Skoči na vsebino

Letne pnevmatike 2020

* * * * * 5 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8157 odgovorov v temi
Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 337
  • Avtomobil: 330 xi

@rage
Jst sm jih dubu na avtu gor , sm jih zvozu do konca dot okol 2016. Dve sta sicer počle ampak držale so pa do konca , mogoce toyo sport so še bol za podobn dnar , svalkajo se po robovih velik manj kot kake nexen.

IMG_20200522_104216_305.jpg
Prikaži več možnosti

Rage
Rage

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 264
  • Avtomobil: duo ///M technik, Celica

Iskal sem (sedaj že naročil :ok2) za celico.
Zraven avta so prišle "viking" gume... še nikoli slišal zanje, pa tudi po dot in profilu bi bile max še za eno sezono,tako da bodo romale v smeti

Rabim dimezijo 205/50R16 :rolleyes

V osnovi sem gledal yokohama advan fleva v701, ampak ni bila dobavljiva/rok dobave bolano dolg
2. v liniji so bole toyo proxes t1r, za katere sem potem bral da jih zelo hitro pobere in dosti komentarjev da so vprašljive po mokrem, sploh 2/3 sezono. Pa "smrekice" baje rade ratajo stopničaste in začno trest (baba čula-baba rekla, lastnih izkušenj nimam)

Gledal sem še turanza t005, nazadnje pa pristal na Toyo CF2...
Nekaj preveč niti ne pričakujem/zahtevam od gume na tem avtu, tako da upam da bodo ok

Urejal Rage, 22.05.2020, 13:14.

1997 E36 328i coupe ///M technik, 2004 E46 320d touring ///M technik

sigpic76105.gif

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 510
  • Avtomobil: Bangle box

@rage
Jst sm jih dubu na avtu gor , sm jih zvozu do konca dot okol 2016. Dve sta sicer počle ampak držale so pa do konca , mogoce toyo sport so še bol za podobn dnar , svalkajo se po robovih velik manj kot kake nexen.
attachicon.gifIMG_20200522_104216_305.jpg

A je tole guma kriva ali optika?

You move your heart with a BMW, not people.

- B. Pishetreider

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik

Jst sm ta let uzev yokohamo . Po 500km je občutek dobr , bočnice so super , mal so se nasvalkale ampak nič kritičnega . Občutek na volanu zlo dobr tud držijo zlo uredu. V dežju bremza fenomenalno , kej tazga še ne.

received_1141783852867437.jpeg

Optika podrta , ker je bil avto tok nizek ,pa dinamična vožnja :)
Prikaži več možnosti

IgorIco
IgorIco
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: F11 525xd

Ne kompliciraj z dot ... isti drek je al je pol leta prej al kasnej narejena.

Najprej ti bom napisal: malo se umiri, prijaznost je zastonj. Morda ne poradirajo vsi svojih pnevmatik v 2 letih, tako kot jih najbrž ti. Potem je dot res "isti drek" (tvoj besednjak).

Pri normalni vožnji pnevmatike zlahka zdržijo več kot 4 leta. Z vsakim letom je material trši, oprijem slabši, pnevmatika pa izgubi svoje dobre lastnosti. Zato pri taki vožnji ni vseeno, če kupiš leto ali dve stare pnevmatike.

Še bolj pomembno je, da pnevmatiko, ki ima povsem nov dot (enkrat sem npr. dobil nekaj tednov staro pnevmatiko), vozimo bolj previdno, sicer jo lahko povsem poradiramo oz zažgemo.

Jest sem dobil točno 1 leto stare pnevmatike, s tem nisem bil najbolj zadovoljen, sem jih pa vseeno vzel.

Skratka, dot je pri normalni vožnji pomemben. Ne pogovarjamo pa se o tednih, nekaj mesecev gor ali dol ne spremeni zadeve.

Za tiste, ki poradirajo gumo v 1 letu pa je najbolj pametno, da kupijo komplet 3-4 leta starih vrhunskih pnevmatik za nekaj 10 EUR.

Prikaži več možnosti

IgorIco
IgorIco
  • Uporabnik
  • Sporočil: 18
  • Avtomobil: F11 525xd

@igorlco dva paketa sta najvrjetneje zato , ker je laži za pošiljat.

