Skoči na vsebino

Izlet na Nürburgring (trackday + dirka DTM)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
258 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Ja, pri Porsche cup-u vedno najbolj dogaja :-D A v bokse ste tut šli pogledat? K tam si vse, razen DTM avtov lahko ogledaš čist od blizu. :ok2
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 853
  • Avtomobil: ni BMW

ne, v bokse pa nismo šli. Tut časovno ni najbolj zneslo :).
Rear tyres are evil and deserve to be punished accordingly!
My life changed when Sabine took me for a ride in M5 Ring-Taxi. :eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW Träumer
BMW Träumer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7

Od mene samo:

-unmöglich
-erstaunlich

Ne vem katero bi dal na prvo mesto.

Nepozabno doživetje, družba prava,.. da nekaj ne dolgovezim,
Nordschleife, še se vidimo. :ok
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 629
  • Avtomobil: Nič spljoh

LOL ... :ok2 ... sej sva lih midva prehitevala malo po travci ...

No ja,malo je treba tut izletne cone sprobat :ok2, pa še to ni bilo po tvoji krivdi....določeni osebki pač mislijo da če imajo močnejši avto so avtomatsko hitrejši in ne gledajo za sabo....bi pa takrat lahko bila tvoja reakcija napačna in bi lahko pirueto v ograjo naredila.....

Daj prilimaj kaj slik al pa kakšen video
Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

slike imam samo na začetku potovanja.....in so bolj kot ne za osebno rabo....kakško se lahko prilepi ampak niso zanimive...

boksev nisem slikal, mi je malo žal.....je pa zato nekaj posnetkov narejenih od zunaj......:D
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik

Objavljena slika

ta je edina ki mi je všeč in je za na forum...:-D
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

Zaenkrat samo moj driveby ... za pokušino. Ne zgleda kaj posebnega od zunej ... :/ ... Ampak men je bilo fajn.

Perotove experimente (:-D) pa še nalagamo na youtube. Sam je podobno, ne zgleda tok dobro na posnetku, kot je bilo to videt v živo ...

Urejal Viper, 19.08.2009, 19:14.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

Pa še Pero na progi:

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

pehtren
pehtren

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 473
  • Avtomobil: -

To da Zvan ni človek že vsi vemo :-D

Ne resno, noro! Kot, da bi driftal v kakšni igrici.

A lahko vprašam koliko vas je točno prišel tale izlet (ena oseba + avto).
Prikaži več možnosti

stone
stone

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 811
  • Avtomobil: Bmw

Pa še Pero na progi:

Noro, obvalada.:metalc
Še eno vprašanje, koliko krogov so mu gume zdržale pri taki vožnji, in kje ste jih menjali?

Lp.
Prikaži več možnosti

BMWzor
BMWzor

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 603
  • Avtomobil: E39 528i ///M

Dober ga je pero motal na progi res :metalc

Mene tudi to zanima z gumami in kuk stane da se zapeles tkole po stezi ?
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

Okvirni izračun stroškov z moje stani:

- benza sm natanku za 285 EUR, povprečno 9,67 (všteto vse), naredu skor 2500km. Tankali smo v nemčiji (med 1.38 in 1.45 na liter 95 oktanskega v-power) in avstriji (1.26 na liter 95 oktanskega v-power). M-ovci so bili deležni 100 oktanca, ki je bil v povprečju med 10 in 15 centov na liter več. Aja, pa s tem benzom se še danes vozim, ker smo nazadnje tankali pr Munchnu, pa nisem spraznu še do kraja.

- spanje: 45 EUR na noč, z zajtrkom, pride 135 EUR.

- krogi (po želji, 22 EUR na krog, več je ceneje) - sem dal 145 EUR za 8 krogov.

- avstrijska vinjeta 8EUR, dvakrat tunel v Avstriji 19 EUR,

- hrana in pijača vmes po želji in potrebi ...

- DTM karta 53 EUR

To je to. Pol pa so še dodatni stroški, če si kupiš kak komplet gum prej, da jih maš za progo al pa kaj pripravt na avtu (vem, da je Pero tukaj dodobra pripravil avto z novimi zavorami in še par stvarmi).

Pod črto je mene prišlo cca 1000 EUR, če vštejem še komplet gum za na progo (ne nove, rabljene).

Gume so zdržale vseh 15 krogov, ki jih je naredu Pero, kokr vem. Je nabavu nove gume posebej za to. Pa niti niso bile v tako slabem stanju na koncu, kot sem mislil. So bile zdelane in orng pregrete, sam mislim, da bojo še za kak trackday. Edino flatspot je naredu na sprednji.

Js sem se z svojimi pripeljal gor in domov, ker so ostale vredu. Sem pa mel 4 potenze zravn, če bi bilo treba, pa bi se z njimi peljal nazaj. Pero se je pripeljal gor tut z temi gumami, pa šel na progo z njimi, za domov pa je zmontiral druge. Aleš je pa pripeljal dve za spredaj in jih zmontiral gori. V hotelu smo meli zraven še eno garažo za nas, v kateri smo hranili kolesa, orodje, dvigalke in ostalo kramo iz avtov, da se ni valjalo kaj po avtu med vožnjami. Brezplačno garažo, 10 metrov od sob. In to je to.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • pehtren je všeč

sportquattro matuszewski
sportquattro matuszewski

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 575

Pa še Pero na progi:

Super vožnja, pri teh hitrostih ni prostora za napake :ok.

