Skoči na vsebino

Pomoč: Paypal

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
409 odgovorov v temi
Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

2-3 dni.
Prikaži več možnosti

Mediia
Mediia

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 581

2-3 dni.

Hvala :metalc

Aja še nekaj, recimo meni podjetje iz USa plača na paypal, in si nakazem na mojo VISO recimo, je treba prijavit davek al kako?

Urejal Mediia, 03.05.2010, 13:21.

Prikaži več možnosti

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 488
  • Avtomobil: MB W212

Hvala :metalc

Aja še nekaj, recimo meni podjetje iz USa plača na paypal, in si nakazem na mojo VISO recimo, je treba prijavit davek al kako?

Odvisno od zneska, mislim pa da bo že banka poskrbela za obveščanje tebi in davčni, potem pa bo to že upoštevano pri napovedi :ok2
lp, ponco
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik

Načeloma bi dohodek moral prijaviti. Ampak izmenjave podatkov med slovenskim DURS-om in tujimi v glavnem ni, razen v izjemnih primerih. Potem moraš samo paziti, da ne padeš recimo pod kriterije po zakonu o preprečevanju pranja denarja; se mi zdi, da se vse nad zneskom 15.000 EUR preverja, potem pa še seveda vse transakcije iz držav s seznama držav, ki ne upoštevajo standardov na področju preprečevanja in odkrivanja pranja denarja, kot na primer Kajmanski otoki, Pakistan ipd.
Prikaži več možnosti

Mediia
Mediia

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 581

Načeloma bi dohodek moral prijaviti. Ampak izmenjave podatkov med slovenskim DURS-om in tujimi v glavnem ni, razen v izjemnih primerih. Potem moraš samo paziti, da ne padeš recimo pod kriterije po zakonu o preprečevanju pranja denarja; se mi zdi, da se vse nad zneskom 15.000 EUR preverja, potem pa še seveda vse transakcije iz držav s seznama držav, ki ne upoštevajo standardov na področju preprečevanja in odkrivanja pranja denarja, kot na primer Kajmanski otoki, Pakistan ipd.

Mah recimo na mesec par sto evrov
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

Greš na "Withdraw" in nakažeš denar na svojo plačilno kartico. Strošek je 2 EUR.

Tole deluje samo s VISA kartico.
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, res je. Drugače je pa alternativa paypalu moneybookers.com, kjer imaš poleg Vise še opcijo nakazila na TRR.
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 063

OK, se pravi da ne morem do gotovine ker imam Mastercard.

Hvala in lp

tii
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Najbrž pa lahko nato ta denar na Paypalu porabiš za svoje nakupe na ebayu, ali se motim? Torej da imaš npr. 80€ na paypalu v plusu in če kupiš nato kaj za recimo 120€ ti bo paypal s kreditne nato trgal samo razliko, ki je 40€. Ali to ni varjanta?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

Seveda je.
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Eno vprašanje: preko ebaya sem naročil artikel, kateri nikoli ni prispel. Vglavnem, sedaj mi je prodajalec preko paypala vrnil denar, vseeno pa se moram jaz v paypal prijaviti in nekako prevzeti ta znesek. Denar bom obdržal na paypal računu za prihodnje, ne rabim gotovine.

No, fora je da ne vem kako znesek prevzeti (baje ga moram). Ko se prijavim se mi izpiše tole:
Objavljena slika

Kam moram it, kaj moram kliknit?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik

Se mi zdi, da greš na Account, potem v spodnji tabeli klikneš "Payments Received" in tam potem izbereš "Accept" v stolpcu Actions ... ali nekaj takega.

Urejal Vinci, 21.07.2010, 07:39.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Hvala, mi je ratalo. Res sem šel na Account, nato sem spodaj imel v seznamu to vračilo. Nekje na desni je bil dropdown meni kjer si lahko izbral Accept ali Deny. Izbereš Accept (če še ni) in klikneš nanj. Nato se na naslednji strani samo še enkrat klikne Accept payment in je to to.

Hvala. :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Neke novosti na Paypalu baje, samo jaz se skozi tale pravniški lingo (pa še v angleščini) nekako ne morem pretrest. Lahko kdo naredi povzetek?

https://cms.paypal.c...g_policies_full
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Tzuli
Tzuli

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 349
  • Avtomobil: BMW free

Hej,

imam svoj paypal account. Nekaj sem prodal in imam denar na svojem paypalu. Vendar ga ne morem dobiti dol, ker deluje samo z Visa kartico jaz je pa nimam.

Prijatelj mi je dal vse podatke svoje Vise, vendar je ne morem dati v sistem, ker lahko dodajam samo kartice z istim priimkom.

Torej, rabim nekoga ki je pošten! :) ima PayPal in Visa kartico na kater lahko nakazuje, ali pa nekoga ki kaj kupuje in se lahko plača z paypalom. Denarja je cca. 1.600 EUR

Pomoč na ZS plis.
Two things are infinite: the universe and human stupidity and I'm not sure about the universe.
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 522
  • Avtomobil: /

Kar prosiš na forumu je pranje denarja.

Ti pa verjamem, da imaš poštene namene.

LP
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Mogoče eno nevmesno vprašanje ... res misliš, da bo nepoštenjak povedal, da nima poštenih namenov? Če človeka ne poznaš, se ti kaj hitro lahko zgodi, da boš ostal brez denarja na tak način ali pa se boš vpletel v kakšno sranje. A ne bi bilo bolje, da greš na banko in si dobiš Visa kartico?

To je tko, kot če prevažaš pakete, ko te nekdo prosi, da to dostaviš nekam ... res veš kaj je dejansko v paketu?

Urejal Rottie, 09.04.2011, 20:44.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

eclipse
eclipse

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 487

Hej,

imam svoj paypal account. Nekaj sem prodal in imam denar na svojem paypalu. Vendar ga ne morem dobiti dol, ker deluje samo z Visa kartico jaz je pa nimam.

Prijatelj mi je dal vse podatke svoje Vise, vendar je ne morem dati v sistem, ker lahko dodajam samo kartice z istim priimkom.

Torej, rabim nekoga ki je pošten! :) ima PayPal in Visa kartico na kater lahko nakazuje, ali pa nekoga ki kaj kupuje in se lahko plača z paypalom. Denarja je cca. 1.600 EUR

Pomoč na ZS plis.

Odpri temu prijatelju Paypal račun, vzame ti 34 sekund, potem pa mu nakaži denar na njegov paypal, on pa sebi na viso ;)

lp
Prikaži več možnosti
    • Tzuli je všeč

Tzuli
Tzuli

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 349
  • Avtomobil: BMW free

Kar prosiš na forumu je pranje denarja.

Ti pa verjamem, da imaš poštene namene.

LP

Ti pa si verjetno Drago Kos? Pranje denarja? Po ebayu sem prodal kolo zdaj bi pa rad ta denar dol dobil s PayPal-a.
Two things are infinite: the universe and human stupidity and I'm not sure about the universe.
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

Tole ti odsvetujem, ker ti bo paypal najprej zaračunal provizijo pri nakazilu na drug paypal račun, potem pa še provizijo pri prenosu na bančni račun. Najbolje da greš na abanko, tam dobiš brezplačno Viso electron in si lepo sam vse urediš :ok
Prikaži več možnosti