Skoči na vsebino

A-Cosmos, Ljubljana

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1238 odgovorov v temi
yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 050

https://www.finance....-Zmedo-resujemo

Lahko kdo prilima članek?
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

_peters_
_peters_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 135

15 milijonov dolgov v letu 2019? A ni to malo velika cifra?  :confused To je verjetno bruto dolg do dobaviteljev, ne neto... ne vem kako bi lahko nekdo z avtosalonom v letu ali dveh negativnega poslovanja pridelal 15 mio eur minusa, saj to jim nebi uspelo tudi če bi vse avtomobile podarili in še salon zraven  :crazy Ta članek je rahlo  :stupid2

Ah to je brez problema tole naklepat. Se strinjam, s postenim poslovanjem tezko, a ce si za mega biznis si na -15m zelo hitro ...

Očitno nameravajo živeti naprej kot prodajalci Mazd v BTCju.
http://www.a-cosmos.si/o-druzbi

Kot kaže so prodali lokacijo ne pa a-cosmos brand, ki pa v tem trenutku tako ali tako ni vreden nič.

Brand ... Haha. Dober vic.

Glavni akterji se bodo izvlekli, brez skrbi.
Sicer pa, a ni eden glavnih akterjev foter od tistega plavalca Mankoča....?

Ja si ne bi mislu ...

Ja si ne bi mislu ...

Očitno, zanimivo bi bilo izvedeti dejanske cifre. Čeprav nas konec koncev ne briga, važno je da za njimi ne ostane pogorišče v smislu dolgov. Mene fascinira predvsem dejstvo kako lahko nekdo v času največje konjunkture naredi tak minus in to v tako kratkem času, to mi ne gre v račun. Zafurat milijon razumem, zafurat 15 milijonov pa ne. Očitno je šlo res še za kaj drugega, ne samo za servisiranje in prodajo avtomobilov.

Visnja je zlo lepo razlozil. Pretirano zadolzevanje, pozresnost ... pa si tam.

Ce delas dolgorocno, posteno se kaj takega ne more zgodit. Veliko prej bos zapru firmo, k pa pridelal 15m EUR minusa, ce bi recimo slo tko slabo firmi.

.:: Kupujete avto v EU? Nov DMV Portal za izračun DMVja ::.

#E38 728iA#E38 740i#E46 330xi#E65 740i#E91 318d#
Prikaži več možnosti

regulus
regulus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2

Glavni akterji se bodo izvlekli, brez skrbi.  - vjerujem.  U pitanju su "velike ribe." Zato se njihovi "mali izvršitelji" usuđuju lagati kupce u nedogled... doslovno se igrati njihovim životima, kao što je to činio šef prodaje Branko Zalaznik  sa mnom i  mojim mužem.   Sada je već  osam mjeseci od uplaćenog avansa i četiri mjeseca od u potpunosti isplaćenog automobila... pa još uvijek imamo samo lažna obećanja i neprospavane noći. I sada kada je sve trebalo biti gotovo (do kraja oktobra), ovaj tjedan  opet laž...  kao da priča počinje ispočetka. Dođe vam da se pojavite tamo i nekoga ....  Pa tko je taj umišljeni Makoč i njegov zet  Jože Šolar - za mene kriminalaci (među kriminalcima)  koji su prije četiri mjeseca lažnom obmanom  prisvojili naš novac i mjesecima se svojim ponašanjem iživljavaju nada mnom i mojim sedamdesetogodišnjim mužem.  Dokle god pričamo o firmama nećemo se pomaknuti s mjesta. Treba početi prozivati imena osoba koje se skrivaju iza imena firmi   i privatno ih tužiti. A i tada je sve pod upitnikom. Svi dobro znamo zašto. 

Urejal regulus, 30.10.2020, 22:31.

Prikaži več možnosti
    • Milan P, peropapero in Jerch_ uporabnikom je všeč to sporočilo

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 820
  • Avtomobil: E39 530iA

Ker je bilo nekaj pripomb o pisanju v hrvaščini... sem tukaj naredil prevod:

Glavni akterji se bodo izvlekli, brez skrbi - verjamem.  Govorimo o "velikih ribah." Zato se njihovi "mali izvrševalci" upajo lagati kupcem v nedogled... dobesedno se igrajo z njihovimi življenji, kot je to naredil šef prodaje Branko Zalaznik z mano in mojim možem. Zdaj je več kot 8 mesecev od vplačanega avansa in 4 mesece od polno vplačanega avtomobila... pa imamo še vedno samo lažne obljube in neprespane noči. Zdaj, ko bi moralo biti (do konca oktobra) že vse urejeno, ta teden spet laž...  kot da se zgodba pričenaj od začetka. Človek razmišlja o tem, da bi šel tja in....  Pa kdo je ta domišljavi Mankoč in njegov zet Jože Šolar - za mene sta kriminalca (nad kriminalci) ki sta si pred 4 mesecu z lažnimi obljubami prisvojila naš denar in se sedaj s svojim obnašanjem izživljajo nad mano in mojim sedemdestletnim možem. Dokler govorimo samo o podjetju se ne bo nič premaknilo z mesta. Moramo začeti govoriti o konkretnih ljudeh, ki se skrivaju za imenom podjetja...   in jih privatno tožiti. Ampak tudi to zna biti vprašljivo. Vsi dobro vemo zakaj. 