Pa bravo Poldi, da si tok časa stal tam in snemal vse to :).

Lpm
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

Men ni blo tok hard, je Tifa bolj trpel, ko je moral čakat oba :). Pa je kr jeba, ker ne veš, kdaj bo prletu mimo kdo. Smo se prek GSMa javljali na štartu a še vedno traja več minut preden sploh prideš mimo... Tak da ... je bilo nekaj "faljenih" posnetkov, pa kaka sočna kletvica snemalca :-D

Ja, brzina pa je kr orng, gripa ni ravno dost, napake pa so mimgrede močno kaznovane. Sam škoda res, ker na posnetku ne zgleda tok hudo, kot je bilo to videt v živo. Ker tam NOBEN ne leti počez. Razen, če ga nenamerno odnese in se potem lovi. Drugače pa gre za striktno grip vožnje.

Urejal Viper, 20.08.2009, 12:55.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik

najbolj me je jezilo, ker sem prvič delal z kamero......in tudi zato se vidi amaterstvo in pa kot je Viper napisal, po štartu je trajalo nekaj minut (odvisno od snemanega dela proge) da je avto sploh prišel in šest do osem minut čakat na avto mi je bilo kr hudo, ker moraš biti skoncetriran in "presevati" avte ki prihajajo.......

pač nekaj sem zamudil...oprosti Pero......ampak za prvič je bilo kr uspešno.....in pa obljubim da bo naslednjič boljše ( častna titovska ):laugh :laugh
Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 157

Si kar predstavljam da bi se Luka Marko takole spustil za njim, twin drift. Podobno kot na Grobniku, to bi blo za videt. Že zdej je hudo za videt kako to lepo počez v ovink leti.:ok :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Turbinca
Turbinca

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 914
  • Avtomobil: M3

Vse pohvale organizatorju Viperju,....hotel je bil fantastičen, pogled z terase na progo fenomenalen. Že kr takoj na vse zgodaj so nas zbudili bencinski hlapi. Da ne omenjam vozni park, ki se je valil ob hotelih, apartmajih, parkiriščih. Prevladuje M3, ter Porsche. Seveda se najde tudi veliko druge eksotike,....
Proga je ODKLOP. Ovinki speljani nevrjetno, lega vozila res nevrjetna. Sploh ne veš od kje tak oprijem. Na nekaterih delih je že kar strahovito hitra, kjer so brhine že pri naših jajcih krepko čez 200, da ne omenjam, da se z Porscheji pripeljejo na mestih tudi 270 plus,...

Vsake toliko je seveda pista zaprta za vsaj uro ker folk tolk preša, da je to nevrjetno. Omenil bi sam 135i, ki od nje ni ostalo praktično nič, pa corveto, E46 M3,.... da ne naštevam naprej. En kup razbitin samih top primerkov. Ma sej bodo čez kak mesec vsi od kirurgov v top stanji in po možnosti v Slo voznem parku.
Meni je sicer predzadnji dan malce ponagajal avto tako, da se zadnje popoldne nisem več vozu po pisti. Sklopka je bla že pošteno na koncu.
Danes sem tudi zadevo saniral (zamenjal komplet lamelo, potisno ploščo, potisni ležaj) in sem izredno zadovoljen. Grem pa letos zagotovo še enkrat gor, ker ko si prvič gor progo sam malce otipavaš. Na koncu si vedno bolj korajžen in vedno več delov proge spoznaš. vendar je potrebnih še mnogo krogov, da bi jo spoznal v nulo. Tako, da o časih nima smisla govort. Šlo je za en sam užitek. Sile so res nevrjetne.

Odšli smo tudi do bližnega mesta Kerpen, kjer smo pokazal domačinom kako se pelje gokart. In postavl naj čase. Seveda smo to vozil v Michael Schumaher centu. Vozil smo se tako v dvorani kot zunaj. Nepozabno.
Ogled dirk je bil tud poseben užitek.Še posebej DTM. Tako, da kmalu se spet vidimo.
Prikaži več možnosti

JocoG
JocoG
  • Uporabnik
  • Sporočil: 346
  • Avtomobil: BMW 120d M optic

Fantje, kaj če bi tole spet kaj obudili?  :laugh

Prikaži več možnosti

tomaž 320
tomaž 320

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 605
  • Avtomobil: E36 coupe & cinquecento

Fantje, kaj če bi tole spet kaj obudili?  :laugh

Ej stari, kje ti živiš???
Zdaj po 8-ih letih so čisto drugi cajti. Interesentov za takšne stvari danes na tem forumu ne boš več dobil. :ok
Res si naiven, če verjameš, da je na tem forumu danes kdo še tako dinamičen, da bi se ga dalo še kam spraviti...
FIX IT AGAIN TOMORROW
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.