Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1686 odgovorov v temi
blasfemik
blasfemik
  • Uporabnik
  • Sporočil: 25
  • Avtomobil: VW

Saj sem mu že napisal kaj napaka pomeni. Senzor za nivo vode ne zazna vode v stroju. Napaka je lahko na dovodu vode. Ni redko da se zamaši mrežica na začetku dovodne cevi, lahko je napaka na senzorju, lahko je samo umazanija v stroju... Večinoma so to banalne zadeve, ki jih lahko preveri vsak, ki premore set izvijačev in uro časa. 

...

Hvala. Mrežica na dovodu je čista. Filter v stroju je čist. Kako se stroj odpre pa resnično ne vem. Set izvijačev imam, čas tudi.

Poišči v navodilih ali na netu kaj ta napaka pomeni.

Net je poln. Na Elektrončku je toliko tega, da se ne znajdem v množici tem. Edino, da se jim pridružim in vprašam, če kdo lahko poda direkten link na temo s slikami.

Če bi vse vedel, ne bi tukaj prosil za pomoč.

Oče, mož, OKM, AFOL, tehnofil

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 040
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Hvala. Mrežica na dovodu je čista. Filter v stroju je čist. Kako se stroj odpre pa resnično ne vem. Set izvijačev imam, čas tudi.

Net je poln. Na Elektrončku je toliko tega, da se ne znajdem v množici tem. Edino, da se jim pridružim in vprašam, če kdo lahko poda direkten link na temo s slikami.

Če bi vse vedel, ne bi tukaj prosil za pomoč.

Filter je morda čist na prvi pogled, ker na kovinskih mrežicah ni umazanije. Potrebno je te odstraniti in preveriti okrog črpalke. Tam nekje se tudi skriva senzor za nivo vode.. 

Prvo vprašanje je, ali stroj sploh vzame vodo. Se sliši da voda doteka v komoro? Lahko stroj tudi pustiš vklopljen minutko do dve in odpreš vrata. v sami komori in v filtru pod mrežicami bi moral najti vodo. Tako bomo vsaj vedeli ali pride voda v stroj... To nam bo povedalo ali moramo iskati vzrok v senzorju nivoja vode, ali pa je blokiran aquastop, kar nakazuje na puščanje. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

blasfemik
blasfemik
  • Uporabnik

Tako: našel sem orodje!  :cool

Odmontiral sem pol kuhinje.

Stroj potegnil ven in ga odprl.

Voda v stroj prihaja.

Na dnu kadičke je bila voda.

Vodo sem popivnil in zagnal kratki program.

Stroj se je zagnal in slišim ga, da dela.

Pozorno spremljam kadičko na dnu, če bo kje pritekla voda. Zaenkrat je ni videti.

Za vaše ideje kako in kaj naprej se vnaprej zahvaljujem.

Prilagam fotografije:

IMG_20200907_170451.jpg

IMG_20200907_170458.jpg

IMG_20200907_170521.jpg

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 609
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Mal ga mam dost, kak predlog za nek bolj low do mid-range novo napravo?

Kaj si kupil Nix?

Jaz tudi iščem pomivalec - vgradnega in pečico. Beko in candy ne hvala, gorenje tudi nimam zaupanja. Nimam pa pojma kaj vzet, ponudbe je ogromno, povsod koga poznam, ki je imel take ali drugačne težave.

Kakih 500€+- po napravi. Oziroma ne vem, tukaj je neko največje območje, kar je dražje je včeinoma konkretno dražje, kar je cenejše je že na prijem jasno, od kje razlika.
Aja, vlečt iz Avstrije/Italije ne mislim, predvsem zaradi morebitnega uveljavljanja garancije.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Voda v stroj prihaja.
Pozorno spremljam kadičko na dnu, če bo kje pritekla voda. Zaenkrat je ni videti.
Prilagam fotografije:

attachicon.gifIMG_20200907_170451.jpg

attachicon.gifIMG_20200907_170458.jpg

attachicon.gifIMG_20200907_170521.jpg

Upam da nisi odmikal elementov. Čestitke za prvi korak. Če je bila voda v dnu stroja je težava v puščanju. Treba bo najti mesto puščanja. Morda bi zadoščala menjava tesnila, bi pa na dolgi rok razmišljal na "ziher" in si izbral naslednika. Moj Bosch je isto naredil po 11 letih. Najprej je puščal samo pri visokih temperaturah, pol leta kasneje pa tudi pri običajnem programu. Ker je v stroju kar nekaj potencialno problematičnih spojev - spoj med komoro in ohišjem grelca in črpalke, kup senzorjev in drugih cevi ki so priključene na komoro, sem ga zamenjal in bo spet vsaj 10 let mir.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

blasfemik
blasfemik
  • Uporabnik

Nisem preveč odmikal. Stroj sem izvlekel in odvil stranico, da sem videl še razdelilec.

Vse sem dobro posušil, popivnal.

Sedaj pomiva na avto programu, jaz pa spodaj ležim in svetim v kadičko.

Trenutno ni videti niti ene kapljice. 

Nekje sem prebral, da bi lahko prišlo do prelivanja,

da je novo vodo dotočil čez staro, iz neznanega razloga.

Sicer pa stroj je kupljen 9.5.2014.

Spet bi kupil Gorenje. Nimam slabih izkušenj.

V kolikor imaš kakšen nasvet, kaj kupiti, komot napiši, da malo pogledam, da malo premislimo...

Hvala.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem preveč odmikal. Stroj sem izvlekel in odvil stranico, da sem videl še razdelilec.
Vse sem dobro posušil, popivnal.
Sedaj pomiva na avto programu, jaz pa spodaj ležim in svetim v kadičko.
Trenutno ni videti niti ene kapljice. 
Nekje sem prebral, da bi lahko prišlo do prelivanja,
da je novo vodo dotočil čez staro, iz neznanega razloga.
Sicer pa stroj je kupljen 9.5.2014.
Spet bi kupil Gorenje. Nimam slabih izkušenj.
V kolikor imaš kakšen nasvet, kaj kupiti, komot napiši, da malo pogledam, da malo premislimo...
Hvala.

O Gorenju nimam preveč dobrega mnenja, se iz časov ko sem prodajal belo tehniko. Pomivalcev tako niso delali sami ampak je to dokupni program. Sam bi izbral Boscha, kakšen model serije 6.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 697
  • Avtomobil: BMW

Če sumiš na svinarijo, potem sproži eno pranje na najvišji temperaturi z temle . 

Tole, daš v stroj in cel program čez z visoko temperaturo : 

https://tki.si/kristalna-soda/

Ko konča se zna zgoditi, da bo potrebno koleščka na vozičkih malo podmazati z silikon sprejem, če bodo škripali, ker tale zadeva tako očisti stroj, da je kot iz tovarne.

Nič bati grede sredstva, malo ljudi pozna, odstrani tudi ves kamen iz stroja ali vsaj večino, če je tega res zelo veliko.  

Prikaži več možnosti

blasfemik
blasfemik
  • Uporabnik

O Gorenju nimam preveč dobrega mnenja, se iz časov ko sem prodajal belo tehniko. Pomivalcev tako niso delali sami ampak je to dokupni program. Sam bi izbral Boscha, kakšen model serije 6.

Lp Tristan01

Lahko link?

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Za pomivalce, ni dileme Bosch  vendar obvezno vsaj model, ki ima celo kad iz Rostfreia, ker eni imajo samo spodnji del, zgornji pa je plastika, v barvi rosfreia, in na stikih rado že v garanciji pušča ...,   ali Miele, za one, ki imajo pre več......    kmalu pa še Samsung .....

Urejal Mat xxl, 07.09.2020, 19:17.

Prikaži več možnosti

Cigi
Cigi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 370
  • Avtomobil: F20 118i

Kaj pa AEG ? V skupini Eletrolux so tisti, ki so imeli razvoj pomivalni strojev, no vsaj pred 15 leti ko sem ga kupil. 

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

AEG se sploh ne trži več povsod, v DE se še, v Sloveniji uradno NE. 

Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 853
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Jaz imam tudi sedaj dve leti AEGjev pomivalni stroj (FSE63700P) in sem zelo zadovoljen z njim. Peremo vsak dan. Veliko gre noter, zgoraj ima predal za pribor, dobro opere in odpre se na koncu pranja :)
Edini minus se mi zdi nekoliko cenena plastična komandna ploščica, ki je sicer skrita, ko je stroj zaprt...
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Če sumiš na svinarijo, potem sproži eno pranje na najvišji temperaturi z temle . 

Tole, daš v stroj in cel program čez z visoko temperaturo : 

https://tki.si/kristalna-soda/

Ko konča se zna zgoditi, da bo potrebno koleščka na vozičkih malo podmazati z silikon sprejem, če bodo škripali, ker tale zadeva tako očisti stroj, da je kot iz tovarne.

Nič bati grede sredstva, malo ljudi pozna, odstrani tudi ves kamen iz stroja ali vsaj večino, če je tega res zelo veliko.

V stroj, ki pušča tega nebi dajal, je dobra možnost da bo po čiščenju na tistem mestu tekel potok, sploh če je v igri z rjo načeta komora.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 786
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Kaj si kupil Nix?

Jaz tudi iščem pomivalec - vgradnega in pečico. Beko in candy ne hvala, gorenje tudi nimam zaupanja. Nimam pa pojma kaj vzet, ponudbe je ogromno, povsod koga poznam, ki je imel take ali drugačne težave.
Kakih 500€+- po napravi. Oziroma ne vem, tukaj je neko največje območje, kar je dražje je včeinoma konkretno dražje, kar je cenejše je že na prijem jasno, od kje razlika.
Aja, vlečt iz Avstrije/Italije ne mislim, predvsem zaradi morebitnega uveljavljanja garancije.

...za pomivalca edino bosch, ampak samo serija 8, pogojno, ampak res pogojno 6.....ampak to je bistveno dražje od proračuna, zato bi ti jaz za tvoj proračun predlagal electrolux, ker lažje dobiš stroj ki je iz 700€ znižan pod 500€,kot pri boschu :)
.... za pečico ti jo pa kdo drug povedal, ker pri nas še vedno uporabljamo staro "bakreno" od nardija...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Octopus je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...za pomivalca edino bosch, ampak samo serija 8, pogojno, ampak res pogojno 6.....ampak to je bistveno dražje od proračuna, zato bi ti jaz za tvoj proračun predlagal electrolux, ker lažje dobiš stroj ki je iz 700€ znižan pod 500€,kot pri boschu :)
.... za pečico ti jo pa kdo drug povedal, ker pri nas še vedno uporabljamo staro "bakreno" od nardija...
lp
joda

Joda, sedaj je čas razprodaj in menjav modelov. Tako sem pred dvema mesecema za 650 EUR kupil Boscha serije 8 v Big Bangu Sem prepričan, da se da najti tudi kakšen iz serije 6 za okrog 500 EUR. Bo pa treba iskati kje drugje kot v katalogih.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 786
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... to je super cena, si pač imel srečo :)
... napiši še točen model in ali je bil razstavni exponat ali ne....

tudi sam v glavnem kupujem tako, da je popusta najmanj 40% to je pa spomladi ali po poletnih razprodajah tekstila....letos je bil pralni stroj bolj nuja in sem moral tako vzeti aeg za 400€ in ni bilo časa za iskanje boljše ponudbe....

lp

joda

Urejal joda, 07.09.2020, 21:16.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 660
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kaj si kupil Nix?

Še nisem nič, ta teden imam kup drugih zadev tako da pač pomijemo na roke pa je. Računam da bom drugi teden se v to vrgel.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 675
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

AEG je kao višji rang Electroluxa, isto kot je Siemens od Boscha. V praksi pa je čist od trga odvisno. Pri nas se prodaja krš pod znamko Siemens...

Novi Gorenje SmartFlex so izdelani v Velenju in so v bistvu malo oskubljeni Asko, ki je Miele rang. Proporočam. Edino avtomatski program je zgolj pogojno uporaben.

Pa pečice Gorenje so ene boljših na trgu, sploh v tem cenovnem rangu.

Če boš kupil Bosch, tako kot s ti napisali, glej samo modele z povsem inox kad. Pa ni problem samo v kadi, temveč tisti, ki imajo plastično dno, imajo še marsikaj drugega preveč pocenjenega ;)

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Skiny
Skiny

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 910
  • Avtomobil: F11 525dx; R 1100 RT

Voda v stroj prihaja.

Prilagam fotografije:

Na mojem sedem let starem Boschu je bilo isto, le napaka je bila E15. Ohišje črpalke je v proizvodnji z lepilom zalepljeno na kad iz nerjaveče pločevine in po določenem številu ciklov segrevanja in ohlajanja lepilo popusti. Turi pri mojem na hladnem pomivalcu ni še nič spuščalo, ko se je segrel pa znatno.

Popravilo pri Boschu je vstavitev silikonskega tesnila, za kar obstaja originalen set z navodili:

https://www.selekt.s...esnilo-12005744

Sam postopek popravila pa takole:

https://www.youtube....ervicetechniker

Predvidevam, da je lahko pri tvojem gorenju podobna napaka, če obstaja podobna rešitev pa malo poguglaj.

LP, Skiny

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.