Skoči na vsebino

TOMOS motorji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
448 odgovorov v temi
Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 644
  • Avtomobil: BMW x

... Ali se da kondenzator odklopit brez odstranitve ohisja?

Njegovo žico lahko od zunaj samo odtrgaš ... a boš moral za zamenjavo sneti magnet ... upam, da imaš abciger za to ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 370
  • Avtomobil: Bmw

Njegovo žico lahko od zunaj samo odtrgaš ... a boš moral za zamenjavo sneti magnet ... upam, da imaš abciger za to ...

Moped je zalaufal in nekaj casa laufal. Pomoje da sem se dovolj igral z njim. Oce misli itak masino dol snet, odpret in zamenjat gred in ostale zadeve, pa se bo takrat strom naprej rihtal. Pa pomoje da ga bom h zlatniku trogal da bo on naprej rihtal, ce se bo foter strinjal.
Okvir motorja se bo pa speskal in na novo pobarval v originalno barvo. Iskali se bodo se kaksni deli, kot so stevec, zadnja luc , menjale se bodo feltne ipd. :ok2
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

74 je prevelika diza pomoje. 60, 64, to je to.

Nevem. Ta diza je ze bila noter ko sem moped kupil. Bom danes sel z dizo od colibrija na voznjo, da vidim kako se obnasa napram z 74 dizo. V peti brzini je moped sel 65 km/h ali bo sel enako ali pa bolje. Me je pa navdusila odzivnost v prvi in drugi prestavi, in v klanec je bolje potegnil. Lahko da mi je moped tudi nenormalno zrl gorivo zaradi 74 dize, saj sem na turi na vrsic in okoli na razdalji 280 kilometrov skuril 5 litrov vec goriva kot pa tast s 14m in zlahtnik z apn4...

Tudi bing 18 ni ravno originalna zadeva za apn6 z 38 batom. Bratranec je imel na tem mopedu ta bing 18 in 42 bat.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 027
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz sem s štirko ostal na cesti, ko je šlo nekaj na elektriki. Na koncu se je zamenjal komplet magnet in se vozim še danes. Zunaj cilindra je bila iskra, notri pa očitno ne.

Urejal x-driver, 06.10.2019, 19:04.

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 128
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Kondenzator ni namenjen zmanjšanju motenj ali podaljševanju življenske dobe platin, to sta kvečjemu stranska efekta. Kondenzator je namenjen povečanju energije iskri, da bolje vžge zmes v cilindru. Če vzameš kondenzator stran, bo iskra hitra in modra, samo visokonapetostna špica, ki nima veliko toplotne energije. S kondenzatorjem pa se čas iskre podaljša za par mili sekund in ta pridobi na energiji, kar se vidi po tem, da je iskra bolj rumenkasta in oblok je močnejši.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in branevrankar uporabnikom je všeč to sporočilo

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Evo , dal sem manjso dizo iz colibrija v apn6... rezultat? Moped je veliko zivahnejsi v 1 in 2 prestavi, in dela nekaj casa pod stantgasom. Je pa problem, da gre z njo max 55 km/h po stevcu. Pa zgleda da prihaja do boljsega izgorevanja ozr bolj vrocih plinov, saj se je auspuh precej segrel, tako da je konec "cigare" zacel opletat prosto po presernu. Ko sem se ustavil, je pa po parih minutah spet postal na trdo privijacen v ohišje :confused
Prikaži več možnosti

mark_7
mark_7

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 506
  • Avtomobil: E36 323ti

Original naj bi jo imeli, samo folk je direktno skupaj dajal, da je zmanjsal izgorevalni prostor ozr vecal kompresijo. Zadeva je funcionirala, ce je bila nalezna povrsina kape in cilindra popolnoma ravna. V nasprotnem primeru je pa uhajala vmes ven. In ta motor ki ga sedaj rihtam je imel lepo sled izgorevanja v eno smer med kapo in cilindrom ven...
Za plovec sem ze prej napisal da sem sprobal, plovec je kot nov. Se ne en mesec star, sem ga danes iz apn6 prestavil v colibrija, v apn sem dal oa zacasno stari plovec nazaj.

