Skoči na vsebino

Stanovanja in notranja oprema

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1831 odgovorov v temi
Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Poglej sem povedal, da se take zadeve še vedno delajo in še vedno prodajajo.

Napredek je pa v drugačnih produktih, nisem reku da je za v smeti. Zame je masiva masiva in design je zame design ne neki brezveze zgleda lepo in je povsem neuporabno, to je zame kič ne design.

Poglej alternativa je lahko, vse lepo in prav. Tukaj se gre kaj je kaj. Eni pravijo tako drugi drugače. Taki produkti še vedno obstajajo in tisti kateri so pripravljeni za to plačat in jim je všeč to tudi kupujejo. Za eno tako firmo imam podatek iz 1. roke, da prodajo 70% svojih produktov prav v slovenijo. Seveda pa to ni proizvodnja v stilu Alples.

Osebno nebi nikoli kaj takega kupil ker mi ni všeč, ostanki so pač potem drugje uporabljeni. To pa še ne pomeni da je slabo, ampak ne rečt, da je zlato, če je pozlačeno.

Urejal Dark Funeral, 05.01.2009, 20:55.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 571
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

.... ampak ne rečt, da je zlato, če je pozlačeno.

...no potem imam pa jaz doma špricer:ok2....malo zlata in malo pozlačenega:-D :-D :blabla

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Hay!

...no potem imam pa jaz doma špricer:ok2....malo zlata in malo pozlačenega:-D :-D :blabla

lp

joda

Maš beneški špricer ali friulanski :laugh
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 571
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Maš beneški špricer ali friulanski :laugh

...rustikalno friulanski,pretresen,ne zmešan z ščepcem secesije:laugh

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

V_power
V_power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 026
  • Avtomobil: P991

se mi zdi da ima Dark Funeral v mislih design pohištva=kvaliteta

nevem kje točno je pisalo, da kar se v slovenij pod znamko Natuzzi prodaja kot visok razred, se v tujini (italiji?) prodaja kot srednji razred.

tudi pri drugem pohištvu je enako. plačaš srednji razred dobiš pa robo najslabšega razreda.

nevem zakaj bi bila postelja vredna 500€, če pa ima samo 1 funkcijo in to je spanje.
ni to avtomobil, ki ima funkcijo prevoza, masaže, gledanja filmov, poslušanja glasbe, navigacije,klima,...
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 376
  • Avtomobil: Ni €€€

se mi zdi da ima Dark Funeral v mislih design pohištva=kvaliteta

nevem kje točno je pisalo, da kar se v slovenij pod znamko Natuzzi prodaja kot visok razred, se v tujini (italiji?) prodaja kot srednji razred.

tudi pri drugem pohištvu je enako. plačaš srednji razred dobiš pa robo najslabšega razreda.

nevem zakaj bi bila postelja vredna 500€, če pa ima samo 1 funkcijo in to je spanje.
ni to avtomobil, ki ima funkcijo prevoza, masaže, gledanja filmov, poslušanja glasbe, navigacije,klima,...

Ni res kar pises,ker osnovna funkcija avtomobila je prevoz.Zdej pa,kot obstajajo pri avtih razlicne znamke,obstajajo tudi razlicne znamke pohistva.Najbolje se to vidi,recimo pri montazi.Je razlika ce montiras tipsko kuhinjo iz diskonta lesnine ali pa DanKuchen.To sta pac samo primera.Ce hoces pa se pohistvo,ki je ze na pragu umetnine in unikat,pa kar odpri denarnico na stezaj.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 506
  • Avtomobil: BMW

Ne vem, samo sorry tale "natuci" je zame poden od podna, res, da sem malo bolj xxl po teži, a ko sem cca 4 leta nazaj kupoval sedežno sem bil tudi pri njih. Niti ene same sedežne takrat niso imeli vzmetene, niti ene :ok Ko sem se usedal na razstavljene exponate se povsod usedeš na peno, skoraj do tal, skratka filano z pur penom najceneje za rajo !

Potem pa tudi če je za kakega lahkega na začetku OK, se v par letih zmehča in sedaš na tla :napaka No pa sem prodajalca takrat vprašal, kako, da taka zveneča znamka nima niti ene garniture vsaj v srednjem kvalitetnem razredu se pravi vsaj slabo vzmetene in ustrezno trde, mi je odgovoril, da žal sploh ne razumem njihove filozofije ???:crazy In sem ga vprašal kaka je le ta ???:confused In je le skomignil z rameni rekel pa nič :frown Potem sem ga jaz vprašal ali je ta filozofija taka, prodaj silno drago tretje razredno sedežno filano samo z peno, vendar z zvenečo znamko in drago in slabo, saj tako kmalu pride po novo? :ok2 No na to mi je odvrnil prodajalec samo, da "natuci" pač ni zame :napaka :ok Zame preveč razgledanega kupca, ki ve, da je kvaliteta pri lahih velikokrat sila vprašljiva . :ok2
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Ja ni baš nešto ne ..... danes sem dobil še par poučnih na temo pohištvo in kaj folk dela in kako folk naseda :crazy

Težava je v tem, da si ti naletel na slovenskega prodajalca z slovensko glupo mentaliteto. Pri nas se folk sploh ne potrudi.

Kvaliteta pri vseh je uprašljiva ne samo pri italjanih. Pri nas je na splošno opreva precej slab, slabo predstavljena. Če prodajaš drago pohištvo si lahko " bolimekuraclike" .

Če boš iskal lahko sporočiš. Od več kot 600 različnih firem, boš pa ja nekje našel nekaj zase. :ok2
Prikaži več možnosti

V_power
V_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem, samo sorry tale "natuci" je zame poden od podna, res, da sem malo bolj xxl po teži, a ko sem cca 4 leta nazaj kupoval sedežno sem bil tudi pri njih. Niti ene same sedežne takrat niso imeli vzmetene, niti ene :ok Ko sem se usedal na razstavljene exponate se povsod usedeš na peno, skoraj do tal, skratka filano z pur penom najceneje za rajo !

Potem pa tudi če je za kakega lahkega na začetku OK, se v par letih zmehča in sedaš na tla :napaka No pa sem prodajalca takrat vprašal, kako, da taka zveneča znamka nima niti ene garniture vsaj v srednjem kvalitetnem razredu se pravi vsaj slabo vzmetene in ustrezno trde, mi je odgovoril, da žal sploh ne razumem njihove filozofije ???:crazy In sem ga vprašal kaka je le ta ???:confused In je le skomignil z rameni rekel pa nič :frown Potem sem ga jaz vprašal ali je ta filozofija taka, prodaj silno drago tretje razredno sedežno filano samo z peno, vendar z zvenečo znamko in drago in slabo, saj tako kmalu pride po novo? :ok2 No na to mi je odvrnil prodajalec samo, da "natuci" pač ni zame :napaka :ok Zame preveč razgledanega kupca, ki ve, da je kvaliteta pri lahih velikokrat sila vprašljiva . :ok2

kakšne so pa bile cene?
verjetno 2k€+?

to je tudi problem v sloveniji, namenjeno je za rajo cene pa so skoraj luksuzne

in ker nisi pohvalil njihove firme oz. udobja ti prodajalec pove da pač ti tega ne razumeš :crazy :napaka

Urejal V_power, 06.01.2009, 23:22.
edit:

Prikaži več možnosti

V_power
V_power

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni res kar pises,ker osnovna funkcija avtomobila je prevoz.Zdej pa,kot obstajajo pri avtih razlicne znamke,obstajajo tudi razlicne znamke pohistva.Najbolje se to vidi,recimo pri montazi.Je razlika ce montiras tipsko kuhinjo iz diskonta lesnine ali pa DanKuchen.To sta pac samo primera.Ce hoces pa se pohistvo,ki je ze na pragu umetnine in unikat,pa kar odpri denarnico na stezaj.

ne govorim o osnovni funkciji avtomobila ampak o vseh funkcijah avtomobila.
avtomobil ti ponuja nešteto funkcij, postelja (okvir postelje) ali pa pohištvo pa ima samo 1 funkcijo (nikjer nisem omenjal kuhinj).

za par zbitih kosov lesa oni pričakujejo 500€+? pa še potem ne moreš lepo skupaj sestaviti oz. ti vse razpade čez par let.

zakaj so pa včasih prodajali pohištvo po normalnih cenah? in to pohištvo se še sedaj normalno uporablja (ne pa današnje ki ima omejen rok uporabe)
Prikaži več možnosti

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 376
  • Avtomobil: Ni €€€

ne govorim o osnovni funkciji avtomobila ampak o vseh funkcijah avtomobila.
avtomobil ti ponuja nešteto funkcij, postelja (okvir postelje) ali pa pohištvo pa ima samo 1 funkcijo (nikjer nisem omenjal kuhinj).

za par zbitih kosov lesa oni pričakujejo 500€+? pa še potem ne moreš lepo skupaj sestaviti oz. ti vse razpade čez par let.

zakaj so pa včasih prodajali pohištvo po normalnih cenah? in to pohištvo se še sedaj normalno uporablja (ne pa današnje ki ima omejen rok uporabe)

OK,men postelja poleg spanja nudi se mnogo vec.
Na njej lahko naredim otroka.Lahko spim,samo pocivam,gledam tv,poslusam radio,se pustim masirat,jaz masiram,se igram z otrokom,se igram z otrokovo mamico,...Kakor vzames.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Če daš za posteljo 500€ in je nemoreš normalno montirat in se je zguncala po 5 letih si pa zelo slabo kupil ali pa so te nategnili.

Vsak si nabije svoje marže. Zdej pa pejdi ti vedet koliko je to. Če bi ti vedel na kake banalne finte pada folk, pa sej to ni res. Jaz sem drag ker dam 10% popust in je recimo cena 1000€. On pa kupi isto zadevo za isto ceno, dobil je pa 45% popust in se hvali potem kako je on profitiral :crazy Kupil je pa krš no name in potem pride do izjave da kako je italjansko pohištvo krš, samo zato ker ga je kupil v italiji aliker mu je prodajalec tukaj rekel, da je italjansko, prihaja pa iz kitajske in firma v italiji, da le svojo nalepko gor in ko pride ta stvar k nam tu še nabijejo ceno.

Ra razliko od nekaterih dobim jaz direktno pohištvo brez neumesnih postaj in nabivanja cen še od posrednikov ampak sem jaz direktni posrednik proizvajalca. Ljudje pa tega ne cenijo, važno je, da mu ti rečeš, da mu daš 50% popusta in to ga kar omami plača pa enako.

Neko pridajalec dela full reklame kaj on prodaja, prodaja pa polno dima malo piščanca.

Veliki kot so Lesnina in HN. Folk si deli niše.....oz. produkte. HN proda nekaj enemu, Lesnina pa nekaj drugega. Tiste res dobre zadeve, top end pa niso sploh nič poceni. HN sploh ni tako poceni glede na tisto kar prodaja.
Odnos u kurcu, če ga uprašaš naj ti skonfigurira dnevno sobo bo prišel ven zmazek.

Sploh pa nekateri nevedo, da obstajajo firme katere ulagajo v razvoj tako opreme, kot designa kot proizvodnje. Če tega nebi počeli bi najverjetneje propadli. Nekateri drugi pa furajo visoke cene le na svojem imenu in so se ustavili tam. Cena visoka zaradi imena, napredek minimalen ali pa ničel, seveda obilikovno so pa na psu, ker čakajo samo na Milanski sejem pohištva, da lahko ukradejo kakšno idejo, jo malo spremenijo in evo ti moderen design. Sej to lahko nekaj časa furaš ampak na dolgi rok propadeš. Nemoreš pa ti imet Fuksas-a da ti nariše celo kolekcijo in jo prodajat po nekih nizkih cenah, ker tako razveljaviš tudi ime oblikovalca in svoje poleg. Napredek se vidi v produktu, v kvaliteti, originalnosti in tudi ceni.

Ni tako enostavno. Če te nafukajo v trgovini je potem vse v kurcu.

LP
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Ne primerjat funkcionalnost avta z posteljo. Lahko primerjaš sedež ampak ne celega avta. Avto moreš tudi servisirat na vsak interval če hočeš, da bo delal kot se zagre. Koliko pa stane BMW komfortni sedež? Sigurno ne 500€ nov če ga naročiš na AA. Kako funkcijo ima sevež? Da udobno sediš in nisi preveč utrujen od vožnje. Tako funkcijo ima postelja, da se zbudiš odpočit po spanju.

V avto moreš še tankat, da se lahko voziš, na posteljo se uležeš in spiš kar je zelo pomemben del "dneva". Na postelji za 3k€ boš komot spal 20 let, poleg tega ti bo všeč, ker ob pogledu nanjo se bodo sproščali določeni hormoni. Kolko let se boš vozil z avtom za 15k €, brez, da bi kaj ulagal še vanj? Sprobaš, ane. Kupiš avto za 15k€ in ( ne računamo goriva ) in se vozi brez enega servisa, brez menjave gum, zavor in brez enega samega popravila.

