Skoči na vsebino

Letne pnevmatike 2017

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
6105 odgovorov v temi
loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 569
  • Starost: 37
  • Avtomobil: E30 320i, E46 320iT

PS4S bi naj bile drugo leto na voljo v manjših dimenzijah. Kakšne so bočnice na PS4(S), glede PSS je bilo kar nekaj pripomb na račun "premehkih", tudi v tej temi če se prav spomnim?   :ok

Kupi kdo F1 ASS3, 225/40/18, 2000 prevoženih z njimi?  :laugh

Ne vem kakšne so bočnice na PS4, ampa kgrem stavit, da so zelo mehke, še vedno so bile na vseh mišelinkah. In glee na to, da jetrend, da vsi delajo čedalje bolj mehke bočnice, ne verjamem, da je Michelin začel delat trše. Po trdih bočnicah sta znana predvsem Bridgestone in Pirelli.

Sam ima zadaj 18 colske  Potenza S001, izbiral sem med temi ali pa kakšnih modelom Pirellija. Potenze se ravno nikjer ni hvalilo, Pirelli, pa še manj. Zato sem vzel Potenzo, pa nisem najbolj zadovoljen. Na otip sicer ima zelo trdo bočnico in vulkanizer je izumil par novih kletvic med montažo. Ampak se teh trdih bočnic med vožnjo ne občuti, kot bi si želel. Zadek se v ovinku še vedno preveč pozibava, pa tudi če ji malo povišam tlak, ne pomaga kaj dosti. Vglavnem sem razočaran, ker sem pričakoval, da bo zadek še bolj stabilen kot na 17 colskih zimakih Pirelli, pa ni niti slučajno. Drugače je po občutku solidna guma, nima pa nekega vrhunskega gripa. Res je, da je bolj redko priložnost, da jo pošteno ogrejem, ampak tudi ko je bila ogreta, se mi je zdelo, da je imela nekaj let stara Contisport contact 2 na indikatorjih vseeno boljši grip, pa tudi zadek je bil bolj stablien pri avtocestnih hitrostih, kljub precej mehkejši bočnici. Vlgavnem ni izgleda samo trda bočnica vedno dovolj za stabilno gumo. So mi bile pa bočnice na Continetalki precej premehke v ovinkih. Verjetno bom naslednjič probal srečo tudi z letnimi Pirelli, čeprav naj bi bile slabše od Potenze. Zimaki od Pirellija mi imajo vrhunski občutek na volanu in v ovinku nobenega nadležnega pozibavanja, vlgavnem 1A občutek pri vožnji, so pa res precej slabe za v sneg. Vem, da so zimske in letne gume, pa čeprav istega proizvajalca, neprimerljive in se vozijo v čisto drugačnih pogojih. Mogoče bodo pa letne gume od Pirellija le dale vseeno tisti tapravi občutek.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 451
  • Starost: 33
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

PS4S bi naj bile drugo leto na voljo v manjših dimenzijah. Kakšne so bočnice na PS4(S), glede PSS je bilo kar nekaj pripomb na račun "premehkih", tudi v tej temi če se prav spomnim? :ok

Kupi kdo F1 ASS3, 225/40/18, 2000 prevoženih z njimi? :laugh

Ja res je, bocnice so mehke. Gledam zadnje gume (kupljene leta 2015 Marca in na polovici letne sezone menjane sprednje-zadnje, razen letos) in so na sredini ze zelo blizu indikatorjev, kaksna 2-3 mm manjka. Polnjene so na 3.0 bara in odspredaj 2.8. To se mi zsi optimum za moje vozilo in stil voznje. Vendar kot obraba na sredini gume ponazarja, polnjene so prevec. Se vedno nisem nasel pravega odgovora.

Ce pa bodo PS4S naslednje leto na voljo v 18", gredo sigurno gor. Letos me caka menjava zimakov in na spomlad letnih :crazy

Za PS4 lahko recem da so mogoce celo bolj trde kot na PSS, sem ravno vozil Superba na njih in je gripa dovolj. Pa polnjene so pod zgornjo mejo tovarniskega priporocila za vozilo.

Urejal MajoR, Včeraj, 08:30.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mico123456789
mico123456789

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 955
  • Starost: 30
  • Avtomobil: E38

Menjati moram letne gume in me zanima, če se kdo tukaj ukvarja s prodajo?

Lp

E46 318d / E91 320d / E46 330cd / E38 728i 

Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 602
  • Avtomobil: X3 3.0dA

Deso

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Samuel
Samuel

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 182
  • Starost: 39

Sm šel dans še enkrat pogledat v salon in se mi zdi da je tale model gor: 

Hankook Ventus S1 evo2

http://www.hankookti...-evo2-k117.html

Že vozu kdo te gume? 

Po tabeli je videt, da se malenkost bolj obrabljajo, ampak naj bi bile dobre za mokro in suho.

Jaz sem jih kupil to leto, težko pa komentiram napram konkurenci, ker drugih nisem imel na trenutnem avtu.

Opažam pa, da jih je treba dobro ogreti, da ne zdrsavajo pri pospeševanju. Zadnjič sem z njimi prvič peljal po močnem nalivu in so držale bolj kot po suhem - nič jasno. Verjetno je bil hudo dober asfalt ali kaj podobnega. Bom pa naslednjič vzel famozne mišelinke, da vidim primeravo.

Prikaži več možnosti

denver
denver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Starost: 28
  • Avtomobil: BMW f30

BMW f30 320d, katere letne gume na 19"?
Med letno sezono naredim cca 15-20k km.

Gledam premium znamke, guma naj bo dobra v suhem in v mokrem, obraba niti ni toliko pomembna.
Michelin ali Continental? Ali kaj drugega?
Hvala za odgovore

Prikaži več možnosti

1 uporabnikov prebira to temo

0 registriranih uporabnikov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov