Skoči na vsebino

Slike vaših motorjev

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
1853 odgovorov v temi
miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 378
  • Avtomobil: Citroen AX

Zime so vsaj dobre za kakšne predelave/dodelave in podobno, če že mrazu in snega ne maramo.

Na svojem S1000R zamenjal komplet kolektorje od S1000RR letnik 2015 2016...dušilec sem obdržal kar oroginal od R.

Bolj kot ne izključno zaradi izgleda, tista škatla od katalizatorjev je res grda...bo pa tudi veliko glasnejši...če bo prehudo, ker pač nisem ljubitelj, da se dere v nedogled. bom pač nategnil db killer vanj...po prvi vožnji bo vse jasno, čakam sončen dan in vsaj kaksnih 8 9 stopinj da se zapelem par km....

Pa še 3.2 kg je lažji kolektor od RR....

Čakam pa še na nekaj karbonskih kosov....božiček bo nosil kpl prednjo masko, strehco zadnjo skupaj za verigo ter karbonsko "šipco" original velikosti...

V original lonc bos dal db killer? Bo to domaca predelava, ali, ...? 

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 285
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Pri navadnih vilicah ne moreš nastavljati trdote v tej meri kot jih lahko na upside in posledično imaš bolj "francosko" vožnjo - guncanje. Ampak sem se že navadil.

Ni nobene rešitve za to?

Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 363
  • Avtomobil: Volvo V70

Gostejse olje, al pa vzmet zamenjas... Sam stelat se zmer ne mors :)
Prikaži več možnosti

gorgh
gorgh

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 211

V original lonc bos dal db killer? Bo to domaca predelava, ali, ...?

Če bo potrebno ga bom dal noter, vendar ne v lonc, v cev kolektorja na katero pride nataknjen lonc. Po slisanem na mestu, ga bom verjetno primoran dati...vendar je zdej zima..ze dolg nisem poslusal dretja tako, da bo v vsakem primeru treba pocakat na na soncen dan in vsaj blizu 10 stopinj ter suha cesta, da mal zapelem pa slisim....

Hja, homemade ali ne si lahko vsak po svoje razlaga...vsi kosi so original od BMW, za predelovat pa tudi ni cisto nic, pase vse srauf na srauf:-)

je pa to zelo pogosta praksa pri izpusnih modifikacijah na S1000R modelu.

Urejal gorgh, 13.01.2021, 19:36.

www.allco-aluminij.si

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 906
  • Avtomobil: e91 320d, 1290 SDGT

Najverjetneje cilja na to ker ponavadi originalni lonci nimajo odstranljivega db killerja ti pa si napisal, da ga bos obdrzal od Ra. Kako, ce ni odstranljiv?

Lp, Samo
Prikaži več možnosti

miha84
miha84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 378
  • Avtomobil: Citroen AX

Če bo potrebno ga bom dal noter, vendar ne v lonc, v cev kolektorja na katero pride nataknjen lonc. Po slisanem na mestu, ga bom verjetno primoran dati...vendar je zdej zima..ze dolg nisem poslusal dretja tako, da bo v vsakem primeru treba pocakat na na soncen dan in vsaj blizu 10 stopinj ter suha cesta, da mal zapelem pa slisim....

Hja, homemade ali ne si lahko vsak po svoje razlaga...vsi kosi so original od BMW, za predelovat pa tudi ni cisto nic, pase vse srauf na srauf:-)

Ce se cez lonc direkt vidi, bo preglasen.

Imas kaksno fotko/link, kako ta tvoj Db Killer izgleda? Ajde, za Bmwja ni vec aktualno, bi pa me zanimalo za R1. Namrec, ko sem se imel dirkalnega RR-a sem si glavo belil, kako narest DB Killer, za slip on Akrapovica, v kombinaciji z kolektorji brez kata. Bil je preglasen za na RbR, pa smo potem naredili custom db killer za v lonc. Na R1 pa to zal ne bo slo in iscem neko drugo resitev. 

Prikaži več možnosti

Bmw39
Bmw39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 827
  • Avtomobil: f11 535dM ,e30is ,e39 V8

Pa sem dobil idejo kako mojega s1000r naredi glasnejšega. Kje pa si našel kolektorje ? Ko boš ugotovil, če je motor veliko glasnejši se javi :) 

Urejal Bmw39, 13.01.2021, 21:06.

Prikaži več možnosti

gorgh
gorgh

Začetnik

• Uporabnik

Od RR 2009-2014 in R 2014-2016 sta identicna dusilec/lonec in nimata original popolnoma nobenga db killerja kot tudi kolektor z katalizatorjem - identicen. Pri dusilcu se vidi skozi celotno dolzino dusilca enak premer luknje.

Za kasnejse modele pa ne vem.

Ce ga bom tlacil noter, db killer,ga bom moral se kupit, enega aftermarket, original ga tko ni.

Sem spustil en podatek ubistvu, zakaj bo bil morda sedaj preglasen v tej kombinaciji, in sicer:
R 2014-2016 oz RR 2009-2014 ima glavno funkcijo dusenja zvoka v kolektorju oz v tistem grdem katalizatrju, docim RR 2015-2016 ima nekaj ved funkcije dusenja v dusilcu.

Jaz sem pa uporabil 2015-2015 kolektor ki veliko manj dusi zvok in pa obrdzal original R dusilec ki skoraj nic ne zadusi. Iz tega naslova uporabljene kombinacije bo verjetno preglasen :-)

In bom aftermarket db killer vgradil v cev na katero pride nataknjen dusilec..kako bos pa to pri R1 resil pa nebi vedel, ne poznam nic R1....

Urejal gorgh, 13.01.2021, 21:17.

www.allco-aluminij.si

Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 997
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Pri navadnih vilicah ne moreš nastavljati trdote v tej meri kot jih lahko na upside in posledično imaš bolj "francosko" vožnjo - guncanje. Ampak sem se že navadil.

Menjava vzmeti, viskoznosti ter prilagajanje nivoja olja v vilicah - se res splaca postimat nastavitve za tisti pravi uzitek v voznji. Je pa brez gumbov za nastavljanje res bistveno bolj zamudno in umazano.

Ah - kot pritice naslovu teme se ena hitra slikica (no, snapshot iz videa - zato tud krompir kvaliteta). Aprilia RST 1000 Futura. En projekt - Futura nikoli ni imela ABS-a in Traction controla.  ;)

Pripete slike za predogled

• 138517429_10158532328698124_8463873668120412942_o.jpg
Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

gorgh
gorgh

Začetnik

• Uporabnik

Ni glih motor....gre pa na motor :-)

• 20210119_171819.jpg

Urejal gorgh, 19.01.2021, 19:36.

www.allco-aluminij.si

Prikaži več možnosti
    • Stayerc, Martini Racing, DJ Falco in 3 ostalim je všeč

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 358
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Ni glih motor....gre pa na motor :-)

Si tudi Mitaske nataknil....mene isto čakajo nove pri kolegu, ki mi bo menjal.....samo motorja v tem mrazu ne bom vozil do njega....bo počakalo do februarja....

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

gorgh
gorgh

Začetnik

• Uporabnik

Na vseh motorjih do zdej (po cesti) sem imel MITAS....druge gume sem ponucal samo če so prišle že z motorjem ali pa če sem jih dobil ekstra poceni...sicer pa izberem Mitas any day.....un k tuli okol da je fuknu zarad MITAS gume, da je preslaba....bi fuknu tud z gumo od motogp....

itak je pa to večna debata, tko kot olja in maziva in ostalo....usak naj goni zanj najboljše pa bo za vse najboljše :)

www.allco-aluminij.si

Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 588
  • Avtomobil: Česka Zbrojevka

Je imel kdaj kdo starega Pegasa? Je res, da je štoplampa vezana samo na zadnjo zavoro?

Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 997
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Ne bo drzalo.

30 in 31 sta zavorni stikali, vezani sta vzporedno.

manual imas tu: http://jaytune.eu/DL...wnersmanual.pdf

• Brez naslova.png
Prikaži več možnosti
    • Cuore Sportivo je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.