Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2252 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 458
  • Avtomobil: BMW

Sam jih imam že 25 let, nobenih problemov, glej le na dolžino garancije.  sam sicer uporabljam zadevo v glavnem za pranje, občasno, ko se ne suši ali, ko se mudi pa tudi za sušenje. 

Če bi želel veliko sušiti se dobijo celo že kombinirani z toplotnim izmenjevalcem.  Sam sem na top modelu Samsunga, ki trenutno po testih gladko popapca Mieleta, ki tu nikakor ni, ne vem kaj, Samsung daje precej krat tudi 5 let garancije ob internetni registraciji.  Ima pa tudi dokaj napredne funkcije, ki na EU trgu, niso ne vem kako poznane, recimo, da med pranjem dodaš še kaj ali sušenje, potem ima buble yet tehnologijo, boben se npr vrti v desno, zadnji del izbočen ven pa hkrati v levo,  precej napredno.    Sam, ga imam sedaj slabi 2 leti.  Za njim bi nekako priporočal top modele Electrolux / Aeg, ki so vsekakor tudi vrhunski,  sam sem imel prej Electrolux, tudi brez pripomb in okvar.   

Prikaži več možnosti
    • Invader je všeč

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 438
  • Avtomobil: Citroen AX

Katero elektricno metlo se priporoca? Imamo Gorenje Freestyle SVC231FS, pa ni ok. Red bi nekaj boljsega. Ima kdo kaksen predlog? 

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 119
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Kakšna je kaj kvaliteta teh pralnih in sušilnih strojev dva v enem?

Odvisno kateri. Resna izdelovalca sta samo LG in Samsung in če hočeš 2 v ena jaz evropskih nikakor ne bi gledal...
edit: Pogojno še kak AEG Electrolux ampak ne vstopnih modelov!

Katero elektricno metlo se priporoca? Imamo Gorenje Freestyle SVC231FS, pa ni ok. Red bi nekaj boljsega. Ima kdo kaksen predlog? 

Dyson potem pa nekaj časa nič... nato xiaomijevi brandi in spet dolgo nič. Vse ostalo so igrače.

Urejal Monaco, 10.02.2021, 08:27.

Prikaži več možnosti
    • Invader je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 837
  • Avtomobil: BMW

Sam jih imam že 25 let, nobenih problemov, glej le na dolžino garancije.  sam sicer uporabljam zadevo v glavnem za pranje, občasno, ko se ne suši ali, ko se mudi pa tudi za sušenje. 

Če bi želel veliko sušiti se dobijo celo že kombinirani z toplotnim izmenjevalcem.  Sam sem na top modelu Samsunga, ki trenutno po testih gladko popapca Mieleta, ki tu nikakor ni, ne vem kaj, Samsung daje precej krat tudi 5 let garancije ob internetni registraciji.  Ima pa tudi dokaj napredne funkcije, ki na EU trgu, niso ne vem kako poznane, recimo, da med pranjem dodaš še kaj ali sušenje, potem ima buble yet tehnologijo, boben se npr vrti v desno, zadnji del izbočen ven pa hkrati v levo,  precej napredno.    Sam, ga imam sedaj slabi 2 leti.  Za njim bi nekako priporočal top modele Electrolux / Aeg, ki so vsekakor tudi vrhunski,  sam sem imel prej Electrolux, tudi brez pripomb in okvar.   

Bodi pošten in povej, da je servis za Samsung samo na eni lokaciji. Zato pa sem se sam raje odločil za Miele, čeravno nisem najbolj zadovoljen.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 228
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Zamenjati moram pomivalni stroj, se dobi kaj pametnega za 600-650€? Najraje bi Boscha, a se za takšno ceno dobi samo osnovna serija 4.  :blackeye

Poglej, ali se kje skriva še kakšen star model. Sam sem za tak denar pred dobre pol leta, ko so na veliko odprodajali modele v poslavljanju dobil razstavni kos serije 8. Sem prepričan, da se da najti vsaj serija 6 za tak denar. Bo pa treba morda malce počakat ali vprašat za kak popust. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • berni je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 758
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Ta

Poglej, ali se kje skriva še kakšen star model. Sam sem za tak denar pred dobre pol leta, ko so na veliko odprodajali modele v poslavljanju dobil razstavni kos serije 8. Sem prepričan, da se da najti vsaj serija 6 za tak denar. Bo pa treba morda malce počakat ali vprašat za kak popust. 

LP Tristan01

Za okrog 650 sem nabavil lani ali predlani serijo 8 top model iz Nemčije. Vedno poglej lanske top modele, ko pridejo nove serije gredo stari skoraj zastonj.  

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 934

Odvisno kateri. Resna izdelovalca sta samo LG in Samsung in če hočeš 2 v ena jaz evropskih nikakor ne bi gledal...
edit: Pogojno še kak AEG Electrolux ampak ne vstopnih modelov!

Dyson potem pa nekaj časa nič... nato xiaomijevi brandi in spet dolgo nič. Vse ostalo so igrače.

pa je Dyson res tako boljši kot Xiaomi...glih kupujem in sem se zagledal v xiaomi jimmy JV85 PRO...na papirju "boljši" od Dysona! kako je pa v realnosti?

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 941
  • Avtomobil: BMW 5 GT

Jaz imam Elektrolux ZB 5022 ultra power, drugače ful zadovoljen, samo baterija zdrzi cca 1 leto. Enkrat ze zamenjal v garanciji, zdaj pa le-te ni več. Baterija 100 eur, sem odprl staro in notri je 7 baterij, ce menjam sam, sem na 3/4 nove...
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam Elektrolux ZB 5022 ultra power, drugače ful zadovoljen, samo baterija zdrzi cca 1 leto. Enkrat ze zamenjal v garanciji, zdaj pa le-te ni več. Baterija 100 eur, sem odprl staro in notri je 7 baterij, ce menjam sam, sem na 3/4 nove...

Kar se sesalnikov tiče, je vsaj zame edina alternativa Roomba. Kupiš sprogramiraš in pozabiš da obstaja. Vsake par let menjaš baterijo in to je to. Za resno čiščenje pa dober Electrolux ali Bosch klasičen sesalnik. Se splača vložit 150 - 200 EUR, da  dobiš soliden izdelek in to je to. Vse ostalo so bolj ali manj slabi kompromisi. 

Mimogrede baterija za Roombo je kot kaže cenejša od baterije za sesalnik. Na Aliexpress jih dobiš po cca 20 EUR, pri uvozniku pa original za cca 40 EUR, vsaj ko smo nazadnje kupovali je bilo tako. Pa mi deluje robot že skoraj 10 let in ima tretjo baterijo. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 33 196
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... eno laično vprašanje.... a pa ta roomba al kaj je res kaj posesa?.... da je v orostoru še kaj drugega razen tal... recimo sedežna tepih omare klubska miza itd.

A če greš z roko po parketu po sesanjz te roombe res ne ostane nobene dribtine, praha, dlake?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... eno laično vprašanje.... a pa ta roomba al kaj je res kaj posesa?.... da je v orostoru še kaj drugega razen tal... recimo sedežna tepih omare klubska miza itd.

A če greš z roko po parketu po sesanjz te roombe res ne ostane nobene dribtine, praha, dlake?

lp

joda

ja dejansko res....prednost je tudi ta, da jo lahko vsak dan pošlješ sesati kar se ti z ročnim sesalcem načeloma ne bo dalo...

je pa roomba žal pase oz. je predraga glede nato kaj ponuja....XIOMI tukaj brez dvoma zmagovalec!

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 33 196
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... ok si bo treba potem enkrat eno sposodit za en dan, pa da vidimo ali bo prestala Monkov test :)

lp

joda

Urejal joda, 10.02.2021, 10:52.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

ja dejansko res....prednost je tudi ta, da jo lahko vsak dan pošlješ sesati kar se ti z ročnim sesalcem načeloma ne bo dalo...

je pa roomba žal pase oz. je predraga glede nato kaj ponuja....XIOMI tukaj brez dvoma zmagovalec!

Pred kratkim so se odlične roombe prodajale pod 400 EUR. To ni drago. Če gledaš top shit model iz vrha ponudbe za 1.500 EUR pa je jasno da je močno zasoljena cena. 

Koliko pride soliden Xiomi, da si prepričan da bo dobro delal naslednjih 10 let?

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

Xiaomi dobiš v rangu 300 - 400 top ponudbo. najbolj pomembno je, da ima SLAM algoritem (za načrtovanje poti) in LDS senzor in vsaj 2000Pa sesalne moči. 

tole je sedaj pomojem top za kupit:

https://www.geekbuyi...ion-425263.html

https://www.geekbuyi...ite-423080.html

tole je pa odličen price / preformance: 

https://www.geekbuyi...ol--426438.html

v glavnem katerega koli od teh se vzame so top produkti.

lp

N

Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 102

Jaz imam Bosch BCS61113 in sem izredno zadovoljen, nimam pa nobene reference za primerjavo. 

Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

Pred kratkim so se odlične roombe prodajale pod 400 EUR. To ni drago. Če gledaš top shit model iz vrha ponudbe za 1.500 EUR pa je jasno da je močno zasoljena cena. 

Koliko pride soliden Xiomi, da si prepričan da bo dobro delal naslednjih 10 let?

LP Tristan01

Mogoče še to...meni je moj posesal vodo in mi je uničilo motor...nov original je bil cca 15 eur in cca 30 min za menjavo

Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 102

V Harvey Normanu so trenutno Roombe precej znižane, osnovno dobiš že za 200 EUR. Če se ti ni težko sklonit in pritisnit gumba, ko hočeš, da dela, bo dovolj, v tem cenovnem rangu kot je ta Xiaomi jih je pa že precej. Ne vidim razloga, zakaj bi kupil kitajca za 450 USD, če dobim model 971 za 385 EUR pri nas, z našo garancijo. 

Meni dela brez težav že 10 let, enkrat sem vmes zamenjal baterijo in enkrat krtače. 

Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 453

https://www.mimovrst...ki-sesalnik-crn

Sesa in mokro ciscenje. Nasa garancija in dobra cena. Na drugih straneh je tudi pod 400€.

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 438
  • Avtomobil: Citroen AX

Kateri tip mi priporocas? 

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 119
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Yoda samo testiraj res roombo vsaj serije 6 ali xiaomi. In imej par dni vklopljeno. Pa ne je opazovat kako dela, samo rezultat :-D

Sem imel na testu najdražjega bralkota in rekel nikoli robota. Potem pa dobil roombo in videl drug svet
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.