Skoči na vsebino

Lepi "krizni" avtomobili

* * - - - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
6121 odgovorov v temi
antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 690
  • Avtomobil: star Bmw

https://silodrome.co...w-1nfK1kOkdZjr4

Tole bi bilo za kupit, pa glede na to, da je Walter Slovenec, bi dal še kak dodaten popust..
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 719
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Piše da je bil prvi lastnik ne pa da je trenutni...
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 263

Nimam pojma kako se ti avti obnesejo sam tale wagon je men hud za ta denar.

https://www.avto.net...AflNQ3W6ftNqZNA

great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 985
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Nimam pojma kako se ti avti obnesejo sam tale wagon je men hud za ta denar.

https://www.avto.net...AflNQ3W6ftNqZNA

Kolikor se jaz spomnim ima tole GDI motor, torej neposredno vbrizgavanje goriva. Slabi motorji, zato taka cena za sicer oblikovno všečen avto.

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 719
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Nima gdi....
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 136

Ta se prodaja ze dolgo casa. Tam v okolici avstrije imas polno mitsubishijev in mazd, verjetno imajo avstrijci dobro servisno mrezo in ali poceni rezervne dele. Ker tudi, ce je ok masina in avto, moras potem skoraj vse uvoziti.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46 128
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Nima gdi....

Točno tako. To je star zanesljiv 2.5 V6, ki je bil tudi v Chryslerju Startusu. Ni glih dirkalc, ampak gre lepo. Če je še menjalnik enak, pol je zmaga.

Urejal veloce, 09.12.2022, 11:28.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

teodor
teodor

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 650
  • Avtomobil: CLSZ4AD

https://suchen.mobil...e4b3a66&ref=srp

Kaj pa nekaj takega? Je to lahko ohranjevaln9k vrednosti, če ga kupiš in parkiraš v garažo? Oziroms kakšni so stroški, če ga uporabljaš servisi, vzdrževanje…

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Tale dvomim močno. California ni glih nek pojem Ferarija. To je nekaj takega kot Boxter pri Porscheju.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 985
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Težka bo. V recesiji bojo šle cene še konkretno dol, potem bojo spet zrasle, ampak da bo ta model konkretno pridobil na ceni, lahko traja še več 10 let. Če ga parkiraš v garažo je najboljše da ga kar zazidaš (pred tem ga še konzerviraš) in tam ostane naslednjih 30 let, stroški vzdrževanja znajo bit ob redni uporabi enormni, sploh če ga servisiraš na pooblaščencih, kar je pogoj za ohranjanje vrednosti takih vozil. Neke posebne priložnosti jaz tu ne vidim, osebno bi raje izbral nekaj iz M divizije, recimo E24 M6, te so šle cenovno sicer že gor ampak so še vedno relativno poceni, vrednost jim bo še rasla in vzdrževanje je dobesedno zastonj v primerjavi s ferđoti, če dobiš ohranjen primerek. Ali pa E36/E46 M3 oziroma E34/E39 M5. To so vozila kjer vzdrževanja takorekoč ni če dobiš avto z malo kilometri, če narediš par 1000 km letno menjaš olje in filtre, to je pa to, drugih stroškov nimaš. Servisiranje te stane letno cca 200 - 300 eur, v primerjavi s par 1000 euri za italijana. Prav zaradi tega jih ljudje množično nabavljajo in spravljajo "pod dekco", tudi Slovenci.

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 292
  • Avtomobil: bel traktore

Ta se prodaja ze dolgo casa. Tam v okolici avstrije imas polno mitsubishijev in mazd, verjetno imajo avstrijci dobro servisno mrezo in ali poceni rezervne dele. Ker tudi, ce je ok masina in avto, moras potem skoraj vse uvoziti.

Z očetom sva bila v začetku 1990-92 v nemčiji pri nekomu, ki je imel svojo firmo, ter dosti zaposlenih. Ko sva prispela zjutraj do njega, je stari iza vogala pomolil nasmejano faco, ter pogledal s katerim avtom sva prišla- nova e30. Se ponovno nasmeji, ter pravi, da oni vsi vozijo japonce. ker so pač dosti cenejši od nemških znamk, ter zraven dobiš dosti opreme zastonj, kar je bilo treba takrat pri bmw vse doplačati. npr v avtu takrat nisi dobil niti kablov za zadnje ozvočenje, šipe na žganjce, klimo pozabi. Japonci so imeli vse to vključeno v ceno, katera je bila v tistih letih res opazno nižja od npr nemške trojice. ( resnično, na parkingu je bilo najmanj 90% japoncev)  Pri avstricih je bila ista pesem. Pa kot si sam rekel, servisov je bilo na drugi strani alp veliko, dočim se je pri nam začelo vse to šele razvijati po odcepitvi. Marsikatera avtomobilska znamka v tistem času sploh ni imela servisa ali zastopnika v slo.

Urejal m4tj4z, 10.12.2022, 10:02.

