Skoči na vsebino

Izlet na Nürburgring (trackday + dirka DTM)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
258 odgovorov v temi
Tifa
Tifa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 221

voziš se med 10 in 12 ur gor...se mi zdi, bolj natančno pa Viper ve...odvisno od postankov, od kje štartaš ( midva z viperom sva mogoče malo v prednosti zaradi bližine meje ) in kakšen tempo se lahko pelje ( promet, zastoji, splošna hitrost avta )
lenivec, leni lenuh :hihi
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 853
  • Avtomobil: ni BMW

Ja, Zvezdica, sej vem kako je. Glede drifta po progi je tako, da ga ni kaj dosti, ker gre za večinoma nepregledne ovinke in če se slučajno kaj zalomi, ni fajn za une zadaj vozeče. Spet je pa precej odvisno od gužve na progi. Z Ringtaxijem sem se obakrat peljal malo počez (par ovinkov, takih bolj preglednih), drugače pa kakega resnega, "Grobnik style" driftanja, kot smo ga vajeni od naših treh mojstrov z svojimi bavarskimi stroji (sej veš kere tri mam v mislih) ne bi pričakoval. Morda ob kaki posebni priložnosti in omejenem prometu na progi ...

Vožnja z Sabine pa je tak uno tapravo po moje. Daleč od tega, da so ostali tovarniški vozniki slabi ... samo ona pa res gre čisto na meji. Vožnja z njo je bila neprimerno bolj adrenalinska in zabavna kot pa z tovarniškim voznikom. Še najbolj zato, ker je gospodična ves čas kramljala z nami a vseeno ves čas na meji. Uni tovarniški voznik (ime mi je zdej res ušlo iz spomina) pa je bil tudi zelo prijazen in zabaven, tudi lepo odpeljal počez, sam ni bilo tistega hudega feelinga. Bi se pa zelo rad peljal še z H. J. Stuckom, če bo kdaj še možnost. Bolj zato da bi ga spoznal, ker je možakar prava legenda.

Seznam hotelov ... hmnja, sej je vseeno. Kaj pa rabiš drugega kot pa posteljo in tuš. Razgleda sigurno ne :-D. Sej maš celi dan ob progi marsikaj za videt. Kaj cenejšega pa tak na boš dubu.

Pa zame bi bil še obvezen obisk v eni gostilni, kjer sem do zdej vedno bil, ko sem bil tam. Čisto po domače, pa super hrana za moj okus pa velike porcije za nas velike fante :mljask.

yimas: Itak da Nordschleife, ne pa GP proga Nurburgring.

Pa une priponke, ki si jih dal so bolj kilave, ne zamerit. Uni urnik je na voljo na spletni strani, daj rajši link do njega pa si lahko vsak sam pogleda za točno željeni termin. V Word si samo prilepil za december... http://www.nuerburgr...vents.10.0.html Sicer pa datumov za naslednje leto še ni...

Uni drugi, za routeplanner pa je tak brezvezn. Upališ kak GPS, pa gasa. Glede podrobnosti pa je tak samo važno, a greš iz LJ (Karavankentunnel - Salzburg Minhen - Nurnberg) al iz MB (Šentilj - Graz - Wels - Passau - Nurnberg) pa pol po moje kr po A3 mimo Frankfurta, na A48 mimo Koblenza pa gor po A61 do izvoza št. 33, za Wehr. Od tam pa maš 25km oz. cca 20 min po lepi cesti do cilja. :metalc

PS: Tifa, midva sva v najbolj zanič lokaciji za začetek te poti. Če hočeva iti po "ljubljanski" varianti morava prvo počez do Villacha pridt, če pa po "mariborski" pa je treba prvo do MB al pa čez Avstrijo gor do Graza pa pol tam gor.

Urejal Viper, 26.11.2008, 18:30.