Colibri nimajo tesnila v originalu, apn in ostali (15ke 14ke in novejši) na prestave pa imajo. Tudi avtomatik A3 v originalu nima tesnila.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Colibri nimajo tesnila v originalu, apn in ostali (15ke 14ke in novejši) na prestave pa imajo. Tudi avtomatik A3 v originalu nima tesnila.

Vendar pa rabis imeti obe povrsini popolnoma ravni, drugace izgubljas kompresijo..
Vprasanje glede apn6...
Sicer se letos zelo veliko vozim, in je moped do pred dvema dnevoma vedno vzgal v prvo na kurbl. Sedaj pa hladen noce vec vzgat na kurbl, ampak samo na porivanje . Ko enkrat laufa in ga ugasnem ter potem na novo zakurblam, pa vzge v prvo...
Prikaži več možnosti

tavelk
tavelk

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 362

Ali kdo ve kaj bi bilo za popravit.

In sicer moj sin ima APN6 Alpino, s smerokazi.

So delali normalno, sedaj pa ko jih vklopiš samo svetijo, ne blinkajo.

Hvala

Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 842
  • Avtomobil: FR-V + RT

Kaj pomeni APN?

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 678
  • Avtomobil: BMW E60, 530d

Ti to resno?
Prikaži več možnosti

INIESTA
INIESTA

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 417
  • Avtomobil: wardburg

Ti to resno?

Verjetno ni otrok Juge
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 842
  • Avtomobil: FR-V + RT

Verjetno ni otrok Juge

sem otrok juge, ampak mi smo mu vedno rekli "štirka". Danes zjutraj pa prehitim junaka, ki gre v službo z njo in se ujamem v razmišljanju, zakaj smo ji sploh rekli "štirka", če je APN6 in kaj za vraga sploh pomeni APN?

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 802
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Štirka=štiri prestave?
Avtomatsko Paljenje Nogom 6puta Snažno :D
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 449

Štirka je apn4.... šestka je apn6.... sedmica je apn7... 

Tudi sam nisem pomislu, če ima kakšen pomen apn ali je pač samo neka oznaka, če odmislimo zgornjo razlago o avtomatskem paljenju :laugh

Prikaži več možnosti

mark_7
mark_7

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 506
  • Avtomobil: E36 323ti

Ali kdo ve kaj bi bilo za popravit.

In sicer moj sin ima APN6 Alpino, s smerokazi.
So delali normalno, sedaj pa ko jih vklopiš samo svetijo, ne blinkajo.

Hvala

Utripalka ti je odpovedala, predvidevam da je novejšega letnika s termično utripalko.
https://www.motos.si...&product_id=621
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Fantje, ima kdo mogoce doma pedala za moped, ki bi pasala na colibrija? Sem gledal po oznakah mopeda in ta je imel v originalu pedala...
Poleg tega me pa zanima, ce ima kdo doma vplinjač za colibrija l1971, trenutno je gor bing, vendar sem opazil da je prevec oksidirala notranjost pri plovcu in plovec se vedno steka, en koscek kamor pride spodnja igla se je kar zdrobil stran...
Vplinjac je tale (oznake ni napisane..)

Pripete slike za predogled

• 15708685412685991379141083528977.jpg
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 425
  • Avtomobil: UFO

Pedala je že težko dobit, jaz sem jih dal sodelavcu ko je obnavljal hippija. Drugače ko boš nabavljal pedala mora eno pedalo imet mehanizem da odklopiš in ga zavrtiš za pol kroga. Je pa fora da imajo modeli s pedali akso za "kurblat" na obeh straneh in moped se vžiga naprej. Če je pa "kurbl" na levi strani se pa vžiga nazaj :) tko po domače, upam da je razumljivo. Drugače če je karburator oksidiran ga lahko mal potegneš z 1000 papirjem pa bo bolš.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Sem pri frcomoto narocil nov vplinjač, prav tako tudi nove platine in tuljavo vziga.

Moped se vziga naprej ozr kontra kot pri npr apn6...
Ima akso na obeh straneh in ima oznako AOS se pravi, je imel v originalu pedala...
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 027
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Jaz sem nove pedale na štirko dobil v Tolminu v trgovini, ki ima tomos dele med drugim. Zelo podobni originalom, čisto v redu roba. Menjal sem jih pa zato, ker se je en pedal zlomil, ko je sestra z avtom zvrnila parkiran moped :damn

Prikaži več možnosti