Skoči na vsebino

Lepi krizni avti

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
4844 odgovorov v temi
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 542
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

@antasi in @Xandrej, hud SM. Tole pa je oldi in izgleda zelo kvalitetno obnovljen! Saj kolikor sem gledal cene pred časom, so tudi kar hude... :ok  :metalc

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 408
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Ampak kaka bedna debata... nihče ni pljuval čez francoze, niti jih ni primerjal z nemci... no nekdo jih potem je, ko jih je želel braniti in skočil kakih 30 let nazaj v zgodovini avtomobilizma  :crazy

A sem tu edini, ki še govori o dotičnem P406 turbo, ki ga je nekdo, ki ga tu ne bom navajal, hvalil, kot dobra investicija, da bo enkrat imel ceno? :confused

Žal ga čaka podobna usoda, kakor kup drugih modelov, ki pač niso zanimivi za v zbirke oldijev... vsa morebitna (napredna :confused) tehnika gor ali dol. A ste spregledali, da je to avto iz leta 1997 in ne iz osemdesetih? 

Tisti P406 turbo, če ni totalno zjahan in ob ustrezni ceni, je pa lahko lušten daily za mali denar, dokler ne bo zrel za odpad.

Kot tak, paše v to temo... ves offtopic, ki smo ga sproducirali, pa ne paše sem  :skrbast

Urejal LEO37, 07.10.2019, 05:40.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 542
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Leo, pa ti hočeš reči da ala P 807, C Evasion, Fiat Ulysee in L Zeta niso tapravi avtomobili? To je vse imelo ta podhranjen potniški 2.0t motor.. že zaradi tega so zanimivi za oldija.  :napaka  Pač tule Jerry brcnil v totalno temo, P407 kot ste omenili ostali je pač družinski sedan iz 90th. Kot je nekdo omenil, s to motorizacijo zanimiv kot  https://www.avto.net...asp?id=14645122 , pa še ta je veliko boljši od omenjenega 406. 

Če bo kdaj kaj zanimivo za oldija od PSA bo tole, https://www.avto.net...asp?id=14493776

Ali pa 306 s tem motorjem, takšno xsaro sem vozil pred leti.. Res tale motor ima tisti taprav karakter, pa še kar nekaj da od sebe.  :ok  :metalc

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 359
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

So kar visoke cene...

Na tisti dražbi muzeja v Villachu pa od avtomobilov so večinoma smeti... sicer je par zadevic, ki so lahko solidna osnova, ampak je treba videti od blizu... drugega je pa veliko, žal, za v kose.

Človek kupuje avtomobile, ki se mu zanimiva osnova za v njegovo zbirko ali pa ker rabi donatorja za kakega že za v njegovo zbirko. V zadnjih letih se mu jih je nabralo že malo preveč, zato prodaja tiste, ki so manj zanimivi ali pa ker je vmes našel boljši primerek. Ga pa osebno poznam in definitivno ne vlači k hiši smeti.

Pa dobro kaj je zdaj to, a kaka epidemija razsaja? Mislim da sem dovolj jasno napisal da se tak avto splača vzet za drobiž če IMAŠ PROSTORA TOLIKO DA NE VEŠ KAM BI Z NJIM, torej če je skladišče tvoje. Jasno je da se ne splača ničesar najemat za pleh, no vsaj za takega ki ga dobiš pri nas ne, tujina je druga pesem. Kar se tiče situacije čez 10 let je pa tako da je proizvodnja motorjev z notranjim izgorevanjem več ali manj zaključena, na cesti so in bojo praktično samo še elektro jajca, kar gre na bencin je pa tako zafilano s katalizatorji, filtri in podobnim sranjem, da ni noben užitek več vozit. S tega stališča bojo šle cene klasikov samo še gor, dol sigurno ne, razen seveda v času krize. Torej še enkrat, če imaš prostor se splača investirat, če ga nimaš pač ne.

Evo, to je pa odgovor, zakaj se mu je nabralo toliko avtov.  Pred cca 8 leti ko sem ga spoznal je imel 78 "lustfahrzeuge", kot jih je imenoval. Od Focusa RS500 do raznih zanimivih youngtimerjev, ki takrat niso bili vredni nič. Potem je pa začel zalogo širit. Pri njem, najdeš ogromno takih avtov, ki morda naložbeno res niso ne vem kaj, so pa definitivno avti, ki "bi jih imel v zbirki, če te prostor in s tem povezani stroški ne bi omejeval". In to niso avti, ki so za v prešo ampak sami zelo lepi primerki. Cca 300 vozil gre zdaj v prodajo (ok, ogromno je mopedov), še vedno jih ostaja cca 550.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem videl zbirko in jo bom šel tudi pogledati :ok... govorim za seznam dražbe, ker nisem videl nič zanimivega... veliko je avtov brez nekega potenciala in v slabem stanju.

Kakor si tudi sam rekel... predvsem donatorji.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 359
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

To je običajen P406 s 2.0 CT turbo motorjem in 147KM. Ta mator sem imel jaz v enoprostorcu. Nedolgo nazaj se je en 406 prodajal dolgo na avto netu avtomatik in en P605.

Imel Evasiona s tem motorjem in avtomatskim menjalnikom. Je bil čisto spodobno zmogljiv, toda zgolj to in nič več.

Ampak takrat edini enoprostorc z bencinskim motorjem in avtomatskim menjalnikom, ki se je dal takrat kupit (razen voyagerja 3.3). Še danes ne vem zakaj, ker enoprostorc je pa res avto kateremu nič drugega kot avtomatik ne paše!

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 962
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kaj še ni bilo Sharana takrat? VR6 avtomatik.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Enoprostorec+bencin+avtomatik je takrat pomenilo, da se bo v tanku goriva dogajalo to:

HonestContentArgali-size_restricted.gif

:-D

Urejal LEO37, 07.10.2019, 12:27.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Fleko in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Gambit
Gambit

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 261

Se še spomnim takratne strokovne ocene mojega očeta: "BOJ NA POŽIRALNIKU"  :ok2

.:: Rin Pyou Tou Sha Kai Jin Retsu Zai Zen ::.
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

naroz
naroz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 281

Človek kupuje avtomobile, ki se mu zanimiva osnova za v njegovo zbirko ali pa ker rabi donatorja za kakega že za v njegovo zbirko. V zadnjih letih se mu jih je nabralo že malo preveč, zato prodaja tiste, ki so manj zanimivi ali pa ker je vmes našel boljši primerek. Ga pa osebno poznam in definitivno ne vlači k hiši smeti.

Evo, to je pa odgovor, zakaj se mu je nabralo toliko avtov.  Pred cca 8 leti ko sem ga spoznal je imel 78 "lustfahrzeuge", kot jih je imenoval. Od Focusa RS500 do raznih zanimivih youngtimerjev, ki takrat niso bili vredni nič. Potem je pa začel zalogo širit. Pri njem, najdeš ogromno takih avtov, ki morda naložbeno res niso ne vem kaj, so pa definitivno avti, ki "bi jih imel v zbirki, če te prostor in s tem povezani stroški ne bi omejeval". In to niso avti, ki so za v prešo ampak sami zelo lepi primerki. Cca 300 vozil gre zdaj v prodajo (ok, ogromno je mopedov), še vedno jih ostaja cca 550.

A obstaja kakšen link do celotnega kataloga, sam žal nisem našel?

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.automuseum-villach.at/

Dropbox linke moraš kopirati, ker niso aktivni.

Ta je za avtomobile: https://www.dropbox....19 Ina.pdf?dl=0

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 093

Men tole bolj kot avtoodpad zgleda ne pa neka zbirka :-)
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Men tole bolj kot avtoodpad zgleda ne pa neka zbirka :-)

Zbirka je že prava... odprodaja se pa bolj ali manj švoh roba

Ena random slika zbirke:

00b341c03a19f99ab9637a280347dea8.jpg

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144

Hvala Jerry, ja se spomnim vsega. Leo, 406 je razen podvozja enako citroen xantija. To je bil pa najbolj kakovosten avto v citroen floti dosedaj. Noben motor ni bil slab (bencinarji!), najboljsa sta bila pa 1.8 in 2.0 turbo. Ampak 16V verzija kolikor se spomnim, ker 8V s 150KM je imel ene serijske napake. V glavnem avto je bil neproblematicen, lahek, letel je kot sneta sekira in na activa podvozju po ovinkih hitrejsi od porscheja GT3. Verjamem, da je vecji del tega prenesel na pezoja.

V6 3.0 v takratni xantiji ni pozel taksne slave, pretezak avto, cisto podrta geometrija zaradi tezkega motorja in avtomatike, plus ostale hibe V6 takratnih motorjev. Ceprav je na papirju obetal vec.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem nikakor pljuval čez P406, niti ene slabe besede nisem napisal, se mi zdi... spotaknil sem se samo v izjavo osebe, ki je ne bom imenoval, glede njegove rasti cene v bodoče :ok

Pred leti, ko sem se odločal o službenem avtu za zaposlenega, sem imel P406 v ožjem izboru.

Urejal LEO37, 07.10.2019, 16:17.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 598
  • Avtomobil: kombi

Un Peugeot 406coupe je baje pravi skret za peljat, avto je nekak izgledal 15let nazaj, takrat so mulci drkali na obliko, danes je pa še to mimo

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Niso samo mulci drkal na obliko. Avto je pač zelo lepo oblikovan s takratnimi Peugeot smernicami. Se vidi da so imeli italijani prste vmes pri risanju.

Enoprostorec+bencin+avtomatik je takrat pomenilo, da se bo v tanku goriva dogajalo to:

HonestContentArgali-size_restricted.gif

:-D

In se je. :-D 15 litrov, če si božal gas. Hvalabogu sem ga imel samo izposojenega za kak teden ali dva.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 144

Eh, kdor nikoli ni imel avtomobila s porabo +20l ni petrolhead in pika. Neprecenljivo in nedoumljivo za danasnje generacije iz prestolnice do morja in nazaj ni pogojev brez tankanja. Rad bi videl greto v tistih cajtih. :cool

Valjda ga nima, ce se mora s fotrom v priusu voziti naokoli.

12ymcq329ho31.jpg

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 313
  • Avtomobil: e61, r55

A niste nekaj V6 turbo R25 omenjali. Evo eno (pa še Baccara:

https://www.avto.net...asp?id=14597763

Bi človek skoraj rekel, da se splača tole urediti...

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bvogri in LEO37 uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Motorja domnevam da ni notri, glede na to kako visok je spredaj.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti