Skoči na vsebino

Gospodinjski aparati, bela tehnika

* * * - - 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1981 odgovorov v temi
nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 962

mislim, da ne boš čisto nič falil če izbereš liebherr...
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 416
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Sporoči kaj boš vzel in zakaj.

hvala.

Na koncu nisem vzel nobenega, ker smo uspeli rešiti trenutni hladilnik. Prišlo je do okvare na senzorju zaledenitve in elektroniki hladilnika. Elektroniko je serviser dobavil rabljeno, senzor je nov. Strošek popravila z delom in materialom 130 EUR, intervencija mojstra hitra in strokovna. Trkam na les sedaj hladilnik že nekaj časa deluje kot mora, led se v njem ne nabira več, hladi še vedno odlično. 

Dokler deluje ga ne bomo menjavali - glede na to, da sedaj deluje nepretrgoma že skoraj 15 let in je preživel 3 selitve bolj robustnega aparat ne morem dobiti... Na priporočilo serviserja, pa bomo tudi v prihodnje ostali verjetno na Boschu. Če bi hotel ekvivalent Boschevi seriji 6, pa bi se pri Liebherr moral stegniti za kakšnih 200 EUR višje kot je bil model v mojem linku. 

Kater samostojec hladilnik z manjsim zamrzovalnikom priporocate?
Kot berem naj bi liebherr bil u redu zadeva?

Če iščeš klasičen hladilnik, bo bolj ali manj dober vsak, le redno ga bo treba odtajati in čistiti. 

Če se spogleduješ z nofrost, svežimi conami, elektronskim krmiljenjem in digitalnim zaslonom, pametno povezavo s telefonom, led razsvetljavo...  Potem poglej pri Bosch (serija 6 ali 8), Electrolux, Liebherr, AEG... 

Osebno bi naredil kompromis med eno in drugo skrajnostjo in vzel obvezno no frost in svežo cono, vse ostalo je diskutabilno. 

LP Tristan01

Urejal tristan01, 13.07.2021, 09:05.

Prikaži več možnosti

ATLET
ATLET

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 622

Kakšen predlog glede pomivalnega stroja? Trenutnemu je očitno šel v franže grelnik vode, posodo sicer opere, ampak takoj po koncu pranja je vse hladno, nekaj torej ni ok.

Ker je ta ostal v stanovanju od prejšnjih lastnikov, sem tako že nekaj časa razmišljal o novem, a ni bilo potrebe. Se splača popravljat zadevo? Nimam pojma kateri model je, samo da je Bosch :) Če novega, kaj priporočate? Je Miele boljši od ostalih samo pri pralnih strojih ali za pomivalce velja enako?

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 431
  • Avtomobil: BMW

Poglej najprej, kak model in kako star je imaš.    Če je tam pod 7 let, pa ohranjen, bo popravilo cenejše ......

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Kakšen predlog glede pomivalnega stroja? Trenutnemu je očitno šel v franže grelnik vode, posodo sicer opere, ampak takoj po koncu pranja je vse hladno, nekaj torej ni ok.

Ker je ta ostal v stanovanju od prejšnjih lastnikov, sem tako že nekaj časa razmišljal o novem, a ni bilo potrebe. Se splača popravljat zadevo? Nimam pojma kateri model je, samo da je Bosch :) Če novega, kaj priporočate? Je Miele boljši od ostalih samo pri pralnih strojih ali za pomivalce velja enako?

Miele dela stroje ki so trajnejši od konkurence, znajo pa tudi drugi narediti odlične stroje. Miele ob bok gredo top modeli Boscha, pa še to le tistim iz spodnjega do srednjega dela ponudbe Miele.

Popravilo obstoječega stroja je dvorezen meč. Lahko da še nekaj let deluje dobro,lahko pa da sledi jutri nova odpoved... Sam bi tvegal s popravilom do cca. 100 EUR, kar je več bo boljša naložba v poceni nov aparat...

Koliko si se pripravljen stegniti za nov aparat?

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

ATLET
ATLET

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala obema.

Potihoma se bolj nagibam k nakupu novega kot popravljanju tega, predvsem ker ne vem kaj me čaka, kaj vse je stroj že dal skozi itd.

Pomivalni je ostal v stanovanju od prejšnjih lastnikov oz. je prodajalka vzela svojega ven in (po moje) privlekla iz njenega “novega” stanovanja (isti blok) stroj, ki je bil tam. Ss mi je že od začetka zdel bogi, vizuelno zdelan in zelo slabo ohranjen, ampk ker je delal, seveda ni bilo razloga za menjavo.

Danes sem klical na Miele, imajo na zalogi model G7150, naj bi bila poškodovana embalaža, aparat pa bp, zato je 5% popusta. Ravno toliko, za dobro voljo :) se mi zdi, da bi s tem več kot pokril naše potrebe. Načeloma nam je glavno, da zdrži nekaj časa, da je stvar kvalitetna. Ponavadi raje plačam/kupim manjkrat in takrat več/bolje. Sicer pa nismo ravno hudo zahtevni uporabniki. Mi je pa trenutno pomembno, da je na zalogi - ostalo je, vsaj pri miele, kar dolga čakalna doba.

Sem pa vprašal za Miele, ker vem, da so načeloma dobri aparati, sem pa v tej temi prebral tudi, da npr. hladilnike imajo od Liebherr pa samo markup :)

A dodatno garancijo je smiselno vzeti?

Edit: @tristan01 kar sem gledal Miele modele, so ca. 1300€, toliko sem torej pripravljen odštet. Pa seveda več, v kolikor se odločim za podaljšano garancijo.

Urejal ATLET, 11.08.2021, 19:23.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Poglej še Boschevim serijo 8. S tem proračunom ga kupiš z lahkoto.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 30 392
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...poglej kaj so ti prioritete in potem nabavi.... Glede na to, da si omenil, da nusi ravno zahteven, ne vem če se splača kupovati miele... itak pa se odloči po svoje.... jaz bi gledal izključno Bosch 8, AEG FSK, Elecrtolux 700 in Miele v tem vrstnem redu....

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 431
  • Avtomobil: BMW

Sem pa vprašal za Miele, ker vem, da so načeloma dobri aparati, sem pa v tej temi prebral tudi, da npr. hladilnike imajo od Liebherr pa samo markup :)

Še slabše Miele vzame in naredi makap Liebherja vendar nabavi le te z slabšim glasnejšim kompresorejm, ker ja Miele fani že vedo, da če je dober, se ga mora slišati ....  :) .

Sam ne bi Mieleta kupoval, ker potem je , kaj še boljšega, Nef, Gagenau in še kaj.....

Sam bi vzel Boscha višjo serijo z po možnosti 5 letno garancijo. 

Prikaži več možnosti

ATLET
ATLET

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!
...poglej kaj so ti prioritete in potem nabavi.... Glede na to, da si omenil, da nusi ravno zahteven, ne vem če se splača kupovati miele... itak pa se odloči po svoje.... jaz bi gledal izključno Bosch 8, AEG FSK, Elecrtolux 700 in Miele v tem vrstnem redu....
lp
joda

Zahteven sem glede kakovosti, ne pa toliko funkcij. Npr. a mi kaže na tla koliko je še do konca programa, mi ne bi moglo biti bolj vseeno :)

Sicer sem za bosch serijo 8 pogledal spletne trgovce na hitro (preko uradne bosch strani povezave) pa zaenkrat kaže, da ga ni na zalogi za takojšnjo dobavo.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Še slabše Miele vzame in naredi makap Liebherja vendar nabavi le te z slabšim glasnejšim kompresorejm, ker ja Miele fani že vedo, da če je dober, se ga mora slišati ....  :) .

Sam ne bi Mieleta kupoval, ker potem je , kaj še boljšega, Nef, Gagenau in še kaj.....

Sam bi vzel Boscha višjo serijo z po možnosti 5 letno garancijo.

Bosch ima 5 letno garancijo za vse kar je prodano v SLO. Jo registriraš online. Za razliko od Miele ima tudi servisno mrežo v skoraj vsaki vasi...

Drugače pa če stroja ni na zalogi pri trgovcu je zelo verjetno pri Pfeiferju v Nazarjah in bo pri tebi zelo hitro.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 809
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Nekje je bilo govora o nekih polirnih gobicah (ali nekaj podobnega) za rostfrej kuhinjsko korito. Kje se to dobi točno?

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekje je bilo govora o nekih polirnih gobicah (ali nekaj podobnega) za rostfrej kuhinjsko korito. Kje se to dobi točno?

Niso gobice, ampak pasta Blanco. Dobiš v Harvey Norman in še kje...

