Skoči na vsebino

Letne pnevmatike 2019

* * * * * 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7641 odgovorov v temi
Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 583
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

2.4 prednje 235/45/17 je premalo. Jaz imam 2.6 na obeh.
Prikaži več možnosti

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 138
  • Avtomobil: 330d , Scarabeo 200

xdriver-probi kontra meni. napolni jih na fullll

Objavljena slika

Drifting and burning rubber is all that matters...
Prikaži več možnosti

opelboy
opelboy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: E46 330ci

Meni ni čisto jasno kako vozite s toliko višjim tlakom zadaj? Ok, na nalepki res tako piše, ampak moja e46 že tako pobira sredino, da je več kot 2.5, 2.6 čisti greh.

Ravno obratno je spredaj. Tam je 3 bare minimum, ker če ne robov ni spljoh.

Vozim pa enako relacijo, Tolmin-NG in po mokrem je pač tricky, ni važno kako polniš. Je pa res da sem že na cca. 3mm. 18ke Conti Sport Contact 5.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 861
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Sem imel prej 2.8 zadaj, pa sem bil prav tako nezadovoljen. Tudi spredaj sem imel 2.8 po napaki vulkanizerja, pa je bilo definitivno slabše kot potem, ko sem spustil na 2.4.
So pa XL ja. In o 18" se pogovarjamo seveda, deljene dimenzije.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 425
  • Avtomobil: E39 525i

Ne vem kaj vas to muci, falkenfk510 235 40 18 na tovarniskem tlaku pa se peljem brez problema....
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem pa sprobal do zdaj že nekaj različnih gum in dimenzij na tem avtu in nisem še imel take katastrofe.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Gerchy, a imaš tudi kakšno informacijo iz strani Michelina, zakaj je postal lani tak problem z dobavljivostjo PS4 v 265/35 R18 dimenziji? 

Bi pa še vedno rad videl, da zmontiraš ti moje gume na tvoj avto in greš probat. Te dni mi avto že dobesedno na ravninah pleše in se premika bočno sem in tja, grozljiv občutek... Slab filing sem imel s temi gumami pa že jeseni za tisti kratek čas, ko sem jih dal gor, in zdaj spomladi po menjavi spet, vmes problema ni bilo. Torej praktično ne dopuščam možnosti, da je krivo podvozje ali kaj takega. No, razen če bi se gume na tvojem avtu normalno obnašale :laugh

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 778
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Si zmanjsal tlak v gumah, kot sem ti predlagal?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem še... Je mogoče, da bi se stanje znormaliziralo, če grem na 2,3 spredaj in 2,7 zadaj, kar je po nalepki minimum? Ker na 2,4 in 2,8 je bilo sranje, zdaj na 2,9 zadaj je še večje, če ni slučajno pogojeno s čim drugim, ker 2,9 vozim zdaj že par tednov, morda celo več kot 1 mesec, ampak tako slabega obnašanja, kot sem ga bil deležen 2 dni nazaj, še nisem doživel.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Po mojih izkušnjah se avto z RFT obnaša kot karjola... Na e60 so bile obup RFT na 17", g30 jih sicer lepše prenaša...

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 918
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Evo par izkušenj z gumo Nexen Nfera su1 v dimenziji 215/50 17 na focusu. Gume so bile kupljene nove avgusta lani. Ta mesec sem s tem avtom prevozil cca 3.500km, večinoma po dežju (od pršenja do neurij). Sam ne bi teh gum nikoli kupil, ampak moja pač ni hotela plačati več za gume (gre za njen avto), pa že nekaj vulkanizerjev mi jih je že nekajkrat priporočalo, tako, da sem se potem odločil, da ji dam to gor.

Do sedaj sem gume samo po suhem sprobal na Rakitno in so suvereno držale (na suhem tako ali tako vsaka guma dobro drži). Tokrat pa je naneslo, da sem vse službene poti opravil s svojim avtom in seveda Leon za to ni primeren  :skrbast .

Torej, tudi na mokrem se super obnesejo in imajo kar visoko stopnjo gripa (nisem ravno iskal meje zdrsa, ampak tudi včeraj čez prelaze sem bil konkretno hitrejši od ostalih). Grajo si zaslužijo edino pri aquaplaningu, kjer se mi zdi, da prej izgubijo stik kot sem bil navajen. Lahko da moram delno to pripisati lažjemu vozilu in širini gum. Sicer vse skupaj ni problematično, saj sem samo čutil, da je kolo zdrsnilo oz. zavrtelo malenkost v prazno - kakšnih drastičnih premikov ali zdrsov avta ni bilo. To se je na AC dogajalo pri 140 km/h.

Jaz bi gumi še vedno dal oceno enih 7/10. Za večino voznikov več kot zadovoljiva guma. Bi pa moral glede aquaplaninga kaj napisati še kdo, ki ima gumo na avtu ranga trojke, če se tudi to dogaja. Jaz sem samo zaradi tega skeptičen, če bi jih še kdaj nataknil gor. Ne vem pa kako se z novejšim su4 modelom.

Glede obrabe pa ne morem še nič napisati, glede glasnosti ravno tako ne (na slednje nisem bil pozoren, pa tudi po dežju tega ne moreš ocenjevati).

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • Vocko je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem šel zdaj delat poskuse s tlakom. Zadnjič sem pumpal, če me spomin ne vara, v Izoli ali Kopru, v obeh primerih na dokaj novi zračni črpalki z digitalnim prikazom. Enkrat vmes pa še v NG na eni stari črpalki, ampak tam sem popravljal previsok tlak spredaj. Torej nazadnje sem nastavil spredaj na cca 2,4 in zadaj najprej 2,8 in enkrat kasneje samo zadaj dvignil na 2,9.

Danes sem šel na staro črpalko v Tolmin, ki mi je pokazala 2,3 spredaj in 2,6 zadaj, enakomerno na obeh straneh. Zdaj pa ali so take razlike med črpalkami ali so meni gume tako enakomerno spuščale, nimam pojma.

Napumpal sem zdaj na 2,5 spredaj in 3,0 zadaj in šel probat. Zaenkrat občutno bolje, čeprav se mi še vedno ne zdi oprijem vreden hvale PS4. Cesto je zadnje dni konkretno spralo, danes je mokra, tu in tam že suha.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Tlak je potrebno vedno meriti/primerjati pri hladni pnevmatiki. Kakor hitro se voziš, tlak naraste. Lahko spremljaš pri G30, če imate vklopljeno temperaturo.

Glede dobavljivosti nimam internih podatkov (nisem pa tudi spraševal). Občasno so težave, meni so dobavo za PSS tudi premikali vsak teden - za en teden. Ko sem pred leti kupoval PS2, jih tudi ni bilo, pa sem jih potem vzel v Nemčiji iz zaloge.

To, da avto pleše po ravninah, je kar težko, da bi bila kriva guma. Ne vem, ko boš čisto obupal, pa pridi, če ne bo druge rešitve. :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Vem samo to, da na zimskih tik pred menjavo na letne, ni plesal. Zato krivim gume. Je pa na istem odseku, kot v ponedeljek, kjer je avto plesal, danes bilo v redu, sem šel 2x čez, enkrat s hladno gumo, vmes en krog cca 10-15km in še enkrat. Morda sem kaj rešil... V ovinku pa še vedno negotov občutek in udobje ni kdo ve kaj.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo. Ne pozabi na eno stvar. Sirsa in nizja guma, pa pokazala vse nepravilnosti na njej sami, kakor tudi povdarila druge nepravilnosti na podvozju. Vem da si rekel da si menjal selene na vilicah odzadaj |-|, kaj pa amortizerji? Avto dobro blazi? Pa tudi vem da si rekel da si menjal vpetje zadnjega mostu, zato to takoj izkljucujem.

Ker odzadaj mas 2 roki, vilico, in se tisto vpetje, skozi katerega pride skozi dolgi srauf. Tudi slabe stabilizator stangice ze lahko dajo tak obcutek. Most praviloma pri visji hitrosti in hitro vozenih ovinkih. Seleni na vilici, ko se vec ne da pravilno camber nastavit. Rahlo opletanje kolesa od rok in vsega ostalega zgoraj nastetega, razen mostu.

Ker ne verjamem da bi bile skoraj nove gume krive za zadevo. Kaj me nisi na pikniku spomnil, bi naredila krog pa bi danes vedel kaj je :napaka :)

Urejal MajoR, 30.05.2019, 13:32.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 918
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Glede na napisano od MajoR - je možno, da se to dogaja šele z letnimi gumami, ker je zimska guma več zvijanja nase prevzela in se kakšna napaka na podvozju ni pokazala. Sedaj se pa letna guma manj zvija oz. več rukanja na druge sklope podvozja prenese.  :confused

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako si tudi jaz mislim... Predvidevam da nimas odprtega steka, z agresivnim camberjem?

Daj izpisek iz optike poslji, pa bova primerjala z mojim (samo ga moram najt).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Spregledala sta, da s (precej) starimi letnimi naj ne bi imel težav.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Major, ti si malo pomešal, kaj sem jaz menjal na podvozju... Vzmetenje je komplet novo, 1 leto na avtu. Puš zadnjega mostu nisem menjal, ker očitno velja splošno mnenje, da limo tam nima težav. Najnovejša stvar na zadnjem podvozju sta pa L in D zgornja zadnja roka. Ostalo je pa bilo v zadnjih letih tudi več ali manj vse menjano. Zadnja optika je bila delana na 18", torej ni še 1 leto.

In ja, 9 let stare gume so se peljale odlično, po menjavi na te aktualne je bila vožnja takoj slabša.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Mozno da sem pomesal z nekom. Jaz sem menjal puse na 540iA, pri cca 350kkm. So bile ze fajn boge, tako da to splosno mnenje ne velja. Ampak to ti lahko na tehnicnem povejo...

Glede gum. 9 let stare gume ki si jih vozil so bile na 18 ali 17 col? Sirina? Ce se spomnim, si ti imel odzadaj 255/40 R17 al se spet narobe spomnim?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti