Skoči na vsebino

Stanovanja in notranja oprema

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1813 odgovorov v temi
TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 290
  • Avtomobil: e61 535d

TP ni poceni je pa ugodno. Ne pisat tako, ker jaz nimam pohištva lepega kvalitettnega in poceni. Edino preko neta lahko kaj takega uloviš ali kot je rekel joda. Point je v tem, da se stranko vedno upraša kaj bi rada in koliko bi dala za to kar išče. Zadnjič pride v trgovino en človek, se sprehaja okoli ( sem bil slučajno tam) in gleda eno kuhinjo. Preveri in pregleda vse, tudi ostale exponate katri so na pultu in na zudu v kuhinji. Začne razlagat da on išče tako kudnjo z SIMENS belo tehniko itd. Vse ok, dokler se mu ne pove cene. Potem pa kako da je takak cena intak se mu naredi popust 2,5k€ celo!!! In potem je postal kar aroganten in na koncu je le uspelo iztrgat iz njega ifo. koliko je mislil dat za kuhinjo.

- Prej je pa kazal tisto katero je gledal in pravu samo kaj bi zamenjal in kere barve bi rad-

Potem pove pa da bi rad Nekaj v rangu Scavolini :crazy

Pri nas je tudi Sader kupoval par krat. Vuga ne še :laugh

Ja, ko začneš ene stvari gledati, pravzaprav ne veš, koliko stanejo. Zato se moraš tudi cenovno izobraziti. Če mene vprašaš, koliko bi dal za pohištvo - simpl: čim manj. Ampak potem pridejo želje, zahteve, zmišljevanja o izgledu in funkcionalnosti. Pa ženske...

Zato je vprašanje, koliko boš dal za opremo - napačno. Vprašanje na prvem mestu je, kaj rabiš. Nato, kaj si še želiš, potem se pa pogovarja o ceni in opcijah za njeno nižanje, če je potrebno.

LP
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Ja, ko začneš ene stvari gledati, pravzaprav ne veš, koliko stanejo. Zato se moraš tudi cenovno izobraziti. Če mene vprašaš, koliko bi dal za pohištvo - simpl: čim manj. Ampak potem pridejo želje, zahteve, zmišljevanja o izgledu in funkcionalnosti. Pa ženske...

Zato je vprašanje, koliko boš dal za opremo - napačno. Vprašanje na prvem mestu je, kaj rabiš. Nato, kaj si še želiš, potem se pa pogovarja o ceni in opcijah za njeno nižanje, če je potrebno.

LP

Seveda vse to ampak veš kako je, ker je zelo veliko proizvajalcev pohištva se je dobro osredotočit na neko vsoto katro bi ti dal. Potem je dosti lažje poveleč ven prave kataloge in pokazat pač od A do Z v nekem cenovnem razredu. Če kupuješ od 6 do 10k€ kaj ti če človek kazat tisto za 15?
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 290
  • Avtomobil: e61 535d

Dark - ne veš, za koliko kupuješ. Ravno to je problem.

Če mene vprašaš bi moralo biti za osnovno otroško sobo (postelja s predalom, omara, police, nočna omarica) 500€ dovolj. No, ko greš v salone, te za 500€ niti povoha ne noben. Ni pa problem zabiti 3x toliko.

Zato pa - človeka vprašaš, kaj potrebuje, potem mu pa poveš grobe range:
- A: taka kvaliteta, taka cena
- B: bolje, dražje
- C: ceneje, predplačilo, labavo
V katero smer gremo?

Bodo kupci tudi dosti bolj zadovoljni, verjemi.

LP
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Potem rabiš kovano železo :laugh

100€ je prišel les ok. Kdo ti je nardil posteljo za 100€ z lesom, čopičem, z lesenim podom jo polakiral? Uradno z računom ne prijatelj ali na črno?

Slabo bereš in še slabše pišeš:)

100€ če narediš sam:-D Najino posteljo sva z očetom naredila zgolj za svoje potrebe.:ok

Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Slabo bereš in še slabše pišeš:)

Sem spregledal. Ja bolje rišem kot pišem. Nismo vsi tako dobri slovenci kot si ti.

Samo to o 100€ za posteljo je malo over vseeno. Nimajo vsi časa za si sami naredit posteljo, še majn pa znanja. Ok za zbit par desk skupaj recimo, da imajo dovolj znanja in časa, vendar to ni postelja.

Lepo da si ugodno in trdno prišel skozi. Prav je da narediš sam če lahko.

Urejal Dark Funeral, 05.01.2009, 13:16.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 783
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Je kdo od vas kupovala kej pri lesnini?