LP Tristan01
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

ATLET
ATLET

BMW fanatik

• Uporabnik

Še epilog sem dolžan. Za Pfeiferja sem žal šele zdaj videl. Bosch sem iskal še pri Zupancu, la ni nobene zaloge. Naj bi prišli strojo šele marca, pa še to ne upajo (razumem, da Bosch) na glas oznanjat, ker je zelo negotovo. Ali je to mislil prav za serijo 8 ali na splošno nisem prepričan. Če sem ga prav razumel, pa serija 8 nima auto open, kar bi tudi v primeru zaloge bilo deal breaker.

Na koncu sem se odločil za Miele, tudi tu je bolj slabo z zalogo, Miele nima nič razen enega kosa 7050, HN je imel 7150 na zalogi en komad, je pa še Etis, ti so imeli več modelov in kosov na zalogi. Na koncu sem se odločil za g7360. Moram pa ob tej priložnosti povedat, da sem bil zelo zadovoljen tako z odnosom v prodajalni kot potem z montažo, vsi zelo prijazni in ustrežljivi.

Glede servisne mreže se mi ne zdi takšen problem, ker sem v Ljubljani. Upam sicer, da še veliko let ne bom rabil :)

Gaggenau poznam, ampak nisem sploh gledal, ker je verjetno tudi cenovno drug level :) bo pečica nekoč njihova, če bo vse po sreči
Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 270
  • Avtomobil: F31 320d

Huh, kaj pa vem, mene je Miele kar se kvalitete tiče zelo presenetil.

Starša še vedno uporabljat Miele pomivalni stroj kupljen leta 1997, v vsem tem času je imel dva problema.

Po cca 15 letih se je "skuril" konektor ki gre do Aquastop ventila, in ta ni več odprl vode. Menjava enostavna in poceni.

Druga stvar pa je bila ene dve leti nazaj ko je v črpalko prišel košček stekla in se impeler ni več vrtel, problem rešen v 10 minutah praktično brez orodja.  Ko pogledaš detajle vidiš da je stroj res zasnovan premišljeno, tako za uporabo, kot tudi morebitna popravila.

Vse ostalo pa dela tip top. Opere pa še vedno boljše kot praktično nov Bosch.

Nevem če so novejši modeli še vendo tako dobri, ampak jaz bi trenutno definitivno gledal v smeri Miele, četudi je dražji.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 30 392
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... jaz ne vem kako perejo novi, ampak naš Bosch pere OK, je pa res 4. leta mlajši od "tvojega" ampak pere pa res vsak dan ali največ drugi vsa ta leta

lp

joda

Urejal joda, 22.08.2021, 13:50.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 809
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Niso gobice, ampak pasta Blanco. Dobiš v Harvey Norman in še kje...

LP Tristan01

Hvala za info.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 496
  • Avtomobil: E90

Za kuhinjo izbiramo pomivalno korito iz granitala. Dankuhnar kjer smo naročili kuhinjo priporoča korito Blanco METRA 5S ANTRAZIT ki stane 340eur.
Meni se zdi to noro drago za korito.. malo sem googlal in naletel na cenene opcije po 100eur ampak vem da poceni je nakoncu drago.
Sem pa našel še eno cenovno vmesno opcijo, znamka Alveus recimo model ki je dimenzijsko primerljiv Blancotu znese v merkurju slabih 200eur.

Zanima me torej pozna kdo ali ima iskušnje z Alveus pomivanimi koriti?

Urejal Blind, Včeraj, 20:28.

Prikaži več možnosti

Pen66
Pen66

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 61
  • Avtomobil: F15 40D

Za kuhinjo izbiramo pomivalno korito iz granitala. Dankuhnar kjer smo naročili kuhinjo priporoča korito Blanco METRA 5S ANTRAZIT ki stane 340eur.
Meni se zdi to noro drago za korito.. malo sem googlal in naletel na cenene opcije po 100eur ampak vem da poceni je nakoncu drago.
Sem pa našel še eno cenovno vmesno opcijo, znamka Alveus recimo model ki je dimenzijsko primerljiv Blancotu znese v merkurju slabih 200eur.

Zanima me torej pozna kdo ali ima iskušnje z Alveus pomivanimi koriti?

Za Blanco poglej na www.prokira.de. Pride ponavadi precej ceneje kot pri nas, sploh dražji model skupaj z dostavo.

Prikaži več možnosti

Blind
Blind

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 496
  • Avtomobil: E90

Hvala za nasvet, 71eur cenejši je. Plus dostava.. bi se moral registrirat za izračun stroška. Vrjetno bi nakoncu profitiral 30-40eur, ali pa še to ne..
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.