Skoči na vsebino

Z3 vs Z4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
26 odgovorov v temi
GAS
GAS

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6

mene pa zanima razlika med Z4 in Z3. kateri je bolj primeren za nakup, vem da je Z4 bistveno dražji, ampak a je tud bistveno več avta!?

lep pozdrav vsem, sem še zelen na tem forumu. :-D
Prikaži več možnosti

lukabmwkp
lukabmwkp

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 378
  • Avtomobil: bmw 318i e36

lepo pozdravljen na forumu :3gears :3gears
in upam da si bos zbral ta pravega
:welcome :welcome :welcome :welcome :welcome
ma uzivam v voznji z mojim bmw
ni lepsega kot pogon zadaj :-D :-D
sprednji pogon zna vozit vsak zadnji pa ne
:-D :-D posebaj bez nobene eletronike :-D

moji avtki
324d e30 85letnik
318i e36 92 diamant crna
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 678
  • Avtomobil: Rdeča raketa

mene pa zanima razlika med Z4 in Z3. kateri je bolj primeren za nakup, vem da je Z4 bistveno dražji, ampak a je tud bistveno več avta!?

Zelen še nisi, zeleni smo moderatorji :laugh

Glede tvojga vprašanja: JA.

Je tolk več avta, lega je fenomenalna, kar za Z3 ne velja tolk (izjema je Z coupe oziroma M coupe). Pa tudi kvaliteta izdelave je boljša, baje. Osebnih izkušenj na žalost nimam.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

ta dva avta sta k dan pa noč. vsaj kar se mene tiče. kar sicer ne pomeni, da je Z3 kanta, ampak ima svoje pomankljivosti, ki so pri Z4 odpravljene!
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

TOMMY
TOMMY

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 148

Mene predvsem moti izgled Z4, ki je se ena popolna Banglova polomija. Pri avtomobilih taksne vrste se mi zdi ravno oblika najpomembnejsa, torej vsekakor bi izbral Z3.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 401
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

izgled Z4, ki je se ena popolna Banglova polomija

:metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc :metalc
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Zanimivo, meni je Z3 najgrši izmed vseh BMWjev...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mitja
Mitja

BMW strokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 543
  • Avtomobil: E36

Meni je bil tudi, amak ko sem sedel notri in ko me Luka peljal en krog po MK mi je postal všeč. Od zunaj mi roadsterji še vedno niso lepi, ampak so pa po mojem mnenju največ dirkalnika, ki ga lahko imaš v serijskem avtu.
/_/_/III*III\_\_\ ...............objects in mirror are losing
Prikaži več možnosti

Beny
Beny

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 544
  • Avtomobil: BMW Z4; 335i

Ne mi zamert, ampak ta izjava je pa zlo BAD. :crazy
Po moje imaš dober okus za drva žagat, za avtomobile ga pa nimaš. :napaka Oprost. :ok2
Folk, BMW je zakon!!!!!!!:ok2!!!
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik

beny saj če kaj komu ni všeč, ga ni treba spljuvati. meni recimo Z2m ni všeč ker ima tisto grdo streho. sem zato dober samo za žagati drevje? :-D

vedno več z3-jk ko vidim, bolj so mi všeč. imajo nekaj, kar drugi roadsteri nimajo (mogoče pa je samo tista značka na haubi :laugh )
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 583
  • Avtomobil: Blue Unicorn

meni se pri njem najbolj dopade dooooolga hauba, pa dooolg in nizek potek prednjih blatnikov, torej hauba je v celoti zakon, pa čist kratka ritka tak sexy, kar kliče po "spank that ass".
Zelo lep avto in enkrat ga morem imet :jezk :love

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Ne mi zamert, ampak ta izjava je pa zlo BAD. :crazy
Po moje imaš dober okus za drva žagat, za avtomobile ga pa nimaš. :napaka Oprost. :ok2

Res lahko ocenjuješ moj okus ker me zelo dobro poznaš in da ga lahko primerjaš z drvi ti svaka čast. Meni je serija e36 daleč najgrša med vsemi bmwji. Zakaj? Ker se mi enostavna zdi škatlasta. Pa sedaj nebom nikogar obtoži, da ima okus za polena grist, tako da se lahko tudi ti v naslednje zadržiš takih izjav. Če bi mene vsaka taka stvar motila, bi imel dele 5000 objav, ampak jih nimam, ker se pred objavo sporočila zamislim, kaj bom sploh s tem dosegel. Tudi jerrya, ki tako šimfa bangla spoštujem zaradi njegovega znanja in obnašanja, pa če so mu všeč kisle kumarice in marmelada naenkrat.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik

bmw da ne bi še enkrat pljuval po e36........ :-D joke :ok

brezveze o okusu....Z3 je enostavno sexi med ostalo pločevino na cestah :ok2
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

Mateo
Mateo

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 235
  • Avtomobil: BMW 740d; MB E350 4MATIC

hm, tudi sam razmišljam, da bi kupil z3, ampak prej se moram znebiti Twingota, kar pomeni, da je nakup z3-ja še verjetno zelo daleč :ok2
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 481
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Moje mnenje pa je tako, da je pač Z3 bil za tiste čase tako narejen-smernice, prišla je nova generacija Z4 in s tem tudi izboljšave in spremembe. Je pa res, da ko se noter usedeš, vrata, armatura, streha, lega ne cesti, motor, zvok, dimenzije avta (velika oz. daljša hauba, nos izrazit, zadnja širina bokov pritisnjena k tlom,...) bistveno drugače in boljše narejeno, več elektronike, pa še kaj bi se našlo, lega na cesti z 18" pa sm kapo dol-kot bi se vozil z vlakom po tirnicah :metalc So pa okusu različni in to je najbolj pomembno, da vsak izbira kar je njemu všeč... :ok

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

JA. Je bistveno več avta.
Sicer je pa tako, meni je Z3 klasik roadster, Z4 je pa preveč popoln avto.
Nekoč bo doma tudi štirica, a trojka ostaja.
Pač sem sucker for retro. In točno to Z3 je. Razumet pa moraš, da je zasnova Z3ja stara ulala 10 let...in da so nekateri sklopi še starejši, as in, zadnja prema...ampak mene to ne moti. Saj Zja z motorizacijo do M oddelka ne jemljem kot dirkalnik, pač pa kot cruiser. In za ta namen je Z3 popolnoma dovolj. Govorim seveda samo o roadster varianti, Z3C je pa že z 3,0 motorjem - :mljask :mljask :mljask - fast.
Vožnja z Z4 je res flawless, avto leži, nič ne ropoče v notranjosti, nobenega zvijanja ali tram lininga, skratka, Z4 je res perfekten voz.
Torej, če hočeš poleg roadsterja tudi avto, potem Z4. :laugh

LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Vožnja z Z4 je res flawless, avto leži, nič ne ropoče v notranjosti, nobenega zvijanja ali tram lininga, skratka, Z4 je res perfekten voz.

S tem se strinjam... vendar...

Z4 VS Z3 ... moj glas gre vsekakor Z3...

Sicer ne bom mogel z besedami razložit čisto zakaj, ampak Z3 ima nekaj kar Z4 ne bo nikoli imel in sicer "dušo" pa še nekaj sem opazil po trenutno dvodnevni uporabi Z4 in sicer da ima človek v Z3 več prostora in sicer tako za volanom kot na sovozniški strani...
Tukaj ne pravim tako kot trdim v zvezi z E60 in E39 da je notranjost v E39 kvalitetnejša, to ne namreč materijali v Z4 so kvalitetnejši kot v Z3 ampak je bolj utesnjen, res pa je, da ima v prtljažnem prostoru več volumna in da je v notranjosti več odlagalnih površin, da je notri tudi prostor za konkretne zvočnike za sedeži, kjer jih v Z3 niti v sanjah nebi mogel montirati, vendar če bi se moral odločiti za enega izmed obeh roadsterjev bi se odločil definitivno za Z3 in seveda za šestaka, verjetno kar za 2.2i ker nudi dovolj powerja za "kruzanje" in tudi kak konkretnejši pomik "foward"...

Mi je kar nekako žal :jok , da sem mojega prodal... bil je perfect... :slin manjkalo mu je le nekaj in sicer R6 :ok
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Levči, midva sva nostalgična dinozavra... :-D
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: vse za prodat

S tem se strinjam... vendar...

Z4 VS Z3 ... moj glas gre vsekakor Z3...

Sicer ne bom mogel z besedami razložit čisto zakaj, ampak Z3 ima nekaj kar Z4 ne bo nikoli imel in sicer "dušo" pa še nekaj sem opazil po trenutno dvodnevni uporabi Z4 in sicer da ima človek v Z3 več prostora in sicer tako za volanom kot na sovozniški strani...
Tukaj ne pravim tako kot trdim v zvezi z E60 in E39 da je notranjost v E39 kvalitetnejša, to ne namreč materijali v Z4 so kvalitetnejši kot v Z3 ampak je bolj utesnjen, res pa je, da ima v prtljažnem prostoru več volumna in da je v notranjosti več odlagalnih površin, da je notri tudi prostor za konkretne zvočnike za sedeži, kjer jih v Z3 niti v sanjah nebi mogel montirati, vendar če bi se moral odločiti za enega izmed obeh roadsterjev bi se odločil definitivno za Z3 in seveda za šestaka, verjetno kar za 2.2i ker nudi dovolj powerja za "kruzanje" in tudi kak konkretnejši pomik "foward"...

Mi je kar nekako žal :jok , da sem mojega prodal... bil je perfect... :slin manjkalo mu je le nekaj in sicer R6 :ok

Jaz bi se tuki tud strinjal z Levčijem...edino in vse kar me moti pri 4ki je ta utesnjenost, k jo je že Levči opisu..
Sploh se pa to občuti, če sediš in se voziš v QP-u..Trojka ti daje veliko več prostornosti. pri Z4 QP se streha začne strmo spuščat že zlo tik za glavo( trojka je bolj karavanaste oblike) in to me je zlo motilo..

vozne lastnosti so mi pa tako tako..Z3 mi je ful dober ker je zlo vodljiv ampak ohranja bolj tak "surov" občutek, če veste kaj mislm... Z4 je pa itak ;

levči sam morš vedet, da maš ti Loaded Z4...vrednost novega - 13.600.000 (če ni clo dražji)

LP, :ok
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Ej zaradi mene če je loaded al pa ne... če bi moral izbrati med Z4 in Z3 bi vedno izbral Z3.... razen če bi bil Z4 M izvedba... pol bi pa mogoče ampak res samo mogoče izbral slednjega...

Z3 rules!
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.