Skoči na vsebino

Letne pnevmatike 2017

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
6074 odgovorov v temi
anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 274
  • Avtomobil: alpsko mleko

A kdo ve, kako se obnesejo letne gume Goodyear Efficient Grip v dimenzijah 225/45 18''? Sem si ravno danes ogledovala, da sem jih dobila poleg platišč 405M.  :-D

Zgledni forumaški dirkač ob zaviranju v sili poleg skrbi za sopotnico zavira še z motorjem in double-clutcha navzdol. Po mojih neuradnih, a zanesljivih informacijah z omenjenim režimom zavorno pot skrajša za vsaj 50 odstotkov.    :gay

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 56 013
  • Starost: 41
  • Avtomobil: ni ga več, šel v kose

A kdo ve, kako se obnesejo letne gume Goodyear Efficient Grip v dimenzijah 225/45 18''? Sem si ravno danes ogledovala, da sem jih dobila poleg platišč 405M.  :-D

Poglej kaj gor piše, so Made in Germany ali Made in SLO?

Urejal Jerry, Včeraj, 22:08.

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 274
  • Avtomobil: alpsko mleko

A še to.  :jok  Okej, enkrat do piknika ali med njim.  :laugh

Zgledni forumaški dirkač ob zaviranju v sili poleg skrbi za sopotnico zavira še z motorjem in double-clutcha navzdol. Po mojih neuradnih, a zanesljivih informacijah z omenjenim režimom zavorno pot skrajša za vsaj 50 odstotkov.    :gay

Prikaži več možnosti

anze21
anze21

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 462
  • Starost: 25
  • Avtomobil: Passat 1.9 tdi 4motion

Jaz popustil? Hehe, tega filma ne boš videl. 

Ne ne čakam da posije sonce, na cesto grem z njimi brez skrbi vse dokler ne zapade enih 40 cm snega. Ker imam 4WD pogon, jasno. Čene bi imel že pri 10 cm problem speljat z dvorišča. Za sneg take gume pač niso, če ni snega pa ni panike. Kar se zavorne poti tiče je pa seveda s staro gumo malenkost daljša ampak ker ima moj avto vrhunski zavorni sistem (mercedes je bil če se prav spomnim celo prvi, ki je vgradil ABS v civilno vozilo - mercedes razreda S), se to pokompenzira in je moja zavorna pot enaka kot pri avtu z nekoliko slabšim zavornim sistemom in novimi gumami, kar meni in mojim potrebam povsem zadošča.

To pa vsekakor  :ok

tebi ni pomoči...faliran strojnik kot že večkrat omenjeno...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik

tebi ni pomoči...faliran strojnik kot že večkrat omenjeno...

Za razliko od tebe sem jaz torne koeficiente in s tem povezane zadeve računal in vem o čem govorim, medtem ko ti očitno nimaš pojma.

Turbine na motorju so samo način, na katerega ti Bog pove, da nimaš dovolj cilindrov. - Mike Skinner

Prikaži več možnosti

anze21
anze21

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

Za razliko od tebe sem jaz torne koeficiente in s tem povezane zadeve računal in vem o čem govorim, medtem ko ti očitno nimaš pojma.

računal že mogoče, izračunal pa nikoli haha

če bi kdaj vozil zares (ne po cesti ampak na dirkališču) bi vedel da je guma ena izmed pomembnejših faktorjev in je ne nadomestijo nobene ultra dobre zavore, tako da počasi nehaj predavati bučke ker ti nihče več ne verjame...priča o muji in hasotu zate še kako drži (to ti povem zato ker imam občutek da se nisi prepoznal v njej..namenjena je tebi doktor vsevedi)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik

računal že mogoče, izračunal pa nikoli haha

če bi kdaj vozil zares (ne po cesti ampak na dirkališču) bi vedel da je guma ena izmed pomembnejših faktorjev in je ne nadomestijo nobene ultra dobre zavore, tako da počasi nehaj predavati bučke ker ti nihče več ne verjame...priča o muji in hasotu zate še kako drži (to ti povem zato ker imam občutek da se nisi prepoznal v njej..namenjena je tebi doktor vsevedi)

Aha, ti torej trdiš da se boš recimo pri 230 km/h prej ustavil s stoenko na novih letnih michelinkah, kot jaz s svojim mercedesom na 13 let starih zimskih continentalkah. Si prepričan da je res to, kar govoriš?

