Skoči na vsebino

E46-ke iz avto.net - pozna kdo

* * * * - 3 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3138 odgovorov v temi
loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 351
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Morda je bil narobe uporabljen izraz in si se v to zapiknil. Verjetno bi moral uporabit izraz povprečen. Povprečen pomeni, takšen kot večina. Večina E46 danes ima mehurčke in rjo na skritih mestih. Zato za neko povprečno ceno lahko takšno tudi pričakuješm ne pa takšno brez rje. To sem imel v mislih.

Čeprav, če pogledaš avto.net, tam pomeni ponavadi beseda srednje ohranjen v oglasu, da je avto podrtija. Nihče ne bo napisal v oglas. Prodajam podrtijo. V ta nmen se uporabi izraz srednje ohranjen, ker se lepše sliši.

Urejal loty1825, 26.03.2020, 13:10.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti
    • gepl je všeč

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 759
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Mal sem se zgubu... a govorimo o cenitvah oldtimerjev, ali govorimo še vedno o E46? :skrbast

Za 330i bo marsikdo spregledal kak mehruček rje, oz. vse, kar se reši za vijolico ali dve... to bo že vkalkuliral v ceno, ki jo je pripravljen plačati.

Moja predstava, kaj je kaj, za vozila, ki so namenjena uživanju v vožnji in niso zbirateljska:

- dobra ali odlična E46 je brez vidne in brez skrite rje, in brez mehanskih in optičnih napak... razen manjših sledi obrabe, je tankaj in vozi vsaj za leto ali dve

- srednje ohranjena je tehnično ok, torej vozna brez problema, pa tudi če je par zadevic, ki bi se morale poštimat, znotraj ni prežvečena (lepa armatura, tipke, sedeži še solidni), karoserijsko za pogledati od daleč, in s kakšno napakico od blizu, tudi mehurčki rje.

- vse ostalo, je slabše ali slabo ohranjeno... pa tudi tukaj je več odtenkov. Eni avti so dobre osnove, ki se jih lahko reši in z njimi dolgo uživa, drugi so za v kose.

To je to, po mojem, sicer bi šlo na odpade 80% vseh E46 in E39 in in in in...

Urejal LEO37, 26.03.2020, 13:49.

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 100

Gledaš lahko kakor hočeš. Če so stvari definirane tako, da je lastna interpretacija omejena je to to.

Imaš kje definicijo teh klasifikacij?

https://www.google.c... grading system

Seveda obstaja sistem, ki ti objektivno pove, v kakšnem stanju je avto. In deluje, glede na to, da ljudje na daljavo kupujejo avtomobile v 6-mestnih številkah, ne da bi jih videli v živo. Tukaj odpovedo jerryeve in lotyeve definicije, brez filozofiranja je avto hitro uvrščen, kamor sodi. In preden se kdo spotakne, to ocenjevanje ni namenjeno oldtimerjem, namenjeno je vsem rabljenim vozilom, od takih, ki imajo prevoženih 100km, do totalno prežvečenih.

Urejal e60va, 26.03.2020, 15:21.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 759
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

Ma ne moreš to prenesti na E46, lepo te prosim :napaka

Nočeš razumeti...

Saj je prav, na nam kažeš vse te lepe lestvice za uvrstitve vozil, a vseeno to ne gre, ker bi rabil lestvico od 1 do 100, pri navadnih rabljenih starih avtih.

98% vseh E46 je v najslabšem razredu, po tej tvoji metodologiji... to sem ti že prej napisal.

Najdi mi prosim na avto.net eno E46 za v vsako tvojo kategorijo... še bolje... daj oceni zadnje 10 objavljenih oglasov za E46 in bomo videli, če bo kak avto v razredih od 1 do 3 :skrbast

F7P 704+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 28 cyl = 836 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 681
  • Avtomobil: Šel v škarpo

Torej.. zdaj ko vemo kakšni so kriteriji za E46ke.. jaz bom v roku meseca ali dveh prodajal srednje ohranjeno 11/2004 E46 330xd touring za okroglih 2000€, ker več itak niso vredne. :P :P

Saj 2000€ je realna cena za srednje ohranjeno E46 ane?

Se kdo javi? :rofl :rofl :rofl

Urejal Matejkec, 26.03.2020, 15:36.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

to ocenjevanje ni namenjeno oldtimerjem, namenjeno je vsem rabljenim vozilom, od takih, ki imajo prevoženih 100km, do totalno prežvečenih.

Katero ocenjevanje? Google vrže ven samo 466 milijonov različnih zadetkov. :)

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik

Ma ne moreš to prenesti na E46, lepo te prosim :napaka

Nočeš razumeti...

Saj je prav, na nam kažeš vse te lepe lestvice za uvrstitve vozil, a vseeno to ne gre, ker bi rabil lestvico od 1 do 100, pri navadnih rabljenih starih avtih.

98% vseh E46 je v najslabšem razredu, po tej tvoji metodologiji... to sem ti že prej napisal.

Najdi mi prosim na avto.net eno E46 za v vsako tvojo kategorijo... še bolje... daj oceni zadnje 10 objavljenih oglasov za E46 in bomo videli, če bo kak avto v razredih od 1 do 3 :skrbast

Pusti avto.net, tam se od E46 trenutno prodajajo same podrtije, smo premajhen trg s premalo avtomobili, da bi imeli primerke za vse kategorije. Na mobile.de brez problema najdeš Grade 1 E46. Če ne drug, ima Auto Leitner sigurno kakšno.

Sicer pa malo poglej japonske dražbe. Pri 20 let in več starih avtomobilih najdeš vse. Edino pazi, ker pri Japoncih so številke obrnjene, 6/A je odlično stanje, 1/E je najslabše stanje.Pa ti dam konkreten primer kako izgleda 4/B avto, kar predstavlja srednje ohranjen (Reasonably good condition but little repair work maybe needed) pa poglej kako srednja ohranjenost izgleda v praksi in koliko je rje in drugih napak ...

https://info.japanes...-grading-system

https://www.youtube....h?v=KIC4fUW_y0c

Ja, E46, ki se prodajajo na avto.net so večinoma na dnu ocenjevalne lestvice. Kruta resničnost. Slab avto ne postane dober, samo zato, ker drugega ni na voljo, je treba pogledat čez mejo in ne biti tako ozkogleden. Je pa karkoli brez pregleda v živo nesmisel ocenjevati. Na tistih 6 slikah na avto.net jaz ne vidim pod avto.

Katero ocenjevanje? Google vrže ven samo 466 milijonov različnih zadetkov. :)

Če ne bi bil tako len, bi celo brez odpiranja zadetkov ugotovil kateri je mednarodno uveljavljen. Drugače je pa vseh 466 milijonov še vedno bolj kompetentnih klasifikacij od tvoje.

Urejal e60va, 26.03.2020, 16:31.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 272
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT

V katero kategorijo spada tale impala? Srednje ohranjena? :-D :-D

Pripete slike za predogled

• 1964-impala-junkyard-beauties.jpg
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

No no, na internet lahko vsak napiše svojo klasifikacijo, tudi jaz bi lahko postavil spletno stran s svojo. A potem bi pa bila moja kar naenkrat enako kompetenta vsem ostalim 466 milijonom? Zato me je zanimalo, katero bi upošteval ti, ker od tolikih zadekov, jih je še vedno velika večina gotovo nekompetentnih.

Mi pač nismo profesionalni cenilci in ne debatiramo o mednaronih klasifikacijah, debatiramo o E46-kah pri nas na avto.netu in o tem kar se pri nas vozi po cestah. In povprečno stanje E46 glede na to, kaj vidim na naših cestah, no bolj parkiriščih, ker praktično vsako pogledam, če grem mimo, je to kar sem napisal. In tudi na avto.netu zato sklepam, da je večina takšnih. Če je katera boljša, sem dal pa dva primera, ki sta se brez težav prodala pri nas za več, kot je tule večina mnenja, da je vredna dobra E46.

Sicer je pa prodaja vsakega rabljenega avta zgodba za sebe. Morda bo nek prodajalec imel grozno srečo s kupcem in mu bo uspel za nenormalno visok denar prodat podrtijo, drugič bo imel srečo morda kupec, pa bo morda res zelo dober avto dobil za povprečno ceno.

Za švercerja na avto.netu, najbrž res. :-D

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik

No no, na internet lahko vsak napiše svojo klasifikacijo, tudi jaz bi lahko postavil spletno stran s svojo. A potem bi pa bila moja kar naenkrat enako kompetenta vsem ostalim 466 milijonom? Zato me je zanimalo, katero bi upošteval ti, ker od tolikih zadekov, jih je še vedno velika večina gotovo nekompetentnih.

Mi pač nismo profesionalni cenilci in ne debatiramo o mednaronih klasifikacijah, debatiramo o E46-kah pri nas na avto.netu in o tem kar se pri nas vozi po cestah. In povprečno stanje E46 glede na to, kaj vidim na naših cestah, no bolj parkiriščih, ker praktično vsako pogledam, če grem mimo, je to kar sem napisal. In tudi na avto.netu zato sklepam, da je večina takšnih. Če je katera boljša, sem dal pa dva primera, ki sta se brez težav prodala pri nas za več, kot je tule večina mnenja, da je vredna dobra E46.

Sicer je pa prodaja vsakega rabljenega avta zgodba za sebe. Morda bo nek prodajalec imel grozno srečo s kupcem in mu bo uspel za nenormalno visok denar prodat podrtijo, drugič bo imel srečo morda kupec, pa bo morda res zelo dober avto dobil za povprečno ceno.

Za švercerja na avto.netu, najbrž res. :-D

Ja super, povprečna E46, ki jo ti vidiš, je slabo ohranjena, vključno s tvojo rjavino, pa če se postaviš na glavo.

Obstaja uradna lestvica ocenjevanja stanja vozila, ki jo je sprejelo mednarodno združenje strokovnjakov, ki se držijo enakih meril po vsem svetu. Kljub temu je po tvoje merilo ohranjenosti to, kar povprečen Janez vidi na parkirišču. Na tej točki lahko edino zaključiva, ker je tvoj pristop tako butast, da je škoda vsake nadaljnje debate.

Ko boš pa ti na nivoju npr. NAMA in boš imel podporo ter strinjanje strokovnjakov po vsem svetu, ki bodo zavezani tvojemu ocenjevanju po parkiriščih in avtonetu, takrat pa le naredi spletno stran. Lahko samo sanjaš :napaka

Jaz pa še vedno čakam kdo bo ponudil srednje ohranjeno E46 330i M Sportpaket za 3 jurje.

Urejal e60va, 26.03.2020, 17:49.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

OK. Tudi prav. Važno je, da večina ve, kaj sem mislil s srednje ohranjeno ali povprečno. Kako to klasificira neka priznana organizacija ni tako pomembno, ker ne kupujemo avta od njih, niti od prodajalca, ki bi oglase spisal po njihovih merilih.

Drugače se mi zdi, da bi bilo dobro, če bi se držali pri sestavljanju oglasov vsi enakih kriterijev, da bi dejansko upoštevali vsi enaka merila, kako opisat stanje avta in bi kupec lahko nedvomno vedel, kaj lahko pričakuje preden sploh vidi avto. Ampak žal ni tako, vsaj pri nas ne.

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Drugače sem jaz resno mislil s prodajo mojega vozička :rofl
IMG_20191229_170833.jpg

Urejal Matejkec, 26.03.2020, 18:51.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 553
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zato pa skoraj ni dobro ohranjene e46.

A pol za 50let starga oldtimerja veljajo ista pravila? Srednje ohranjen pomeni samo še kup rje?

Srednje ohranjen pri oldtimerju pomeni da ima tudi rjo, ja. Lestvica je tam od 1 do 5 in za vsako od teh kategorij je izredno natančno določeno, kaj pomeni. Medtem ko pri novejših avtomobilih ni nobenih uradnih lestvic, vsak si pod opisom pač sam predstavlja kar si hoče, tako da če rečeš srednje ohranjen, je to zelo širok pojem. Mi recimo živimo v Sloveniji, kjer imamo zimo in sol, nobena E46 ni pri nas čisto brez rje, razen tiste ki je kak mesec nazaj prišla iz Italije, Afrike, Kalifornije, itd. Tako da hočeš-nočeš so tudi vrhunsko ohranjene pri nas dostikrat malo rjave (če ne tam kjer se vidi, pa tam kjer se ne), kaj šele srednje.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Drugače sem jaz resno mislil s prodajo mojega vozička :rofl
attachicon.gifIMG_20191229_170833.jpg

Če je orientblau, potem škoda, da je FL. Po čigavih kriterijih je srednje ohranjen?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Madona, nisem vedel, da se definicija stanja stvari spreminja skladno s tem, v kakšnem stanju so ostale podobne stvari. To je potem pri tebi tako, da ko si star 20 let, ne boš niti pogledal grde 20 letnice, kot boš star 50 let, bo pa grda 20 letnica kar naenkrat postala sprejemljiva, ker bo večina žensk pri petdesetih že v slabšem stanju? :rofl

Saj ni treba filozofirati, obstajajo uradne klasifikacije kaj je stanje A, B, C, R, itd. Tukaj ni važno kaj kdo misli, ampak dejansko stanje avtomobila. In zarjevel avto, ki ima mehurčke že na vseh koncih karoserije in daje vedeti, da cveti tudi na nevidnih mestih, kot si se sam izrazil, pač ni srednje ohranjen, ampak slabo ohranjen. Ne vem od kdaj so zarjavele kante srednje stanje. Aja saj res, od takrat, ko so prežvečeni forumaški avtomobili top, v nulo, salonski. Poznamo nekaj takih ja. :napaka

Definicije se prav nič ne spreminjajo. Lestvice po katerih se ocenjujejo oldtimerji so v veljavi že vsaj 30 let, mi smo jih uporabljali že takrat, ko si bil ti še v plenicah. A, B, C, R ne pomeni nič, to so samo oznake tistih, ki se ne spoznajo in so pogruntali neko svoje označevanje. Če boš ti nekemu resnemu zbiralcu oldtimerjev rekel da imaš avto ki je v stanju R, te bo gledal kot tele v nova vrata in bo takoj videl da nimaš pojma. Ne vem sicer kje si pobral te oznake, verjetno na SLO certifikatih. Ti žal v svetovnem merilu ne pomenijo nič, črke so zraven za take ki ne znajo štet od 1 do 5, pa se je potem nek birokrat spomnil, da da zraven še številko - tako imaš razrede A1, B2, C3, D4, E5, oziroma nekaj podobnega. Smeha polna skleda. Popolnoma nekaj drugega pa so kot rečeno razredi od 1 do 5, kjer je stanje vozila natančno določeno in vsak resen zbiratelj ve kaj pomeni če mu recimo rečeš da je avto v stanju 1, oziroma v stanju 3 ali 5. Na te razrede so potem vezani tudi ceniki, kar sem na forumu že pred časom razložil.

Imaš kje definicijo teh klasifikacij?

Imaš, ampak je samo za oldtimerje. Če te vseeno zanima, jo lahko poiščem.

Seveda obstaja sistem, ki ti objektivno pove, v kakšnem stanju je avto. In deluje, glede na to, da ljudje na daljavo kupujejo avtomobile v 6-mestnih številkah, ne da bi jih videli v živo. Tukaj odpovedo jerryeve in lotyeve definicije, brez filozofiranja je avto hitro uvrščen, kamor sodi. In preden se kdo spotakne, to ocenjevanje ni namenjeno oldtimerjem, namenjeno je vsem rabljenim vozilom, od takih, ki imajo prevoženih 100km, do totalno prežvečenih.

Čisto nič od tega kar si napisal ne drži, če bi držalo bi dal link do prave in enotne klasifikacijske lestvice, ne pa do strani ki najde XXX zadetkov. Še enkrat povem, uradna mednarodna lestvica je samo ena in ta klasificira IZKLJUČNO oldtimerje.

"All these people in the comment section who have the answers. They know how to fix everything but they can't even spell."

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 972
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Zanima me kakršn koli predpis, definicija... lestvica, ki na to temo obstaja. 

Drugače pa že predpise si lahko tolmačiš na 100 načinov zato pa potrebujemo pravnike kaj šele pavšalno ocenjevanje ohranjenosti avtomobila. Za e60va je skoraj vsaja E46 slabo ohranjena, pa ene par srednje, za nekega ''cigana'' je lahko vsaka ki se pelje 200km brez da zakuha ali razpade odlična  :ok2

Urejal bvogri, 26.03.2020, 19:23.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja saj to je to, gledam neko klasifikacijo, pa piše če je akšno popravilo na karoseriji nujno potrebno. Kaj zdaj to pomeni nujno, za nekega picajzla je vsaka bunkica in praskica nujna. Za enega jebivetra, je pa vseeno, če cel blatnik fali, saj še vedno vozi. Njemu na plehu ni nujno nič.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ta avto spada v stanje 5, torej najslabša ohranjenost. Kolikor se spomnim definicije (včasih sem jih znal na pamet do zadnje besedice in pike) spadajo v to kategorijo starodobniki ki so slabo ohranjeni, zapuščeni, z veliko rje, lahko v precej neoriginalnem stanju (predelani), delno nekompletni oziroma z manjkajočimi kosi, lahko delno ali v celoti razstavljeni, skratka taki ki so potrebni temeljite obnove. Tu gre za praktično odprti razred, kar pomeni da je lahko avto (oziroma bolje rečeno, tisto kar je od njega ostalo) tudi v tako slabem stanju da ga praktično ni več, pri nekaterih je dejansko ostala samo še šasija ali del šasije, pa se vseeno uvršča v stanje 5. Seveda se vsakega avta v zelo slabem stanju ne splača obnavljat, se pa nekatere splača in vozila ki imajo izredno visoko tehnično ali zgodovinsko vrednost se včasih restavrira tudi na način, da se 99% avta izdela na novo. Seveda so taki primeri redki, ampak obstajajo.

Prikaži več možnosti

Matejkec
Matejkec

Novinec

• Uporabnik

Če je orientblau, potem škoda, da je FL. Po čigavih kriterijih je srednje ohranjen?

- srednje ohranjena je tehnično ok, torej vozna brez problema, pa tudi če je par zadevic, ki bi se morale poštimat, znotraj ni prežvečena (lepa armatura, tipke, sedeži še solidni), karoserijsko za pogledati od daleč, in s kakšno napakico od blizu, tudi mehurčki rje.

Po teh kriterijih.
Tehnično brezhiben, vozen brez problema, notranjost lepa z izjemo voznikovega sedeža in sredinskega odlagalnega prostora (plastična zavesica je polomljena), sedež je na sedalnem delu po sredini po šivu strgan, karoserijsko za pogledat iz dveh metrov je lep, ko prideš na pol metra vidiš, da je zadnji desni blatnik čisto spodaj začelo napihovat, pikice od kamenčkov, kakšna odrgnina od parkinga, sprednji blatnik ima nekaj napokane barve.. itd..

Ko mi bo odslužil, to bo čez mesec ali dva, ga v celoti prodam za 4 vijolice. Avto vsak dan v uporabi, letos je bil že 2x na morju :ok2
Po 500 prevoženih km je bila poraba 6.4l/100km, računano po natankanem gorivu, trije moški v avtu po cca 110kg, nekaj osebne prtljage, nekaj orodja..

IMG_20200311_115350.jpg
IMG_20200311_145100.jpg
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 079
  • Avtomobil: star Bmw

Jerry, se nekaj trudiš, pa se mi zdi da te zajebavajo.
Bom pomagal, OldtimerMarkt vsako leto izda novo oceno vrednosti glede na stanje od 1 do 5 in to za vsak model avta, starega več kot 30 let.
Ta revija je tudi pri nas merodajna za cenitev oldtimerjev.
Npr.najbolj je zadnja leta zrasla cena porscheju 911 in zanimivo spačku.
Pa seveda starim italijanskim športnikom, posebej Ferrariju.
Prikaži več možnosti