Skoči na vsebino

TOMOS motorji

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
455 odgovorov v temi
branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 428
  • Avtomobil: Bmw

Jaz sem nove pedale na štirko dobil v Tolminu v trgovini, ki ima tomos dele med drugim. Zelo podobni originalom, čisto v redu roba. Menjal sem jih pa zato, ker se je en pedal zlomil, ko je sestra z avtom zvrnila parkiran moped :damn

A se apn4 na pedala vziga?
Koliko pa si dal za pedala ce ni skrivnost? In kot je @sash napisal, bom rabil tudi mehanizem za izklop pedala...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 095
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Moja se. Cene se pa ne spomnim, ampak ni bila visoka. 

Sicer pa:

https://www.facebook...88333811185033/  in

https://www.facebook...69189599824464/

Sem šel poslikat in ugotovil, da sem takrat v bistvu kupil samo stopalke od pedalov, torej to, kar držim v rokah (stari del)

Pripete slike za predogled

• IMG_20191012_152026.jpg
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Moja se. Cene se pa ne spomnim, ampak ni bila visoka. 

Sicer pa:
https://www.facebook...88333811185033/  in
https://www.facebook...69189599824464/
Sem šel poslikat in ugotovil, da sem takrat v bistvu kupil samo stopalke od pedalov, torej to, kar držim v rokah (stari del)

Evo sem ze prosnjo dal v obe skupini: ok

Zaenkrat me je moped stal:
240€ nabavna cena
90€ nekateri deli...
Naroceno se za 100€

Madona, pomoje ko bom vse skupaj potegnil, bo 100% tisocak padel (raje več) :skrbast
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

No da malo updatam.
Narocil sem nov vplinjac, nove platine in novo vzigalno tuljavo.
Strošek s postnino vred nekje 136€.
Ta prvo stvar ki sem jo zamenjal je vplinjač. In hola, zadeva laufa. Se je pa pojavil drug problem. Zajla za gas se je scasoma "zagrizla" v ohišje ročke in navkljub mazanju (za zacasno resitev problema) steka, kar spet rezultira , da zacne masina laufati na najvisjih obratih :crazy
Tuljave in platin zaenkrat ne bom menjal, naj ostanejo za rezervo (pasejo tudi na apn6)

Bi se pa priporocal, ce ima slucajno kdo doma izpravno rocko ozr mehanizem za gas za prodati :ok2

Pripete slike za predogled

• 15713143862501305874240233462965.jpg
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 648
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Si zamenjal bovden in zajlo?

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Si zamenjal bovden in zajlo?

Zajla bo zamenjana, vendar je problem tudi v sami rocki, kjer pride zajla iz ovoja v rocko.
Prikaži več možnosti

INIESTA
INIESTA

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 421
  • Avtomobil: wardburg

Poglej v spletnih trgovinah
Obnovi.si
Motos
Ekoteh
Frčo moto trgovina
Cilinder.si
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 095
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Ne razumem, kako je lahko tam problem... Ali zajla šteka v cevi, ali pa ročka na balanci. V cev od zajle nakapljaj olje, lepo počasi, da se steče dol. Če je ročka trda na balanci, pa preveri za smeti in če je treba balanco tam kaj popravit, spolirat...
Če je pa zajla otrdela in ostala zvita okoli balance, je pa za zamenjat.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 903
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ponavadi so ti bovdni dokaj poceni, da se skoraj ne splača čarat z oljem. Je pa res to poceni način da preveriš ali je krivec ali ne.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 469

Ne spada ravno tukaj, ampak bom vseeno tle vprašal:

Moped sem registriral pred 2 leti, izključno zato ker sem na takšen način naredil dokumente, ki jih prej ni bilo. Motor se potem kljub registraciji ni uporabljal in po preteku registracije je ostal doma parkiran. Možno da je v tem času prišlo tudi kakšno opozorilo, da je treba tablice vrnit ampak smo ga spregledali.... skratka, danes je prišla po pošti kazen 250€, ker nismo v roku enega leta po preteku vrnili tablic. Torej vprašanje: se lahko plačilu tega kakorkoli izognem?  :napaka  Tudi kazen se mi zdi nerealno visoka.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Moped sem registriral pred 2 leti, izključno zato ker sem na takšen način naredil dokumente, ki jih prej ni bilo. Motor se potem kljub registraciji ni uporabljal in po preteku registracije je ostal doma parkiran. Možno da je v tem času prišlo tudi kakšno opozorilo, da je treba tablice vrnit ampak smo ga spregledali.... skratka, danes je prišla po pošti kazen 250€, ker nismo v roku enega leta po preteku vrnili tablic. Torej vprašanje: se lahko plačilu tega kakorkoli izognem?  :napaka  Tudi kazen se mi zdi nerealno visoka.

Kako se bos izognil kazni nevem. Koliko casa pa je minilo od preteka drugega leta?

Jazbga registriram vsako leto, kolega pa na dve leti, ker se skoraj nic ne vozi. Ponavadi ko ti posljejo opozorilo za vrnitev tablic in gres hitro registrirat moped, ni nobene kazni.

Poklici na obcino ozr tja, od koder je posta, in ce ni minilo prevec casa, ti bodo morda pogledali skozi prste. Seveda pa se izgovoris na nekaj. Jaz sem se ponavadi pri avtomobilu izgovoril, da sem bil pol leta v tujini in mi je uslo iz spomina...
Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 469

V dopisu piše, da bi do 25.10 moral odjavit...in na točno ta dan je bila že odpremljena pošta z plačilnim nalogom :ok2

Sem malo premislu, pomoje nimam kaj čarat, plačat polovičko, 2x prekovnt in it življenje dalje :)

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

V dopisu piše, da bi do 25.10 moral odjavit...in na točno ta dan je bila že odpremljena pošta z plačilnim nalogom :ok2
Sem malo premislu, pomoje nimam kaj čarat, plačat polovičko, 2x prekovnt in it življenje dalje :)

Poklici in let registrirat. Pomoje da ti bodo pogledali skozi prste.
Prikaži več možnosti

mic70
mic70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 52
  • Avtomobil: BMW E39

Eno leto po preteku reg.še lahko imaš tablice doma(točno do datuma),potem dobiš kazen,ki je pa ne moreš preprečiti.Preverjeno na ue in teh.preg.Plačaj in požri..jbg.
Prikaži več možnosti

mark_7
mark_7

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 507
  • Avtomobil: E36 323ti

Eno leto lahko imaš moped doma neregistriran in ti ostane tablica, nato jo moraš vrnit ali registrirat motor 
drugače se dobi kazen ja   :frown  mislim pa da obvestila ne pošiljajo.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Eno leto po preteku reg.še lahko imaš tablice doma(točno do datuma),potem dobiš kazen,ki je pa ne moreš preprečiti.Preverjeno na ue in teh.preg.Plačaj in požri..jbg.

Meni so pri avtomobilu pogledali skozi prste, ker sem bil ravno v tujini, ko je potekla registrscija, me je oce klical da je prislo obvestilo , nato pa sem jaz klical upravno enoto in niso komplicirali.
Prikaži več možnosti