Skoči na vsebino

Feltne za zimske gume...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9 odgovorov v temi
jack
jack

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31

Zivjo!

Imam 318i E36 '96. Nabavljam si zimske gume (vejetno bom vzel michelin alpine2 ali pa goodyear ultragrip6) dimenzij 185/65 R15 (najcenejsa in najbolj prakticna zimska dimenzija ki pase gor pac). Ker ne bi delal premontaze gum, me zanima kje dobiti ugodno kaksne zelezne feltne za moj avtic. Razmisljal sem tudi da bi nabavil rabljene, vendar se mi ne sanja kaj gre sploh gor. Kaksen nasvet kam iti, kaj sploh pase gor, kje je poceni...

hvala,
Jaka
Prikaži več možnosti

Borut
Borut

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 491
  • Avtomobil: 528i in 316i

Živijo!

Jaz sem si tudi nabavil železne felne za zimo, ke mi je enostavno škoda denarja da mi kakšne lepe razje sol. Poglej malce po Salomonu. Paziti moraš da imajo štiri ali pet vijakov. Poglej kakšne imaš zdaj gor. Ko se boš odločal, pa je najbolj da na felni pogledaš ali imajo gor BMW žig. Italjanskih ponaredkov se ne splača kupiti, ker enostavno preveč rjavijo.

Nato pa k Vulkanizerju na centriranje, da boš videl če niso slučajno bile preveč na robnikih. Kakih 15g odstopanja je še zmerno za zimsko felno.

Ja pa da ne boš dal preveč denarja. mislim da 3-5kSIT na felno, več se ne splača.

lp
Borut
Prikaži več možnosti

ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 237
  • Avtomobil: E36-off to see the world

Sam razmišljam podobno, da bi nabavil kompet zimskih feltn. Pa vsakič pozabim vprašat, koliko stanejo nove originalne. Sem pa videl na avtoodpadih po Italiji polno te robe. Edini problem je, da jih kupiš, prineseš domov, pa vidiš, da so skrivljene (kje boš po Benetkah iskal vulkanizerja?). Pa še to - na kovinska platišča je treba dat okrasne pokrove. Kdo ve, koliko stanejo original BMW (tisti ful lepi originalni za e36) ?
Ajd,

Y

"nič ni resnično, vse je dovoljeno"
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Bimmer
Bimmer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 242
  • Avtomobil: F10, F31, I01

Zanima me ali je kakšen problem imeti alu feltne pozimi?
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

Ne, ni problema glede vodljivosti in podobno. Problem je v tem, da če je kje poškodovan prozoren lak, potem pride sol spodaj in aluminj oksidira. Prav tako so ALU dražje in jih je škoda, če te zanese in z robom felne udariš v robnik.

Iz tega stališča raje naredi tako, kot je rekel Borut in kupi jeklene za nekaj Prešernov. Tudi če bo začela rjaveti, se ne boš sekiral ampak boš vzel čopiš in srebrn lak in ročno poravil (ali pa še to ne).

Za umazano delo tudi ne boš dal gor najboljše in najdražje obleke, ampak stare cunje, ki jih ni škoda.
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

jack
jack

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31

Ekola, sem malo pogledal naokoli in nasel na AVTO.NET enega iz Celja, ki mi je prodal original BMW zelezne feltne za E36... Izgledajo ful lepo ohranjene, so pa crne, tako da so mi vsec, cetudi ne bom nasel kaksnih poceni okrasnih pokrovov (druace sem pa gledal cene univerzalnih 15" in so cca 8ksit stirje)... Za 4 feltne sem dal 15k sit.

cau, Jack
Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 452
  • Avtomobil: BMW F30 - 318d

Ja jst tudi svetujem enako! Jst imam zimske gume NOKIAN na originalnih železnih feltnah, ne zgleda lih nevem kok atraktivno ampak sej bo kmal 15 marec, pa bomo dali spet "ta lepe" gor!! :blabla

Jure Griljc, predsednik BMW avto kluba Slovenije

F30 318d M Sport, b.j. 2017

Prikaži več možnosti

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 545
  • Avtomobil: MB W212

Hehe evo tut jst sem premontiral gume in mam jeklene feltne in original e36 pokrove :-D :-D :-D
Zdej pa sam zglancat m3 feltne in jih spakirat nekam na omaro v garazo (aja...a ve kdo kje bi se dal mal pregledat alu feltne kok so kej zvite pa jih popravt, mal smo pac pretiraval letos :laugh )

lp,
Prikaži več možnosti

davor
davor

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5

U Hrvatskoj BMW sada ima akciju zimskih guma. Michelin Alpin (195/65-15) sa felgom je oko 140€ sa porezom koji se moze dobiti nazad. Mislim da je to povoljno. Ja imam na orginalnim felgama nove zimske FULDE (neznam tocno model ali najnoviji) u H izvedbi(210km/h) i odlične su i po mokrom i po suhom(snijega jos nije bilo) i nisu bucne ni pri 200km/h :avto.
Prikaži več možnosti

Jazon
Jazon

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 87
  • Avtomobil: BMW

IMAM 4 ORIGINALNE NA 5 VIJAKOV, KI JIH ZAMENJAM ZA 4 FELTNE ZA E30 15" 4 VIJAKI :ok2

E-MAIL: orel98@siol.net ; a.verbič@volja.net
Bmw je zakon!!!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.