Prikaži več možnosti

regulus
regulus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2

Ker je bilo nekaj pripomb o pisanju v hrvaščini... sem tukaj naredil prevod:

Spoštovani, opravičujem se zaradi objave v hrvaškem jeziku . Dan pred tem, to je v petek 29. 10. 2020 je bila ponovno obljubljena dobava avtomobila. Namesto tega sva dobila od prodajnega refernta Marka Drče izjavo, da on ne pozna te zadeve v potankosti in  da sta on in  njegov šef Branko Zalaznik sedaj v novi firmi ( Wallis Motor ljubljana) in naj se pogovarjava z Jožetom Šolarjem. Ona dva se z nama (po šestih mesecih lažnih obljub)  nimata več kaj pogovarjati!?  Po vsem tem sem se počutila tako razočarano in nemočno, da sem morala nekaj narediti, a moj mož (slovenec) ki je prav tako že zasičen  z vsem tem ni hotel sodelovati pri tej objavi. Tako sem se odločila za nekaj kar za nekatere ni primerno in lepo. Zato se vsem iskreno opravičujem, a vam se spoštovani MG zahvaljujem za razumevanje in prevod teksta.

Prikaži več možnosti
    • MG in višnja uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 694
  • Avtomobil: BMW

Pišite , regulatorjem, ki so dovolili prevzem in BMW ju, Slovenija, da naj ukrepajo in ne pustijo prevzema, prenosa prodaje na novega kupca, dokler stari ne dobavi vsega že plačanega....

Prikaži več možnosti
    • BISSON, Zelenc in regulus uporabnikom je všeč to sporočilo

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Osnovo ze imajo za kazensko ovadbo, odgovarja pa verjetno zakonski zastopnik ali pa lastnik podjetja.

Je pa vprasanje kaj vse je bilo poplacano pri teh ogromnih pufih,ocitno ne vse..

Urejal yamasaki, 01.11.2020, 15:25.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • regulus je všeč

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 752
  • Avtomobil: službeni Passat

čaki mal ... sej ni šel A-cosmos v stečaj. Madžari so ga kupili. Slednje pomeni, da so pravni naslednik in dolžni dobaviti vsa vozila, za katera so bile vplačane are.

Prikaži več možnosti
    • regulus je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 694

V primeru stečaja, je jasno, da bodo izigrani, zato je treba pritisniti na regulatorje in na BMW Slovenija , kako lahko podpira tako nategovanje ljudi, ali se imajo za premijsko znamko ali ne...,  tudi BMW lahko zahteva od novega prevzemnika, da mu ne da avtov, dokler stari ne dobavi vseh že plačanih in novi bo pač to prisiljen narediti in pač poračunati z starim pri kupnini.   Sedaj je treba narediti VELIKO GALAMO, po vseh medijih, ki pač BMW ju ne bo všeč, saj ne želi negativne reklame in se bodo pač prisiljeni med sebojno uskladiti in dati končni stranki vse, kar je pošteno plačala........  ali se pa lepi "drek" na znamko BMW, dokler, pač te sramote ne uredijo !

čaki mal ... sej ni šel A-cosmos v stečaj. Madžari so ga kupili. Slednje pomeni, da so pravni naslednik in dolžni dobaviti vsa vozila, za katera so bile vplačane are.

Madžari so kupili samo pogodbe, prostore, dejavnost, same zafurane firme pa žal ne......

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 747
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

Pišite , regulatorjem, ki so dovolili prevzem in BMW ju, Slovenija, da naj ukrepajo in ne pustijo prevzema, prenosa prodaje na novega kupca, dokler stari ne dobavi vsega že plačanega....

za nic od tega ni pravne podlage...
jaz bi rekel, da se BMW ju za cosmos sladko jebe. Zato pa niso vec zastopnik. Vse kar lahko naredi, je kazenska ovadba in medijski nabijanje
Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 974
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Saj pa Wallis ni kupil Cosmosa, Cosmos posluje naprej s poslovalnico BTC, Wallis je postal zastopnik za BMW in prevzel prostore. Zakaj bi bili oni odgovorni za pretekle posle Cosmosa?
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 747
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

tocno tako
Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 251
  • Avtomobil: Bmw 3er

Enaka ekipa

https://www.bmw-wallis.si/o-nas/ekipa/

Urejal boripi, 02.11.2020, 12:08.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 398

So to isti ljudje kot na Cosmosu?
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

So to isti ljudje kot na Cosmosu?

Ja
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 251
  • Avtomobil: Bmw 3er

Saj pa Wallis ni kupil Cosmosa, Cosmos posluje naprej s poslovalnico BTC, Wallis je postal zastopnik za BMW in prevzel prostore. Zakaj bi bili oni odgovorni za pretekle posle Cosmosa?

"Spoštovana stranka!
Dobrodošli na spletni strani podjetja Wallis Motor Ljubljana!
Upravljanje BMW A-Cosmos je prevzelo podjetje Wallis Motor z več kot 20 letnimi mednarodnimi izkušnjami."

to sporočilo se ti prikaže na njihovi strani.

To verjetno pomeni, da so prevzeli tudi vse njihove posle.

Urejal boripi, 02.11.2020, 22:58.

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 974
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Govorimo pravno gledano, kar bo edino stelo v pravdnih postopkih. A cosmos je svoj pravni subjekt in stranka ce bo hotela karkoli dobit bo morala tozit a cosmos wallis tukaj nima nic
Prikaži več možnosti

F30LCI
F30LCI

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: E90 LCI

Se mogoče približno ve, koliko je opeharjenih kupcev? Sam sem pri njih naročil dva avta (v razmaku 2 let), obakrat je bilo vse brezhibno.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

https://avto.finance...-Intermercatusa

Tole lahko kdo prilima?

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.