Skoči na vsebino

DIY: E46 Predelava xenona na bi-xenon

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 372
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: sam še adn bemfl

Čeprav v angleščini prilagam link do strani, kjer je lepo opisam postopek predelave iz xenona na bi xenon za BMW e46.

Link: http://www.bigpatsfans.com/bixenon.pdf

Lp

Urejal umavri, 02.12.2008, 09:43.

Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti
    • romanno je všeč

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 819
  • Avtomobil: ČRN KARAVAN

Uporabno. :ok

Urejal romanno, 02.12.2008, 09:42.

BMW....:drink
BMW Dolenjska.... :respect :beer:drunk
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 372
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: sam še adn bemfl

Evo še električni shemi v pdf filu za vezavo avtomatske regulacije žarometov in el. shema za vezavo kita za pranje žarometov.
Dokumenta sta v Nemščini-žal.

Lp

Pripete datoteke

Urejal umavri, 11.12.2008, 10:34.

Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti

dr. M
dr. M

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 110
  • Avtomobil: BMW 320i, BMW 2002

Hmm, pomojem je tole škoda časa, pa kablov pa relejev... Jaz to s kodiranjem rešim, 10 minut pa dela...
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj, a da dela nivo regulacija brez senzorjev? :hihi Al kaj?
Prikaži več možnosti

dr. M
dr. M

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 110
  • Avtomobil: BMW 320i, BMW 2002

Kaj, a da dela nivo regulacija brez senzorjev? :hihi Al kaj?

Da dela to kar je tema v naslovu: Bi-xenon, ko poblendaš, umakne zaslonko, da xenon žarnica ni več zasenčena...
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 083
  • Avtomobil: BMW logicno

Poglej si naslov ... pozabljaš, da xenon nima zaslonke ...... zato on želi to predelati na biksenon z zaslonko :ok
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik

Da dela to kar je tema v naslovu: Bi-xenon, ko poblendaš, umakne zaslonko, da xenon žarnica ni več zasenčena...

Pa sej zato ne rabiš nobenih relejev, le pin in 5cm kabla, ter konektor.

Mora pa bit pač luč z bi-xenon lečo, torej z gibajočo zaslonko, drugače ne gre.
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 584
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Imam PFL touringa z originalnimi xenon žarometi. Z njimi je prišel že iz tovarne. Razmišljam, da bi rajši kot, da obnavljam stare parabole, dal še nekaj zraven in jih poizkusil predelat na bi-xenon. PFL žarometi niso v originalu nikoli obstajali z bi-xenonom. Me zanima, če ima kdo kakšna mnenja ali še bolje izkušnje o tem kitu:

https://www.retrofit...-xenon-mh1.html

Vem, da obstajajo tudi kakšni cenejši kitajci, samo bi-xenon za par 10€ mora bit res kvaliteta. Še tale link, ki sem ga jaz prilepil je v bistvu poceni. Osebno me najbolj moti pri tem kitu, da bi moral it na H1 xenon žarnice. Ker če že delam kakšno predelavo, hočem da je čim bližje OE. Ampak kakšnega z D2S, ne najdem.

Obstaja še kakšna boljša varianta za bi-xenon v PFL lučeh?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: bmw

Jaz ima 4x bienon lece, 30e par, in svetijo zelo dobro. Jih imam v svojem in v compactu od moje..
Kramp pa lopata:metalc
Ce rabi kdo kake storitve iz gradbenistva me lahko kontaktira..okolica savinjske regije :)
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa za ta denar verjetno niso niti kovinske?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja kake pa naj bi ble? Seveda so kovinske.. Original e46 look
Ce rabi kdo kake storitve iz gradbenistva me lahko kontaktira..okolica savinjske regije :)
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Plastične, še v originalnih ZKW FL lučeh so plastične.

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Nwm kaj misli cele plasticne al kak? Ohisje lece je plasticno, zadaj ko je zaslonka in zarnica pa kovinsko
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja zadaj odbojna parabola je plastična pri ZKW, sem mislil, da je tudi pri teh poceni kitajcih, ker si ne morem predstavljat, kako lahko kdo to naredi kovinsko za takšen denar. Sploh pa da bi bilo kvalitetno. Ko je novo že verjamem, da OK sveti. Pa bo svetilo tudi po 200K, ali bo do takrat že zdavnja odbojni sloj zmatiral, se zažgal, ali odluščil? Kateri tip žarnice paše v te kitajce, je D2S?

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

H1
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam bi rajši imel D2S. preprosto zato, ker bi rad ostal na OEM Osram ali Philips žarnicah. Če mi H1 aftermarket crkne, ni dobavljiva ravno za vsakim vogalom. In ker je aftermarket se tudi bolj bojim, da bo crknila.

Si vgrajeval v običajne PFL xenon žaromete ali v halogenske? Si moral za vgradnjo H1 projektorja kaj brusit ali rezat okoli odprtine za žarnico za kratko luč?

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 330
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Mogoče pašejo notri kakšne original bixenon parabole iz novejših modelov. Jaz imam v e39 parabole od e60, z malenkostno predelavo grejo notri bp. Od kakšnih drugih znamk pa celo pašejo točno.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri E46 malo dvomim, da bi pasale. Ker potem bi verjetno kdo takšen kit tudi prodajal, tako pa vsi prodajajo H1.

S predelavami bi seveda šlo. Recimo tale je stlačil v PFL žaromete D2S projektorje Morimoto FX-R, za katere so večinoma mnenja po tujih forumih, da je to najboljša aftermarket opcija. Ampak sem tega rajši ne bi počel, ker je treba porezat preprosto preveč in se bojim, da ima tako pobrušeno ohišje premajhno nosilnost in bi lahko sčasoma se zlomilo od vibracij med vožnjo:

https://drive.google...iew?usp=sharing

https://www.bimmerfo...-Projector-fogs

Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam bi rajši imel D2S. preprosto zato, ker bi rad ostal na OEM Osram ali Philips žarnicah. Če mi H1 aftermarket crkne, ni dobavljiva ravno za vsakim vogalom. In ker je aftermarket se tudi bolj bojim, da bo crknila.

Si vgrajeval v običajne PFL xenon žaromete ali v halogenske? Si moral za vgradnjo H1 projektorja kaj brusit ali rezat okoli odprtine za žarnico za kratko luč?

v fl halogenske luci.. Pase v nulo v odprtino za zarnico, ustavis not, zadaj podlozko in matico pa je to to.. Pase use, visina snopa ista use.. Ta kitajski xenon kit pa tud dela bp.
Prikaži več možnosti