Skoči na vsebino

Teža platišč

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
230 odgovorov v temi
MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 725
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Nova tema, kjer se lahko pogovarjamo o vplivu teze platisca na udobje, zavorno pot, pospeske, obnasanje avtomobila v ovinkih in podobno :ok2

Se ena stran, ki sicer ni popolna, ima pa veliko podatkov-ce vam je pomembno kako tezka kolesa poganjate :)

http://www.wheelweights.net/

Da vidimo kaksne izkusnje imate z platisci in ali sploh se kdo gleda na tezo platisc? :blabla

Urejal MajoR, 25.11.2008, 18:44.

Prikaži več možnosti
    • Rottie je všeč

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

jaz imam Asina kromirana 19" platišča in RSC gume in je eno platišče z gumo tako težko, da ga komaj dvignem, udobje je v piz.., čeprav je avto na blazinah
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 503
  • Avtomobil: E39 523iA

Nova tema, kjer se lahko pogovarjamo o vplivu teze platisca na udobje, zavorno pot, pospeske, obnasanje avtomobila v ovinkih in podobno :ok2

Se ena stran, ki sicer ni popolna, ima pa veliko podatkov-ce vam je pomembno kako tezka kolesa poganjate :)

http://www.wheelweights.net/

Da vidimo kaksne izkusnje imate z platisci in ali sploh se kdo gleda na tezo platisc? :blabla

Popolnoma ista tema že obstaja. Takrat sta @Snogard in @gerchy postregla s številnimi podatki in zaključki. Tudi ta seznam tež plastišč je bil tam obdelan.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz imam Asina kromirana 19" platišča in RSC gume in je eno platišče z gumo tako težko, da ga komaj dvignem, udobje je v piz.., čeprav je avto na blazinah

Predvidevam da je eno platisce tezko med 12 in 14 kg, tako od oka :). Ja, res se konkretno pozna na udobje. Jaz imam OZ-Ceres in so tezka ko pra*ica, se pona konkretno na udobju. So pa v dimenziji 8,5Jx17.

Ce podobna tema ze obstaja, bi prosil moderatorje naj obe temi zdruzita, ce se avtor teme, ki je podobna tej, s tem strinja. Tema bi se lahko nadaljevala, ce se lahko pogovarjamo o bedarijah, se lahko se o tehniki in fiziki tudi :ok2 Hvala!

Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

JDM feltna za hondo 15,16coll 3.5kg, its all about weight:laugh :-D
Prikaži več možnosti

hvilu
hvilu

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 740
  • Avtomobil: Fiat

Čakajte, a ni finta "litih" platišč prav v njihovi masi, da je čim manjša, torej manjša od jeklenih partnerk. Res, da govorite o "velikih" colah, sam še vedno...
Prikaži več možnosti

_SpiDi_
_SpiDi_

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 805
  • Avtomobil: Duče

Hvilu, en kur...

Večina litih platišč je tezjih. Zato ker so narejena za sminkirat....

Potem ti pa v trgovini dajo se napis, da ne smes slatat. Ja pi.... tupa italjanska napis tezo pa jih ne bom tehtal z roko....kre....jao....kr zivcn...

Ja it's all about the weight...in tist weight na nevzmetenih in se rotirajocih masah je najbl zajeban. :-D
The best engine in the world is a f***y. It takes any size piston, is self lubricating, starts with one finger and every 4 weeks does its own oil change. It's just a pity the management system is so f'in temperamental!!
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvilu, en kur...

Večina litih platišč je tezjih. Zato ker so narejena za sminkirat....

Potem ti pa v trgovini dajo se napis, da ne smes slatat. Ja pi.... tupa italjanska napis tezo pa jih ne bom tehtal z roko....kre....jao....kr zivcn...

Ja it's all about the weight...in tist weight na nevzmetenih in se rotirajocih masah je najbl zajeban. :-D

Hehe, sem moral 2x prebrat. Sej ce je neka prodajalna, ki ima papirje in vse, nimas kaj tehta-lepo ti pokazejo katalog za omenjeno feltno in si vse notri pogledas(ET,sirino, luknje, in tezo). :ok

Jaz osebno bi imel zelo lahke felne, ampak kaj ko so tiste najlazje vse neki Jap. style in ne pasejo na BMW-je gor. Zraven tega, pa tiste res najlazje ki so iz Mg ali cesa, niso niti najbolj primerne za na cesto-posebej ne nase :crazy
Prikaži več možnosti

_SpiDi_
_SpiDi_

Banned

• Izključen

Glede na to da znajo napisat vse ostale podatke jih smatram za šalabajzerje. Pika....

Katalog lahko gledam na internetu.