Prikaži več možnosti

ovseni_kosmiči
ovseni_kosmiči
  • Uporabnik
  • Sporočil: 980
  • Avtomobil: BMW 2.0, 1/2 3.0

Tema je letne pnevmatike 2017 in če hočem prebrat kako so uporabniki zadovoljni z določenimi modeli, lahko preberem kaj? XY strani o 13 let starih Jerrijevih kontinentalkah. Jerry pa to tvoje eno in isto lajnanje bi se še na pomožni šoli naveličal. :) Dopovedat si pa tko nič ne daš in ponavljaš eno in isto kot da bi imel avtizem. ;)

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 008
  • Avtomobil: Honda

Aha, ti torej trdiš da se boš recimo pri 230 km/h prej ustavil s stoenko na novih letnih michelinkah, kot jaz s svojim mercedesom na 13 let starih zimskih continentalkah. Si prepričan da je res to, kar govoriš?

stoenka ne gre 230 :laugh , michelinke so sranje, drugače pa ja Jerry, nimaš pojma o gumah ali pa kot zadnje čase vedno bolj sumim samo trollaš ( upam vsaj )

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik

Tema je letne pnevmatike 2017 in če hočem prebrat kako so uporabniki zadovoljni z določenimi modeli, lahko preberem kaj? XY strani o 13 let starih Jerrijevih kontinentalkah. Jerry pa to tvoje eno in isto lajnanje bi se še na pomožni šoli naveličal. :) Dopovedat si pa tko nič ne daš in ponavljaš eno in isto kot da bi imel avtizem. ;)

Imaš prav. Se umikam iz te teme do nadaljnjega, vi kar v miru nadaljujte z letnimi gumami  :ok

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 008
  • Avtomobil: Honda

Si pa vsaj zvedel da contike dolggo zdrzijo, to je pa za povprečnega BMW voznika itak najbolj pomembno. Sicer pa kolikor jaz poznam contike ( pa nekaj jih že ), se zelo hitro obrabijo, tako da ne vem kje je staknil toliko stare pa da še majo profil, nekaj ne štima tukaj.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik

stoenka ne gre 230 :laugh

Saj v tem je moj point :rofl

Si pa vsaj zvedel da contike dolggo zdrzijo, to je pa za povprečnega BMW voznika itak najbolj pomembno. Sicer pa kolikor jaz poznam contike ( pa nekaj jih že ), se zelo hitro obrabijo, tako da ne vem kje je staknil toliko stare pa da še majo profil, nekaj ne štima tukaj.

Točno tako, continentalka je izredno mehka guma, zimska še mehkejša in v 12 letih ravno toliko otrdi, da je primerna za poleti. Dobil sem jih očitno od nekoga ki se je vozil kot po jajcih, druge razlage ni  :laugh  :ok2

Prikaži več možnosti

JohhnyWalker
JohhnyWalker

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 087
  • Starost: 21
  • Avtomobil: Tak bel.. nemški avto

Torej, mesec nazaj sem kupil Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 v dimenziji 245/40/18
Guma je taka, kot bi mogla biti. Drži kot da se pelješ po tirih, ko pa preteraš in zdrsne.., pa lahko in to zelo lahko ujameš. Prevozil sem 2500km. Nimam pripomb.
Aja cena je pa bila z montažo, centriranjem itd.. 568eur.
:ok

Pripete slike za predogled

• IMG_0122.JPG
Prikaži več možnosti

anze21
anze21

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

stojadina ki gre 230 km/h se 100 % sigurno prej ustavi kot pa tvoja mečka, ker mora biti predelana da doseže magično mejo 230 km/h (verjetno/sigurno bi človek ki bi se loteval te misije porihtal tudi zavorni sistem če bi stoenko sfriziral do 230 km/h)...tako da ja ponovno si dokazal svojo nevednost..

over and out

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry

Licence To Sell

• Uporabnik

stojadina ki gre 230 km/h se 100 % sigurno prej ustavi kot pa tvoja mečka, ker mora biti predelana da doseže magično mejo 230 km/h (verjetno/sigurno bi človek ki bi se loteval te misije porihtal tudi zavorni sistem če bi stoenko sfriziral do 230 km/h)...tako da ja ponovno si dokazal svojo nevednost..

over and out

No saj je vseeno, pa reciva od 150 km/h do nule. Ti kar jaz povem, mercedes se bo ustavil prej, kljub temu da je na starih gumah. Zakaj? Zato, ker še zdaleč ni vse v gumah in te tudi niso najpomembnejše za varno ustavljanje. Dober zavorni sistem je najbolj pomemben - oziroma raje recimo dober avto ;)

Prikaži več možnosti

0 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov