Skoči na vsebino

Lepi krizni avti

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5555 odgovorov v temi
antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 238
  • Avtomobil: star Bmw

10 let placa v garaži po min. 50eur/mesec znese 6000 eur, kar pa dvomim da bo po 10tih letih vreden. Mogoče po 50tih?

Saj ne rečem, tudi meni je v oči padel ta pežo, ampak realnost je pač taka.
Itak se pa pojavlja vprašanje kaj bo čez 10 let? Verjetno bodo te naše veliko vredne kripe samo še muzejski primerki, ker jih ne bodo dovolili na cesti. Ali pa bo obdavčitev starih avtov tako velika, da ne bo denarja za tak hobi, kot je vožnja s starim avtom.
Pa ne zdaj govorit, da ni denarja za novejše. Je še veliko drugih možnosti prevoza.
Muzeji pa tudi ne bodo vzeli vse e39 po slo...
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 715
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

...ker je nešteto boljših avtov na dolgi rok. 

Kaj sem pa jaz napisal? 

Ah dej no. 25let ti pač mal šmuglaš ker si imel možnost za to, za tem pa se ne skriva neko bajno znanje. Tole z 406 je še ena brca ve temo katero pač iz trme ne boš priznal. 406 je kompletno od A do Ž, katastrofalno slaba avto v vseh pogledih in ne ponuja nič kaj več kot vozilo za a do b.

Pa kaj še, jaz se nikoli ne zmotim.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Res manjka rotti, da pove đeriju, da je butelj, brez, da bi ga žalil.
Prikaži več možnosti
    • Gambit in Cdriver uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

10 let placa v garaži po min. 50eur/mesec znese 6000 eur, kar pa dvomim da bo po 10tih letih vreden. Mogoče po 50tih?

Saj ne rečem, tudi meni je v oči padel ta pežo, ampak realnost je pač taka.
Itak se pa pojavlja vprašanje kaj bo čez 10 let? Verjetno bodo te naše veliko vredne kripe samo še muzejski primerki, ker jih ne bodo dovolili na cesti. Ali pa bo obdavčitev starih avtov tako velika, da ne bo denarja za tak hobi, kot je vožnja s starim avtom.
Pa ne zdaj govorit, da ni denarja za novejše. Je še veliko drugih možnosti prevoza.
Muzeji pa tudi ne bodo vzeli vse e39 po slo...

Pa dobro kaj je zdaj to, a kaka epidemija razsaja? Mislim da sem dovolj jasno napisal da se tak avto splača vzet za drobiž če IMAŠ PROSTORA TOLIKO DA NE VEŠ KAM BI Z NJIM, torej če je skladišče tvoje. Jasno je da se ne splača ničesar najemat za pleh, no vsaj za takega ki ga dobiš pri nas ne, tujina je druga pesem. Kar se tiče situacije čez 10 let je pa tako da je proizvodnja motorjev z notranjim izgorevanjem več ali manj zaključena, na cesti so in bojo praktično samo še elektro jajca, kar gre na bencin je pa tako zafilano s katalizatorji, filtri in podobnim sranjem, da ni noben užitek več vozit. S tega stališča bojo šle cene klasikov samo še gor, dol sigurno ne, razen seveda v času krize. Torej še enkrat, če imaš prostor se splača investirat, če ga nimaš pač ne.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

Gambit
Gambit

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 288

Ne popusti. Spominja na rottieja, samo da je imel rottie kultiviran pristop, jerica je pa na nivoju prodajalca antifriza na bugarskoj granici.

.:: Rin Pyou Tou Sha Kai Jin Retsu Zai Zen ::.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Res manjka rotti, da pove đeriju, da je butelj, brez, da bi ga žalil.

Če sem jaz butelj, kaj si potem ti, ki še brat očitno ne znaš? Roti je pa tam kamor sodi, na fejsbuku, če ga tudi tam niso že skenslali.

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Ne popusti. Spominja na rottieja, samo da je imel rottie kultiviran pristop, jerica je pa na nivoju prodajalca antifriza na bugarskoj granici.

Ja. Saj v živo je čist prijazen.
Pač trpi za pomanjkanjem pozornosti in tako umetno dobi potrditev svojega večvrednostnega kompleksa, ko mu internetni prijatelj Joža iz Gornje vukojebine napiše, kak car je.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Zakaj bi popustil, če sem pa vizionar z nadnaravnimi sposobnostmi? Moji nasveti so zastonj, če bi bil na tvojem mestu bi imel doma že toliko pižojev 406 turbo in delov zanje da še na WC in v kopalnico nebi mogel, spal bi pa na zadnjem sedežu od pugija v garaži, ker bi bila tudi spalnica do stropa zafilana s kosi. Zapomni si kaj sem rekel, nazadnje sem podobno poslušal od enega cepca ki ni mogel prebavit da je od mene kupil E46 M3 v katerem nisem zamenjal olja v diffu in je njega dočakal grozljiv strošek cca 100 eur, potem ko je avto (ki je bil btw fantastično ohranjen, praktično mint condition, za tiste ki vejo kaj to pomeni) podaril za 15k eur in so šle cene čez eno leto gor na 25, je pa čudežno utihnil in od sramu še na forum več ne pride pogledat. Pa ni edini, takih zgodb je še ogromno, zato bodite kar lepo pridni. Jerry ima vedno prav.

Ja. Saj v živo je čist prijazen.

Sem dokler nekdo ne omeni da je alfa ali pa audi dober avto, takrat se pa zna zgodit da dobi kak ključ ali gedoro v glavo.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Saj je bilo že napisano, da jernej iz Malezije nujno potrebuje konflikte in sovražnoke, drugače ne more funkcionirat. Odkar ni rottija ima pač abstinenčno krizo.
Pa ne zdaj spet citirat samo en del posta,
Npr. Ti si pa res velik(brez cepec)
Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 132
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Ja res si dober napovedovalec prihodnosti. Predvsem pa radodaren (M3). Pa dobro za M3 si res govoril da bodo šle cene gor... Kot tudi vrsta drugih ki se vsaj malo spoznajo.

No s tem konkretnim primerkom si res falil na polno.... Ker si našel največjo kanto... Ki jo hvališ samo ti
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Saj je bilo že napisano, da jernej iz Malezije nujno potrebuje konflikte in sovražnoke, drugače ne more funkcionirat. Odkar ni rottija ima pač abstinenčno krizo.
Pa ne zdaj spet citirat samo en del posta,
Npr. Ti si pa res velik(brez cepec)

Kdo je ta jernej iz malezije? Ne poznam.

No s tem konkretnim primerkom si res falil na polno.... Ker si našel največjo kanto... Ki jo hvališ samo ti

V kristalno kroglo sem pogledal, ta ni še nikoli zatajila.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 38 478
  • Avtomobil: 159 TI

Kje je Rottie????

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

:rofl

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 719

Heh tale zaletena rjavina s pošvasanimi pragovi sigurno ni investicija. Mogoče bi reku če najdeš mint primerek z 100kkm, da bi sploh lahko štel kot neko neumno investicijo ker je nešteto boljših avtov na dolgi rok. 

Recimo kak tak 3.0 Coupe, ki je imel takrat vrhunsko zunanjo obliko in soliden motor, kljub ceneni notranjosti če že gledamo 406-ke. (vem kljuka zmaga)

d0jbvma2q7t21.jpg?width=960&crop=smart&a

to drkate na obliko mularija, motorja pa nobenega ne zna narest PSA grupa. Je jerry pred leti dobro pojasnil zakaj so njihovi 3.0 sestvaljniki jajca.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 461
  • Avtomobil: e61, r55, ka9

Ce se vrnem nazaj na tistega Legenda, eno fliko rje ima res... Avto je sicer dober in se na voljo, jaz se se nisem odlocil.
CCB30776-1919-4-EBE-A3-A3-EF78-A3-E7-C12
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

to drkate na obliko mularija, motorja pa nobenega ne zna narest PSA grupa. Je jerry pred leti dobro pojasnil zakaj so njihovi 3.0 sestvaljniki jajca.

Bravo, ti si očitno edini, ki si je to zapomnil  :ok

Ni sicer res da so bili VSI njihovi V6 motorji jajca, obstajalo je kar nekaj različic, žal pa je bila taka velika VEČINA ;) Takrat sem to zelo natančno razčlenil in pojasnil, točno sem povedal kaj se od PSA koncerna splača in česa se ne splača kupit. Izdelki PSA mi niso tuji, konec koncev je bil P 504 TI moj prvi avto, ki sem ga imel registriranega in s katerim sem se veliko prevozil, še preden sem dopolnil 18 let. Ponavljat se mi pa ne da, saj sem o tem že pisal in kdor ne mara francozov si tudi drugič ali desetič ne bo zapomnil, če si že prvič ni.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 942
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Mislim, da ga tu ni "junaka", ki bi si za daily nabavljal starega V6 pežoja :ok2

Komentarji so bili na investicijsko vrednost nakupa tistega P406 turbo... tu bo V6, z vsemi morebitnimi felerji vred, še vedno edini pametnen izbor.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Komentarji so bili na investicijsko vrednost nakupa tistega P406 turbo... tu bo V6, z vsemi morebitnimi felerji vred, še vedno edini pametnen izbor.

Si pa trmast. No pa mi povej zakaj potem R 30, ki je bil eden od prvih V6 francozov nima še danes nobene pametne cene, R 25 Turbo jo pa ima in to kljub temu da je šele par let oldtimer, medtem ko je R30 to že kar nekaj časa? Bo šlo?

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 132
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Brez skrbi tudi mene Pežoji ne zanimajo...

No pa ajde Jerry povej zakaj bo ta motorizacija tako cenjena. Mimogrede 200(220)hp različico z 8mimi ventili več je imel že predhodnik 405 v T16 različici ki pa je dejansko nek dober avto za čas v katerem je nastal :)

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 942
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Ja Jerry, povej zakaj je 406 turbo zanimiv... to čakamo.

R30 je pa še eden tistih noname avtov, ki ne bodo nikoli klasiki, kakor to ne bo 406.

Še jaz, ki sem se leta 1982 vozil v domači R30 turbodiesel, ne čutim nič do tistega avta, kakor tudi ne do R20, katerih smo kar nekaj imeli v TS 2 litre izvedbah.

Če bom pa kdaj v nakupu R30 ali R20, potem bom vzel R30 V6 oz R20 TX, ker top verzije imajo tudi top opremo, kar jih dvigne nad ostale.

Urejal LEO37, 06.10.2019, 18:19.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.