Skoči na vsebino

Števci ne delajo in računalnik za prevožene kilometre

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
36 odgovorov v temi
mlinko
mlinko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5
  • Avtomobil: bmw 523i

zjutraj sem opazil da mi ne dela noben števec na armaturki in računalnik ne kaže prevoženih km (tema). avto sem ugasnil in še enkrat probal in isto. pri smernikih se sliši klikanje, vendar na armaturki ne utripa. nasveti dobrodošli, če pa je kdo že imel tak problem pa naj mi napiše what was the problem
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 146
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

senzor v mislim da zadnjem levem kolesu, tempomat verjetno tudi ne dela

Urejal damci, 25.02.2009, 10:52.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 554
  • Avtomobil: Božje vozilo

Živijo!Jst sem mel enak problem,pržgem avto in tema na armaturki vse mrtvo.
Je pa bil minus zunaj,se vozim in nič od nič.
Sm mislil da je šla kakšna varovalka al pa računalnik.
Nato ugasnem avto,in ko sem ga nato spet prižgal je pa vse delalo normalno.:confused
V če je fora?
Prikaži več možnosti

Bubrek
Bubrek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 732
  • Avtomobil: very dobar e39dT

Imel podoben primer. Samo pri meni je bil kabel za napajanje precvikan =)
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 146
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

priklop na računalnik bo vse razjasnil
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

mlinko
mlinko

Začetnik

• Uporabnik

ja k sm šov iz službe mi je pa spet use normalno delal pa zaenkrat še dela. drgač pa avto ni bil zunaj ampak je skos u garaži. je pa res d sm avto tkoj ugasnu k mi ni delal pa počaku pol minute pa še zmer ni nč delal. važn da zdej dela pa upam da bo še naprej tko
Prikaži več možnosti

djcrni
djcrni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 739
  • Avtomobil: 323ci

važn da zdej dela pa upam da bo še naprej tko

Ne bodi presenečen, če se zadeva ponovi čez čas. Želim ti, da bi bilo vse OK, a glede na moje izkušnje se težave znajo ponoviti in se stopnjujejo vse do končne odpovedi. Žal.
Prikaži več možnosti

mlinko
mlinko

Začetnik

• Uporabnik

a to pomen da si že imel tak primer? kaj pa je bilo narobe oz kakšen je strošek
Prikaži več možnosti

djcrni
djcrni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 739
  • Avtomobil: 323ci

Takega ravno ne, nekaj podobnega je bilo. Čeprav ni rečeno, da bo pri tebi enako, lahko tudi da se težave ne bodo več ponovile, boš videl, kako bo.
Prikaži več možnosti

Don_Apii
Don_Apii

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 063
  • Lokacija: 3000m away from the Saloon (pizzerija), Slovenj Gradec,
  • Avtomobil: Kmalu....

No bom kar tukaj napisal.
Meni se je tudi danes cca 2 uri nazaj zgodilo nazaj podobna zadeva in sicer speljem in opazim da mi ne delujejo naslednje zadeve:Vsi števci, smerniki se slišijo ampak ne utripajo na amaturni plošči, BC temen, lučk za oljni interval ni, recimo ko prižgem meglenke tudi ni tiste zelene luči ter pozicije prestav PRND 12345S.
Dela pa osvetlitev, te kontrolne luči(olje, ročna,)ko prižgem dolge luči mi ta plava luč normalno gori.
-Ali je možno da se mi je za števcem kakšnen konektor izklopil(števce sem imel že razdrete pred cca 4 mesci, ker sem vstavil te srebrne obročke za števce)??
-Mi pa tudi lučka za ABS in ASC gori neprekinoma že 4 dni??
-Kakšna je možna okvara??

Če imate rešitev, da jo lahko sam rešim mi prosim povejte, če ne pa sem prisiljen iti na računalnik.

Avto pa je 96 letnik 528iA.

Upam da sem dal dovolj podatkov.
Lp
Nisem ALOKOHOLik, imam pač veliko razlogov za praznovanje! :beer :drink :litrca :slin
Prikaži več možnosti

kurent
kurent

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 339
  • Avtomobil: BMW E39 530dTA

[quote name='Don_Apii']No bom kar tukaj napisal.
Meni se je tudi danes cca 2 uri nazaj zgodilo nazaj podobna zadeva in sicer speljem in opazim da mi ne delujejo naslednje zadeve:Vsi števci, smerniki se slišijo ampak ne utripajo na amaturni plošči, BC temen, lučk za oljni interval ni, recimo ko prižgem meglenke tudi ni tiste zelene luči ter pozicije prestav PRND 12345S.
Dela pa osvetlitev, te kontrolne luči(olje, ročna,)ko prižgem dolge luči mi ta plava luč normalno gori.
-Ali je možno da se mi je za števcem kakšnen konektor izklopil(števce sem imel že razdrete pred cca 4 mesci, ker sem vstavil te srebrne obročke za števce)??

Če imaš MF volan probaj izklopit SLIP RING sem imel podobne težave in je bilo to:ok
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 606
  • Avtomobil: francoz

No bom kar tukaj napisal.

Če imate rešitev, da jo lahko sam rešim mi prosim povejte, če ne pa sem prisiljen iti na računalnik.

Avto pa je 96 letnik 528iA.

Upam da sem dal dovolj podatkov.
Lp

ja poatkov ravno dovolj za na tester ,abs senzor v najboljšem primeru
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

Don_Apii
Don_Apii

Banned

• Izključen

ja poatkov ravno dovolj za na tester ,abs senzor v najboljšem primeru

Mislim nemorem vrjeti, včeraj se vsedem v avto, ga zaštartam in vse normalno deluje(wtf) :laugh
Ampak vseeno gre na tester :ok
Tako da javim kaj se odkrije :ok
Nisem ALOKOHOLik, imam pač veliko razlogov za praznovanje! :beer :drink :litrca :slin
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 042
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Mislim nemorem vrjeti, včeraj se vsedem v avto, ga zaštartam in vse normalno deluje(wtf) :laugh
Ampak vseeno gre na tester :ok
Tako da javim kaj se odkrije :ok

Škoda truda, ker tester ne bo nič našel. Raje malo podrgni kleme na akumulatorju in jih zategni, boš naredil več koristnega.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Don_Apii
Don_Apii

Banned

• Izključen

Škoda truda, ker tester ne bo nič našel. Raje malo podrgni kleme na akumulatorju in jih zategni, boš naredil več koristnega.

Nene itak morem iti, da vidim zakaj mi že 5 dni ti dve lučki za ABS in ASC gorita:ok
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

Meni samo osvetlitev za kilometre ne deluje.. Res da imam veliko mrtvih pixlov na števcu ampak useeno ne vidim niti kolko je prevoženih niti dnevni kilometri niti temperatura.. So to lučke za osvetlitev v števcu ali..? Namreč tudi tempomat mi ne deluje.. Omenjen je bil nekje ABS senzor ker zadnjič sem probal na dežju malo bolj pobremzat in kolesa so blokirala.. Kar je zelo čudno.. Vem da ABS pride ponavadi do efekta v ovinku vendar vseeno na BMWju mislim da kolesa nebi smela kar tako blokirati =)
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 158
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

ABS mora delovati v vseh razmerah in blokiranje pri delujočem sistemu ni možno. Nenavadno, da ti ne gori nobena lučka - v primeru okvare senzorja ali enote bi morali goreti vsaj dve lučki.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

Edino če se jo da ugasniti s testerjem? Avto je 11/1996 ampak mislim da vseeno ABS je standard oprema že od E30 .. Ker ok da kolesa blokirajo na Fiatu ne rečem.. Ampak na BMWju je to zame nesprejemljivo in to mora bit v mojem avtu tip top poštimano.. =)

Namreč zadnjič sem se prav iz tega razloga odpeljal na prazen parking ko je bil dež da vidim kako se avto obnaša v določenih situacijah.. E36 sem imel in sem se jo dobro navadil ampak E39 je vseeno malo večji in težji.. In sem tudi to zadevo opazil..

Urejal Sassho, 08.11.2009, 11:33.

Prikaži več možnosti

Don_Apii
Don_Apii

Banned

• Izključen

ABS mora delovati v vseh razmerah in blokiranje pri delujočem sistemu ni možno. Nenavadno, da ti ne gori nobena lučka - v primeru okvare senzorja ali enote bi morali goreti vsaj dve lučki.

Tako je meni gorita obe dve lučki:ok
Mogoče veš kje se pri zadnjem levem kolesu nahaja ta senzor, bi ga jaz malo ven dobil, pa očistil??:confused
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 158
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Edino če se jo da ugasniti s testerjem? Avto je 11/1996 ampak mislim da vseeno ABS je standard oprema že od E30 .. Ker ok da kolesa blokirajo na Fiatu ne rečem.. Ampak na BMWju je to zame nesprejemljivo in to mora bit v mojem avtu tip top poštimano.. =)

Namreč zadnjič sem se prav iz tega razloga odpeljal na prazen parking ko je bil dež da vidim kako se avto obnaša v določenih situacijah.. E36 sem imel in sem se jo dobro navadil ampak E39 je vseeno malo večji in težji.. In sem tudi to zadevo opazil..

Če je napaka prisotna - takrat kolesa blokirajo - se je ne da izbrisati in bi morali goreti lučki - če ju ni kdo demontiral. :-D
ABS je, jasno, standard. Enako velja za ASC+T pri tem letniku.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti