Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1686 odgovorov v temi
andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 210
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Izbiramo sušilni stroj. Gledamo nekaj v rangu 600-700€.

https://www.harveyno...osch-wtr85v90by

https://www.harveyno...oj-aeg-t8dee48s

https://www.harveyno...oj-aeg-t7dbe38s

Trenutno gledam tole. Kaj od omenjenega bi predlagali? Dobrodošli tudi ostali predlogi, če menite da je kaj boljšega v tem rangu. 700€je res max, če se najde kaj primerljivega za manj pa še toliko bolje.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 697
  • Avtomobil: BMW

Vzami nekaj, kar vse, ki jih navajaš pusti zadaj : 

https://sgermobil.si...g-dv90n62632xle

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

No saj za tak denar jih more pustit zadaj. Kakšna je pričakovana življenjska doba takih škatl?

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Sedaj če kupiš do novega leta imaš ob registraciji 5 let garancije, sam imam njihovega pralno sušilnega, kupil sem samo zato, ker mi je nekdo na enem forumu odprl oči in svetoval, naj pozabim EU proizvajalce , ki so generacijo ali dve za Samsungom, pa še kom, jasno tudi testi, so mi veliko povedali, kjer so bili testirani so bili v špici ......

Moram reči, da je mene njihov pralno sušilni povsem sezul...,   recimo buble jet mehurči, pa boben se vrti v eno smer, zadnji del bobna pa v nasprotno..., pa še veliko tega, kar v EU še ne poznajo.  Eden najboljših serviserjev v RS za Bosch mi je sam priznal, da tam vedo, da so zadaj,   jasno so vsi povezljivi na gsm ..........vsi imajo tudi standarden priključek za pametne inštalacije, če ti hiša ali, kdo drug odreja, kdaj bo mašina delala, je cenejši tok, ali, kaj tretjega, seveda dela bp. tudi brez priklopa tega. 

Po mojem to more delovati 12 let + ,  imaš tudi cenejše verzije.....malo razišči, ne bo ti žal !

Urejal Mat xxl, 12.10.2020, 19:20.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Na emundiji sem ga našel za 688€.

https://www.emundia....-dv90n62632w-le

Je tole res boljše od bosch/aeg/Electrolux v istem cenovnem rangu?

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 684

Na emundiji sem ga našel za 688€.
https://www.emundia....-dv90n62632w-le
Je tole res boljše od bosch/aeg/Electrolux v istem cenovnem rangu?

Brez inverter motorja??? Jao Samsung, pa kao napreden za 688€...

Urejal Simon, 12.10.2020, 21:03.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 189
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Sedaj če kupiš do novega leta imaš ob registraciji 5 let garancije, sam imam njihovega pralno sušilnega, kupil sem samo zato, ker mi je nekdo na enem forumu odprl oči in svetoval, naj pozabim EU proizvajalce , ki so generacijo ali dve za Samsungom, pa še kom, jasno tudi testi, so mi veliko povedali, kjer so bili testirani so bili v špici ......

Moram reči, da je mene njihov pralno sušilni povsem sezul..., recimo buble jet mehurči, pa boben se vrti v eno smer, zadnji del bobna pa v nasprotno..., pa še veliko tega, kar v EU še ne poznajo. Eden najboljših serviserjev v RS za Bosch mi je sam priznal, da tam vedo, da so zadaj, jasno so vsi povezljivi na gsm ..........vsi imajo tudi standarden priključek za pametne inštalacije, če ti hiša ali, kdo drug odreja, kdaj bo mašina delala, je cenejši tok, ali, kaj tretjega, seveda dela bp. tudi brez priklopa tega.

Po mojem to more delovati 12 let + , imaš tudi cenejše verzije.....malo razišči, ne bo ti žal !

Kako je z servisom Samsung bele tehnike v Slo?

Urejal Borut30, 12.10.2020, 21:37.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Brez inverter motorja??? Jao Samsung, pa kao napreden za 688€...

To je sušilec ne pralni stroj...,  po testih je krepko pred Boschem in AEG jem, izbrati moraš pa sam....

Kako je z servisom Samsung bele tehnike v Slo?

Dast in še nekaj jih je, žal pa tu nimam izkušenj. 

https://www.samsung....an-delovni-cas/

Urejal Mat xxl, 13.10.2020, 02:06.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Katerega bi pa predlagali od prej omenjenih? Harvey se mi trenutno dopade ker ima poleg ugodnih cen tudi brezobrestni kredit. Zadnje evre mečemo na kup ker je želja, da se končno vselimo v hišo.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 675
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Drugače top price/performance je tale https://si.gorenje.c...000000000729363

Je par znancev menjalo v zadnjem letu in so zelo zadovoljni. Pa poglej malo po spletu kje ga dobiš najceneje ;)

Aja, pa 5 let je dejanske garancije, ne podaljšanega jamstva kot pri nekaterih. Na papirju je isto, ko kaj crkne, je pa velika razlika...

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik

To je sušilec ne pralni stroj...,  po testih je krepko pred Boschem in AEG jem, izbrati moraš pa sam....

Ja, kaj boš rekel, da sušilci nimajo inverter motorja???

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 675
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Še gorenje ga ima na veliko modelih, Bosch na vseh ki so dejansko bosch... Res pa je, da ni take razlike med navadnim in inverterjem kot pri pralnem stroju...

Prikaži več možnosti
    • Simon je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 189
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Sam sem tudi v nakupu sušilnega stroja. Delam po domače doktorate iz sušilcev in več prebereš...manj ti je jasno kaj vzeti  :-D

Vglavnem med temi sušilci od ranga 450€ - 700€ niti ni ne vem kakšnih razlik in so zadeve kar zelo podobne(v ceni seveda ne, ker je razlika tudi skoraj 100%). Tudi samo sušenje je na skoraj enakih ravneh(za povprečne uporabnike, kar v večini tudi smo). Ta dražji imajo več xx programov, ki pa jih pa roko na srce zelo malo kdaj potrebujemo. Razlika je tudi v sami varčnosti (A+,A++,A+++), ki pa na letni ravni ne pomeni skoraj nobene razlike. In pa razlike so v trajanju programov(če imaš čas, to niti najmanj ni pomembno). In vse to našteto nanese kar nekaj €. Sama kvaliteta je med njimi kar primerljiva in sigurno ni pogojena s ceno. 

Miele je še vedno verjetno najboljši, vendar je tudi cena temu primerna. AEG, Bosch, Samsung, Beko, Whirlpool,...so pa zelo na podobni ravni, tako da je brezpredmetno razpredati o ne vem kakšnih razlikah. Tukaj je pomembna tudi garancija, ki jo ima polno le Gorenje. Vse ostale znamke imajo dodatno garancijo, ki pa v vseh primerih ni tista "najboljša". 

Zato mislim, da z nobenih od omenjenih ne moremo zgrešiti pri nakupu. Pokvarljivi so vsi ali pa noben. Tukaj je pomembna tudi "sreča" in pa to, koliko perila spustimo na letni ravni skozi sušilec. Meni prida prav v večini samo v zimskem času, ker poleti oz lepem vremenu sušimo zunaj na zraku. Tako da z "obremenjenostjo" sušilca nimamo problemov. Je pa res, če imaš doma majhnega otroka, je tega sušenja bistveno več. Vglavnem, včasih preveč kompliciramo.... :beer

Urejal Borut30, 13.10.2020, 08:19.

Prikaži več možnosti

SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 688
  • Avtomobil: F15

V Nemčiji cena, samo ne vem kako je z garancijo pri nas @Monaco?

https://www.wermuth....t/66345135.html

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Rekel, bom, da ga ne rabijo .......

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 399

Sam sem tudi v nakupu sušilnega stroja. Delam po domače doktorate iz sušilcev in več prebereš...manj ti je jasno kaj vzeti  :-D

Vglavnem med temi sušilci od ranga 450€ - 700€ niti ni ne vem kakšnih razlik in so zadeve kar zelo podobne(v ceni seveda ne, ker je razlika tudi skoraj 100%). Tudi samo sušenje je na skoraj enakih ravneh(za povprečne uporabnike, kar v večini tudi smo). Ta dražji imajo več xx programov, ki pa jih pa roko na srce zelo malo kdaj potrebujemo. Razlika je tudi v sami varčnosti (A+,A++,A+++), ki pa na letni ravni ne pomeni skoraj nobene razlike. In pa razlike so v trajanju programov(če imaš čas, to niti najmanj ni pomembno). In vse to našteto nanese kar nekaj €. Sama kvaliteta je med njimi kar primerljiva in sigurno ni pogojena s ceno. 

Miele je še vedno verjetno najboljši, vendar je tudi cena temu primerna. AEG, Bosch, Samsung, Beko, Whirlpool,...so pa zelo na podobni ravni, tako da je brezpredmetno razpredati o ne vem kakšnih razlikah. Tukaj je pomembna tudi garancija, ki jo ima polno le Gorenje. Vse ostale znamke imajo dodatno garancijo, ki pa v vseh primerih ni tista "najboljša". 

Zato mislim, da z nobenih od omenjenih ne moremo zgrešiti pri nakupu. Pokvarljivi so vsi ali pa noben. Tukaj je pomembna tudi "sreča" in pa to, koliko perila spustimo na letni ravni skozi sušilec. Meni prida prav v večini samo v zimskem času, ker poleti oz lepem vremenu sušimo zunaj na zraku. Tako da z "obremenjenostjo" sušilca nimamo problemov. Je pa res, če imaš doma majhnega otroka, je tega sušenja bistveno več. Vglavnem, včasih preveč kompliciramo.... :beer

Sam sem pred kratkim naročil Miele twin dos pralni stroj - višjega ranga. Čakam, da ga dobimo, da vidim ali je res toliko boljši kot je drag.

Gledal sem tudi Samsung - ampak servisa na našem koncu še ni, zato je takoj odpadel.

Miele sušilni stroj je OK ampak ima eno slabost - posušeno perilo je bolj zmečkano kot pri Boschu.

Testirano pri kolegu, ki je star Bosch sušilni stroj zamenjal za Miele - in je skupaj sušil v 2 strojih. Razlika je bila res opazna.

Ima pa ogromno opcij - dodajanje vonjav itd. itd.

Sam bi vzel Bosch - z 5 letno garancijo.

AEG ne poznam, imamo pa kuhalno ploščo AEG in je kvaliteta inoxa podobna kvaliteti BMWjeve verige.

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik

Rekel, bom, da ga ne rabijo .......

Tudi ti imaš BMW, pa ga ne rabiš, razumeš poanto?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi ti imaš BMW, pa ga ne rabiš, razumeš poanto?

Pa ti poznaš poanto inverter motorja ?   

Prikaži več možnosti

prekov
prekov

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 550

Mi ve morda kdo povedati,zakaj se mi Bekojeva indukcijska plosca zmeraj,kadar se kuha na recimo na 3 kuhaliscih ali na 4, pregreje in potem avtomatsko ugasne? Ker mi ze posteno najeda

Ugasne ti zato, ker nisi prebral navodil za uporabo :ok2  kjer bi ugotovil da ima plošča varovanje pred pregretjem in tudi če ti gori samo eno kuhalno polje z maximalno jakostjo se to ugasne po cca dveh urah! Če bi pa kuhal z jakostjo 6 pa po cca 4 urah ugasne!

Je v navodilih tabela ki prikazuje čas delovanja glede na jakost prižgane plošče! 

Urejal prekov, 13.10.2020, 16:34.

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa ti poznaš poanto inverter motorja ?

Ne, prosim razloži, zakaj je sušilni brez inverter motorja boljši od onega z inverter motorjem.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.