Tako, da primerjava kaj vse dobiš v avtu in postelja za 100€ ni možno.

Danes tudi delajo e60 in nekoč so delali e 34. Ali pa e30 in sedaj e92.

Zakaj si nekoč dobil stanovanje za majn denarja in bolj ugodnimi krediti kot sedaj?

Samo toliko.

LP
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 307
  • Avtomobil: e61 535d

Man has got a point...

Priznam, da tudi sam gledam na pohištvo večinoma kot na 4 dile + fronta in so mi zato cene absurdne. Potem te recimo prodajalec vpraša, kakšen delež življenja preživiš v postelji, kuhinji, dnevni, pa koliko to plačaš in kakšen v avtu in koliko to plačaš v recimo 20 letih. In potem, predvsem ko preštejem vse ničle na cenah, se prepričujem točno s temle kar je napisal Dark, da je zato pohištvo vredno cene. Samo... no, od tu naprej pa vsak sam.

LP
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Pohistvo obstaja za vse zepe ( sem v salonu in nimam stresic).
Dobro narejeno pohistvo - materiali, sam proces izdelave in obdelave itd. - z res dobrim designom pac stane, ker bo cez 10, 20 ali 30 let se vedno top.
Tako se pa tudi placa. So stvari katere v 70's so bile dokaj poceni, sedaj so pa ikona vintage-a in dosegajo stratosfericne cene katere so bistvene vecje od takratnih.

Nakup dobrega pohistva je odvisen od kupca in od prodajalce.

Enemu se zdi debilno dat 10k€ za divan, mizico in eno omaro z dvemi predali. Drugemu se pa zdi naumno kupit 8 let star avto za isti denar. Tako, da tudi pri pohistvu so izjeme katere kupujejo za ostale drago pohistvo ne vredno svoje cene.

Pac vsak po svojem, en ima ogromno bajto, AXa in Ikea pohistvo. Drugi ima garsoniero, 530d M tech let 2005. Eni imajo pa picasso prve generacije in pohistvo za 4 avtomobile oz. celotno opremo ( vaze, kozarce, pribor, tepihe, luci itd.).

Odvisno kaj ti je prioriteta. Meni je recimo pomembna miza za kateros edim in delam, ter stol, monitor in luc ki mi osvetljuje sobo ter na zadnje vendar ne majn pomembno glasba, ki se vrti.

Pac smo si razlicni, kar je seveda prav, da je tako.

LP
Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Evo da nebo kdo spraševal kaj se dela - to je realizirano na hrvaškem.

Objavljena slika

Privatno stanovanje.

Urejal Dark Funeral, 07.01.2009, 15:52.

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 230
  • Avtomobil: --------:)

Evo da nebo kdo spraševal kaj se dela - to je realizirano na hrvaškem.

Objavljena slika

Privatno stanovanje.

Sexy,kuhinjski pult je pa drseči vidim(saj veš ka mislim)draga zadeva:eek

Je pa to definitivno pametna hiša:mljask :mljask-in spet zelooo draga zadeva:crazy
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Sexy,kuhinjski pult je pa drseči vidim(saj veš ka mislim)draga zadeva:eek

Je pa to definitivno pametna hiša:mljask :mljask-in spet zelooo draga zadeva:crazy

:confused

To so seveda renderji upam, da se dovolj dobri vidi.

Ja cena ni majhna ampak, kot že rečeno dobre zadeve se plačajo. V to zadevo je vložen tudi trud oblikovalca :ok

Objavljena slika

Tukaj se vidi še ena predhodna verzija. Je pa tak render le dodatek na željo stranke in se tudi plača kot dodatno delo, ker to delo opravi človek ki samo to počne.

Urejal Dark Funeral, 07.01.2009, 16:08.

Prikaži več možnosti

Api
Api

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 401
  • Avtomobil: BMW E92 320Ci '08

A to je design za razstavo ali za stanovanje, v katerem se bo zivelo? In kaj delajo knjige v jedilnici? :napaka Tale oblikovalec pri meni se za kruh in vodo ne bi zasluzil.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Meni pa je takšna postavitev:eek Adijo pamet, prelepo vse pohvale kdorkoli je to naredil:mljask
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.