nekje 225.000 km.

...vem zakaj si dal to sliko in primer, in res je, da s pravilnim negovanjem lahko usnje izgleda kot novo. Seveda je od ohranjenosti sedeža odvisen tudi odnos lastnika do avta. Z malo pažnje se resno lahko izognemu posedenosti in obrabljenosti pen.

Avto je letnik 1992, ima dobrih 272.000km in je od prvega lastnika.

In kot si že sam zgoraj omenil - to je pa odnos do avtomobila in redna nega. Jaz, ko sem zagledal usnje sem samo:eek Pravtako je volan popolnoma neobrabljen, ročica menjalnika ko nova,...

Jaz do sedaj nisem pokazal nobene pretirane pozornosti negi usnja, vendar po videnem sem se takoj premislil, ker vidim, da se na dolgi rok to hudo obrestuje.
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 310
  • Avtomobil: e24 635csi

Mogoče pa obrača volan in prestavlja ročico v rokavicah :D:
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 377
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ni vse samo v negi, odvisno je tudi koliko tehta voznik, če pazi kadar se usede na sedež ali ne, kakšno obleko nosi, itd itd... skratka faktorjev ki vplivajo na obrabo je toliko, da se jaz določevanju kilometrov glede na obrabo usnja na sedežih raje izogibam (na volanu pa sploh - tam je zadeva še bolj varljiva).

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Ni vse samo v negi, odvisno je tudi koliko tehta voznik, če pazi kadar se usede na sedež ali ne, kakšno obleko nosi, itd itd... skratka faktorjev ki vplivajo na obrabo je toliko, da se jaz določevanju kilometrov glede na obrabo usnja na sedežih raje izogibam (na volanu pa sploh - tam je zadeva še bolj varljiva).

Točno tako. Jaz s svojimi tačkami sem še vsak volan olupil v enem dobrem letu, letu pa pol. :crazy

Sedeži ista pesem. Je razlika če se nekdo noter valja v jeansu ali pa poslovni obleki:ok
Prikaži več možnosti

lovestern
lovestern

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, to sem mislil tudi jaz napisat, pa sem raje prepustil posamezniku, saj se mi zdi logično, da 130kg težek in 210cm visok moški bo nov usnjen e36 sedež uničil v treh in 16 letih.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 677

http://www.avto.net/...=4485827&show=1

3.200.000km ?
:laugh
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

vuko
vuko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: E30

Sam so sedeži res razpokani in osušeni kot, da je avto iz Kuvajta prišel, pa še tam je imel skoz šipe dol, da se je sonce podpisalo na sedeže :-D!

Edina krema, ki so jo ti sedeži videli, je človeški švic :-D!
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 677

http://www.avto.net/...=4486424&show=1

nov oglas:-D
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 145

Pravtako je volan popolnoma neobrabljen, ročica menjalnika ko nova,...

Kaj za boga le pol na levem delu volana ?? Meni zgleda kot potrgan volan. Pa tud slike so slabe, da bi se kaj več vidlo. Tud moji sedeži so zgledali dobri na sliki a v resnici je bilo stanje slabše (za prvovgradnjo navadne, stare športne in sedanje M3)

Urejal tomos, 06.02.2011, 23:09.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.