Skoči na vsebino

Z4 - 2.5 vs. 3.0

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
MatejG
MatejG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7

Odločitev je padla;
za vsaj eno poletno sezono si bom kupil Z4 cabrio.
Edino vprašanje je 2.5 vs. 3.0.
Razlika v registraciji je majhna (50%) bonus :-D.
Me pa zanima (predvsem lastniki) koliko se pozna ''teh 39 konjčkov''?
Zanima me predvsem razlika moči pri situacijah, kot pospeševanje, ''reševanje'' zdrsa zadka, ovinki, tudi porabe...
Čimveč izkušenj dobrodošlih.

Pa še to - je res da ista znamka, dimenzija gum lahko od avta do avta prinese različne rezultate oz. eni znamki zagotvlja odličen oprijem in vozne lastnosti, drugi znamki pa ta guma ne odgovarja???

To sem slišal (ne me vprašat kje, sem pozabil) pa me zanima, če nisem slučajno sanjal.

Katere gume (letne in zimske) najbolj priporoča BMW in kaj se v resnici izkaže v praksi.
To vprašanje namenjam ''specialcem'' na tem področju. Hvala.

Matej
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 492
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Na to temi je bilo že govora tko da poišči in preberi... Teh par konjičev ki so v razliki, se za moje pojme pozna samo v klanec in še to pri višjih obratih in pospeševanju pri že visokih hitrostih-drugače pa niti ne...poraba pa je spet odvisno kako voziš. Skratka išči in beri. In ja, ena gume je za en avto lohka dobra, za drugega pa popolnoma zanič, zato pa so dimenzije in nosilnosti,... :ok2

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

josst
josst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 897

Da ne bom odpiral nove teme..kako pa se obnese 2.2 motor (170km) v z-ju? Je velika razlika napram 2.5?
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 966
  • Avtomobil: Nemški

Je govoru tu o faceliftu ali predfaceliftu, namreč če gledamo predfaceliftane modele z4 je 2.5i se pravi 192 konj čisto dovolj tudi za avtomatic poraba pa tam okoli 11.5 mestne vožnje (avtomatic). Najbolša izbira pneumatik za ta avto so britgenstone potenza 18" 235 in zadaj 245. Če pa je govora od faceliftu pa je 2.5i le malo podhranjena mašina (177 konj) in je za več užitkov potrebno poseči vsaj po 2.5si se pravi 218 konj.
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

Da ne bom odpiral nove teme..kako pa se obnese 2.2 motor (170km) v z-ju? Je velika razlika napram 2.5?

2.2i je zelo vredu motor, če ne misliš dirkati z njim, čeprav te včasih preseneti tudi teh 170 konjičkov, poraba pa je cca. 8 litrov. Kar se tiče pa 2.0 motorja je pa malo podhranjen za splošno vožnjo z z4. :ok2
Prikaži več možnosti

robberrt
robberrt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 943
  • Avtomobil: BMW GXX 3xxi

jaz kar sem se prevozil z Z4 mi je bil edino 3.0 231KM tisti pravi, ki bi si ga želel imeti za užitkarski avto. Ogromno navora spodaj, zvok, odzivnost...sej ne rečem da je ogromno razlike od 2.5 ampak v zvoku sigurno, pa tudi v navoru se pozna, pri registraciji pa spet ne tolk.

3.0si je pa sploh zgodba zase ampak tukaj pa potem moraš vedet a boš dal za avto 20k 231KM ali 30k eur za 265KM
330i - v sodelovanju z naravo
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz kar sem se prevozil z Z4 mi je bil edino 3.0 231KM tisti pravi, ki bi si ga želel imeti za užitkarski avto. Ogromno navora spodaj, zvok, odzivnost...sej ne rečem da je ogromno razlike od 2.5 ampak v zvoku sigurno, pa tudi v navoru se pozna, pri registraciji pa spet ne tolk.

3.0si je pa sploh zgodba zase ampak tukaj pa potem moraš vedet a boš dal za avto 20k 231KM ali 30k eur za 265KM

30k za 3.0si FL. Ne bo šlo. Bo pa kar tam okoli 50k malo manj, odvisno od opreme. Nov seveda, rabljen pa okoli 40k. :ok2
Prikaži več možnosti

ddddd
ddddd

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: Quadrifoglio

Sam trenutno vozim 3.0i in lahko kar pohvalim ta motorček, saj je resnično dobro odziven, z odličnim, čeprav morda netipičnim BMW zvokom (znotraj), dobrimi zmogljivostmi ter zelo sprejemljivo porabo... Sicer sem se vozil tudi že z večimi 2.5i, vendar se nisem nikoli direktno presedel iz 3.0 v 2.5, bi pa po spominu rekel, da je kar razlika, mogoče v razdalji med enim in drugim na cesti ni tako enormna, vendar pa po subjektivnem občutku med vožnjo definitivno je razlika, kar potrjujejo tudi tehnični podatki.

Če gledaš PFL model, bi sam osebno vsekakor izbral 3.0i, zaradi samega motorja (moč, zmogljivosti, odziv), nič višje porabe ter registracije (če zanemarimo cestnino), 6 st. menjalnika in zmogljivejših zavor (ki so samo pri 3.0i).

Če boš iskal tak avto s full opremo (xenon, navi, hifi prof, veksler, bluetooth, M volan in podvozje, pdc...), malo km ter ugodno ceno, me kontaktiraj spomladi, saj bo verjetno takrat moj naprodaj. Če pa boš v dvomih glede motorja, se pa tudi lahko že zdaj zapeljeva kakšen krog...
Prikaži več možnosti

ddddd
ddddd

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: Quadrifoglio

30k za 3.0si FL. Ne bo šlo. Bo pa kar tam okoli 50k malo manj, odvisno od opreme. Nov seveda, rabljen pa okoli 40k. :ok2

Za 30k si pripelješ rabljenih 3.0si-jev kolikor hočeš. Po komadu, da ne bo pomote :-D
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

2.2i je zelo vredu motor, če ne misliš dirkati z njim, čeprav te včasih preseneti tudi teh 170 konjičkov, poraba pa je cca. 8 litrov. Kar se tiče pa 2.0 motorja je pa malo podhranjen za splošno vožnjo z z4. :ok2

No, pri porabi si mal preoptimističen no...recimo 9 - 9,5 litra bo pa realno povprečje.
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Pa kje ti živiš? :laugh
Za take cekine se dobi že rahlo rabljen Z4M, ki je verjetno kakšen planet stran od 3,0 i ali si... :ok2
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Če pa je govora od faceliftu pa je 2.5i le malo podhranjena mašina (177 konj) in je za več užitkov potrebno poseči vsaj po 2.5si se pravi 218 konj.

2.2i je zelo vredu motor, če ne misliš dirkati z njim, čeprav te včasih preseneti tudi teh 170 konjičkov... :ok2

Enkrat tako drugič tako:confused

kako je potem 177 konjev podhranjeno medtem ko je 170 konjev uredu in presenetljivo:confused

Odloči se vendar kako in kaj...

V bistvu če se bo avto uporabljal za kruzanje je 150 konjev kr uredu, v primeru da pa želiš skočiti tudi po manj obljudenih cestah na kakšne prelaze pa vsaj 3.0 izberi:ok še boljše pa kar M:ok
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

No, pri porabi si mal preoptimističen no...recimo 9 - 9,5 litra bo pa realno povprečje.
LP
Austin

Pri našem je bilo nekje 8,5 čez 9 pa sigurne ne. :ok2
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

http://forum.bmwslo....ead.php?t=17108 podobna tema

http://forum.bmwslo....ead.php?t=19345 še ena taka Z4 2,5 VS 3,0
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

Enkrat tako drugič tako:confused

kako je potem 177 konjev podhranjeno medtem ko je 170 konjev uredu in presenetljivo:confused

Odloči se vendar kako in kaj...

V bistvu če se bo avto uporabljal za kruzanje je 150 konjev kr uredu, v primeru da pa želiš skočiti tudi po manj obljudenih cestah na kakšne prelaze pa vsaj 3.0 izberi:ok še boljše pa kar M:ok

2.2i je dober motor če gledaš na porabo in tudi malo na odzivnost motorja. Če pa gledaš avto da ga boš kdaj pa kdaj tudi malo bol tišal čez ovinke je pa 2.5i boljša izbira (če gledaš spet na porabo) 3.0 pa za (skoraj) popolen užitek, če seveda štejemo da je tu še M 344konj. Če pa gledamo facelifte pa je 2.5 spet kot sem rekel če hočeš kdaj pa kdaj malo pritisnit uredu in nima take porabe, kot pa naprimer 2.5si, ki je že kar mali športnik, 3.0si je pa spet popoln užitek tevelika registracija, da seveda o porabi ne govorimo. Odvisno kako gledaš na užitek ali tudi kaj na ekonomičnost. Je pa tudi res, za več konj rabiš tudi več tankat. Tko je. Razumljivo? :ok2
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa kje ti živiš? :laugh
Za take cekine se dobi že rahlo rabljen Z4M, ki je verjetno kakšen planet stran od 3,0 i ali si... :ok2
LP
Austin

Če govorimo o slovenskem trgu npr. Avto motiv prodaja 2.5si-ja 2006 letnik za slabih 30.000€, Avto aktiv Trzin ima 2.5si-ja 2007 letnik 0 km za 42.000€, kje je potem še 3.0si s kakšno podobno opremo, verjamem pa da se v nemčiji dobi bistveno ceneje omenjeni model, samo tukaj je bilo govora o Slovenskem trgu. :ok2
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Vem za 2.5si ja, črnega z rdečim usnjem, xenon, hifi, cd izmenjevalec, tempomat,...kupljen pri nas, 1. registracija 2007, manj kot 20k km, 1. lastnik, nikoli poškodovan...

Jaz mislim, da bi šel za 30k EUR.

Urejal YuGo, 02.12.2008, 20:49.

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

;836356']Vem za 2.5si ja, črnega z rdečim usnjem, xenon, hifi, cd izmenjevalec, tempomat,...kupljen pri nas, 1. registracija 2007, manj kot 20k km, 1. lastnik, nikoli poškodovan...

Jaz mislim, da bi šel za 30k EUR.

Ne tisti je pa kr srebrn. Na avto netu je...:ok2
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Ne tisti je pa kr srebrn. Na avto netu je...:ok2

Kiri tisti?

Jaz govorim o avtu, ki ni na avto.netu in ki se ne prodaja javno. :crazy
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik

;836432']Kiri tisti?

Jaz govorim o avtu, ki ni na avto.netu in ki se ne prodaja javno. :crazy

Sem mislil, da je bil post namenjen meni.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.