Rear tyres are evil and deserve to be punished accordingly!
My life changed when Sabine took me for a ride in M5 Ring-Taxi. :eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

yimas
yimas

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 99
  • Avtomobil: bmw 318 touring

dobro sam daj zmenmo se že enkrat za datum da si planiram dopust ker bi se jas nato še oglaso pri starših od moje kaj pa se tiče klicanja nurburgringa pa vam hočem nekaj zrihtat gor v nemčiji sem delo in že skor živel tak da bi hoto zrihtat vožnjo z predelano 5 od rigge nisem pa dobena budala ki gre preko svojih mej kaj se tiče vožnje sem jih že preveč pospremil do groba rad bi sam mal dobre volje in tud mal izkušnj da menjamo v živo
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 984
  • Avtomobil: R1200R

yimas, easy, kaj če bi počakali na urnik za 2009?

@Viper: sej veš, da ga moj junak meče po šrek tudi po ravnini hehehe :D Sicer je pa rekel, da bi vozil za uživancijo (ker na čas ne zna, hitrost je ženska vrlina ;) ).
Kot sm rekla, šla bi s Sabine (a vozi na left foot braking?)!!!
In itak, na Nordschleife, drugo sploh ni Nurburgring v pravem pomenu!!!

Midva verjetno ne bi vozila v koloni (iz očitnih razlogov), tako da bi se dobili gor oz. bi štartali in skupaj vozili do prvega Open na dojče banu :-D

Kaj pa kakšen datum konec maja, začetek junija? Ko je vreme tudi na severu RES stabilno?
Objavljena slika
Nisem pleh picka, ker se sponzor za tako veliko rit še ni rodil. J.Lo.press :laugh
Prikaži več možnosti

yimas
yimas

Novinec

• Uporabnik

dober večer ni ni problema bom počako ej kakšen čas a tisti ki bo zaden plača rundo al kosilo :drink v tej gostilni ko viper pravi jaz sem za to da vidmo kaj ženske znajo:avto
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

DIL.

Fantje, kaj pa tam čez 25. junij... to je ponedeljek in je praznik...?

Šli nedelja, pondelk, tork, smo v pondelk na dirkališču, ko ne bo veliko ljudi najbrž?
Objavljena slika
Nisem pleh picka, ker se sponzor za tako veliko rit še ni rodil. J.Lo.press :laugh
Prikaži več možnosti

yimas
yimas

Novinec

• Uporabnik

no vidiš to se mi dopade morem mojo vprašat kak ma kaj ona termin drugač pa ja še dopusta nebom rabo dost:-D
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

Vreme na Nurburgringu je eno najmanj stabilnih kar sem jih videl. V enem dnevu lahko imaš od prijetnega sončnega dopoldneva pri 25 stopinjah do večernih snežink (in to meseca maja!). Ulije se lahko v eni uri na popolnoma lep sončen dan brez oblačka. To je ena od značilnosti Eifela. Tak da ... na to se js ne bi oziral. Najboljša varianta je še vedno dva dni gor, ker dva dni skupaj dežja pa ponavadi ni.

Glede časov na progi se js sploh ne bi obremenjeval za prvič. Ker je zahtevna proga.

Sicer pa je težko zdej karkoli se menit o konkretnem datumu dokler niso znani termini na Nurburgringu. Ker mi lahko planiramo izlet za 25. junij, ampak če s eoni odločijo, da tisti dan proga ne bo odprta za javnost (je pač recimo najeta s strani kake fabrike ipd., kar ni redkost), se lahko mirno obrišemo pod nosom z vožnjami. Plus za vikende, ko so na progi organizirani eventi (in tehni ravno malo - od dirk oldtajmerjev, do vztrajnostnih dirk, dirk klasikov, tovornjakov, biciklistov, koncertov, ipd), ker je takrat ponavadi proga za prosto nabiranje krogov zaprta.

Ko bo Nurburgring GmbH dal koledar za 2009 ven, pol pa se lahko menimo o datumu. Karkol prej, pa je samo ugibanje.

Drugace pa je tvoj predlog, Zvezdica, po moje zanimiv. Oz js bi ga dopolnil nekako tako, da v soboto potujemo gor, smo zvečer gor, pogledamo, kar bo za videt, pa spat. V nedeljo smo gor za ful porcijo, morda kak krog za spoznavanje proge, v glavnem pa pasemo oči po jeklenih lepotcih ob progi in na progi. V ponedeljek pa uni praiv D-day, ko jih večina oddide, ostanemo samo hardcore fani in naredimo še kak krog bolj zares. Pa nato v torek domov... To bi bilo za moj okus idealno. Zdej pa najdit en vikend, ki bo mel v soboto in nedeljo celi dan odprto progo ter nato še v ponedeljek - letošnje leto sem takih kombinacij naštel samo 5, od vseh pa mi je recimo samo ena približno časovno ustrezala. No, nazadnje sploh nisem šel gor ...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

yimas
yimas

Novinec

• Uporabnik

te se lahko zanesem tud na tvojo pomoč viper seveda če se strinjaš za ono ko sem pa napiso za pijačo ter jedačo pa lahko gremo tud tak da nas ti povabiš jas pa plačam ker se mi zdi da bom tak zadni sem ču da zvezdica ni mačji kašel
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

Hehe, ni blema. Se bomo že probali neki zment. Js sem vedno za take špase. Če mi le cajt dovoljuje. Mam kr zahtevne službene obveznosti pa si kak prosti dan malo težje privoščim. Sicer pa se tak bi morali prej dobit osebno, pa kaj pomenit.

PS: te lahko prosim za kako piko med stavki, da bo malo bolj razumljivo brat tvoja sporočila?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

yimas
yimas

Novinec

• Uporabnik

no vidiš mene mal pisava jebe . nimam pravih prstov za tipkanje.
Ravnokar sem prišel iz Dravograda .Mater mate tam biliz dosti snega .
Gor sem šel čez Vitanje in ti povem da me je skor na ovinku ven zabrisalo ,da bi vedo bi se lahko dobil na pijači ,je pa tud res da se bomo dobli preden gremo gor če boš mel kaj časa zvezda pa naj javi če se bo kaj sukala po štajerskem koncu
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik

Zvezdica se bolj malo suče tu na koroškem. Sam js njo poznam, pa vem, da je OK.

Škoda res, da si nismo prej izmenjali telefonskih, ker danes bi te povabil na zimske radosti na aerodrom SG ... sm si malo dal duška. Za pijačo pa se sigurno lahko zmenimo, če boš kaj tu v SG še kdaj. Ti bom dla moj GSM na zasebno sporočilo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

yimas
yimas

Novinec

• Uporabnik

a potem si pa si res dal duška ,tud možno da sva se gdaj srečala sem pred kakima 2 letoma tam vozo preko bofrosta.Ker sm bol ali manj začetnik na tem foromu mi lahko poveš kak si poslal tvojo cifro da ti jas pošlem mojo
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

sem ču da zvezdica ni mačji kašel

Ja res ni, vse kaže da bo tudi ona letela po Nordschleife :laugh :laugh

Zvezdica se bolj malo suče tu na koroškem. Sam js njo poznam, pa vem, da je OK.

Lahko pa pridem, kaj pa je problem rjavinco mal sprehodit... tam okoli reke Mute če se prou spomnim so prou FEST ovinki :ok2 :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

pehtren
pehtren

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 473
  • Avtomobil: -

Orodja teme-> Začni spremljati temo :)
Joy turns gasoline into adrenaline! :mznak
Prikaži več možnosti

yimas
yimas

Novinec

• Uporabnik

Lahko pa pridem, kaj pa je problem rjavinco mal sprehodit... tam okoli reke Mute če se prou spomnim so prou FEST ovinki :ok2 :ok2[/QUOTE]

Ti samo pridi si povabljena pa tud na pijačo lahko gremo :beer
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

Orodja teme-> Začni spremljati temo :)

O pehtren, a se nam boš pridružu? :blabla
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

[quote name='yimas']Lahko pa pridem, kaj pa je problem rjavinco mal sprehodit... tam okoli reke Mute če se prou spomnim so prou FEST ovinki :ok2 :ok2[/QUOTE]

Ti samo pridi si povabljena pa tud na pijačo lahko gremo :beer[/QUOTE]

Ja morte povedat kdaj... :confused
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

yimas
yimas

Novinec

• Uporabnik

glej veiper in ti pvejta kdaj bota mela čas pa bomo to srečanje uredil
Prikaži več možnosti

Zvezdica
Zvezdica

Oplovka

• Uporabnik

ok! No, Viper?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.