Odvisno od okusa in dnarja ki si ga pripravljen odštet. Dobijo se tudi OK platišča, sam dnar je treba met. :)
The best engine in the world is a f***y. It takes any size piston, is self lubricating, starts with one finger and every 4 weeks does its own oil change. It's just a pity the management system is so f'in temperamental!!
Prikaži več možnosti

Blindek
Blindek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 856
  • Avtomobil: Superb Sportline

samo kako pa so te najlažje kaj trde? Ne da maš en feltno z 4kg in jo na prvi neravnini zviješ
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

samo kako pa so te najlažje kaj trde? Ne da maš en feltno z 4kg in jo na prvi neravnini zviješ

replike so ful lahke, toliko kot so lahke so tud trde, putr:crazy
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

Pe-Ro
Pe-Ro

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 334

Obstajajo lahka platišča iz magnezija katera so zelo lahka in trda. Sam si lastim cromodoro cd 57, ki je težka 3.8 kg na feltno (in feltne so iz magnezija tako da se jih ne da popravlat kot navadna aluminjasta-> mi je jerman vse pokazu ker je bil kr začuden ko je vidu takšne feltne).

Od imprezota post mi je mal čuden, ker 15', 16' so bistveno večje feltne od mojih in da bi bile še lažje mi je hudo čudno??? Lahko, da se motim.

Lep pozdrav!

Urejal Pe-Ro, 26.11.2008, 15:01.

BMW E12 520/6 (samo ob vikendih)
Prikaži več možnosti

_SpiDi_
_SpiDi_

Banned

• Izključen

Feltne na WRCju so zelo lahke.

Osebno nimam občutka, da bi jih kaj pretirano pazili na etapi. Mogoče imamo različna merila. :)

LP
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz gledam takole, ce dobim lazjo felno, je lahko vecja (ciljam na 18-tke) in nebo udobje hudo naruseno. Seveda, je treba upostevat, da je gume manj in to se tudi konkretno pozna, napram 15tkam z veliko gume (205/65). Najhujsa kombinacija je velika in tezka felna-udobje sux! Isti problem imam z sedanjimi 17`, ki so tezke ampak trde, tako da ni treba pazit na vsako luknjo na cesti...ampak udobje trpi, pa pospeski tud:laugh
Prikaži več možnosti

Metod
Metod

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 773
  • Avtomobil: E39 525d

če se vam zdijo lita platišča težka .....potem pa kupite jeklena (iste velikosti !!! ). Pa boste vidli, ali so res lita platišča "težka". Če primerjamo samo gostoto Al- zlitine je ta cca 3krat manjša od železa. Lita platišča pa niso 3 krat debelejša, ali pač ?? :)

pri mojih 14" jeklenih napram 15" je razlika teže v prid litim. :)

lp,Metod
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

A bi mi znal kdo povedat koliko je teza BBS-RC-090 oziroma Style 5 17`, sirina 8J. Ima kdo doma, da stehta mogoce, lepo prosim :beer

Urejal MajoR, 11.03.2009, 16:32.

Prikaži več možnosti

montenegro
montenegro

Zmija

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 376
  • Avtomobil: Audi B8

@frcac in ma zeloo lahke 19" :mljask .. lažjih v rokah še nisem imel, pa sem vsak dan obkrožen s platišči :crazy
Prikaži več možnosti

Panda
Panda

Ailuropoda melanoleuca

• Administrator
  • Sporočil: 3 320

A bi mi znal kdo povedat koliko je teza BBS-RC-090 oziroma Style 5 17`, sirina 8J. Ima kdo doma, da stehta mogoce, lepo prosim :beer

Če pogooglaš, najdeš ... BBS RC 090 8x17" 9.7 kg
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Če pogooglaš, najdeš ... BBS RC 090 8x17" 9.7 kg

Resno, 20 minut sem googlal, pa nisem nasel. :confused

Hvala :beer
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

Ker je to zadnja tema s to vsebino, bom kr tle nalepil par linkov, do katerih sem priguglav in bi lahko komu koristili.

Teže Bmw platišč na tem naslovu:
http://bmwfans.info/parts/catalog/
Poklikat je treba model avtomobila do konca in pri part groups izbrati "wheels". Nato kliknemo na željen model in spodaj v tabeli je tudi teža.
Ugotovitev: niso pretirano lightweight(nemci radi vozijo čez robnike:confused)...

Teže nekaterih drugih platišč:
http://www.superhond...el_weights.html

Starejša dobra tema:
http://forum.bmwslo....ht=teža platišč

Ponavljam še 1x http://www.wheelweights.net/

Na tem llinku pa se da priklikat do tež pnevmatik:
http://www.tirerack....tirePageLocQty=
Klik na "brand", izbereš model gume in še klik na "specs".

Še konverter iz lbs->kg:skrbast :
http://www.gometal.com/pInc/lask.html

Če kdo potrebuje te podatke, mu bo ukradlo bistveno manj cajta, kot meni:blackeye

LP,
:cool
Prešaltal iz e39 528i na bicikel :metalc
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.