Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1892 odgovorov v temi
M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 344
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Kitchenaid so res praktični celi kovinski in v bistvu zelo enostavno narejeni...zato ima pa tudi najmanjši skoraj 10 kil :laugh  In je res, da 300W se kamot primerja z vsaj 5x močnejšim drugim robotom, kako sicer ne vem, ampak tako je. :)

Tukaj se vidi, kako zgleda znotraj: 

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 062
  • Avtomobil: F31 320d

Kitchen Aid specificira moč trajne obremenitve. 300W lahko drži ure in ure, kratkotrajno zdrži pa verjetno 2000W.

Ostali pa specificirajo kratkotrajno najvišjo moč. 1000W mikser za 100€, bi se po par minutah delovanja s to močjo pregrel in crknil. Realno verjetno zdrži mogoče 150-200W.

Zato številk ne gre primerjati.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 751
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Kitchen Aid specificira moč trajne obremenitve. 300W lahko drži ure in ure, kratkotrajno zdrži pa verjetno 2000W.

Ostali pa specificirajo kratkotrajno najvišjo moč. 1000W mikser za 100€, bi se po par minutah delovanja s to močjo pregrel in crknil. Realno verjetno zdrži mogoče 150-200W.

Zato številk ne gre primerjati.

A so isto naredili tudi pri sesalcih? Pred dobrim desetletjem se je začela gonja zaradi vedno močnejših motorjev (2.000W in še več)... Naj bi se spodbujal razvoj večjega izkoristka obstoječih motorjev in omejitev moči na največ 1.600W (če se prav spomnim). Zadnjič sem v Big bangu malce pogledal za sesalci - stari Electrolux se začenja pregrevati in sledil je šok - njihov Super silencer (naslednjik mojega) ima 600W motorček.... 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 147
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Razvoj gre naprej in ni vedno vse v Wattih, za doseganje zadostne moči sesanja je še marsikaj drugega lahko :ok Pa 2000 W, da malo dalj sesaš, je tudi nujno odviti cel kabel iz sesalca, da se hladi, da ni slučajno 12 m zvitega notr v kolut in podobno,...

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 672
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A so isto naredili tudi pri sesalcih? Pred dobrim desetletjem se je začela gonja zaradi vedno močnejših motorjev (2.000W in še več)... Naj bi se spodbujal razvoj večjega izkoristka obstoječih motorjev in omejitev moči na največ 1.600W (če se prav spomnim). Zadnjič sem v Big bangu malce pogledal za sesalci - stari Electrolux se začenja pregrevati in sledil je šok - njihov Super silencer (naslednjik mojega) ima 600W motorček.... 

LP Tristan01

Naš nekaj let star Electrolux v sesalni moči gladko prekosi starega Hooverja iz časa ... skor Hooverja. :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 751
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Razvoj gre naprej in ni vedno vse v Wattih, za doseganje zadostne moči sesanja je še marsikaj drugega lahko :ok Pa 2000 W, da malo dalj sesaš, je tudi nujno odviti cel kabel iz sesalca, da se hladi, da ni slučajno 12 m zvitega notr v kolut in podobno,...

Jasno, da gre čas naprej in se je naredil velik preskok na sesalni moči... oz. izkoristku motorja, predvsem na račun optimizacije delovanja "vetrnice" in optimizaciji pretoka zraka skozi celo napravo. Je pa vprašanje, ali so zadeve v zadnjem desetletju napredovale toliko, da s tretjino motorne moči dosegamo isti sesalni rezultat. 

Zakaj se moj sesalec občasno pregreva mi je povsem jasno - poleg tega da se v motorju počasi nabira prah in svinjarija že celo desetletje, ga muču tudi odvajanje motorne toplote - Super silencer je tako tih, da tudi sredi noči ne motiš sosedov v bloku če sesaš (preverjeno  :ok2 ). Tako nizek hrup delovanja so dosegli tako, da so oblekli z neke vrste filcem, ki duši hrup in zrak iz sesalca speljali preko debelega filtra, ki preprečuje hrup. Tako je po desetletju uporabe še vedno največ hrupa povzroča vstop zraka v cev/krtačo. 

Se tudi zavedam, da bom na dolgi rok rešil aparat le če ga razdrem in temeljito očistim, ter morda odstranim tisto izolacijo okrog motorja. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 062
  • Avtomobil: F31 320d

LP Tristan01

Ne, sesalce so zakonsko omejili.

Posledično so proizvajalci začeli mnogo več investirat v razvoj za doseganje čimvečje učinkovitosti.

Tako danes sesalec dosega podobno sesalno moč pri 600W, kot so jih včasih z 2000W...

Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 123
  • Avtomobil: BMW

Ja pa ni čisto tako, danes gledamo pri sesalcih sesalno moč, ja menim, da so sedaj omejili motor na 800 do 1000 w, meri se pa sesalna moč, kar zmerijo tako, da cev od sesalca priklopijo na turbino in sesalec zavrti to turbino, včasih, ko je bila omejitev motorja 1300w so najboljši zavrteli na 850 w, danes, ko je omejitev večja na še manj, torej sedaj slabše sesajo, povem, da imam legendarnega Electroluxa ( še danes so povsem enaki, le z drugačnimi motorji) ki ima največjo moč 2300 w in sesalne moči na meritvah 1780 w, ja res vleče, ko nor in vam povem, da če ga daš na največji moči na kak debelejši tepih, enostavno ne moreš sesati, ker je pre močno z obemi rokami, skoraj ne prestaviš sesalne ročice. 

Tako, da ja, ni vse tako idealno, kot se zdi, je pa res, da se tudi še te TOP sesalce skregane z EU pravili dobi iz Bosne ali iz Srbije, kjer ni neumnih EU pravil. 

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 164
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Pišeš o stvareh, ki jih ne poznaš, nobeden KA ni nekaj prešvoh, pač če imaš gostilno ne boš takega za gospodinje za 1,5 ali 2 ali 3 kg kupil. Domači KA s plastičnimi deli ??? Plastični so lahko samo kaki nastavki pa še to dobiš tudi kovinke ( npr za mletje mesa), sicer je pa v celi napravi en sam plastičen zobnik, pa še ta na kovinski osnovi ki je namenoma tak, zato, da ko krepko preobremeniš, polomi samo njega in ne celega aparata.
Ko sem ženi kupil 300W, prej je imela 2200w Boscha ne more verjeti, kako je KA boljši.

Še slika edinega plastičnega zobnika. : https://i.ebayimg.co...keX/s-l1600.jpg

Stare KA je delal Hobart in tist je blo narejeno za zmeraj, novejši so whirlpool in niso niti prbližn isti. 300W je bogi in pri dveh kilah pocastega testa joka in je vidno bogi. Tisti malo bolj profi so boljši in brez plastičnih zobnikov, so pa dragi za to kar so.

Sem lani kupoval stand mikser in sem hotel absolutno najbolš kar obstaja za domačo kuhno in to ni ka, žal. Sem pa bil v hali pod emporiumim spodaj kjer prodajajo KA večkrat in sem resno hotel KA ker je stylish, še knjigo sem kupil, sam pol sem mel priložnost dat not svoje testo in mi ni bilo všeč kako dela.

Pol sem kupil enega bosch optimum, pa mi je bil tako všeč, da sem en teden pozneje kupil še enega.

Pa zravn dobiš rosfraj metlce, ne pobarvanih. :)

Pripete slike za predogled

• Screenshot_20210505-190605_Photos.jpg
  • Screenshot_20210505-190647_Photos.jpg
  • Screenshot_20210505-190747_Photos.jpg
  • Screenshot_20210505-190734_Photos.jpg

Urejal voith, 05.05.2021, 18:09.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 344
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Roko na srce, KA je drag za tisto kar dobiš v osnovnem paketu, ampak po drugi strani je pa tako zelo enostaven, da kakih večji okvar niti ni za pričakovati. Pri našem Boschu MUM (en tistih boljših portalnih, ne Optimum) je elektronika že v garanciji dvakrat izdahnila, pa vpetje metlic/rogljev je dobesedno bogpomagej. Pa je meni osebno Bosch ena ljubših znamk in je z izjemo pečice vsa bela tehnika Bosch vsaj serije 6, ampak multipraktik ni zdržal maltretiranja moje :laugh

Za velike količine "trdega" testa pa res ni najboljši, ampak tam okol kile hendla dovolj dobro... je pri nas redno v uporabi za peko kruha dvakrat tedensko. Moji je predvsem všeč, kako meša kreme in stepa jajca/smetano (ker dokaj veliko peče sladice) in to res dela fajn, ker je tudi dno posode izbočeno in prilagojeno poti nastavkov, ter res nikjer ne pušča ničesar nezmešanega (nastavek ima silikonski "brisalec", ki dejansko drsi po vseh stenah posode in meša...kul). 

Nastavkov ima pa tudi cel kup na voljo in priznam, da so eni meni kar fascinantni in pridejo zelo prav...recimo rezalnik zelenjave na kocke...to dela tako fajn, da to hočem dejansko delati jaz... :laugh Naredi lepe 1cmx1cm kocke, idealno za zelenjavno mešanico  za mineštre, ki se potem zamrznejo. Drugi pa pride prav pri peki peciv, kjer je treba moko pred mešanjem presejati... nastavek ima lepo posodico z digitalno vago, vanjo navagaš željeno količino moke in zakurblaš.. zadeva med mešanjem lepo dozira moko in spotoma še seje...how cool is that :laugh

V bistvu se berem, kot da delam reklamo, ampak po pravici povedano sem bil najprej proti temu "modnemu" dodatku kuhinji, ampak sedaj, ko se je sprobal v praksi ( v uporabi je cca 3 leta), je zadeva zelo fajn. Velik minus so pa cene teh nastavkov...to za vsak drek plačaš ko žuti in na koncu je še mikser poceni :blackeye Ampak je v končni fazi en tak kuhinjski "UNIMOG", ker dejansko gor lahko navesiš vse živo  :laugh :laugh

Tukaj je pa en fajn test mikserjev z različnimi nalogami in pomoje dokaj realen:

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 419
  • Avtomobil: Citroen AX

pa je Dyson res tako boljši kot Xiaomi...glih kupujem in sem se zagledal v xiaomi jimmy JV85 PRO...na papirju "boljši" od Dysona! kako je pa v realnosti?

Si kupil potem kaj? Jaz sedaj resno kupujem, pa ne vem, a se stegnit do Dysona, ali vzet Jimmyja in prisparat nekaj €? 

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 430

ne potem se nisem še odločil....so pa z Jimmy zelo zadovoljni kolegi, ki ga uporabljajo.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 791
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Jaz še vedno iščem kje bi dobil kak starejši model dysona (klasika) z turbo krtačo.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.