Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 4 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1484 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 634
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Hay!
... na kakšen način opere stroj dvakrat več perila danes napram letu 80'pri velikosti bobna za 5kg???
... stroji ne zaznajo koliko je umazano perilo :)
... to je isto sistem kot pri pomivalnih, po prvem spiranju senzorji zaznajo koliko je voda umazana in na podlagi tega dozirajo....
... so pa tišji, to je pa res, vemo zakaj, bistvo ožemanja je še vedno št. obratov centrifuge...
... kot sem rekel.... naš stroj iz leta 80' je preverjeno opral bolhe kot nov miele leta 2014 (sprobano z istimi detergenti in istimi temperaturami)
... res je tudi to, da je bil leta 80' verjetno dražji kot miele leta 2014....
..ni mi pa jasno kam gre to z vedno večjimi bobni?.... večji boben kot za 6kg je verjetno uporaben samo za pranje oddej... pa ne moreš čakati 10-14 dni, da se ti nabere perila za današnje večje bobne?
lp
joda

Joda pojdi kdaj v najbližjo trgovino pogledat kak pralni stroj. 5kg je zgodovina, danes povprečen stroj opere 7 ali 8 kg, pred 35 leti pa 4 kg. In ni treba čakat da je stroj do vrha poln. Naložiš kar imaš in poženeš za ostalo poskrbi elektronika in prilagodi količino vode.

Stroj ima senzor, ki meri kalnost vode in na podlagi tega določa koliko je perilo umazano, pri zadnjem spiranju pa ali je prisoten detergent. Te stvari se določajo posredno in delujejo dobro.

Če že primerjaš po ceni pa daj danes 5 plač na kup in kupi kar dobiš in primerjaj s strojem iz leta 80. Boš videl kolikšen je napredek. Z lahkoto boš kupil top Mielejev stroj, potem pa poročaj kako pere in koliko let bo zdržal.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 916
  • Avtomobil: Rdeča raketa

OK, a je dejansko v 5 letih prihranek elektrike in vode v vrednosti novega stroja?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 328
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Joda pojdi kdaj v najbližjo trgovino pogledat kak pralni stroj. 5kg je zgodovina, danes povprečen stroj opere 7 ali 8 kg, pred 35 leti pa 4 kg. In ni treba čakat da je stroj do vrha poln. Naložiš kar imaš in poženeš za ostalo poskrbi elektronika in prilagodi količino vode.
Stroj ima senzor, ki meri kalnost vode in na podlagi tega določa koliko je perilo umazano, pri zadnjem spiranju pa ali je prisoten detergent. Te stvari se določajo posredno in delujejo dobro.
Če že primerjaš po ceni pa daj danes 5 plač na kup in kupi kar dobiš in primerjaj s strojem iz leta 80. Boš videl kolikšen je napredek. Z lahkoto boš kupil top Mielejev stroj, potem pa poročaj kako pere in koliko let bo zdržal.
Lp Tristan01

...nam je 6 kg vrh glave, ker ga ne moreš napolniti, 5 je pa malo premajhen, ampak samo enkrat ali dvakrat na mesec... z 7 in 8 kg ter več pa res ne vidim potrebe zakaj bi stroj pral napol prazen???

... ok, razumem, da takšen stroj rabi tisti, ki perejo delovne obleke ali oddeje ali kaj podobnega?

...govoriti o petih plačah je irelevantno ker so si preveč različne....tisti miele o katerem sem pisal je 2014 stal 1990€....
... za foto sem takrat rekel kolegom, da me zanima kakšna bo razlika napram našem iz leta 80' ki je bil nekje, če me spomin ne vara cca 4000 DEM in si ga je takrat kupila stara mama, nam pa takrat nič jasno zakaj takšnega in takšno ceno...mislim, da je bilo nekaj takega, da bi novega fička dobila za manj kot dva takšna stroja, ampak ne bom trdil....

... aja pri najdaljšem programu kuhanju na 90 stopinj in predpranju je porabil 43l vode.

verjamem, da danes stroji porabijo manj, ampak kolikor slišim ženske potem pizdijo, da je premalo vode in jo določajo (jao Bože, kupile bi stroj, ki ima možnost povišanega nivoja vode, na pa ta eco sanja)

... aja v trgovini sem bil junija, ko sva z ženo kupovala nov stroj za na morje)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...nam je 6 kg vrh glave, ker ga ne moreš napolniti, 5 je pa malo premajhen, ampak samo enkrat ali dvakrat na mesec... z 7 in 8 kg ter več pa res ne vidim potrebe zakaj bi stroj pral napol prazen???
... ok, razumem, da takšen stroj rabi tisti, ki perejo delovne obleke ali oddeje ali kaj podobnega?
...govoriti o petih plačah je irelevantno ker so si preveč različne....tisti miele o katerem sem pisal je 2014 stal 1990€....
... za foto sem takrat rekel kolegom, da me zanima kakšna bo razlika napram našem iz leta 80' ki je bil nekje, če me spomin ne vara cca 4000 DEM in si ga je takrat kupila stara mama, nam pa takrat nič jasno zakaj takšnega in takšno ceno...mislim, da je bilo nekaj takega, da bi novega fička dobila za manj kot dva takšna stroja, ampak ne bom trdil....
... aja pri najdaljšem programu kuhanju na 90 stopinj in predpranju je porabil 43l vode.
verjamem, da danes stroji porabijo manj, ampak kolikor slišim ženske potem pizdijo, da je premalo vode in jo določajo (jao Bože, kupile bi stroj, ki ima možnost povišanega nivoja vode, na pa ta eco sanja)
... aja v trgovini sem bil junija, ko sva z ženo kupovala nov stroj za na morje)
lp
joda

Ni čudno, da prihaja do takih ugotovitev... Primerjaš vstopni model stroja za 300 Eur z izdelkom ki je pred 30 leti stal 5 plač. Ne rabiš kupovat Miele. Poglej Bosch, Gorenje... V rangu 700 Eur, se ti bo odprl nov svet.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... če si spregledal, sem primerjal leta 2014 z miele za 2 jurja...

... kako je pa danes, pa ne vem, priznam, razen tistega kar mi pove serviser, ki je 30 let serviriral gorenje, danes ko pa je v penziji pa vse od bekota za slabih 200€ do miele in podobnih za 2k+

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 529
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Jode ne bos prepričal ;)

Sicer je res, da je bil Miele pred 30 leti drug svet kot Gorenje takrat ampak vseeno ima tristan se kako prav. Pa saj ce primerjamo avtomobile primerljivih razredov in obdobij, je enako. Ali je med E30 in G20 razlika? Ja je ogromna in po drugi strani spet ni. Mogoče je res vožnja v e30 večji užitek in definitivno je jodi (in še komu bolj všeč). Ampak razlicna sta si pa toliko kot ta dva stroja.

Pa ko že omenjata volumen. Največji trend je zdaj 7kg boben na stroju globine 49cm. Do pred parimi leti pa v tem delu Evrope sploh nismo poznali kaj druge kot 60cm in slim 45cm...

Je pa ena stvar, ki mi pri sodobnih pralnih strojih res ni všeč. To je obsedenost z ekologijo. V želji po cim višji energijski oznaki, porabijo stroji vse manj vode, z manjso količino vode, gre tudi manj energije za segrevanje (največ elektrike se vedno porabi grelec, poraba sodobnega motorja pri pranju je minimalna). Brez vode pa preprosto ne moreš prati! Posledica so daljši časi pranja, perilo oprano ravno dovolj dobro, da je se v skladu s standardi in precej slabše izprano perilo.

Moj nasvet. Pri vsakem pranju vsaj pri katerem od testnih programov (oznaceni s puscico) obvezno višji nivo vode in aktiviran senzor izpiranja ali dvojno izpiranje, ce zelite dobro oprano in res brez ostankov praška (alergije). Pa vsake toliko operite kaj na 90 stopinjah.
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

.... najprej me skurcaš, potem pa svetuješ naj perejo na način, kot je pral naš stari ignis :)

...seveda je razlika med starimi in novimi, moraš gledati tudi rang... in naš stari stroj je kot praviš bila e30, ampak ne 316 frgazer ampak M3 evo2 :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 563
  • Avtomobil: VW Passat CC

Hay!
...nam je 6 kg vrh glave, ker ga ne moreš napolniti, 5 je pa malo premajhen, ....

kaj pa je to za ena neumnost,..6 ti je prevelk, 5 ti je premajhen ?! Kolikokrat si pa že sploh zvagal kolk daš notri?

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... napisal sem, da je 5 včasih premajhen, 6 je pa ok, ampak ga ne moreš vedno napolniti.... 5kg stroj žehte se obesi na terasi na 3-4 štrike dolžine 4,5m....

...pri nas se pere 2-3 krat med tednom in 3 stroje med vikendom...ker ne moreš vsega perila dati prat na enkrat...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 623
  • Avtomobil: 2x Chevrolet

Pozdravljeni, obrnem se se tukaj na forumu, ker enostavno ne vem kako naprej z nastalo situacijo.

Pred kratkim sem online kupil novi Hooverov susilec (iz linka https://www.ideo.si/susilni_stroji/susilni_stroj_s_toplotno_crpalko_DX_H9A2TCEX_S_HOOVER )

Takoj ob prvem priklopu je iz stroja zacela odtekati voda (kondenzacija), in to kar v konkretni kolicini. Drugace stroj normalno susi, le da se ta posteno poscije, kar seveda ni v redu.

Susilec sem seveda takoj reklamiral servisu, ki ga je tudi prevzel. Hkrati mi je prodajalec takoj poslal novega v zamenjajo. Tezava je v temu da je napaka pristona tudi pri ta drugem stroju!  Serviser pa mi danes pravi da je za njih prvi stroj popolnoma ispraven in da  dela tako kot mora (pri njih se ni nikoli poscal).

Zdaj pa mene zanima…..a je normalno da susilci s toplotno crpalko delajo taksne kondenzacije vode, da ta kar odteka iz stroja????

Naj poudarim se, da je susilec namescen v kopalnici, z 20+ stopinj in normalno vlago v prostoru.

Se slike kot dokaz…..za servis je to kao ispraven stroj….

Kondenzacija vode pri prvem priklopu stroja

vATUG0.jpg

vAT4ir.jpg

vATTc6.jpg

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdravljeni, obrnem se se tukaj na forumu, ker enostavno ne vem kako naprej z nastalo situacijo.

Pred kratkim sem online kupil novi Hooverov susilec (iz linka https://www.ideo.si/susilni_stroji/susilni_stroj_s_toplotno_crpalko_DX_H9A2TCEX_S_HOOVER )

Takoj ob prvem priklopu je iz stroja zacela odtekati voda (kondenzacija), in to kar v konkretni kolicini. Drugace stroj normalno susi, le da se ta posteno poscije, kar seveda ni v redu.

Susilec sem seveda takoj reklamiral servisu, ki ga je tudi prevzel. Hkrati mi je prodajalec takoj poslal novega v zamenjajo. Tezava je v temu da je napaka pristona tudi pri ta drugem stroju! Serviser pa mi danes pravi da je za njih prvi stroj popolnoma ispraven in da dela tako kot mora (pri njih se ni nikoli poscal).

Zdaj pa mene zanima…..a je normalno da susilci s toplotno crpalko delajo taksne kondenzacije vode, da ta kar odteka iz stroja????

Naj poudarim se, da je susilec namescen v kopalnici, z 20+ stopinj in normalno vlago v prostoru.

Se slike kot dokaz…..za servis je to kao ispraven stroj….

Kondenzacija vode pri prvem priklopu stroja

vATUG0.jpg
vAT4ir.jpg
vATTc6.jpg

Tole ni nujno velika težava. Vsi stroji so v tovarni testirani in zato mokri. Glede na to, da si kupil v online trgovini obstaja možnost, da je stroj kje med transportom ležal in se je voda iz zbiralnika razlila v notranjost stroja. Če je to krivo se bo stroj kmalu posušil, nevarno je le da bo crknila kakšna elektronika.

Druga možnost je, da je na stroju iztaknjena kakšna cev, ki kondenzata vodi v zbiralnik. Glede na to, da imaš isto težavo na dveh aparatih je to malo verjetno.

Tretja možnost je neustrezno skladiščenje stroja in je poln vlage zaradi temperaturnih nihanj ali dežja. V tem primeru bi moral opaziti vlažen stiropor in ostalo zaščitno embalažo.

Na tvojem mestu bi stroj parkrat uporabil in videl če se bo stvar umirila.

Lp Tristan01

Urejal tristan01, 12.12.2019, 20:55.

Prikaži več možnosti
    • Istrijan je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 154
  • Avtomobil: BMW x

Kapljic kondenza zunaj na ohišju ne bi smelo biti. Posuši par žeht, če ne bo bolje pa reklamiraj še tega.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Dejan-V
Dejan-V

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 847
  • Avtomobil: Volvo V40 D4A Ocean Race

Imam kondenzacijski susilec od Boscha, definitivno tega pojava ni, pa ga imam v kleti. Nasprotno imam Hooverjev pralni stroj, v 4 letih 8x popravljen, katastrofa od katastrofe, drek da ni vecjega, skupaj z uvoznikom in distributerjem.
Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 623
  • Avtomobil: 2x Chevrolet

Kapljic kondenza zunaj na ohišju ne bi smelo biti. Posuši par žeht, če ne bo bolje pa reklamiraj še tega.

Bomo susili se nekaj rund, dokler ne dobimo odgovora s strani uvoznika glede tega pojava....ampak sem 99% siguren da bomo se tega reklamirali in verjetno zahtevali vracilo kupnine. 

Btw...kerega susilca (obvezno 9kg) priporocate a da ne bo glih jurja EUR? Budget nam je tam 500-600 EUR...

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... izbire imaš veliko z Boschom boš pa težko falil :)

lo

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 929
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Jaz oz. zena ima Bosch WAY3289EU. Vse dela sam. Zadnjic mi je knjigo bral v kopalnici.

Ponoci ga vklopis, radi a ne cuje se :ok2 Pere vsaj 4x na teden, ze skoraj 2 leti, nobenih znakov obrabe.

Izredno zadovoljni!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 529
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Jaz bi ti predlagal tega, če iščeš ne ravno najcenejšo zadevo z velikim bobnom https://si.gorenje.c...000000000729364

(sam pa poišči kje ga boš najceneje dobil ;) )

Prikaži več možnosti
    • Istrijan je všeč

snifix
snifix

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 292
  • Avtomobil: Škoda Kodiaq Sportline

Se kdo kaj spozna na hladilnike? Počasi nameravam zamenjat haldilnik, vzel bi pa kombiniranega z zmrzovalnikom, samostoječega, max višina 220 cm. Pa fino je, da lahko posebaj uravnavaš temperaturo na hladilnem in zamrzovalnem delu. Fino je tudi, če se lahko zmrzovalnik ločeno izklopi.

Hvala in lep pozdrav, Matej

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... a si morda razmišljal o "ameriškem"

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 455
  • Avtomobil: F31

sušilec:  https://www.ga.si/dh8544rx

hladilnik:   https://www.ga.si/gn163120s

:ok2

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.