Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1691 odgovorov v temi
Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 215
  • Avtomobil: Passat CC

Premalo :ok2. Standardne plošče imajo max moč od recimo 11kW naprej.

@Zmago: a ti misliš, da mu varovalko ven vrže? Vsaj v tem stilu je napisano... Če berem @baucek-ov post, ni v tem stilu.

LP A.

Ne vrže ven varovalke ampak odklopi ploščo, torej v bistvu ima plošča še eno avtomatsko varovalko s katero vrže ven kuhališče...tako je meni razložil elektro mojster,....moč je verjetno višja da, kot gledam okoli 8kW max moč,torej cca 2kW na kuhališče, s tem da z boosterjem prideš na 3kW ( in potem je teoretično 12kW na ploščo).....to je tudi razlog da ponavadi ne moreš uporabljat več voosterjev naenkrat,....jaz imam samo eno fazo in mostičke ker nimam druge faze zraven,..pa lahko kuham na 4 kuhališčih naenkrat brez boosterjev

Sem pa na morju spet kuhal old fasion na plin in je milina,...doziranje in pregretje posode je bistveno boljše kot pri indukciji le malo dalj časa traja na začetku,...

Urejal Zmago1, 27.08.2020, 08:09.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 917
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Ce uspem ti za vikend napisem model elctroluxa, kateri ze 3 leta pere vsaj 15 x na teden b.p. pa dvomim da je takrat stal več kot 600-700€

... napiši že zaradi evidence, da vemo, drugače si je pa žena včeraj izbrala cegu od aeg z invertejem za 8kg...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Monaco je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 221
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

a tale za kamen? al prav oni za aparate in likalnike?  ja poizkusil bom noter v cevke našpricat in s spodnje strani odvijačiti pa našpricat, pa da vidim če bo uspeh, če ne pa ko najdem servis grundig tam zapeljem pa naj zadevo konkretno pogledajo... 

https://www.ceneje.s...ga-kamna-500-ml

attachicon.gifIMG_4831.JPG

Ja tega uporabljamo doma. Sem z njim čistil likalnik in kavni avtomat. Tekočino razredči po navodilih in akcija. Če je kamna veliko moraš vajo večkrat ponoviti. Iz domačega likalnika običajno dobim eno konkretno žlico kamna.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 344
  • Avtomobil: avtomatik

Hay!

....

Aja še to, v čem je kao prednost stroja z inverterjem napram klasičnemu motorju.

Lp

joda

Če sem prav shranil, je inverter motor brez krtačk.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Če sem prav shranil, je inverter motor brez krtačk.

LP A.

... Jup, so mi to včeraj razložili, baje je prednost jer je tišji, bomo videli...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 344
  • Avtomobil: avtomatik

To je tud ena od prednosti, ni pa glavna :ok2.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... ma na starem mislim, da v 22 letih nismo niti enkrat menjali krtačk, če pa smo pa popravilo ni bilo dražje od 35€....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 696
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Tišji, na njem nima kaj crknit (lahko pa crkne kontroler), bolj vzdržljiv, predvsem se pa boljše obnese pri mencanju perila, kjer se vrti z nizkimi obrati. Inverterju lahko precej znižaš obrate in potem boljše opere z manj energije...

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... OK, hvala, bom povedal ženi :)

... glavno, da ima nov pralni stroj, 8 kg, inverter ter 1400 obratov... kot bi jaz zase napisal benfra z 18" bbs-kami dvojni vanos Al kaj je že 3.0 motor in 240 osli :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 807
  • Avtomobil: BMW

Hay!

... OK, hvala, bom povedal ženi :)

... 

joda

Sedaj, pa vidimo, kdo pri vas hlače nosi ;)

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... si mislil reči, kdo pere in kdo si je izbral svojo igračo.... drugače pa......da pogledam medtem ko kuha.... danes ima kratko modro letno oblekco

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

jastreb
jastreb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 052
  • Avtomobil: metro / intertours / lpp

Hay!