@rage niso slabe , dost kilometrov lahk nardiš znjimi , grip je uredu  ni pa presežek , niti ni zato narjena.

@lebn47, hvala. Res je bilo tako.

Vse 4 pnevmatike so bile istočasno odposlane iz istega skladišča v Nemčiji, paketa sta istočasno zapustila Nemčijo, v Slovenijo pa je drugi paket prispel en dan kasneje kot prvi. Prevzel sem jih skupaj.

Nekateri so imeli v preteklih letih s spletnim mestom liderpnevmatik težave (prejeli so po 2 gumi različnih letnikov iz različnih skladišč), zato sem bilj previden - razlike so bile tudi 2 letnika dot. Takega paketa pa ne bi prevzel.

Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 387
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Najprej ti bom napisal: malo se umiri, prijaznost je zastonj. Morda ne poradirajo vsi svojih pnevmatik v 2 letih, tako kot jih najbrž ti. Potem je dot res "isti drek" (tvoj besednjak).

Pri normalni vožnji pnevmatike zlahka zdržijo več kot 4 leta. Z vsakim letom je material trši, oprijem slabši, pnevmatika pa izgubi svoje dobre lastnosti. Zato pri taki vožnji ni vseeno, če kupiš leto ali dve stare pnevmatike.

Še bolj pomembno je, da pnevmatiko, ki ima povsem nov dot (enkrat sem npr. dobil nekaj tednov staro pnevmatiko), vozimo bolj previdno, sicer jo lahko povsem poradiramo oz zažgemo.

Jest sem dobil točno 1 leto stare pnevmatike, s tem nisem bil najbolj zadovoljen, sem jih pa vseeno vzel.

Skratka, dot je pri normalni vožnji pomemben. Ne pogovarjamo pa se o tednih, nekaj mesecev gor ali dol ne spremeni zadeve.

Za tiste, ki poradirajo gumo v 1 letu pa je najbolj pametno, da kupijo komplet 3-4 leta starih vrhunskih pnevmatik za nekaj 10 EUR.

Saj ti je čisto pravilno napisal in ni bilo nobene neprijaznosti - samo direkten zapis. Ne vem zakaj užaljenost.

Glede dota - kar pišeš glede materiala drži, ampak zaradi zunanji vpilov. Če je guma skladiščena, kot mora biti, ni nobenih težav in se tudi ne stara nič drugače, kot če doboš povsem novo.

Jaz sem pred leti kupil nove zimske gume, ki so bile 3 leta stara. Bil sem skeptičen, ampak mi je dal vulkanizer dobro ceno in sem jih vzel. Gume so bile potem še 5 let na dveh avtomobilih in ni bilo ene težave z njimi.

Pri določenih zadevah se komplicira povsem brez veze.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • Vocko je všeč

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik

Če bi dubu nove 3-4 leta stare pol super. Če pa dubiš s pol profila z zlizanim robom pa nisi nič naredu , ker pol rabiš dva seta in si na istem.
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 387
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Če bi dubu nove 3-4 leta stare pol super. Če pa dubiš s pol profila z zlizanim robom pa nisi nič naredu , ker pol rabiš dva seta in si na istem.

To je seveda druga zgodba. Nimam niti najboljših izkušenj z gumami, ki sem jih dobival skupaj z rabljenimi avtomobili. Rabljenih gum pa sploh ne kupim več.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

opelboy
opelboy

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 64
  • Avtomobil: E46 330ci, Opel Calibra

Iskal sem (sedaj že naročil :ok2) za celico.
Zraven avta so prišle "viking" gume... še nikoli slišal zanje, pa tudi po dot in profilu bi bile max še za eno sezono,tako da bodo romale v smeti

Rabim dimezijo 205/50R16 :rolleyes

V osnovi sem gledal yokohama advan fleva v701, ampak ni bila dobavljiva/rok dobave bolano dolg
2. v liniji so bole toyo proxes t1r, za katere sem potem bral da jih zelo hitro pobere in dosti komentarjev da so vprašljive po mokrem, sploh 2/3 sezono. Pa "smrekice" baje rade ratajo stopničaste in začno trest (baba čula-baba rekla, lastnih izkušenj nimam)

Gledal sem še turanza t005, nazadnje pa pristal na Toyo CF2...
Nekaj preveč niti ne pričakujem/zahtevam od gume na tem avtu, tako da upam da bodo ok

Hvala bogu, da nisi Toyo T1R uzel..  :blackeye

Sam sem jih montiral cca. 3 leta stare (malo ceneje, kao starejši DOT) v isti dimenziji na Calibro. KATASTROFA. Slabših gum na tržišču ni.. Nič gripa v mokrem, slab grip in občutek na volanu v suhem + katastrofalna obraba. V dobesedno par kilometrov hitreje odpeljanih ovinkov robov ni bilo več. Močno odsvetujem.

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik

Jst jih ponucam do konca če so za kej. Ponavadi  nove vzamem vsako sezono , ta let sem vzel bol civilne ker sem na r1r razbil avto na mokrem lansko leto :S na suhem super med top gumami na mokrem pa... Čeprav sem dobro ogrel yokohamo včeraj , dobro držijo  , presenetljivo. Bol kot potenza po občutku , bočnice sigurno boljše samo ni avto na istem setupu tako da sem lahko pristranski. 

Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 043
  • Avtomobil: modra rja

Katere pnevmatike za f30 318d? Delam pa 30.000km na leto... Se pravi tam okoli 18.000km na letnih.... Dimenzija 225/50/17. Gledal sem K127 Ventus S1 evo3, ampak pravijo da se hitro obrabijo?

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 666
  • Avtomobil: E39 530dTA & 530dTA ///M

Kaj pa tile 2. Pomoje sta glede na ceno dobri? Razmisljam, da bi probal se kaj drugega, kot Michelin PS4. Sava UHP 2 mi zaradi nore obrabe ne pride v upostev. NEXEN se naredijo bule s casom na vecjih guma, torej 18" in naprej.

FULDA Sportcontrol 2
https://www.tyrerevi...rtControl-2.htm

Vredestein Ultrac Vorti
https://www.tyrerevi...ltrac-Vorti.htm
Prikaži več možnosti

Egon
Egon
  • Uporabnik
  • Sporočil: 245
  • Avtomobil: e92 & bmw f 10 M tehnik

Vredestein ultrac vorti, meni osebno odlicna guma. Na 19" jo imam in je boljsa od POTENZE, katere sem prej imel seveda tudi nove. V moji dimenziji je Vredestein bila se drazja od potenze itd. Ampak razlika ocitna, zelo dobro se obnasa v suhem in mokrem, sedaj po prevozenih nekaj vec kot 7.000km,pa takorekoc brez vidne obrabe. Pa vozim zelo dinamicno :)

Urejal Egon, 31.05.2020, 21:09.

Prikaži več možnosti
    • powerslide je všeč

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Še en glas za Vredestein, še nisem slišal kaj slabega o tej gumi od uporabnikov

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Tudi jaz, vendar so mi teli Tyre review komentarji potem čudni, kajti po temu je FULDA boljša.

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 682
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Samo nekaj me zanima za ti dve gumi ali jih je treba močno ogret preden dobro grabijo. Z potenco sem preden se je ogrela kar drsal sploh po mokrem. Ko je bila stara nekaj let mi je celo na avtocesti enkrat iz izvoza delovišča pri pospeševanju iz 60 ali 80km poplesal zadnji konec. sila neprijetno. 

Prikaži več možnosti

Bavarious
Bavarious

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 510
  • Avtomobil: Bangle box

Samo nekaj me zanima za ti dve gumi ali jih je treba močno ogret preden dobro grabijo. Z potenco sem preden se je ogrela kar drsal sploh po mokrem. Ko je bila stara nekaj let mi je celo na avtocesti enkrat iz izvoza delovišča pri pospeševanju iz 60 ali 80km poplesal zadnji konec. sila neprijetno. 

To govoriš za S001?

You move your heart with a BMW, not people.

- B. Pishetreider

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 682
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

To govoriš za S001?

potenza RE050A

Urejal uursi, 01.06.2020, 13:24.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Ajde se kdo...
Vredestein ali FULDA?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.