Skoči na vsebino

Policija - provida?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1804 odgovorov v temi
Stilus
Stilus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 791
  • Avtomobil: BMW 520d F10 SophistoGray

Živjo!

Pred pol ure me je na Lavrici pri Ljubljani ustavil policist (oz. dva). Za mano sta pripičila s kar veliko hitrostjo in se mi zalepila za rit ter vozila po celi obvoznici (na srečo sem to zasledovanje kar hitro opazil), vozim itak po omejitvah. Ko sem zavil dol za Ljubljana - jug, sta zavila za menoj, v križišču na rudniku sem pri rdeči luči opazil v vzvratnem ogledalu rdečo Škodo Octavio in notri dva sumljiva tipa, sovoznik se je pogovarjal po CB-ju. Takrat sem že vedel, da sem jima plen. Potem sta me pustila cca. kilometer in nato užgala modre lučke.

Ob 0:30 mi je zaželel dober dan :laugh ter zahteval vozniško in prometno... ter čez par minut srečno vožnjo in nasvidenje.

Zanima me, ali je bila to provida al kaj je to zaena policajska rasa? Pa ja ... očitno jim tjunani E46 še vedno v oči skočjo. ;)
BMW 520d F10 Sophisto Gray
Prikaži več možnosti
    • Bmw hijab je všeč

Stalin
Stalin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 085
  • Avtomobil: rikša

Seveda je provida,prav ta je mene na višnjegorskem klancu zasledovala in me ustavila pri hotelu Kongo,postopek pa isti,kot pri tebi,samo,da je zahteval še homologacijski kartonček.
Prikaži več možnosti

Phil_2
Phil_2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 718

Meni se je podobno zgodilo (tudi ura je podobna) v centru lj. Pripiči za mano (nasrečo sem peljal točno 50) in od ekrat modre lučke. Kaj točno je hotu mi ni jasno, ker je sam pogledal dokumente in lahko noč. S tem da je stal meter od avta in nekak za mano, tko da če bi jst bil kej pijan ali zadet, nebi niti opazil, tako da res ne vem kaj dejansko preveri s tem ko te ustavi. Mogoče krajo vozila.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

Seveda je provida,prav ta je mene na višnjegorskem klancu zasledovala in me ustavila pri hotelu Kongo,postopek pa isti,kot pri tebi,samo,da je zahteval še homologacijski kartonček.

Homologacijski kartonček :confused Jest ga imam doma v omari. A ima policaj to pravico zahtevat??? @Wacko?
Thx A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Mogoče krajo vozila.

Tale varianta se mi zdi še najbolj verjetno :ok2
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

UM.design
UM.design

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 294
  • Avtomobil: Audi & BMW

Živjo!

Pred pol ure me je na Lavrici pri Ljubljani ustavil policist (oz. dva). Za mano sta pripičila s kar veliko hitrostjo in se mi zalepila za rit ter vozila po celi obvoznici (na srečo sem to zasledovanje kar hitro opazil), vozim itak po omejitvah. Ko sem zavil dol za Ljubljana - jug, sta zavila za menoj, v križišču na rudniku sem pri rdeči luči opazil v vzvratnem ogledalu rdečo Škodo Octavio in notri dva sumljiva tipa, sovoznik se je pogovarjal po CB-ju. Takrat sem že vedel, da sem jima plen. Potem sta me pustila cca. kilometer in nato užgala modre lučke.

Ob 0:30 mi je zaželel dober dan :laugh ter zahteval vozniško in prometno... ter čez par minut srečno vožnjo in nasvidenje.

Zanima me, ali je bila to provida al kaj je to zaena policajska rasa? Pa ja ... očitno jim tjunani E46 še vedno v oči skočjo. ;)

Najverjetneje kriminalisti. Provide so v Superbih (polepljene) ter v ostalih že prej znanih avtomobilih (Mondeo, Accordi,...).
Prikaži več možnosti

hladni
hladni

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 276
  • Avtomobil: Bmw F11

Meni se zgodilo isto, teden dni nazaj v Novem Mestu, preverjajo lastništvo vozila (mi je po 15 minutnem preverjanju razložil policist).
Prikaži več možnosti

Phil_2
Phil_2

BMW fanatik

• Uporabnik

Tale varianta se mi zdi še najbolj verjetno :ok2
LP A.

Sam mi je hecno, da me z citroenčkov ustavljajo.....mislm, če bi šž ukradu avto bi se lotu kakega porša, mercedesa amg ali bmw m3, ne pa citroenčka :laugh
No lahko pa da obstajajo skromni vlomilci oz pripravniki lol :)

Urejal Phil_2, 10.12.2008, 10:12.

Prikaži več možnosti

UROSH
UROSH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 563
  • Avtomobil: E90 330iA E36 S65b40

Imajo lučke v rdeči Octaviji, plavi Octaviji in v še kar nekaj avtih:ok
Kriminaliste sem pa opazil v cliotu (2 generacije )in v fabiji:ok
Zidovi, katere gradimo okoli sebe, da bi nas obvarovali pred zlim, imajo tudi slabo stran.
Obvarujejo nas tudi pred dobrim.
Prikaži več možnosti

salethedon
salethedon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 297
  • Avtomobil: maserati

Homologacijski kartonček :confused Jest ga imam doma v omari. A ima policaj to pravico zahtevat??? @Wacko?
Thx A.

homologacijski kartonček moraš imeti VEDNO v avtu, če tega nimaš ko ga plavi zahteva, bo huda kazen.:ok
...BLUE TORPEDO...:ok
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

Phil_2
Phil_2

BMW fanatik

• Uporabnik

Imajo lučke v rdeči Octaviji, plavi Octaviji in v še kar nekaj avtih:ok
Kriminaliste sem pa opazil v cliotu (2 generacije )in v fabiji:ok

pa rdeč megan prve generacije.
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 592
  • Avtomobil: M2C

Meni se zgodilo isto, teden dni nazaj v Novem Mestu, preverjajo lastništvo vozila (mi je po 15 minutnem preverjanju razložil policist).

Verjetno se je kakšen zanimal za nakup Alpine :)

Urejal Martini Racing, 10.12.2008, 11:31.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

homologacijski kartonček moraš imeti VEDNO v avtu, če tega nimaš ko ga plavi zahteva, bo huda kazen.:ok

Nikad čuo :crazy :napaka. A pa to kje piše - kakšen link???
Thx, zelenc na poti...
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

brazzo
brazzo

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 101
  • Avtomobil: e46

Thx, zelenc na poti...
LP A.

Sej na terenu policist brez homologacijskega kartončka ne more ugotoviti ali so na vozilu dodatno nameščene naprave homologirane ali ne. Zato ga moraš imeti s seboj. V nasprotnem primeru ti lahko poberejo tablice.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 965
  • Avtomobil: 535 PS

Thx, zelenc na poti...
LP A.

Ja Andy, homologacijski kartonček moraš imeti vedno v avtu :ok2

Lp, zigi :)

p.s. piše, piše samo nimam pri roki ...

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 779

To so krimiči ja. Sej tud po NG sta dve taki škodi, pa zjahana rdeča R19, pa fiat brava, pa clio II generacije, itd...

Sej jih ne zgrešiš, k sta not vedno dva smrtno resna pa ful bulita. Sem se že 2x peljal za ali pred njimi na relaciji LJ-PO. So pa bli z zlato škodo octavio karavan. Kamere pa nisem opazil da bi imela not.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej na terenu policist brez homologacijskega kartončka ne more ugotoviti ali so na vozilu dodatno nameščene naprave homologirane ali ne. Zato ga moraš imeti s seboj. V nasprotnem primeru ti lahko poberejo tablice.

Ja, to mi je logično.
Ampak a mi lahko kdo pove en pameten razlog, zakaj bi ga moral met, če na avtu nimaš nobenih dodatno nameščenih naprav? :confused
Tud so me policaji že kar nekajkrat ustavili, pa vsak hoče met samo vozniško in prometno.
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

uja_m
uja_m

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 138
  • Avtomobil: E53, E46, E34

sej homologacijo ponavadi zahtevajo samo če avto pade v oči zaradi predelav ali v primeru da iščejo ukradeno vozilo drugače jo malokdaj zahtevajo
Ability may get you to the top, but it takes character to keep you there
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

To je pa že bolj logično.
Čeprav imam ravno pred sabo homologacijo in kartonček - podatki o avtomobilu so na prometni skoraj vsi, k so tud na homologaciji, lastnik je pa samo na prometni.
LP A.

Urejal Andy04, 11.12.2008, 10:30.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

To je pa že bolj logično.
Čeprav imam ravno pred sabo homologacijo in kartonček - podatki o avtomobilu so na prometni skoraj vsi, k so tud na homologaciji, lastnik je pa samo na prometni.
LP A.

V predelave se spotaknejo le če te hočejo zafrkavat ... mene so dostikrat že ustavili, pa le enkrat je težil glede homologacije ... to je bilo takrat k je bila una fama okoli draganja pri Rutarju. So me pa ustavili v mestu, ne pri Rutarju.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.