Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1648 odgovorov v temi
Srebro
Srebro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 538

Vacuum blender

Pripete slike za predogled

• Screenshot_20200914-181448.png

Permaculture thinking is “revolution disguised as gardening.”

Prikaži več možnosti

Cigi
Cigi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 348
  • Avtomobil: F20 118i

Kupili TV v Harvey-Norman-u. Na papirju A4 format napisano, da je naročilo in z velikimi črkami, da to ne velja kot račun.

Račun pa na traku kot iz Spara. Jutri ga NUJNO skenirati in natisniti na papir. 

Koliko ljudi ga spravi in ko uveljavlja garancijo ugotovi, da se ne vidi nič?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 422
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz vse račune kjer bi bilo treba kaj menjat pofotkam s telefonom in imam v posebni mapi v Dropboxu, račun pa spravim v poseben predal. Mi je sistem že parkrat rešil situacijo.

So pa punce v Hoferju tolk prijazne da ponavadi same opozorijo da naj si naredimo kopijo, ker se račun lahko izbriše. :ok 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 368
  • Avtomobil: E39 525i, E46 320i

Kupili TV v Harvey-Norman-u. Na papirju A4 format napisano, da je naročilo in z velikimi črkami, da to ne velja kot račun.
Račun pa na traku kot iz Spara. Jutri ga NUJNO skenirati in natisniti na papir. 
Koliko ljudi ga spravi in ko uveljavlja garancijo ugotovi, da se ne vidi nič?

Lahko v trgovini prosiš za A4 račun pa ga boš dobil.
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 436
  • Avtomobil: F10

Jaz sem že večkrat bil brez računa, pa sem pisal direkt v trgovine za kopijo in ni bilo nikoli problema. Vse kar sem moral najti v spletni banki je datum in znesek plačila, je pa res da če je z gotovino ne bo šlo, razen če si zapomniš kdaj in koliko.

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti
    • arijan90 je všeč

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 587
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

...za pomivalca edino bosch, ampak samo serija 8, pogojno, ampak res pogojno 6.....

Pa je res taka razlika? Ker ko bereš njihov program, imajo višje serije kao večjo trajnost, blabla, potem pa pod to pašejo le neke funkcije, ki jih niti ne potrebujem. Za komplet inox kad pa zadošča že določen model iz serije 4 za okoli 500€. Tega je čisto preveč, pa vse podobno ko jajce jajcu.

Kam spada NEFF? Ma kdo izkušnje? Videl sem njihovo neko fancy pečico za 2 jurja, niti ni švoh, nekaj zanimivih rešitev. Potem sem ugotovil, da imajo nekaj modelov tudi za bolj zemeljskih 600-700€, na spletni strani sicer kao dvakrat toliko.
Ampak hudirja, da se mi zdi njihov pomivalec sumljivo ko nek rebrandan bosch?

Recimo:

https://www.neff-hom...reit/S516T80X1E

S tem da je ta cena na strani nekaj, v praksi BP dobiš tale pomivalec za švoh 700€ nov. Pa zgleda ko neka višja serija boscha.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 699
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... moj post je bil moja fama.... ko sva z ženo nabavlja la pomivalna pred 19-imi leti sva vzela takrat v commingu Al jaj je že bilo najdražjega bosch takrat v ponudbi, ki ga še sploh ni bilo na našem trgu (sva ga čakala dva meseca) in še danes dela vrhunsko, stroški popravil (dva) pa so v vseh letih znašali slabih 100€ tok, tok.... in zato, če bi danes kupoval biša bi vzel najdražjega za rajo, se pravi serijo 8.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Mah saj veš kako gre to, mi imamo eno dankuchen kuhinjo staro ravno tako nekih 19 let in je še danes skoraj ko nova. Ko pa pogledaš istega proizvajalca danes, njihove izvedbe, vodila, ipd zgleda, ko da gre za petkrat cenejšo stvar. Pa ni niti pod razno, že najbolj enostavni sestavi so takoj 7 jurjev+. Rrecimo vsi kotni izvlečni elementi so postali neka mizerna gugajoča skrpucala, vsi vgrajujejo blum vodila in lahko zbiraš le med njihovimi različnimi rangi, to je pa to. Kar je pa bolj ekskluzivnih rešitev so pa cene da se vdreš v zemljo. Včasih je njihov kotni izvlečni element bil cela inox vrtljiva košara, s prmeičnimi policami, vgrajena solidno na več točkah, skratka res solidna izvedba.
In prav tako imamo belo tehniko v dnevnem pogonu za celo družino določeno iz tistega časa, ki se je ni nihče pritaknil- pa je tiha, deluje kot prvi dan.

