Skoči na vsebino

Akumulator - E39

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
83 odgovorov v temi
Šrek
Šrek

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 63
  • Avtomobil: BMW E39 Touring

Včeraj sem prišel v garažo po avto in lej hudiča, akumulator je kaput. Kje kupujete akumulator in ali ga lahko sam zamenjam doma? Imam E39 letnik 2001. Hvala
Prikaži več možnosti

gajo_g
gajo_g

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: TOYOTA LANDCRUISER 4.2TDI

če imaš 100 ah ima še enega viška lp gajo 040 452 599
je nov z dvoletno garancijo
IF YOU DONT SEE WHO IS WEARING THE CROWN YOU MUST BEE BLIND !! BMW
Toyota LANDCRUISER HDJ100 4.2 TDI
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

če imaš 100 ah ima še enega viška lp gajo 040 452 599
je nov z dvoletno garancijo

@Šrek to ponudbo kupiš in imaš mir dlje kot pa boš imel svojo e39tko. Pa še to pri akumulatorjih je ponavadi garancija eno leto, tukaj pa je za dve leti ;)

Menjaš pa lahko zadevo čisto sam. kasneje boš pač moral nastavit datum in uro in druge podrobnosti...

LP :ok
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 565
  • Avtomobil: cl

Mene pa zanima, če bi bilo kaj narobe, če bi predpisanih 92 ah, zamenjal za 100 ah? Razlika je po moje zanemarljiva, ali ne?
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Vse OK, če ga le spraviš not :-D
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

gasparri
gasparri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 565
  • Avtomobil: cl

Vse OK, če ga le spraviš not :-D

Hvala, sem predvideval, ampak, nekje sem zasledil, da se lahko povzroči tudi škoda, verjetno, ko je razlika prevelika ... Če se Šrek ne premisli, sem zainteresiran (upam da gajo_g nima dimenzij za viličarje):laugh
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 352
  • Avtomobil: X3-E83, 5-E39

Mene pa zanima, če bi bilo kaj narobe, če bi predpisanih 92 ah, zamenjal za 100 ah? Razlika je po moje zanemarljiva, ali ne?

Jaz sem tako naredil, pa priporočam vgradnjo "močnejšega" - zmoglivejšega, glede na moje dosedanje dolgoletne izkušnje!

V čem je caka: akku - starter ni namenjen "globokemu" in trajnejšemu praznjenju in pri kakšni nenamenski porabi se zgodi prav to. V tem primeru se zmoglivejši akku - starter manj izprazni in manj poškoduje, ergo imaš možnost, da ti "zmoglivejši" deluje dalj časa. Jaz dajem not najzmoglivejšega, ki še gre v škatlo.:ok
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

montenegro
montenegro

Zmija

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 376
  • Avtomobil: Audi B8

Pri meni je bil v originalu 90Ah .. sedaj je BOSCH-ev 100Ah S5 akomulator notri in paše kot ata na mamo :ok
Prikaži več možnosti

Šrek
Šrek

Novinec

• Uporabnik

@Šrek to ponudbo kupiš in imaš mir dlje kot pa boš imel svojo e39tko. Pa še to pri akumulatorjih je ponavadi garancija eno leto, tukaj pa je za dve leti ;)

Menjaš pa lahko zadevo čisto sam. kasneje boš pač moral nastavit datum in uro in druge podrobnosti...

