Skoči na vsebino

E46-ke iz avto.net - pozna kdo

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3138 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 416
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

No in ko se pol že pogovarjamo. Koliko je potem cena za limo 330i fl z original m notranjim in zunanjim paketom, dobro opremo, v nekje srednjem stanju? 2500 do 3000?

Srednje stanje okoli 3.000 eur, ja.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 963
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Veliko je odvisno od RJE. Drugače pa je 3.000 eur kar nizka cenitev, ker za tolk se je prodala FL 330i v minuti še pred časom. Z M paketom bi rekel, da je solidno stanje vsaj 4k. PA dobro odvisno kaj vse od opreme je še?

Urejal bvogri, 25.03.2020, 15:17.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 340
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Srednje stanje okoli 3.000 eur, ja.

Z original M paketom? To ja samo z deli mimogrede toliko narediš, ali se motim?

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 093

In kje lahko dobim FL 330i z M paketom v srednjem stanju za 3 jurje? Jo grem danes iskat. Modra FL 330i na strani 150 je šla za 4 jurje, pa je tudi imela svoje napake in je brez M paketa.

Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 238
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

:) zanimivo res.
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 708
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Jerry-ja jemljite z rezervo... to bi morali že vedeti :)

Razpon cene pri starem avtu je ogromen... 300% ali več razlike v ceni naredijo oprema, rja, stanje motorja, podvozja, barva, gume, platišča, stanje notranjosti...

To je tisto, kar me je vedno jezilo pri obračunih DMV, ko sem slišal, da so nekomu zavrnili račun in vzeli neko povprečje oglasov na mobile... 

Sedaj se gremo tu isto zgodbo :crazy

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik

Ko si že tak ekspert in že toliko časa razlagaš, da postaneš že sam sebi kontradiktoren :ok2

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

In kje lahko dobim FL 330i z M paketom v srednjem stanju za 3 jurje? Jo grem danes iskat. Modra FL 330i na strani 150 je šla za 4 jurje, pa je tudi imela svoje napake in je brez M paketa.

Nikjer, ker je ni. Če bi bila pa prodajalec več kot 3 jurje nebi dobil, saj bi se vsi spotikali ob rje. Srednje stanje E46 namreč pomeni da je avto na standardnih mestih že načela rja, da je sicer še ni dosti, ampak ceno to močno zbije. Če je v nulo in brez rje recimo vredna 5, v enakem stanju in brez M paketa 4, je srednje rjava vredna 3 jurje in čisto nič več. Mogoče 3.500, ampak to je že plafon. Razen če si vi kako drugače predstavljate "srednje stanje", ker pojem je definitivno zelo obširen. Jaz sem svojo predstavo definiral.

Jerry-ja jemljite z rezervo... to bi morali že vedeti :)

Kdo je pa po tvojem večji strokovnjak za ocenjevanje bmw vozil kot jaz?

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 708
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Si nedvoumno strokovnjak, a ti gledaš vse preveč objektivno in racionalno, ker ti je to biz*is... tvojim ocenam je treba dodati še vpliv čustev, pa dobimo realno sliko trga.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

No za mene je srednje stanje, da pogledam spredje blatnike - kakšen mehurček po robu koloteka in rjavenje blatnika spodaj pri pragu. Pa mehurčkov na robovih zadnjih kolotekov. Rja na robovih vrat. Ko od zadaj pogledam pod avto precje rjast zadnji most. To so lepi indikatorji, da avto zna kar fajn cvetet tudi na nevidnih mestih. Recimo, da je to nekje povprečna E46. Karoserijsko. Mehansko pa : imela je pač pomenjane senzorje, ki radi crkujejo, po možnosti s kitajskimi kopijami, na hladilnem sistemu se je menjala samo ekspanzija in zgornja cev hlladilnika, ker to je skoraj gotovo že počilo pri tej starosti, ostali deli hladilnega sistema prvovgradni. Pač bolj v stilu mnejalo se je to kar je kritičnega crknilo. Lepotne napake v notranjosti, če sploh, so se popravljače s plastidipom in folijo. Ledvičke na havbi so črne, tisti cheap komplet za 20€. Evo to je srednje stanje, bolj žalost, kot ne.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 267
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT

Zame je srednje ohranjena še vedno brez rje, ima pa nekaj lepotnih napak, bunkica tu pa tam, pa mogoče kakšna praska. Slabše ohranjena je pa vsaka rja na avtu. Ko se enkrat rja pojavi, ti je ne reši nihče več, v roku dveh let bo zopet zunaj

Prikaži več možnosti
    • Compact-3 je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 199
  • Avtomobil: 316ti Compact

Zame je srednje ohranjena še vedno brez rje, ima pa nekaj lepotnih napak, bunkica tu pa tam, pa mogoče kakšna praska. Slabše ohranjena je pa vsaka rja na avtu. Ko se enkrat rja pojavi, ti je ne reši nihče več, v roku dveh let bo zopet zunaj

Se strinjam :ok

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz se bolj strinjam z jerryjem. Za mene je sredje ohranjena takšna, kot večina. In ta še zdaleč ni brez vsake rje.

Mislim, da če boš hodil gledet srednje ohranjene za srednjo ceno, da boš ob ogledih razočaran.

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 238
  • Avtomobil: 330i, C4 Picasso, Touran

Tudi jaz mislim. E46 brez rje bo kmalu kot big foot. Vsi so že slišal zanj, videl ga je pa malo kdo. :)
Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Si nedvoumno strokovnjak, a ti gledaš vse preveč objektivno in racionalno, ker ti je to biz*is... tvojim ocenam je treba dodati še vpliv čustev, pa dobimo realno sliko trga.

To ve pa vsak sam zase koliko lahko še doda, jaz podam izhodišče  :ok

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 267
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT

Zato pa skoraj ni dobro ohranjene e46.

A pol za 50let starga oldtimerja veljajo ista pravila? Srednje ohranjen pomeni samo še kup rje?

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik

Jaz se bolj strinjam z jerryjem. Za mene je sredje ohranjena takšna, kot večina. In ta še zdaleč ni brez vsake rje.

Mislim, da če boš hodil gledet srednje ohranjene za srednjo ceno, da boš ob ogledih razočaran.

Madona, nisem vedel, da se definicija stanja stvari spreminja skladno s tem, v kakšnem stanju so ostale podobne stvari. To je potem pri tebi tako, da ko si star 20 let, ne boš niti pogledal grde 20 letnice, kot boš star 50 let, bo pa grda 20 letnica kar naenkrat postala sprejemljiva, ker bo večina žensk pri petdesetih že v slabšem stanju? :rofl

Saj ni treba filozofirati, obstajajo uradne klasifikacije kaj je stanje A, B, C, R, itd. Tukaj ni važno kaj kdo misli, ampak dejansko stanje avtomobila. In zarjevel avto, ki ima mehurčke že na vseh koncih karoserije in daje vedeti, da cveti tudi na nevidnih mestih, kot si se sam izrazil, pač ni srednje ohranjen, ampak slabo ohranjen. Ne vem od kdaj so zarjavele kante srednje stanje. Aja saj res, od takrat, ko so prežvečeni forumaški avtomobili top, v nulo, salonski. Poznamo nekaj takih ja. :napaka

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja dejansko tako gre. Starejši kot sem, več 20 letnic mi dobro zgleda. :-D

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

e60va
e60va
  • Uporabnik

Moraš gledat objektivno, ne subkjetivno, enako velja za avtomobile.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 963
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Gledaš lahko kakor hočeš. Če so stvari definirane tako, da je lastna interpretacija omejena je to to.

Imaš kje definicijo teh klasifikacij?

Urejal bvogri, 26.03.2020, 13:09.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.