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 048

Z očetom sva bila v začetku 1990-92 v nemčiji pri nekomu, ki je imel svojo firmo, ter dosti zaposlenih. Ko sva prispela zjutraj do njega, je stari iza vogala pomolil nasmejano faco, ter pogledal s katerim avtom sva prišla- nova e30. Se ponovno nasmeji, ter pravi, da oni vsi vozijo japonce. ker so pač dosti cenejši od nemških znamk, ter zraven dobiš dosti opreme zastonj, kar je bilo treba takrat pri bmw vse doplačati. npr v avtu takrat nisi dobil niti kablov za zadnje ozvočenje, šipe na žganjce, klimo pozabi. Japonci so imeli vse to vključeno v ceno, katera je bila v tistih letih res opazno nižja od npr nemške trojice. ( resnično, na parkingu je bilo najmanj 90% japoncev)  Pri avstricih je bila ista pesem. Pa kot si sam rekel, servisov je bilo na drugi strani alp veliko, dočim se je pri nam začelo vse to šele razvijati po odcepitvi. Marsikatera avtomobilska znamka v tistem času sploh ni imela servisa ali zastopnika v slo.

prva izmed enih takih znamk, ki je prišla potem v Slovenijo je bila mazda, vem k jo je foter imel (323 sedan, 323 F,...) in so se dejansko preko enega prodajalca iz Brežič avti naročevali v Avstriji kot po tekočem traku, sem se spomnil imena človeka: BAUMKIRHER BOGO Auto Service & Maintenance

uf tisti prospekti, prve luči se dvigujejo, če se prav spomnim tudi najmočnejša 1.8i Dohc 16v motor, el. stekla spredaj/zadaj, pomična kovinska streha/šibedah, ... ja to je bilo 30-35 let nazaj :ok

https://encrypted-tb...rjmDww&usqp=CAU

Urejal Taucher, 10.12.2022, 10:43.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber; cars engine: D4, R4, R6, B6, AD and in the end USA V8

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 136

Ja tocno te mazde pa hyundai pony pomojem par mesecev prej. Ko so jih imeli vsi fotri od sosolcev moj pa na ladi vztrajal. :D
Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 212
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

prva izmed enih takih znamk, ki je prišla potem v Slovenijo je bila mazda, vem k jo je foter imel (323 sedan, 323 F,...) in so se dejansko preko enega prodajalca iz Brežič avti naročevali v Avstriji kot po tekočem traku, sem se spomnil imena človeka: BAUMKIRHER BOGO Auto Service & Maintenance

uf tisti prospekti, prve luči se dvigujejo, če se prav spomnim tudi najmočnejša 1.8i Dohc 16v motor, el. stekla spredaj/zadaj, pomična kovinska streha/šibedah, ... ja to je bilo 30-35 let nazaj :ok

https://encrypted-tb...rjmDww&usqp=CAU

Te mazde so ble neunicljive. Edino rja, ostalo dela in dela.

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 274
  • Avtomobil: Z4

Ja tocno te mazde pa hyundai pony pomojem par mesecev prej. Ko so jih imeli vsi fotri od sosolcev moj pa na ladi vztrajal. :D

Moj fotr pa vztrajno 'Golf je Golf', a jaz z jezikom do tal opazoval takratne; 323F, Celico T18 in seveda Calibro. Jebote Golf in to Dvojka! :)
Prikaži več možnosti
    • Taucher in krtinovec uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 048

Moj fotr pa vztrajno 'Golf je Golf', a jaz z jezikom do tal opazoval takratne; 323F, Celico T18 in seveda Calibro. Jebote Golf in to Dvojka! :)

jaz se spomnim še dober te mazde, šla k pr norcih, v tisih cajtih 240 na števcu (otroc smo sam gledal pr avtih ker ima več na števcu), mislim da celo del motorja bil Alu, se je tko hitr mašina segrela in toplo pihalo v zimskem času da ne moreš verjet, pa motor se je zavrtel v visoke obrate za šalo in šel k sneta skira po luftu ;)  + velik prtljažnik, zadaj el. stekla,... ja tud v naši ulici so večina vozil katrce, stojadine, golfiče,... tako da bi prav rad z veseljem kje kako pri nas dobro originalno ohranje stanje z veseljem pogledal :ok 

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber; cars engine: D4, R4, R6, B6, AD and in the end USA V8

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 274
  • Avtomobil: Z4

jaz se spomnim še dober te mazde, šla k pr norcih, v tisih cajtih 240 na števcu (otroc smo sam gledal pr avtih ker ima več na števcu), mislim da celo del motorja bil Alu, se je tko hitr mašina segrela in toplo pihalo v zimskem času da ne moreš verjet, pa motor se je zavrtel v visoke obrate za šalo in šel k sneta skira po luftu ;)  + velik prtljažnik, zadaj el. stekla,... ja tud v naši ulici so večina vozil katrce, stojadine, golfiče,... tako da bi prav rad z veseljem kje kako pri nas dobro originalno ohranje stanje z veseljem pogledal :ok

Jaz sem za svoj prvi avto potem nasledil fotrovega 2-ko, že takoj 2.moj avto, 4 leta kasneje, pa ta omenjena Mazda BG generacije F izvedbe, l.93 in motor BP, torej 1.8 16v in 131KS, rdeča in s klimo. Pravi stroj za takratnega mladeniča, hehe
Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 536

Gledam dans kanal od M539 restorations, in kaj vidm na njihovem meet-upu? Hyundai Pony-ja, moj prvi avto :-D Tud Američani vejo kaj je avto :-P

Brez naslova.png

Prikaži več možnosti

Chelemico
Chelemico

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 044
  • Avtomobil: M54 3.0i

BMW serija X5: 3.0i-ODLIČEN-165000KM, letnik:2003,5290 EUR :: Avtonet ::

Kakšna mnenja? Volan sploh je od e53? Kaj pa beli odbijači so original v barvi vozila?

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Požiralnik.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.