... napiši že zaradi evidence, da vemo, drugače si je pa žena včeraj izbrala cegu od aeg z invertejem za 8kg...
lp
joda

Obljuba dela dolg.... po besedah lastnika kdaj tudi 3 dni ne perejo, kdaj pa po 6-8 x v enem dnevu,povprecje je vsaj 15 x na teden, po 33 mesecih brez težav

Je pa neka nalepka na stroju na kateri
Oise 5 let garancije (najbrz ob kaki online registraciji)

Pripete slike za predogled

• IMG_20200829_135001.jpg

Urejal jastreb, 29.08.2020, 18:01.

Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 920
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Začel mi je zamakat pomivalni stroj. :damn Sem pogledal spodaj pa ni direkt videt kaj bi bilo narobe. Priteče pa če ga nagneš kar iz roba okvirja, pomoje se spodaj nabira na tistem pladnju pod celotno mašinerijo. :damn 

Mal ga mam dost, kak predlog za nek bolj low do mid-range novo napravo? Ne rabim nevemkaj, sedanji je čist obični in je 10+ let delal in pral. Niti ne vem kaj vse moderni pomivalci imajo.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... do 400€ imaš dosti izbire.... jaz bi izbiral med aeg in electrolux, bosch v tem cenovnem me pa nekako ne prepriča, pač moja fama.... a rabiš prostostoječi Al vgradni?

Tiste funkcije, kaj pa vem.... midva sva kupila bosch leta 2001 in je bil takrat drugi najdražji kar se ga je dalo takrat naročiti v comingu, saj ga še ni bilo na našem tržišču v glavnem pa 99% peremo na auto program stopinj in polovični čas pranja.... do sedaj smo imeli z njim 80€ stroškov z popravilom tok, tok.... enkrat pumpa Al vetrnica in drugič so se zamašili kanalu ob strani in ni voda odtekla.
Greš v HN ker ima najboljše pogoje in se zmeniš, pa če imaš srečo ti še kakšen popust ponudijo....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 920
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Rabim prostostoječega, lahko je ta širši.

Če pa kdo ve kaj naj še pogledam pri tastarem se pa tut priporočam. :ok 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... pokliči serviserja pa vprašaj, bo najbolj ziher....jaz ga imam iz Horjula za pomivalna za pečice itd.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 904
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

No jaz sem pa zamenjal koleščka za spodnje korito v pomivalnem stroju sedaj po 17 letih electrolux hladilnik in zmrzovalna skrinja tud še delata po 17 letih in sesalec ki ima verjetno 20 let, pralni stroj smo pa že zamenjal. :ok2

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Od "novosti" je najbolj kul zadeva avtomatsko odpiranje vrat (ali pa skrb, da jih sam takoj po pomivanju odpreš), da je posoda bolj suha

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... to mi pa najbolj jasno... valja je posoda bolj suha pol ure po pranju kot takoj po pranju...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja če pereš posodo (v pralnem stroju), potem je mogoče drugače kot če jo pomivaš v pomivalnem :ok2

Ok, resno. Vsak (resen) pomivalni stroj ima grelec in z vročim zrakom posuši posodo. Nekateri dražji celo vetlator zraven. Ko je posoda "skoraj" suha ti stroj javi zaključek pomivanja. Če takrat odpreš vrata, spustiš paro, ki je nastala pri sušenju, iz stroja in se posoda sama povsem posuši s toploto, ki je je akumulirala v njej (to je glavni razlog zakaj plastika pogosto ostane mokra - ker ne more akumulirati toplote) in v stenah stroja (še ena prednost inox kadi pred plastiko). Če ostane stroj zaprt, začne ta vlaga počasi nazaj kondenzirat... 

Probaj! Jaz sem pred stroj dal pametno vtičnico in ko zazna da je par min poraba pod 10w (torej je stroj zaključil), dobim obvestilo na telefon in tist ki je kje blizu odpre vrata. Tako je potem posoda vedno povsem suha ko jo jemljemo iz stroja...

edit: aja, vrata odpreš samo kakih 5-10 cm, da gre para ven, ne do konca, ker bi s tem preveč pospešil ohlajanje posode (glej zgoraj)

Urejal Monaco, 03.09.2020, 10:50.

Prikaži več možnosti
    • MG in fp4492 uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.