Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1860 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 078
  • Avtomobil: BMW

Zakaj ne ameriškega, ja, ker noče poplave v kuhinji.......

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 658
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Hay!
...zakaj pa nebi dal ameriškega hladilnika, glede na to, da razmišljaš tudi o prostostoječem?

Yoda, ameriški ali side by side hladilnik ima kar nekaj razlogov zakaj ga pri nas nima skoraj nihče.

Preko luže, živijo v povprečju v precej večjih domovih. Tam ni nič posebnega če imaš med 50 in 100 kvadrati po osebi. Pri nas živi na taki površini cela družina. Temu primerno je velika tudi kuhinja. Zato je za marsikoga nemogoče žrtvovati med 90 in 120cm prostora kolikor je širok tak hladilnik. Potem je tu še globina, večina hladilnikov je globokih med 65 in 70 cm, standarden pult v Evropi je globok 60cm. Tem meram so prilagojeni tudi aparati.

Pri side by side predstavlja oviro še dovod vode za ledomat in dozirnik vode. Zopet nekaj, kar ni običajno v našem okolju, saj si vodo natočimo iz pipe ali plastenke, leda pa tudi ne dodajamo vsaki pijači.

Da ne omenjam logistike, kjer je v večino blokovskih stanovanj tak hladilnik skoraj nemogoče dostaviti zaradi dimenzij vrat.

So nekatere konfiguracije, ki me pri teh hladilnikih navdušijo, ampak še vedno vidim več minusov kot plusov.

LP Tristan01

Urejal tristan01, 19.02.2021, 22:43.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 385
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... jaz sem predlani nabavil tega za na morje v HN ravno zaradi majhnosti in je super v vseh pogledih do sedaj...pa še jebenega ledomata nima, ki je neni popolnoma brez vezna stvar in izguba prostora... nabaviš si namiznega in je stvar rešena...

Širina slabih 71cm, globina 71cm in višina 187cm

... in logistika je bila iz HN distava v Smarje sap od tam z kombijem do Lošinja, tam natovoriti na potniško ladjo, na cilju raztoviriti, naložiti na traktorsko prikolico in z traktorjem pripeljati do hiše, ter skozi atrij dostaviti v jedilnico....tako, da dostava v blok je proti temu p.... dim :)

lp

joda

Urejal joda, 19.02.2021, 23:39.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 620
  • Avtomobil: --------:)

Kupili TV v Harvey-Norman-u. Na papirju A4 format napisano, da je naročilo in z velikimi črkami, da to ne velja kot račun.
Račun pa na traku kot iz Spara. Jutri ga NUJNO skenirati in natisniti na papir.
Koliko ljudi ga spravi in ko uveljavlja garancijo ugotovi, da se ne vidi nič?

Al pa slikaš s telefonom, sicer pa ga imajo tudi v sistemu, sam datum poveš in ti ga poiščejo.

Upss, star post sem citiral...

Urejal perobmw, 20.02.2021, 07:48.

The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 658
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Hay!
... jaz sem predlani nabavil tega za na morje v HN ravno zaradi majhnosti in je super v vseh pogledih do sedaj...pa še jebenega ledomata nima, ki je neni popolnoma brez vezna stvar in izguba prostora... nabaviš si namiznega in je stvar rešena...
https://youtu.be/lWVw9Dkg_pI
https://youtu.be/iDhxa5CVPwo
https://youtu.be/vxI5T0FP03Y
Širina slabih 71cm, globina 71cm in višina 187cm
... in logistika je bila iz HN distava v Smarje sap od tam z kombijem do Lošinja, tam natovoriti na potniško ladjo, na cilju raztoviriti, naložiti na traktorsko prikolico in z traktorjem pripeljati do hiše, ter skozi atrij dostaviti v jedilnico....tako, da dostava v blok je proti temu p.... dim :)
lp
joda

To misliš da je bilo komplicirano? Vem za primere, ko so ljudje kupil tak hladilnik in ni šel skozi vrata. Na novem hladilniku je bilo treba odstraniti vrata, kljuke in še kak kos, da so ga dobili v hišo. Potem pa vse sestaviti nazaj, da si ga pognali, panje hladilnik potoval iz trgovine samo par km.

Zakaj nisi kupil v Zagrebu? Imajo skupno nabavo, zato je ponudba enaka in verjetno se da dogovoriti za dostavo s pol manj problemov.

Mimogrede to kar si kupil ni pravi ameriški hladilnik, s širino 71 cm je v rangu EU izdelkov (Bosch). Tole je skoraj tako, kot bi primerjal X5 in Escalade po velikosti.

LP Tristan01

Urejal tristan01, 20.02.2021, 07:57.

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 932
  • Avtomobil: Bmw

Kaj pa je ta Hisense, če se ne motim, sem opazila v povezavi z Gorenjem?
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Zakaj nisi kupil v Zagrebu? Imajo skupno nabavo, zato je ponudba enaka in verjetno se da dogovoriti za dostavo s pol manj problemov.
Mimogrede to kar si kupil ni pravi ameriški hladilnik, s širino 71 cm je v rangu EU izdelkov (Bosch). Tole je skoraj tako, kot bi primerjal X5 in Escalade po velikosti.
LP Tristan01

... saj imam tehnično trgivino z Hisense na Lošinju, ampak tega modela v HR niso imeli v ponudbi.... takrat je bil ta hladilnik tudi bistveno dražji kot sedaj 990€ vendar sem takrat ujel akcijo v HN za 600€.... aja dostavo do končne destinacije sem imel gratis, ker so mi pripeljali kolegi poleg hladilnika tudi štedilnik, stare opeke in pa mislim, da tudi klimo...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 501
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kaj pa je ta Hisense, če se ne motim, sem opazila v povezavi z Gorenjem?

Hisense je kupil Gorenje. So pa kitajska multinacionalka, vedno večji player na področju elektronike (TVji, bela tehnika ...).

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Meerkat je všeč

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 932
  • Avtomobil: Bmw

Hisense je kupil Gorenje. So pa kitajska multinacionalka, vedno večji player na področju elektronike (TVji, bela tehnika ...).

Aaa, ok, hvala :)

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 779
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Mogoče samo za info Hisense je eden največjih proizvajalcev klim na svetu, hladilnikov pa letno prodajo več kot Bosch group in Electrolux skupaj.

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 265
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530d

Ima kdo kakšne izkušnje z pralno-sušilnimi stroji? Al je bolje nabavit pralnega in sušilnega posebej?

Ali imamo danes 4 leta od tega posta nakupa vreden 2 v 1 stroj? Je sla tehnologija kaj naprej ali je se zmeraj boljše kupiti ločeno?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Absolutno IMAMO !!!   Top je Pralno sušilini Electrolux / AEG z toplotno črpalko, če je pa glavni namen v glavnem pranje pa ne ravno vedno sušenje je pa po mojem trenutno Top of top, žal brez toplotne črpalke vendar ugodnejši Samsung, tudi testi pokažejo točno to.........  Samsung sicer v Nemčiji prodaja model tudi z toplotno, pri nas pa žal še ne .

Sam imam Samsung, kupil sem ga, ko mi je nekdo odprl oči in rekel glej svetovno ne pa evropsko, in pa zaradi ocen na več testih, ker kjer koli je bil testiran je bil povsod povsem v vrhu.   Ima pa europejcem neznane tehnologije, recimo, boben se vrti desno, zadnji del, kot polž bobna pa levo, pa npr. še buble yet, so pač zanimive tehnologije .......

Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 266

Imam vprašanje za poznavalce.

Ker menjan kuhinjo sem si zamislil takole.

Indukcija,pečica-Miele

Pomivalec-Bosch

Hladilnik-vgradni z zmrzovalnim delom-višina 178cm-Liebherr

Mi lahko kdo priporoča konkretno model od Liebherra?

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 265
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530d

Absolutno IMAMO !!!   Top je Pralno sušilini Electrolux / AEG z toplotno črpalko, če je pa glavni namen v glavnem pranje pa ne ravno vedno sušenje je pa po mojem trenutno Top of top, žal brez toplotne črpalke vendar ugodnejši Samsung, tudi testi pokažejo točno to.........  Samsung sicer v Nemčiji prodaja model tudi z toplotno, pri nas pa žal še ne .

Sam imam Samsung, kupil sem ga, ko mi je nekdo odprl oči in rekel glej svetovno ne pa evropsko, in pa zaradi ocen na več testih, ker kjer koli je bil testiran je bil povsod povsem v vrhu.   Ima pa europejcem neznane tehnologije, recimo, boben se vrti desno, zadnji del, kot polž bobna pa levo, pa npr. še buble yet, so pač zanimive tehnologije .......

Mat xxl hvala za izčrpno poročilo. Mi das link od elektroluxa, kateri model?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

https://home.liebher...ni-aparati.html

Poišči si, je pa prav, da je Liebher in ne Mielle, ker Liebher v aparate za Mielle vgrajuje po njihovih zahtevah slabše in glasnejše in cenejše kompresorje, čeprav so na koncu veliko dražji hladilniki, kot po brandu  proizvajalca, kar je za se zjokati .....

Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 774

Imam vprašanje za poznavalce.

Ker menjan kuhinjo sem si zamislil takole.

Indukcija,pečica-Miele

Pomivalec-Bosch

Hladilnik-vgradni z zmrzovalnim delom-višina 178cm-Liebherr

Mi lahko kdo priporoča konkretno model od Liebherra?

Zakaj si se odločil za indukcijo/pečico Miele in ne za Bosch?

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... ker mu tako paše :)

... tako kot jaz raje vzamem siemens in ne miele indukcijo in raje aeg pralni stroj kot pa samsung kot matxxl in raje samsung tv kot bilo kaj drugega :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 266

Zakaj si se odločil za indukcijo/pečico Miele in ne za Bosch?

Ker dobim zelo dober popust pri Miele.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 375

evo naša je danes razbila indukcijsko ploščo, tako da rabim kupit novo...kaj priporočate oz. kaj naj gledam?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Najceneje samo zamenjava stekla ......

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.