Skoči na vsebino

Popravi sam: ABS modul

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
180 odgovorov v temi
CompactM
CompactM

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 270
  • Avtomobil: BMW 316i M-compact

Ok, zadeva je takšna:

Bral sem da je prižiganje lučke ABS in ASC, kadar diagnostika pokaže fehler abs črpalke največkrat posledica poškodovanih lotov na vezju. Baje se da samo na novo prelotat te kontakte in vse spet funkcionira kot nekoč. odvijejo se štirje vijaki ki držijo modul na črpalki in nato se pristopi k samemu vezju.

Je to res?
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583
  • Avtomobil: Bicikel

Vem, da se na volvotu prelotava abs in asr računalnike, tako, da je verjetno to možno tudi na bmw-ju:confused
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 680
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Najprej 100% diagnosticiraj ali je napaka sploh v modulu. Če to sigurno je in je avto letnik pred 1998 bo šlo.... vendar ni vse tako enostavno.
Največkrat je res poškodovano vezje (hladen lot) na katerega pride konektor. Je pa treba računalnik snet iz pumpe, seveda akumulator mora biti izklopljen. Nato računalnik pazjivo razdreš. Nekateri pri tem uporabljajo svedrčke, z veliko truda gre tudi brez. Potem pa je treba seveda vse kontakte prelotat, seveda ne šelebajzersko :laugh, ker abs modul tako nikoli več nebo delal. Vse sestavit nazaj, zadevo zatesnit, priklopit.... in včasih je potreben še priklop na tester.

Če hočeš ti lahko zadevo popravim tudi jaz. Popravil sem jih že kar nekaj :ok

Urejal bvogri, 05.01.2009, 21:41.

Prikaži več možnosti

CompactM
CompactM

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 270
  • Avtomobil: BMW 316i M-compact

rade volje bi ti prinesel del na popravilo samo se nahajam na jugu hrvaške tako da bolj težko Ma glede teh abs modulov je veliko različni zgodbic. Avto je E36 compact in je letnik 98 ampak to je tudi zadnja letnica izdelave. Eni pišejo o nekih zlatih nitkah v BMW modulih in me je strah da res ne gre za kako kirurško zadevo. Mislim pa da je 80.000 sit kot so eni omenjali da stane to popravilo absolutno prehuda. S kakšnimi maš ti izkušnje? aja pa še nekaj. Ko se sname modul dol, ali zavorna tekočina steče ven iz črpalke?
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

Nič ne bo steklo ven če jo snameš. Samo akumulator obvezno odklopit!!! Rabiš pa torx B nastavke. Nevem kater točno je na tvojem ampak mislim da bo B5. Bom pa pogledal katero vrsto modula imaš ti. Iz kod pa si??
Aja še to si siguren da je modul in ne napeljava, rele oz. senzorji??

Urejal bvogri, 05.01.2009, 22:01.

Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 583
  • Avtomobil: Bicikel

OT: @CompactM lep pozdrav v prečudovit Dubrovnik:ok :cool

...pa upam da zrihtaš tale modul, a rabljenih se ne dobi??'

Urejal Lugs, 05.01.2009, 22:03.

Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 399
  • Avtomobil: E320

@CompactM; jaz sem imel (in ga zopet imam, ker sem bil ocitno slampast) isti problem; lucki za ABS in za rocno zavoro (gre za Passat-a, princip je pa enak) sta mi konstantno utripali. Zadevo sem resil tako da sem odklopil akumulator, snel modul iz crpalke, zascitil s tisto mehurckasto folijo vse razen dela, kjer sem moral rezat z dremlom. Odrezal pokrov, pazljivo polotal kontakte (mamicu jim kako tanke dratke so vtaknil) in nazaj sestavil. Ocitno sem bil dovolj "temeljit" da se je napaka ponovila, ampak tokrat bom se dodatno fiksiral vezje, ker se ocitno zaradi vibracij zadeva ponavlja (traktorski VW dizel pac).

Aja, na servisu so mi za "obnovo" abs modula hoteli vzet 300€, za novega pa "le" 1200. Sam sem pa zadevo uredil v slabih dveh urah. To je to.

Urejal elson2k, 05.01.2009, 22:12.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja odvisno kater modul imaš. Stare se lahko popravi. Vidim, pa da so tudi pri e36 leta 1998 menjali modul... do 98 pa se sigurno da :ok Na žalost bi stvar moral videti v živo... kako izgleda vezje.
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja odvisno kater modul imaš. Stare se lahko popravi. Vidim, pa da so tudi pri e36 leta 1998 menjali modul... do 98 pa se sigurno da :ok Na žalost bi stvar moral videti v živo... kako izgleda vezje.

Jep, res je. K sreci so pri Passatih te zadeve ohranili vec ali manj enake do tega zadnjega modela, se pravi na pred in po faceliftu modela B5, tako da kaksnih vecjih razlik ni.

Po mojem se splaca vsaj pogledat, zgubit itak nima kaj. :)
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A ni bilo rečeno tudi da je za lučki ABS in ASC včasih kriv tudi snet ABS senzor pri kolesu?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik

Karkoli je lahko. Čim je napaka abs ne dela oz. se prižiga in vgaša. Napak pa je lahko več... je treba ugotovit.
Prikaži več možnosti

perr
perr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 832

Zdej sm se pa še jest odloču, da bom končno porihtal ta svoj ABS in ASC.
Do sedaj so mi majstri na različnih testerjih ugotavljali različne stvari... menda imajo samo na uradnem servisu tak tester, ki za ziher pove kaj je narobe. Kdo pozna koga, ki bi še vedel točno ugotoviti, kateri kos sistema ne dela? Ker na Avtovalu hočejo okrog 30€, pa bi se zaenkrat rad še malo ognil temu strošku, če se le da.
Pozna kdo alternativo avtovalovemu testiranju? Aja, pa ponavadi še hočejo da se naročim.
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik

Zdej sm se pa še jest odloču, da bom končno porihtal ta svoj ABS in ASC.
Do sedaj so mi majstri na različnih testerjih ugotavljali različne stvari... menda imajo samo na uradnem servisu tak tester, ki za ziher pove kaj je narobe. Kdo pozna koga, ki bi še vedel točno ugotoviti, kateri kos sistema ne dela? Ker na Avtovalu hočejo okrog 30€, pa bi se zaenkrat rad še malo ognil temu strošku, če se le da.
Pozna kdo alternativo avtovalovemu testiranju? Aja, pa ponavadi še hočejo da se naročim.

Ali plačaš 30€ pa zagotovo izveš kaj je, ali pa iščeš in ugibaš še naprej, pa še po možnosti zamenjaš napačen del pri vsem tem ugibanju.

Izbira je tvoja.

Srečno iskanje napake!

Urejal elson2k, 06.01.2009, 21:20.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 558
  • Avtomobil: BMW x

...
Do sedaj so mi majstri na različnih testerjih ugotavljali različne stvari... menda imajo samo na uradnem servisu tak tester, ki za ziher pove kaj je narobe. Kdo pozna koga, ki bi še vedel točno ugotoviti, kateri kos sistema ne dela?
...

Tisto rdeče je bolj :blabla

Moj home-made tester ni še nikoli pokazal drugače kot tisti uradni, čeprav ima slednji res več funkcij.
Ko se malo ogreje lahko prideš tudi k meni pa pogledava kaj bo pokazal.

Cena? Si kreditno sposoben :-D

Hecam se ... za en :beer boš pa že dal. :ok

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

perr
perr

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali plačaš 30€ pa zagotovo izveš kaj je, ali pa iščeš in ugibaš še naprej, pa še po možnosti zamenjaš napačen del pri vsem tem ugibanju.

Izbira je tvoja.

Srečno iskanje napake!

Povem drugače:
Nekako ne morem verjet, da zna to ugotovit samo tester na uradnem servisu, zato sprašujem, če ima tako pameten tester tudi kakšen mojster, ki ni ravno tako zlatarski kot avtoval & Co.
Prikaži več možnosti

perr
perr

BMW fanatik

• Uporabnik

Tisto rdeče je bolj :blabla

Moj home-made tester ni še nikoli pokazal drugače kot tisti uradni, čeprav ima slednji res več funkcij.
Ko se malo ogreje lahko prideš tudi k meni pa pogledava kaj bo pokazal.

Cena? Si kreditno sposoben :-D

Hecam se ... za en :beer boš pa že dal. :ok

No evo en k zastopi. :D
Seveda bom dal za :beer!
Pa še kot vidim ne bo treba daleč hodit če si iz Grosupla.

lp
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik

Seveda je pa vedno dobrodosla alternativa, ki ve kaj dela (Iztok Z. recimo) :laugh
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

... No evo en k zastopi. :D
...
Pa še kot vidim ne bo treba daleč hodit če si iz Grosupla.
...

Nisem ravno iz Grosuplja. Tam samo delam - v objektu LOGO centra. :)

Prikaži več možnosti

perr
perr

BMW fanatik

• Uporabnik

A mi jadramo skupej??
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

A mi jadramo skupej??

Če misliš name? Najbrž ne. S tem se ukvarjam samo službeno ... pa še to modelarsko ... :)

Prikaži več možnosti