Skoči na vsebino

Uvoz avta iz EU - odgovori na vaša vprašanja

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
342 odgovorov v temi
P.K.
P.K.

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 90
  • Avtomobil: BMW E60

Zdravo, že lep čas gledam, da se vedno najde tak, ki ga zanima kako je z uvozom vozil iz EU, ker sem sam pred kratkim to urejal in se pozanimal na vse možne načine vam bom na kratko predstavil kako in kaj glede plačila DMV, DDV za rabljena vozila!!!

Primer: avto v Nemčiji za 10T EUR, z mwst pa 11.900 eru (19%),

FIZIČNA OSEBA
Fizična oseba
- če kupuješ avto na sebe in ne firmo, kupiš v EU avto z DDV ali MWST se pravi daš za avto 11.900 eur,
- pri nas moraš še plačat DMV ki je glede na VREDNOST VOZILA pri nas, ker je verjetno tak avto pri nas dražji in stane recimo 15000 eur, se gleda cena 15t eur in se nato ceno plača 7% (spodaj tabele) in ne 5%.
- se pravi plačat pri nas DMV 1.050 eur
- potem pa so še stroški da greš po avto naprimer 500 eur
- homologacija 120 eur, tehnični 125 eur
- izračun: 11.900+1.050+500+120+125=okrog 13.700 eur

Davčna osnova Stopnja (%)
do 4.172,93 EUR 1
nad 4.172,93 EUR do 5.842,10 EUR 1,4
nad 5.842,10 EUR do 7.511,27 EUR 2
nad 7.511,27 EUR do 10.015,02 EUR 3,5
nad 10.015,02 EUR do 12.518,78 EUR 5
nad 12.518,78 EUR do 16.691,70 EUR 7
nad 16.691,70 EUR do 20.864,63 EUR 9
nad 20.864,63 EUR do 25.037,56 EUR 11
nad 25.037,56 EUR 13

KOT PRAVNA OSEBA

- v EU kupiš avto po netto ceni se pravi brez DDV ali MWST se pravi po 10T eur
- pri nas moraš plačat DDV ki je 20%
- pri nas plačaš DMV, tudi na vrednost vozila pri nas se pravi 15T eur
-plačaš homologacijo in tehniči in stroški uvoza če greš sam
-izračun: 10.000+2.000+120+125+500=1.750 eur

DMV se plača po tej lestvici in nikakor ne sam 5% vseen kak je znesek, sam sem namreč tudi mislil da je 5% neglede na znesek vozila, ampak na davčni rečejo da se tukaj smatra kot novo vozilo saj je pripeljano iz EU in je tukaj prvič registrirano. Pravtako oni pogledajo koliko je vozilo vredno po njihovem, in jih ne zanima kakšen je znesek na računu. Se pravi če imaš kolega in ti napiše da si iz Nemčije kupil avto za 5T eur, tukaj pri nas pa stane 15T eur ti bodo oni na znesek 15T eur odmerli DMV in ga boš plačat 7%.

Če še koga kaj zanima in mu ni jasno naj kar vpaša :)
Prikaži več možnosti
    • Backo320ci, wtf, OffsummeR in 3 ostalim je všeč

M3_Freak
M3_Freak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 262
  • Avtomobil: BMW E46 M3

Lepo,da si se potrudil in napisal stvari.Čeprav če bi vsak,ki išče podatke o uvozu malo poiskal po forumu bi isto našel.To kar si zdaj ti napisal.Čez čas se bo tudi tvoja tema "izgubila".Tudi sam večkrat kaj iščem določene stvari pa tudi vsega ne najdem.Pač treba si je malo časa vzet:ok
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

- pri nas moraš še plačat DMV ki je glede na VREDNOST VOZILA pri nas, ker je verjetno tak avto pri nas dražji in stane recimo 15000 eur, se gleda cena 15t eur in se nato ceno plača 7% (spodaj tabele) in ne 5%.

Davčna osnova Stopnja (%)
do 4.172,93 EUR 1
nad 4.172,93 EUR do 5.842,10 EUR 1,4
nad 5.842,10 EUR do 7.511,27 EUR 2
nad 7.511,27 EUR do 10.015,02 EUR 3,5
nad 10.015,02 EUR do 12.518,78 EUR 5
nad 12.518,78 EUR do 16.691,70 EUR 7
nad 16.691,70 EUR do 20.864,63 EUR 9
nad 20.864,63 EUR do 25.037,56 EUR 11
nad 25.037,56 EUR 13

Vse lepo in prav, ampak kar se tiče DMV, se pa ne strinajam. :ok2 Tudi sam sem šel po avto v Nemčijo (kot fizična oseba:laugh) in DMV so mi obračunali lepo po ceni, ki je bila na računu. Treba je pa poudariti, da je bila cena na računu realna. Kdor je pa pripeljal :eek avto s smešno ceno na računu, tistega so pa poslali k cenilcu in tako je plačal DMV glede na ceno, ki jo je določil cenilec.
Ali imate v MB kake drugačne zakone kot v LJ? :zmeden

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Imperium
Imperium

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 453

Tudi sam sem šel po avto v Nemčijo (kot fizična oseba:laugh) in DMV so mi obračunali lepo po ceni, ki je bila na računu. Treba je pa poudariti, da je bila cena na računu realna.

x2

Imam isto izkušnjo z DMV-jem pri uvozu vozila iz Nemčije, junija lansko leto. Cena na računu je bila sicer nižja, kot najcenejši primerki pri nas vendar niso nič komplicirali. Se je medtem kaj spremenilo?
Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 156
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

Verjetno na davčni pogledajo, če je cena iz računa približno realna/enakovredna ceni pri nas(po njihovem ceniku), če je obdavčijo po ceni iz računa. Če pa je razlika prevelika pa ti avto oceni njihov cenilec. Vsaj zdi se mi, da je tako.

Bi bilo pa mogoče dobro to temo dati pod "NE PREZRI", ker je takšnih in podobnih vprašanj veliko, iskalnik pa mnogim povzroča težave.

Urejal Damjann, 23.02.2009, 18:19.

Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

perr
perr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 832

Kako bi pa izgledal uvoz iz ne-EU? Iz amerike naprimer. Ker opažam po lj. belega CLK cabrio, ki je skoraj zagotovo ameriški (ozka tablica zadaj, drugačni žmigavci). Zanima me, če ga je tip kupil tam ker se pač splača, ali so kakšne drugačne varke?

lp
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

Kako bi pa izgledal uvoz iz ne-EU? Iz amerike naprimer. Ker opažam po lj. belega CLK cabrio, ki je skoraj zagotovo ameriški (ozka tablica zadaj, drugačni žmigavci). Zanima me, če ga je tip kupil tam ker se pač splača, ali so kakšne drugačne varke?

lp

Seveda uvozil ga je zato ker se da v Ameriki precej ceneje kaj kupit:)
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

Bovi
Bovi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 59

x2

Imam isto izkušnjo z DMV-jem pri uvozu vozila iz Nemčije, junija lansko leto. Cena na računu je bila sicer nižja, kot najcenejši primerki pri nas vendar niso nič komplicirali. Se je medtem kaj spremenilo?

Mislim, da je nova uredba v veljavi od februarja ali marca 2008, vendar je treba poudariti, da se je nekje držijo nekoliko bolj, nekje pa nekoliko manj ( beri odvisno kakšen pes dela na davčni)

Pa še en majhen popravek na prvi post. če vozilo pripelješ kot pravna osebva, ti morajo v vsakem primeru za osnovo za plačilo DMV-ja, upoštevati vrednost, ki je na računu, ne glede na to, če je le-ta nižja od tržne vrednosti vozila v SLO
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

lp

To so bile pa tudi že debate... Menda je kar precej - po domače - enega sranja :ok2, in sicer zato, ker je treba avtomobile za ameriški trg predelati na evropske zahteve.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

P.K.
P.K.

Novinec

• Uporabnik

Ne vem po nekdo ful komlicirajo, meni so v MB rekli da jih ne zanima tisti znesek na računu najbolje, in da sami preverijo koliko je avto vreden po eurotaxu in se potem na tisto ceno odvede DMV zato ker je bilo ful veliko izkoriščanja na to, in so eni dajali takšne majhne zneske da zdaj oni sami preverijo ceno, edino če pa imaš od cenilca uradno da je bil poškodovan in da je avto pač toliko vreden, cenilec pa pride okrog 150 eur do 400 eur.
Seveda davčna gleda za svojo rit da čimveč denarja not prinesejo.

Vse lepo in prav, ampak kar se tiče DMV, se pa ne strinajam. :ok2 Tudi sam sem šel po avto v Nemčijo (kot fizična oseba:laugh) in DMV so mi obračunali lepo po ceni, ki je bila na računu. Treba je pa poudariti, da je bila cena na računu realna. Kdor je pa pripeljal :eek avto s smešno ceno na računu, tistega so pa poslali k cenilcu in tako je plačal DMV glede na ceno, ki jo je določil cenilec.
Ali imate v MB kake drugačne zakone kot v LJ? :zmeden

LP A.

Prikaži več možnosti

P.K.
P.K.

Novinec

• Uporabnik

Zadeva res ni preprosta in traja kar nekaj časa da ne govorim o tem da rabi avto z ladjo do nas skoraj en mesec. Glede davkov je čisto isti postopek razen da je še treba plačat 20% carine. Kolk vem je treba avto predelat, sam ga ne moreš sam in ti ga morajo uradno to uredit baje to delajo v Nemčiji in Avstriji potem pa ga lahko pri nas registriraš seveda prej moraš plačat vse davke.

Lahko pa se tak uredi da ti voziš z USA tablicami sam je tudi zakoplicirano.

lp

Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 739
  • Avtomobil: Črn BMW

Homologacija 120:confused tehnični 125:confused

Še cirka 8 mesecev je bila homologacija 96 eur in tehnični skoraj pol manj.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

_Mike_
_Mike_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 489
  • Avtomobil: 320d, A6 3.0TDI quattro

Homologacija 120:confused tehnični 125:confused

Še cirka 8 mesecev je bila homologacija 96 eur in tehnični skoraj pol manj.

Khmm..tehnični pregled 125€? :confused

Kolikor je meni znano je slabih 35€, nekaj manj. Nisem zasledil, da bi bil samo tehnični pregled toliko. Razen, če je tukaj zraven še kaj dodano?:blackeye

LP!

Sedaj sem še preveril ceno, izdaje dokumenta o sklandosti vozila-homologacije, je 96€, le obrazec se običajno plača 4,17€.
No, tako, da boste imeli točne podatke.
Tehični pregled vozila-cena-32,12€
(vir podatkov: Remont KR,tehnični pregledi)

Tako, da ne vem..mogoče so različne cene.

Urejal _Mike_, 24.02.2009, 12:57.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Očitno bi rad kdo kaj zaslužil :ok2 Drugače si @P.K.-jevih cen ne znam več razlagat...

LP A

Član KOS
Prikaži več možnosti

P.K.
P.K.

Novinec

• Uporabnik

Jaz sem dal za homologacijo 120 eur v MB, štajerski avto dom, je pa res da pride 96 eur na ETI v Mariboru če bi to vedel bi šel tja :crazy, glede tehničnega, pa sem vzel verjetno še registracijo vozila in se opravičujem verjetno je res teh 35 eur, sam je še treba nove tablice prištet pa te zadeve, tak da ja prav imate, za homologacijo pa sem sam kriv da se šel tja :-D

Očitno bi rad kdo kaj zaslužil :ok2 Drugače si @P.K.-jevih cen ne znam več razlagat...

LP A

Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 156
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

Voziš E60, potem pa pišeš, da ti je žal, da nisi vedel za 24€ cenejšo homologacijo:wtf
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

spyder
spyder

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 248
  • Avtomobil: 530xd

Voziš E60, potem pa pišeš, da ti je žal, da nisi vedel za 24€ cenejšo homologacijo:wtf

A jebi ga.Če nebi gledal na vsak € nebi vozu tega:blabla
Prikaži več možnosti

sicko
sicko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29
  • Avtomobil: 325

Kje pa so cenejši avtomobili?? v katerih mestih?
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Kje pa so cenejši avtomobili?? v katerih mestih?

Zdej ne premljam več tolk, ampak nekaj časa nazaj so bili na severu cenejši.
Si pa dal tolk več za vožnjo... (pa še kako nočitev zraven) :ok2

Okvirni zemljevid - pogledaš samo prvo poštno številko, pa okvirno veš, iz katerega konca je avto:ok

LP A.

Pripete datoteke

Član KOS
Prikaži več možnosti

jurko
jurko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 629
  • Avtomobil: TRAKTOR

Mam še jaz eno vprašanje. A ti prodajalci gor govorijo tudi angleško ali so strogo omejeni na nemščino?

Pa ne mislim zdej na tiste turke pa naše brate :laugh
Vsak naj dela tisto kar zna: francozi naj kuhajo, nemci pa delajo avtomobile :ok
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.