Medtem ko danes greš v trgovino in ti že prodajalec pove, da če zdrži več kot 5 let je kao kvalitetno, nad 10 je vse podarjeno. Kolega je kupil nov Bosch pomivalec, ozki z inox kadjo, ob vgradnji in testu zadeva pušča, kad počena na robu kjer štanca pritisne, ko da si kupil nek pofl za 50€, že prvi dan poplava, kamoli 19 let. Na Bosch strani imajo tiste neke risankaste grafikone kako višja serija pomeni tudi večjo trajnost, po tehničnih specifikacijah pa so to le neki dodatni programi, večinoma šparovni (ki se v praksi izkažejo še slabše), med samo neko kvaliteto fizično oprijemljivih kosov in rešitev pa ravno ne vidim hude razlike, vsaj ne glede na ceno, ker so serije 6 tam nekje do jurja, 8 je nad jurja. Tiste s plastično kadjo ipd pustimo ob strani, ker taka jajca sploh nebi smeli proizvajat, potrošništvo. Skratka ne zdi se mi, da bi serija 4 z inox kadjo za nekih 600€ bila 3x slabša od serije 8- seveda se pa lahko motim, ker ne poznam te sodobne bele tenhike, zato tudi sprašujem. Vsega je preveč, rebranding, jajce jajcu, plastike hohoh in sto in en model z komaj omembe vrednimi razlikami ali pa samo drugimi oznakami glede na trg, groza. Pol pa servisiraj to čez 5 let...

Tale neff pa ne znam uvrstit, nekam med boschevo 6 in 8 spada, sodeč po detajlih košar, ekrana, gumbov ipd.

https://www.neff-hom...reit/S516T80X1E

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 645
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Zlato pravilo - nikoli ne kupuj najcenejših aparatov določene znamke. Gorenje pečica v istem rangu kot poceni Neff bo sigurno boljsa.
To je isto kot kupovat sportne copate priznanih znamk v sportsdirect. Logotip je pravi, niso fake, so pa neke cheap izvedbe...

Drugače pa je Neff ena izmed znamk BSH. Plan je bil da bi bila nekje med Siemens in Gaggenau, pač odvisno od prepoznavnosti znamke na trgu, dobiš pa pod to znamko tudi poceni Bosch aparate v določenih kanalih. Podobno kot Siemens, kjer bi morali biti boljši aparati od Bosch, pri nas je pa Siemens cenejsi in bolj oskubljen...

Btw ima kdo kak Gaggenau aparat?
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 311
  • Avtomobil: BMW

Kolega je kolebal med Gaggenau in Bertazzoni hladilnikom.
Vzel je slednjega.
No comment.
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 053

Eno vprašanje..kakšen vgradni hladilnik kupiti (brez zmrzovalnika) ?

In pa katero pečico, kaj je trenutno top v cenovnem razredu 1000-2000 eur? Edini pogoj je, da je parna. Uporaba 20x letno. 

lp,m

Urejal bmw330cd, 28.09.2020, 20:23.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz osebno imam Asko parno :ok2 To je miele rang...

Drugače pa z Miele pečico z dual steam ne boš falil...

Vgradni hladilnik pa vzemi enovratni 178cm. Tu ni neke znanosti, fajn je edino da ima vsaj en "bioFresh" predal oz (pravo) "nulto cono".

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Zlato pravilo - nikoli ne kupuj najcenejših aparatov določene znamke. Gorenje pečica v istem rangu kot poceni Neff bo sigurno boljsa.

Cena je ugodna pri tistem prodajalcu, vprašanje če je sploh dobavljiv. Na nemški Neffovi spletni strani je priporočena cena res 1.500€. Danes sem si šel še v živo pogledat več neffovih aparatov in pomivalcev in so cenejši opazno bolj oskubljeni od tega. Vse skupaj niti ne zgleda slabo in ni ravno najcenejši model, ni pa najdražji.

Edino malo me begajo pečice z LCD ekranom, ni ravno nekaj kar bi povezoval z vzdržljivostjo na dolgi rok v primerjavi z analognimi gumbi (- je pa res da se jaz najraje vozim z e34 in še starejšimi kištami, in nisem ravno ljubitelj da se na pečici vrtijo kičaste slike baget).

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 620
  • Avtomobil: BMW

Eno vprašanje..kakšen vgradni hladilnik kupiti (brez zmrzovalnika) ?

In pa katero pečico, kaj je trenutno top v cenovnem razredu 1000-2000 eur? Edini pogoj je, da je parna. Uporaba 20x letno. 

lp,m

Top Electrolux pečico vzami, se ga dobi bistveno ceneje, kot po trgovinah, obvlada Sous vide,  če ti bo všeč me kontaktiraj na ZS pa ti povem, kje pri nas vse, kot mora biti ugodno kupiti.    Hladilnik pa Liebher , razred za sebe - delajo za Miele hladilnike. 

Urejal Mat xxl, 29.09.2020, 23:51.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Top Electrolux pečico vzami, se ga dobi bistveno ceneje, kot po trgovinah, obvlada Sous vide,  če ti bo všeč me kontaktiraj na ZS pa ti povem, kje pri nas vse, kot mora biti ugodno kupiti.    Hladilnik pa Liebher , razred za sebe - delajo za Miele hladilnike. 

Dober nasvet! Electrolux niso neke top range pečice, toda njihovi top modeli so zelo dobri!

Liebher je Audi (seveda od številke 6 naprej) med hladilniki. Malo precenjen ampak dober.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 053

Dober nasvet! Electrolux niso neke top range pečice, toda njihovi top modeli so zelo dobri!

Liebher je Audi (seveda od številke 6 naprej) med hladilniki. Malo precenjen ampak dober.

Hvala za priporočila. Kaj pa NEF parna b48ft68h0? To so mi priporočali, ima sous vide, pa vratca se skrijejo noter, pa neko zaveso zraka naredi pri odpiranju, da ti ne zarosi očal :) 

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

sharp
sharp

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34

Tudi jaz priporočam Electrolux-ovo parno pečico (sam imam Electrolux eb4sl70ksp). Moti me edino zastarel display.
Prikaži več možnosti

igorbugi
igorbugi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 078

Gorenje... Rabim en kos za en boljši model paličneha mešalnika... Na e-pošto ne odgovarjajo. Centralna servisna številka pove: ni prostih operaterjev in prekine. Servis Brnčičeva LJ se ne javljajo. To traja cca 10 dni. Jebem jim mater šalabajzersko upam da jih kitajci zjebejo! Nikoli več ne kupim nič od njih!!!

Urejal igorbugi, 30.09.2020, 18:27.

"How far are you willing to go to save the ones you love?"

Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 847
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

@igorbugi zanimivo, jaz sem ravno dva tedna nazaj rabil novo posodo za gorenjev vlažilec zraka in imam ravno nasprotno mnenje.
Poslal mail na servis (servis.lj@gorenje.si) s podatki o modelu in povedal kaj rabim, v roku par ur sem dobil ceno in informacijo o dobavi. Potrdil naročilo in dva dni kasneje prevzel. Sem bil navdušen nad njihovim supportom, nisem pričakoval take odzivnosti.
Prikaži več možnosti

igorbugi
igorbugi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 078

@igorbugi zanimivo, jaz sem ravno dva tedna nazaj rabil novo posodo za gorenjev vlažilec zraka in imam ravno nasprotno mnenje.
Poslal mail na servis (servis.lj@gorenje.si) s podatki o modelu in povedal kaj rabim, v roku par ur sem dobil ceno in informacijo o dobavi. Potrdil naročilo in dva dni kasneje prevzel. Sem bil navdušen nad njihovim supportom, nisem pričakoval take odzivnosti.

Poslal sem tudi pritožbo na info@gorenje. NIČ

"How far are you willing to go to save the ones you love?"

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.