...jaz spalnico in otroško sobo-posteljo pograd

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Dark - ne veš, za koliko kupuješ. Ravno to je problem.

Če mene vprašaš bi moralo biti za osnovno otroško sobo (postelja s predalom, omara, police, nočna omarica) 500€ dovolj. No, ko greš v salone, te za 500€ niti povoha ne noben. Ni pa problem zabiti 3x toliko.

Zato pa - človeka vprašaš, kaj potrebuje, potem mu pa poveš grobe range:
- A: taka kvaliteta, taka cena
- B: bolje, dražje
- C: ceneje, predplačilo, labavo
V katero smer gremo?

Bodo kupci tudi dosti bolj zadovoljni, verjemi.

LP

..pa saj je:ok2 po moje je treba samo malo pogledati....evo 5 minut iskanja (kaj bi šele bilo če bi iskal en teden:-D) in najcenejša je trenutno tale....

Sestav vsebuje:
- Trodelno omaro
- Komodo
- Nočno omarico
- Posteljo v katero se prilega ležišče dimenzije 90 cm x 200 cm

Rok dobave: 3-30 dni

Redna cena: 804,76 €
Objavljena slika
Spletna cena: 643,80 €
(154.280,23 SIT) -20%

lp

joda

http://pohistvo.enak...productid=16939

Urejal joda, 05.01.2009, 15:09.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator

Sem spregledal. Ja bolje rišem kot pišem. Nismo vsi tako dobri slovenci kot si ti.

Samo to o 100€ za posteljo je malo over vseeno. Nimajo vsi časa za si sami naredit posteljo, še majn pa znanja. Ok za zbit par desk skupaj recimo, da imajo dovolj znanja in časa, vendar to ni postelja.

Lepo da si ugodno in trdno prišel skozi. Prav je da narediš sam če lahko.

Če ne znaš slovensko, nisi Slovenec (preprosto kot pasulj):ok

To o 100€ za bed je čist true ja.

Če ne moreš naredit sam pa naročiš pri mizarju:) Kvalitetno in poceni:ok
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Ja zate.

Za 500€ omara, postelja, nočna omara, police. Nevem nisem še nikjer v živo videl takih stvari razen ne prodanega exponatnega pohištva. JAz sem bolj za smer 1500€ postla za odraslega, omara majhna police. Potem pa pisalna miza. Odvisno je potem od barve, oblike, lesa, pantov, itd. Potem pokažeš omaro no nekaj takega. Cena 2k€ gremo v 10% popust 1800€. Ne to je full. JAz bi nekaj za 500€ ampak celo sobo. TAke žal nimamo. Priporočam lesnino.

Šef mi je povedal že v štartu naj se z nekom kateri misli dobit vrhunsko kvaliteto za 500€ in z nekim zbivanjem cene niti ne pogovarjam in naj ga v salon ne vozim.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Če ne znaš slovensko, nisi Slovenec (preprosto kot pasulj):ok

To o 100€ za bed je čist true ja.

Če ne moreš naredit sam pa naročiš pri mizarju:) Kvalitetno in poceni:ok

JA naročiš, za 100€ ti pa ne naredi iz masive postelje. Če je prav šušmar 200€, lahko kaj majn ampak je že material drag. Seveda odvisno od lesa. Ko gledaš nekaj iz češnje se prašuješ, zakaj je tako drago sej je les ali pa keri drugi. Ko vidiš iz druge perspektive pa vidiš zakaj koliko kaj stane. No nekatere stvari so tudi drage brez nekega razloga.

Ja nevem koliko se ti srečuješ z jezikom vsak dan, jaz se na forumu nekaj po mailu in par minut po gsmju drugo je vse italjanščina. 3. leta skoraj nisem pregovoril po slovensko. Tako, da moj znanje slovenščine ni dobro. Če bi se pomatral bi bilo drugače, vendar za take ljudi kateri tudi sami ne pišejo povsem pravilno se mi po pravici ne, da. Če rabi napišem še 1x, če ne pa ne.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

JA naročiš, za 100€ ti pa ne naredi iz masive postelje. Če je prav šušmar 200€, lahko kaj majn ampak je že material drag. Seveda odvisno od lesa. Ko gledaš nekaj iz češnje se prašuješ, zakaj je tako drago sej je les ali pa keri drugi. Ko vidiš iz druge perspektive pa vidiš zakaj koliko kaj stane. No nekatere stvari so tudi drage brez nekega razloga.

...kupiš rabljeno:ok2

Objavljena slika

lp

joda

Urejal joda, 05.01.2009, 15:37.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Hay!