LP :ok

Gajo, trenutno imam noter 95ah. Je ta tvoj takšnih dimenzij, da paše not? praviš da je nov, kolk je pa cena?
Prikaži več možnosti

gajo_g
gajo_g

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: TOYOTA LANDCRUISER 4.2TDI

čuj prejšnji teden sem ga dal v e60 525 d pa je pasal normalno not je dolg 360mm
IF YOU DONT SEE WHO IS WEARING THE CROWN YOU MUST BEE BLIND !! BMW
Toyota LANDCRUISER HDJ100 4.2 TDI
Prikaži več možnosti

Šrek
Šrek

Novinec

• Uporabnik

Kaj pa cena? Te pokličem v ponedeljek pa če se dogovoriva se zmenima kdaj bi se oglaso po njega.
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

če date noter aku z večjo kapaciteto ne morete zgrešiti, dokler je voltaža prava :okfora je samo da ga kasneje podre, če imaš porabnike in avto ne fila...
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

MuC
MuC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 687
  • Avtomobil: S-max 2.5 ST

Pozdravljeni!
Moj akumulator se poslavlja. Že lani mi ni delal webasto, ker je bila napetost preslaba. Zanima me, kateri akumulator priporočate (original, bosch, moll...). Rad bi, da bo akumulator dolgo zdržal in da bo webasto delal tako kot je potrebno. Avto je pa FL 530d (2002).
Hvala in lp
Prikaži več možnosti

Mundas
Mundas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 432
  • Avtomobil: STI

Pozdravljeni!
Moj akumulator se poslavlja. Že lani mi ni delal webasto, ker je bila napetost preslaba. Zanima me, kateri akumulator priporočate (original, bosch, moll...). Rad bi, da bo akumulator dolgo zdržal in da bo webasto delal tako kot je potrebno. Avto je pa FL 530d (2002).
Hvala in lp

Samo hopla ne pa si zmagal :ok2
Prikaži več možnosti

MuC
MuC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 687
  • Avtomobil: S-max 2.5 ST

Še kakšen predlog/mnenje od uporabnika 530d v navezi z webastom..? :)
Prikaži več možnosti

nika
nika

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: 330ci

http://www.varta-aut...llinetype=10025
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 052
  • Avtomobil: BMW E39 ,BMW MMMMMMMM

Še kakšen predlog/mnenje od uporabnika 530d v navezi z webastom..? :)

Jaz sem imel notri cc 8 let prvi original accu nato je šel rakom žvižgat in sem kupil
Bannerja 100ah ,ki je šel tudi po gobe 1 mesec po izteku garancije,potem sem pa pri mojstru kjer sem kupil Bannerja vzel original BMW mislim da je 85 ah samo ima zagonskega toka več kot tista krava od Bannerja star je baje eno leto in sem dobil nanj pisno garancijo eno leto. Zaenkrat še brez težav in problemov.Tako da če bodo kdaj težave bom po moje vzel original accu samo cena mora bit pa tudi:crazy
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 017
  • Avtomobil: avtomatik

Pozdravljeni!
Hvala in lp

Jaz sem imel notri cc 8 let prvi original accu nato je šel rakom žvižgat in sem kupil
Bannerja 100ah ,ki je šel tudi po gobe 1 mesec po izteku garancije,potem sem pa pri mojstru kjer sem kupil Bannerja vzel original BMW mislim da je 85 ah samo ima zagonskega toka več kot tista krava od Bannerja star je baje eno leto in sem dobil nanj pisno garancijo eno leto. Zaenkrat še brez težav in problemov.Tako da če bodo kdaj težave bom po moje vzel original accu samo cena mora bit pa tudi:crazy

Original :ok.
Podobne izkušnje kot jih ima @međik men, bom najbrž imel jaz z Moll-om (že nekaj smrdi :frown).
Je pa od 2 ~ 3x dražji - tko, na palec :ok.

LP A.

Urejal Andy04, 10.10.2011, 14:22.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Še en glas za original... cena je še kar visoka, npr. 85 Ah za E34 pride 200€ (kar pa spet ni 2-3x več od raznih drugih znamk).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 017
  • Avtomobil: avtomatik

Še en glas za original... cena je še kar visoka, npr. 85 Ah za E34 pride 200€ (kar pa spet ni 2-3x več od raznih drugih znamk).

90Ah original pride od 197,40€ do 295,80€ - odvisno od modela.
Za Moll mk3 plus k2 sem lansko leto dal nekaj čez 110€, bosch s5 je okvirno 140€.
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti