Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1954 odgovorov v temi
Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 831
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Ima kdo kakšne izkušnje s cvrtniki na vroč zrak? Delimano mi že v štartu kot znamka ni všeč, gledam Philips, pa so cene kar visoke, na Amazonu sem najdel še dva omembe vredna, Cosori in Ninja? Sploh zadnji, naj ne bi imel plastične posode, kar se mi zdi velik plus. 

Išče se srednja velikost, se pravi okoli 5 litrov velika posoda.

Tašča kupila. Če mene vprašaš je še pomfri v pečici pečen boljši. Da o količini, ki jo lahko naenkrat pečeš, niti ne govorim...

Pa a ni bolje, da to robot dela, ne pa na roke .......  

Za tepihe, vogale ipd... še vedno rabiš dobro klasiko.

Sploh pa zdaj, ko delamo od doma in robotki manj lavfajo...

Prikaži več možnosti
    • outsider je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 630

ja pa za kavč posesat, pa za avto posesat, pa za kuhinjski pult posesat itd....robot je res top zadeva samo brez klasike pa še ne gre čisto :ok2

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 727
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Kitchen Aid specificira moč trajne obremenitve. 300W lahko drži ure in ure, kratkotrajno zdrži pa verjetno 2000W.

Kitchen Aid že zaradi same zasnove planetarnega mešalca ne potrebuje nekih besnih "W" s čimer se večina čankbianki šare ponaša na ohišju z velikimi ciframi. Mešalec s prenosom in načinom planetarnega vrtenja doseže to, kar klasika more vrtet v nedogled in potem še z roko dodajaš bočno obremenitve.

Dam pa Voithu do določene mere prav. "classic" mešalnik ni vreden naziva "Kitchen aid", je bolj odpad, stran vržen denar, okras. Artisan, tilt head je šele nečemu podoben, pa tudi tu, ko je treba zmesit kilo moke gostejšega testa nekemu tehničnemu navdušencu, ki razume kaj gleda ne bo ravno lahko pri srcu, ker glavo ipak po malem krivi in privzdiga. Ampak brez problema, sploh če pečeš testo enkrat, dvakrat na teden.
Za resnejše delo pa pridejo modeli z dvižno skledo. Tam se pa glava ne bo premikala in ni panike. Tudi za Voitha, 6,8 litrski Artisan ima metlice iz inoxa, niso barvane. Niso pa za v pomivalca, niti za pustit mokre. In da, stari modeli so bili res dobro narejeni, a tavelika linija sodobnih ima konkretno močne brezkrtačne motorje, kjer se stari skrijejo. 1.3 konjske moči v mikserju s kovinskimi prenosi in planetarnim mešanjem. Če ni tvoj hobi albanska pekarna, bo več kot dovolj.
Problem večjih je le, če hočeš delati manjše količine, saj pri stepanju recimo ni optimalno mešanje metlice, prevelika posoda. Vmesna opcija je Heavy duti z močnejšim motorjem in dvižno zasnovo ter manjšo skledo.

Enako velja za njihove blenderje. Imaš od-do. Od najbolj navadnega, ki je pač lep na polici, pa vse do recimo 5KSB8270 modela, ki tehta dobre 10 kil s kovinskimi ohišjem in najvišjo močjo 3,5 konjev. Da, v blenderju. Skoraj toliko, kot je folk v jugi imel Tomosakije na pasarah za furat po morju. Je pa res 800€...
--------------------------------------

Da aktualno pljunem čez BSH grupo- BOSCH, SIEMENS, NEFF.... za NEFF/BOSCH kuhalno ploščo sem dva meseca čakal na nov originalen wok ring pri nas dobavljen prejšnji teden. Wok ring doma odpakiram, zavit v dvojni karton in mehurčkasto folijo, nepoškodovana ovojnina... uliti rešetka wok ring je nov v paketu POČEN.
Tukaj drugega razloga kot resno zanič material ne najdem. :napaka

----------------------------------
Ko smo že pri sesalcih.... novejši DYSON big ball so glede na ocene uporabnikov postali precej slabi... ma kdo izkušnje z MIELE BLIZZARD CX1, CAT&DOG? Precej ljudi ga hvali, cenovno pri nas cenejši kot DYSON, v ZDA ravno obratno, končno enkrat nekaj. V živo deluje tako-tako, posoda ni najbolj posrečena, mehanizem za zapiranje deluje bolj bogi.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Mat xxl in voith uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 227
  • Avtomobil: BMW

Okoli Artisan KA aparatri pa eni modeli še imajo barvane metlice, naslednji malo novejši in sicer enak a dražji model, pa ima krom nastavke.  Res povsod piše ne v pomivalca, pa vendar smo mi to seveda naredili in ja, opralo je slabo barvo do litine , kjer je vpetje.   Bilo malo slabe volje, potem, sem pa pri Chinezih naročil cel nov set crom metlic, za ene 28 eur z poštnino, smo čakali ene 2 meseca, da je prišlo in ja nove so bile vsaj 30 x že v pomivalcu, pa so enake, kot prvi dan.  Tako, da to me je pa na KA edino razočaralo, da kitajci za male pare naredijo v TOP kvaliteti, oni pa za prvovgradnjo ne dajo takih.   Drugo pa tisto skakanje pri nižjih modelih glave je zelo enostavno rešljjivo, samo pogoogla se .........  en vijak, reši vse....

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Problem pobarvanih metlic, originalnih iz nižje serije je, da se s časoma rade začnejo "lupit". Čeprav sam teh problemov nisem imel, perem pa take reči raje ročno, zato mi je tudi vseeno za nerjaveče metlice- opereš in obrišeš s krpo, isto kot boljše nože.
Starši so od WMF-a spitzenklasse nože redno prali v pomivalcu, po več letih je kovice, ki skupaj držijo ročaje dobesedno pojedlo.

Glavo že lahko fiksiraš, ma tilt head ni najboljši za večje količine in bolj redno gnetenje gostejšega testa, slišiš motor kako se matra. Oddela svoje bp in dela in dela, ma mene take reči odbijejo, pač vidiš, da rabiš močnejši stroj. Enako kot 110 konjev v avtu je dovolj za omejitve in prideš od A do B, ma 300 ali več... :-D

Spomnil sem se še Mihaing nasveta za NEFF par strani nazaj, da je prezrt... ko sem ne tako dolgo nazaj spraševal tukaj za izkušnje in ni bilo nekega odziva, skratka določenih serij od NEFF-a, ki so naprodaj v Nemčiji, k nam ne dobavljajo, naj sploh ne bi bile dobavljive na naše tržišče, vsaj meni je uvoznik tako razlagal in ponudil neke alternativne modele.
Skratka sam sem NEFF pečico in pomivalca privlekel iz Nemčije in če bo komu v pomoč informacija... aparata sta res "made in germany", a med jeziki lahko normalno izbereš slovenščino. :)

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko smo že pri sesalcih.... novejši DYSON big ball so glede na ocene uporabnikov postali precej slabi... ma kdo izkušnje z MIELE BLIZZARD CX1, CAT&DOG? Precej ljudi ga hvali, cenovno pri nas cenejši kot DYSON, v ZDA ravno obratno, končno enkrat nekaj. V živo deluje tako-tako, posoda ni najbolj posrečena, mehanizem za zapiranje deluje bolj bogi.

Gledam če bi se dalo kje dobit prejšnjo generacijo big ball. Včasih se je na ebay.co.uk dalo krepko ceneje dobiti stare modele, zdaj pa ni nobene ponudbe...

Tale miele ni ravno cenejši od Dysona...

Je pa zanimivo, kako folk pa še vedno daje jurja+ za razne Vorwerke in podobno. Ga ima tudi moja mama, pa zadeva ni primerljiva z dysonom...

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Ma te nove regulative sesalcev ne vem kam vodijo. Mislim, razumem idejo, ma rezultat je, da potem folk pač večkrat sesa in kje je prihranek energije?

Odvisno s katerim dysonom si primerjal.
Big Ball Multifloor 2 sploh odpade, že po zasnovi je precej nagnjen h konstantnemu mašenju, hvala lepa. Dyson bi se moral zamislit nad uporabniškimi izkušnjami, zadeva je porazna, ko vidiš koliko ljudi je konkretno nezadovoljnih. Nekih 300€. +-

Absolute 2 je edina "klasika", ki je nečemu podobna... ma stane koliko, 500€? Mediamarkt ga je imel kak mesec nazaj za res dobrih 370€, ampak nikakor ga niso hotli poslat, čez mejo s testiranjem se mi pa ni dalo ubadat. Da plačam prevozniku pobiranje si pa hitro na neki redni ceni.
Miele CX1, močnejša različica ne eco, cat&Dog se pa vrti tam okoli 400€? Problem je, če si malo udarjen in nagnjen k nekemu perfekcionizmu in tehnični natančnosti, ker če že v nekem razstavnem salonu vidim pomanjkljivosti in slabe detajle, na precej dragi zadevi.... kako bo to čez par let po uporabi? Pogledaš amazonove ocene in vidiš da se je več ljudem zlomil na istem delu isti kritičen plastičen zaklop cevi. Že pri novem sem gledal kako tisti "hakeljček" za posodo s prahom komaj drži vse skupaj... :crazy
In potem prideš do spoznanja da ne veš več kaj bi kupil... Vse ja narejeno za par let in zdravo.
S starejšimi dysoni je prvi problem dobavljivost ter sami rezervnimi deli. Če kaj odleti, ne vem če se mi da ubadat s pošiljanjem in čakanjem iz ZDA.
Problem Dysona je, da so se vrgli v pokončne baterijske sesalnike, sto in en model in klasika vse bolj šepa. :frown

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 919
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Ma te nove regulative sesalcev ne vem kam vodijo. Mislim, razumem idejo, ma rezultat je, da potem folk pač večkrat sesa in kje je prihranek energije?

Big Ball Multifloor 2 sploh odpade, že po zasnovi je precej nagnjen h konstantnemu mašenju, hvala lepa. Dyson bi se moral zamislit nad uporabniškimi izkušnjami, zadeva je porazna, ko vidiš koliko ljudi je konkretno nezadovoljnih. Nekih 300€. +-

Absolute 2 je edina "klasika", ki je nečemu podobna... ma stane koliko, 500€? Mediamarkt ga je imel kak mesec nazaj za res dobrih 370€, ampak nikakor ga niso hotli poslat, čez mejo s testiranjem se mi pa ni dalo ubadat. Da plačam prevozniku pobiranje si pa hitro na neki redni ceni.
Miele CX1, močnejša različica ne eco, cat&Dog se pa vrti tam okoli 400€? Problem je, če si malo udarjen in nagnjen k nekemu perfekcionizmu in tehnični natančnosti, ker če že v nekem razstavnem salonu vidim pomanjkljivosti in slabe detajle, na precej dragi zadevi.... kako bo to čez par let po uporabi? Pogledaš amazonove ocene in vidiš da se je več ljudem zlomil na istem delu isti kritičen plastičen zaklop cevi. Že pri novem sem gledal kako tisti "hakeljček" za posodo s prahom komaj drži vse skupaj... :crazy
In potem prideš do spoznanja da ne veš več kaj bi kupil... Vse ja narejeno za par let in zdravo.
S starejšimi dysoni je prvi problem dobavljivost ter sami rezervnimi deli. Če kaj odleti, ne vem če se mi da ubadat s pošiljanjem in čakanjem iz ZDA.
Problem Dysona je, da so se vrgli v pokončne baterijske sesalnike, sto in en model in klasika vse bolj šepa. :frown

Electrolux zna z nekaterimi modeli in cenami pozitivno presenetiti. Niso tako dragi kot opevane znamke, vseeno delujejo odlično in dolgotrajno. Je pri sesalcih kar malce spregledan. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam starega, zadnja generacija pred kroglo in je top zadeva, vendar se mu po 10 letih izrabljenost pozna že povsod, turbinski krtači pa itak ni več pomoči. Pri starših je DC25 pokončni, prva generacija ball verzije in je super (če odštejem težave prve ball generacije, ko v določenem položaju odpihne lahke smeti preden jih posesa).

Gledal sem absolute 2, na mimovrste je bil vmes 400eur ampak mi je to preveč. Nekje do 300 bi dal. Pa četudi dobim še enega takega kot je bil star, samo da je nov :).

Poceni je tale https://www.redzac.a...auger-beutellos vendar menda ni to to. Predvsem pa me moti, da turbinske krtače ni zraven, kar je pa meni pogoj pri tepihu, kavču in psu.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 227
  • Avtomobil: BMW

Electrolux zna z nekaterimi modeli in cenami pozitivno presenetiti. Niso tako dragi kot opevane znamke, vseeno delujejo odlično in dolgotrajno. Je pri sesalcih kar malce spregledan. 

LP Tristan01

Se podpišem, pod tole, sploh, pa če ga nabaviš v Srbiji ali Bosni, kjer se še vedno dobijo TOP power mašine z 2300 w, ki imajo sesalne moči do 1700w, po domače povedano, če je na maxsimumu ročke na tepihu ne premakneš z eno roko.........   Torej rešitev za butaste EU predpise, sem vam nakazal.....

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 631
  • Avtomobil: srebrni traktor

Iščem zamrzovalno skrinjo, višine >=165+ cm, prostornina >270l, širina/globina >60 - 75 cm, inverterski kompresor/motor, NoFrost …

Kaj priporočate. Sicer gledam Beko.

Primerjava - Beko Slovenija (beko-si.com)

Kaj bi bilo primerljivo oz. boljše?

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Poceni je tale.....
Predvsem pa me moti, da turbinske krtače ni zraven, kar je pa meni pogoj pri tepihu, kavču in psu.

Ta, ki je poceni, je tisti, "multifloor 2", katerega sem omenjal zgoraj pod "neuporabno". :ok2
400 za Absolute 2 je bila ok cena, sedaj se vrti okoli 500- razen mesec nazaj je bil en teden v medimarktu 370.

299€ je Miele Cx1 powerline, videl sem danes, da ga imajo po novem tudi v merkurju v določenih poslovalnicah. Ampak je isti šmoren, to je osnovna opcija brez turbo krtače. Turbo krtača je 100€, torej se ti bolj splača vzeti model s turbo krtačo. Miele ima te fore, da je en sesalnik in potem X verzij, glede na barvo in opremo zraven.

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

uporabljate doma kaj kavomate? kere in kako ste zadovoljni...sedaj sem mel klasiko od DeLonghi, ki pa je žal oddelal svoje...

gledal sem nekaj takega....ima kdo kakšno priporočilo? 

https://www.harveyno...osch-tis30129rw

https://www.harveyno...ilips-ep3221-40

kakšna znamka, ki jo res priporočate?

nekako je želja, da ima vgrajen mlinček za kavno...razni nespresso in kapsule odpade...

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 798
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... katerega si imel do sedaj?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

do sedaj sem imel takega (no druge barve)

https://edigital.si/...mat-bez-p416174

pa sem bil načeloma zelo zelo zadovoljen....kava je bila dobra in tudi mleko je lepo spenil. Bi pa imel sedaj še mlinček za kavo, da sproti melje in je kava še bolj sveža....

Urejal nixx, 25.05.2021, 10:40.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 798
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...aja ok, jaz gkedam tega pa me zanima kako se odnese

https://edigital.si/...sso-crn-p511773

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

saj tole dejansko enaka zadeva....za 2-3 kavice na dan je več kot ok. tudi mleko lepo speni. je pa tako, da slej kot prej začne puščati vodo (največkrat čez cev za segrevanje mleka).

na začetku to lahko še sam popraviš kasneje ne več...zato iščem sedaj nekaj malo bolj ornk, da ne rabim menjat vsake 2 leti...

je pa tako, da sem jaz Delonghi najceneje kupoval v Palmanovi, kjer imajo prav svojo outlet trgovino....za tega, ki sem dal link sem plačal 100 EUR. v vednost...

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 339
  • Avtomobil: e24 635csi

uporabljate doma kaj kavomate? kere in kako ste zadovoljni...sedaj sem mel klasiko od DeLonghi, ki pa je žal oddelal svoje...

gledal sem nekaj takega....ima kdo kakšno priporočilo? 

https://www.harveyno...osch-tis30129rw

https://www.harveyno...ilips-ep3221-40

kakšna znamka, ki jo res priporočate?

nekako je želja, da ima vgrajen mlinček za kavno...razni nespresso in kapsule odpade...

Za domačo uporabo boš imel tole uvrh glave

https://www.enaa.com...221-40-expresso

Prikaži več možnosti
    • nixx je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

Za domačo uporabo boš imel tole uvrh glave

https://www.enaa.com...221-40-expresso

top...pa še cena je dobra

imaš morda doma? je kava okusna?

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 339
  • Avtomobil: e24 635csi

top...pa še cena je dobra

imaš morda doma? je kava okusna?

Ne pijem kave tako da ti teško karkoli rečem, je pa ta kavomat vzelo kar nekaj mojih kolegov za domov in so vsi zadovoljni z njim.

Je pa best seller pri nas in kar se tiče slo imamo edini dodaten support za akcijsko ceno.

Prikaži več možnosti
    • nixx je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.