Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1694 odgovorov v temi
rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 684
  • Avtomobil: traktor

Mi ve morda kdo povedati,zakaj se mi Bekojeva indukcijska plosca zmeraj,kadar se kuha na recimo na 3 kuhaliscih ali na 4, pregreje in potem avtomatsko ugasne? Ker mi ze posteno najeda

Men še boscheva plata vrže error, če dolgo kuham na 2-3 platah.  Recimo govejo juho kuhama 3-4 ure in je že parkrat vrglo error, ko zraven še kake zrezke in krompir delaš.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 699
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Men še boscheva plata vrže error, če dolgo kuham na 2-3 platah.  Recimo govejo juho kuhama 3-4 ure in je že parkrat vrglo error, ko zraven še kake zrezke in krompir delaš.

Kaj imaš pod indukcijo? Rabi dovolj prostora za hlajenje in dovod zraka. Če imaš spodaj predal s krpami, je to katastrofa.

Drugače pa najcenejše Bosch niso dosti boljše od Beko ;)

Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 842
  • Avtomobil: K 1200 RS

Jaz imam spodaj pečico
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 253
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

ker ni dizajnirana za konstantno delovanje na taki moči. Pomaga pa če je spodaj dovolj zračenja. Kaj imaš pod njo? Probaj prazen odprt predal.

Tu bi bilo na mestu preveriti ali se vklopi ventilator za hlajenje elektronike. Če ne kuha ravno na max. vse tri plošče bi tudi poceni plošča morala delati brez da se pregreje. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 684
  • Avtomobil: traktor

Kaj imaš pod indukcijo? Rabi dovolj prostora za hlajenje in dovod zraka. Če imaš spodaj predal s krpami, je to katastrofa.

Drugače pa najcenejše Bosch niso dosti boljše od Beko ;)

spodaj je velik predal, ki ima posodo, ampak ni nafilan in je dovolj zraka. Mene tisti error 2x na zimo ne moti.  Sklopiš, počakaš, greš dalje. Se ne bom sekiral...za slabih 500 eur, če bo delala 10 let bo super.  

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 089
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Tele energijske nalepke so največja neumnost kar jih je lahko pri pralnih strojih. In sploh nemci so z njimi obsedeni, to pa vleče za sabo celoten trg. Največ energije se porabi za gretje vode. Če zmanjšaš količino vode, je je potrebno manj ogreti in gre manj energije :ok2 Drug pomemben podatek pa je poraba vode (na katerega švabi še bolj palijo - zato tudi posode pri pomivanju ne spirajo ampak žrejo cet #funfact ). Pri pranju je pa voda ključna. Da lahko z manj vode vsaj približno opereš perilo (novi stroji vsi perejo toliko da minimalno ustreza standardom čistosti in izpiranja, da so "konkurenčni" na nalepki), moraš podaljševati cikle (inverter motor minimalno porabi v primerjavi z grelcem).

Moj nasvet. Če imate novejši pralni stroj, VEDNO perite z višjim nivojem vode, če želite lepo oprano in manj uničeno perilo in nujno dvojno izpiranje. Mogoče boste do konca leta porabli za 3 eur več elektrike, koža in perilo pa vam bo hvaležno!

Višji nivo vode??? A to mislis trajanje programa??? Na stroju nastimam program recimo bombaz s predpranjem) potem pa imam en gumb na katerem je narisana umazana majica in imas 3 izbire... Ce pritisnes da je zelo umazana pere 3 ure, ce je srednje 2 pa pol ce zelo malo slabe 2 ure

Tekoči praški in gel + pranje na nižjih temperaturah so recept za smrad iz stroje. Pa mogoče ne toliko iz stroja temveč primere, ko se enkrat obrišeš s svežo brisačo in že smrdi. Precej pomaga že to, da po pranju puščaš vrata odprta. Vseeno pa boljše, da ne veste kaj vse se nabere v kadi stroja in kako ugodni pogoji za razmnoževanje mikroorganizmov so tam.

Tisti, ki vsaj 1x na 10 dni perete brisače na 90 ste veliko naredili.

Moj nasvet:
- brisače peri na 90 stopinj. Vsaj vsake 2 tedna en stroj
- za temno in barvasto perilo gel
- za belo in svetlo perilo prašek (tudi za perilo je to dobro - najboljši so najboj navadni - recimo Hoferjev je eden najbolj učinkovitih na trgu)

Mehčalec se uporablja samo zaradi vonja. Če sušiš perilo v sušilcu, ga ne rabiš. Namesto mehčalca lahko daš v stroj tudi alkoholni kis (brez skrbi, od deci kisa ne bo nobenega vonja, bo pa bistveno bolj mehko perilo). Pozor alkoholni, ne solati (solatni bi res smrdel). :) 

Drugače pa vsake toliko 2 žlici sode bikarbone v boben in 2 deci alkoholnega kisa v posodo za prašek pa na max temperaturo in max obrate en cikel (pa kake brisače not, ker nekateri prazni stroji nočejo v obrate), pa bo stroj čist.

vse kar ni belo peremo na 40, edino brisace in belo perilo + posteljnina damo na 60, od starta na kapsulah, pa nobenega smradu -->vedno odprta vrata, peremo pa cca. 3-4 na teden
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam spodaj pečico

Potem še pečica greje. Pa tudi če ni vklopljena, zna primanjkovati zraka. Ali imaš zadostne rege za kroženje zraka? Tole pregrevanje je kar pogosto, ker mizarji ne poskrbijo za hlajenje.

Višji nivo vode??? A to mislis trajanje programa??? Na stroju nastimam program recimo bombaz s predpranjem) potem pa imam en gumb na katerem je narisana umazana majica in imas 3 izbire... Ce pritisnes da je zelo umazana pere 3 ure, ce je srednje 2 pa pol ce zelo malo slabe 2 ure

vse kar ni belo peremo na 40, edino brisace in belo perilo + posteljnina damo na 60, od starta na kapsulah, pa nobenega smradu -->vedno odprta vrata, peremo pa cca. 3-4 na teden

Ne. Mislim višji novo vode. Na nekateri strojih water+, na nekaterih je narisana voda in puščica navzgor... V resnici s to opcijo pereš s tako količino vode, kot bi moral normalno, če n bi bilo te norije z energijskimi nalepkami ;)

Pripete slike za predogled

• Annotation 2020-08-18 135707.jpg
  • Annotation 2020-08-18 135645.jpg
Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 842
  • Avtomobil: K 1200 RS

Zdaj razmisljam,da niti nisem bil pozoren,ali se res vklopi hlajenje ali ne...
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

poglej če sploh ima ventilator ;)

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 821
  • Avtomobil: BMW

Če ga nima se, da nadgraditi, sodobni imajo celo po dva, ki se tako počasi vrtita, da sploh ne slišiš.  Gre navadno za boljše računalniške vležajene ventilatorje najpogosteje firme Paap .    Je pa tako, če dovod do sodobnega kuhališča ni 3 fazen je vse skupaj vedno kompromis in ja, kot si gdo predstavlja 4 plate po 2 kw  je 8 kw , no za to bi poptem rabil 34 ampersko varovalko, kar nima nihče ali pa 3 x 16, kar pa imajo, tako imajo boljše plate potem elektronsko omejevanje moči, da ne gre, če je samo na 1 fazi nekje čez 15 amperov oziroma nekje vse skupaj nekje 3450 W, kar je pa nekje polovica zmogljivosti takega štedilnika. 

Urejal Mat xxl, 18.08.2020, 14:48.

Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 943
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... me zanima kakšni bodo odgovori in nikoli ne veš morda mi celi pomagajo...

Stvar je sledeča. Moram nabaviti nov pralni stroj, ker stari od Gorenja ni hotel izključiti vode... dokler nisem popizdil in ga popravil na Ruski način...

Želje so sledeče niso pa obvezujoče, razen, da mora biti klasični pralni stroj, s sprednjim polnjenjem...

* da je ožji, se pravi globina tam do 38 cm (a je kakšna težava pri globini glede na klasiko, ker mi res ni, da bi imel spet cegu v majhni kopalnici

* če je možno vsaj 1200 centrifuge, ker se mi zdi 1000 malo premalo

* mora biti lep, no vsaj cotkan, ker je to igrača za ženo

* rad bi, da je čim boljši za čim nižjo ceno.... al pa malenkost dražji, na račum čim večjega popusta.

* ne sme biti beko ali Indesit in tudi če sem pošten me ne vleče na gorenje...

Sicer sem pristaš da se pomivalec in pralni stroj kupit čim dražja ali skoraj najdražja, ampak bi sedaj naredil za poizkus izjemo, predvsem zato, ker se novodobni pralni stroji tako rekoč ne popravljajo več, ker to ni rentabilno in so ležaji in boben zaliti skupaj. Na starem gorenjevem smo ležaje v 25 letih menjali 3x in še to prvič mislim da po 12h letih, strošek vsega pa dobrih 100 al 120€.

Recimo da bi rad kupil pralni stroj tam do 300€, ki drugače stane okoli 550-600€ in da bi rad da dela minimum 5-6 let potem pa ga zamenjam za novega se mi to zdi bolj smotrno kot, da ga kupim za 500€ pa če imam srečo mi ne crkne prej kot v 7ih letih.

Lani sem za na morje kupil tole...

https://www.zupanc-m...tm_content=pp_1

... in za enkrat brez pripomb, ampak to ni relevantna ocena, ker se pere samo 2 meseca na leto, tako, da je bil do sedaj praktično v uporabi slabe 4 mesece...

Aja še to, v čem je kao prednost stroja z inverterjem napram klasičnemu motorju.

Hvala za vaše odgovore in predloge, ker se bodo z veseljem vsi prebrali in pretehtali.

Lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz ti iz prve roke povem, da so WaveActive od Gorenja zelo ok, medtem ko so bili prejšnji modeli precej mimo in je bilo ogromno težav z njimi. Imaš v 4 globinah. Pač če boš kupoval poceni, upoštevaj da ima Gorenje še vedno krepko boljše pralne učinke od Beko ali Indesit. Primerljivo z bosch serije 8, tudi pri cenejših modelih)

Je pa dejstvo, da novejši stroji zaradi bullshita z energijskimi nalepkami vsi slabše in dlje perejo od starih... Z višjim nivojem vode prideš (vsaj pri gorenju) na normalno kakovost pranja. Je pa seveda vse znotraj standardov...

Od tanjših modelov ne poznam kaj ima aktualnega od bolj premium modelov... Lahko pa vprašam.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 357
  • Avtomobil: avtomatik

Pokliči Zupanca... Sigurno ti bo znal svetovat. Pa cena bo tudi prava :ok.

LP A.

Urejal Andy04, 26.08.2020, 11:09.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 943
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Pokliči Zupanca... Sigurno ti bo znal svetovat. Pa cena bo tudi prava :ok.

LP A.

...se ga bojim sploh vprašat za ceno, glede na to, da ima tega electroluxa nastavljenega na 380€....

@monaco ravno zaradi prejšnje serije kot opisuješ in tudi sam poznam par primerov, sem dobil odpor do Gorenja.... verjetno si spregledal, da beko in Indesit ODPADETA...

Eco programi in nivo vode poznam,žena pa pravi, da z Eco programom ta electrolux porabi občutno manj vode,(zelo pomembno, ker je cisterna na morju samo 7 kubikov) , ter prej opere...in da ni potrebe po večji količini vode, ne vem pa kako je z temi Eco programi pri drugih znamkah...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 823

Zdravo,

a ima kdo kak kontakt za servis za Grundig parni likalnik oz. parno postajo v LJ ali kje na dolenskem oz. bližnji okolici?

kličem topservis pa ni uspeha... mislim da gre za model SIS 7040, ne zazna posodice za vodo (destilirano) ko jo noter porineš, oz. noče potem niti začet delat pare. Spodaj sem že odvijačil in pogledal tako da ni bilo nič usedlin (kamna), tako da tuhtam kaj pa kako. Morda danes noter od spodaj nalijem kis da bi znotraj rezervoarja kaj razžrlo ali pa dam malo cilitbang za vodni kamen pa morda čez noč kaj bi pomagalo... vseeno pa če kdo ve za kak servis grundig v 01 07 območju pa prosim za pomoč, da ga dostavim na servis. Če je pa rignu pa bo pač moral pridet drug na vrsto (sicer imam v zasavju na lagerju Boscha, a le če se tega ne bo dalo popravit).  :ok

Urejal Taucher, 26.08.2020, 12:42.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 253
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Zdravo,

a ima kdo kak kontakt za servis za Grundig parni likalnik oz. parno postajo v LJ ali kje na dolenskem oz. bližnji okolici?

kličem topservis pa ni uspeha... mislim da gre za model SIS 7040, ne zazna posodice za vodo (destilirano) ko jo noter porineš, oz. noče potem niti začet delat pare. Spodaj sem že odvijačil in pogledal tako da ni bilo nič usedlin (kamna), tako da tuhtam kaj pa kako. Morda danes noter od spodaj nalijem kis da bi znotraj rezervoarja kaj razžrlo ali pa dam malo cilitbang za vodni kamen pa morda čez noč kaj bi pomagalo... vseeno pa če kdo ve za kak servis grundig v 01 07 območju pa prosim za pomoč, da ga dostavim na servis. Če je pa rignu pa bo pač moral pridet drug na vrsto (sicer imam v zasavju na lagerju Boscha, a le če se tega ne bo dalo popravit).  :ok

Če boš že čistil, imaš za ta namen odlično čistilo od Dr. Beckman. Odlično očisti likalnike, kavne avtomate in podobne igrače. Precej bolje kot čarat z domačimi zvarki ali Cilitom. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 089
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Hay!
... me zanima kakšni bodo odgovori in nikoli ne veš morda mi celi pomagajo...
Stvar je sledeča. Moram nabaviti nov pralni stroj, ker stari od Gorenja ni hotel izključiti vode... dokler nisem popizdil in ga popravil na Ruski način...
Želje so sledeče niso pa obvezujoče, razen, da mora biti klasični pralni stroj, s sprednjim polnjenjem...
* da je ožji, se pravi globina tam do 38 cm (a je kakšna težava pri globini glede na klasiko, ker mi res ni, da bi imel spet cegu v majhni kopalnici
* če je možno vsaj 1200 centrifuge, ker se mi zdi 1000 malo premalo
* mora biti lep, no vsaj cotkan, ker je to igrača za ženo
* rad bi, da je čim boljši za čim nižjo ceno.... al pa malenkost dražji, na račum čim večjega popusta.
* ne sme biti beko ali Indesit in tudi če sem pošten me ne vleče na gorenje...
Sicer sem pristaš da se pomivalec in pralni stroj kupit čim dražja ali skoraj najdražja, ampak bi sedaj naredil za poizkus izjemo, predvsem zato, ker se novodobni pralni stroji tako rekoč ne popravljajo več, ker to ni rentabilno in so ležaji in boben zaliti skupaj. Na starem gorenjevem smo ležaje v 25 letih menjali 3x in še to prvič mislim da po 12h letih, strošek vsega pa dobrih 100 al 120€.
Recimo da bi rad kupil pralni stroj tam do 300€, ki drugače stane okoli 550-600€ in da bi rad da dela minimum 5-6 let potem pa ga zamenjam za novega se mi to zdi bolj smotrno kot, da ga kupim za 500€ pa če imam srečo mi ne crkne prej kot v 7ih letih.
Lani sem za na morje kupil tole...
https://www.zupanc-m...tm_content=pp_1
... in za enkrat brez pripomb, ampak to ni relevantna ocena, ker se pere samo 2 meseca na leto, tako, da je bil do sedaj praktično v uporabi slabe 4 mesece...
Aja še to, v čem je kao prednost stroja z inverterjem napram klasičnemu motorju.
Hvala za vaše odgovore in predloge, ker se bodo z veseljem vsi prebrali in pretehtali.
Lp
joda

Ce uspem ti za vikend napisem model elctroluxa, kateri ze 3 leta pere vsaj 15 x na teden b.p. pa dvomim da je takrat stal več kot 600-700€
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 823

Če boš že čistil, imaš za ta namen odlično čistilo od Dr. Beckman. Odlično očisti likalnike, kavne avtomate in podobne igrače. Precej bolje kot čarat z domačimi zvarki ali Cilitom. 

LP Tristan01

a tale za kamen? al prav oni za aparate in likalnike?  ja poizkusil bom noter v cevke našpricat in s spodnje strani odvijačiti pa našpricat, pa da vidim če bo uspeh, če ne pa ko najdem servis grundig tam zapeljem pa naj zadevo konkretno pogledajo... 

https://www.ceneje.s...ga-kamna-500-ml

IMG_4831.JPG

Urejal Taucher, 27.08.2020, 06:36.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 223
  • Avtomobil: Passat CC

Mi ve morda kdo povedati,zakaj se mi Bekojeva indukcijska plosca zmeraj,kadar se kuha na recimo na 3 kuhaliscih ali na 4, pregreje in potem avtomatsko ugasne? Ker mi ze posteno najeda

Ne zaradi vročine,.... ven ti verjetno meče zaradi preobremenjenosti,....vsako kuhališče ima 1000W ali celo 1500W ti imaš pa verjetno vse na eni fazi (2,5kW),..vsa nova kuhališča imajo možnost priklopa dveh faz, torej po dve kuhališči na fazo.

Urejal Zmago1, 27.08.2020, 06:49.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 357
  • Avtomobil: avtomatik

Ne zaradi vročine,.... ven ti verjetno meče zaradi preobremenjenosti,....vsako kuhališče ima 1000W ali celo 1500W ti imaš pa verjetno vse na eni fazi (2,5kW),..vsa nova kuhališča imajo možnost priklopa dveh faz, torej po dve kuhališči na fazo.

Premalo :ok2. Standardne plošče imajo max moč od recimo 11kW naprej.

@Zmago: a ti misliš, da mu varovalko ven vrže? Vsaj v tem stilu je napisano... Če berem @baucek-ov post, ni v tem stilu.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.