...kupiš rabljeno:ok2

Objavljena slika

lp

joda

Hehe.....( tisto ker je glava in kjer so noge - nevem kako se reče) ni narejen iz enega kosa lesa oz. je le lakirano v temno in še to se vidi prehod različnega lesa oz. različnih kosov, žile se ne skladajo. Zame to ni prava massiva.

http://www.marangoni.../slo/index.html to je tebi joda všeč

Urejal Dark Funeral, 05.01.2009, 15:55.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Hehe.....( tisto ker je glava in kjer so noge - nevem kako se reče) ni narejen iz enega kosa lesa oz. je le lakirano v temno in še to se vidi prehod različnega lesa oz. različnih kosov, žile se ne skladajo. Zame to ni prava massiva.

http://www.marangoni.../slo/index.html to je tebi joda všeč

...je masiva ni pa stilno:ok2

lp

joda

Urejal joda, 05.01.2009, 16:10.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator

JA naročiš, za 100€ ti pa ne naredi iz masive postelje. Če je prav šušmar 200€, lahko kaj majn ampak je že material drag.

Mi lahko citiraš kje je kdo napisal, da lahko naročiš za 100€ pri mizarju posteljo iz masivnega lesa?

Pri lesu je tako kot pri kovinah. Zlato je drago, ker je redko pa čeprav skoraj neuporabno:)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Hay!

...je masiva ni pa stilno:ok2

lp

joda

Hehe ja joda vendar to ni to. Zdej si predstavljaj da ti tako ponudi v trgovini in ti opeva na glas da kaka masiva je to. NArjeno pa iz ostankov. :ok2
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Mi lahko citiraš kje je kdo napisal, da lahko naročiš za 100€ pri mizarju posteljo iz masivnega lesa?

Pri lesu je tako kot pri kovinah. Zlato je drago, ker je redko pa čeprav skoraj neuporabno:)

Sej nisi napisal, da se da dobit. Vendar poceni pa ni. Ponavadi je ceneje kupit že narejeno kot jo dat naredit. To velja pa za skoraj vse.

TA primerjava semi ne zdi najbolj dobra.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 624
  • Avtomobil: BMW logicno

Dark, iz prave masive tako, kot si ti predstavljaš ne dela nihče, vsaj ne nobeden pameten, je pa nekaj starega pohištva narejenega res tako.

Problem je, da se vse s časom krivi in imaš potem viga vaja ....

Danes se masiva bolj podrazumeva na lesene plošče lepljene iz več ploščic ne vem izraza in nato furnirane, sam pa osebno raje uporabljam mediapan in dalje furnir !

Sicer pa pravi mizar, kar ti iščeš, bo tale : http://www.bolcic.si/

Tale je eden redkih v Sloveniji, ki resnično za moje pojme obvlada in izdelavo in design in prodajo ! :ok

Urejal Mat xxl, 05.01.2009, 17:09.

Prikaži več možnosti

Free_Style
Free_Style

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: BMW f11 LCI & RS Trophy

No danes sem vzel dnevni regal pri lesnini in upam, da bo vse ok. Poročam ko sestavim vse skupaj;)
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

@Mat xxl: so še vedno taki kot mislim jaz, katalogi so, v okolici gorice in trsta so še vedno. Vem kako delajo novo pohištvo in kako je vse skupaj napredovalo.

Ampak prava masiva je zame samo ena, vse ostalo je le približek. To pravo masivo plačaš pa altro che Armani in podobne produkte. Klasika in rustika sta najdražji trenutno in se sploh ne cenijo kolikor imam jaz podatkov.

Tudi jaz imam raje firniranje ali še raje rosfraj in železo ter plastiko in furniranje. Če je majstor pravi potem bo furnirano izgledalo kot pravo. Imamo enega takega kateri dela pohištvo po meri za jahte. Je pa tudi cena primerna izdelku. Je pa tudi res da spada v najvišji razred po tehnologiji izdelave in kvaliteti, ampak to se je vedno plačalo, če se je hotelo extra.
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 073
  • Avtomobil: Ni €€€

Pol mizarske plosce niso masiva.Ah,dejte ga srat.Kubik plosc pride od 600 € naprej.Trenutno je kern drazji,pa ceprav je to napaka lesa,ki nastane z vdorom zraka,ampak tko pac danes je.Lepega kerna je zelo tezko dobiti.Dark,ja vcasih so bili bukovci debeli cez en meter,samo zdaj je takih mal.Pa drugace je tko,kot pravi matxxl,susiti tako sirino...Katastrofa,da ne govorimo koliko odpadka je potem z naknadno obdelavo,ker moras to ukrivljenost s skobljanjem popravljat.Mizarske plosce so alternativa in ne odpadek,kot pravis ti.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti