Skoči na vsebino

Športna oprema za: tek, kolesarstvo, smučanje, pohodništvo...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
104 odgovorov v temi
criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 847
  • Avtomobil: F31

Rad bi odprl diskusijo o športni opremi, ker pogosto se najdemo pred dilemo: kakšen bicikl kupit glede na svoje zahteve, kakšne smuči ali pancarji so ustrezni našim zmogljivostim in podobno.

Nekateri imajo najbrž veliko izkušenj s tem, drugi poznajo naprimer štacuno ki ima ravno neko ugodno ponudbo itd.

Pa bi kar začel.

Kupujem si zapestno uro ki bi merila utrip. Poleg tega rabim štoparico, fajn pa bi blo če obstaja še kakšen vmesnik za bicikl (hitrost kilometri). Ne zanima me GPS in podobna šara, le kvaliteta in dobra cena.
Gledam naslednje:
- Garmin 50 HR http://www.garmin.si...ct=010-00679-05
- Suunto X3 HR http://www.bestshop....ra---instrument

Kakšno mnenje?
:bmw MACHT FREI
Prikaži več možnosti
    • MG in dre uporabnikom je všeč to sporočilo

dre
dre

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 679
  • Avtomobil: e36 320 cabrio

Odlična tema.

Za moje pojme najboljša ura za športne dejavnosti je Polar(cena ,kvaliteta).Za kolesarjenje nimam pojma lahko pa, kako rečemo o teku ali košarki, če koga zanima.

Polar:http://www.racunalni...ocnik.si/polar/

So pa cene za Polar ure po Sloveniji zelo podobne, da se pa iz ZDA dobiti veliko ceneje sploh boljši modeli v rangu 400 do 500 evrov.
Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

www.aktivnozivljenje.si

če koga zanima kaj o pedometrih (števcih korakov), ročnih in naglavnih svetilkah ter ostali periferiji za kampiranje, trekanje in splošno aktivno življenje pa naj kar vpraša :ok
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

ATLET
ATLET

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 629

Js s Suunto-m nimam izkušenj, vem pa da se je zadnje časa kar "razpasel". Sam sem vedno uporabljal Polar in bil vedno zadovoljen. Sicer se včasih pojavijo problemi z lovlenjem pulza al pa hitrost zmede, sploh če se voziš pod kakimi daljnovodi, če si s kom v paru ali skupini pa pri novih ni več problemov ker so kodirani po večini, sploh boljši modeli. Edino na začetku moraš bit stran od drugih, da ti zazna pulz in zakodira.

Js trenutno gledam model CS600, je kolesarski ampak ima vse funkcije kar se tiče utripa. Je narejen kot števec, ampak obstaja tudi pasek za na roko, in je potem kot ura.
En model nižje je CS400, ima malo manj funkcij kot 600-tka (ta ti naredi tudi graf za višino, pulz).
Ena možnost je pa še S725X, ta je pa ura in sem jo sam imel. Sem treniral kolesarstvo pa mi ni čisto nič manjkalo, tako da tud za rekreativca neb smelo bit problemov. Razn če si mal tehno frika, in se dost ukvarjaš s temi stvarmi, drugače je še kej preveč:-D

NAročit se ti pa splača na http://bike24.com/ , sam sem že naročeval in je bilo brez problemov vse. Pa tudi zelo ugodne cene, težko dobiš v Sloveniji za tako ceno. Če boš naročeval kej povej, mogoče se tud sam odločim, čeprav dvomim da pred 20. aprilom... Če te zanima še kaka druga stran, pa kr vpraši, nemških je še ene par:cool
Prikaži več možnosti
    • criptus je všeč

ATLET
ATLET

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 629

Aja, pozabil sem še na Garmin, zadnje čase kar močen na področju pulzmetrov. Ampak se nisem nikoli poglabljal vanje, tako da ne znam povedat nič pametnega. Samo tako omenim, da še to pogleda kdor se pač zanima. Sam sem pristaš polarja ker ga uporabljam od začetka in sem navajen na njih, pa tudi oblikovno so mi najlepši:laugh
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Ogrel sem se za Garmina in sicer za HR 50 cycling ali nekaj takega, poleg osnovnih f-ij pulzomera štoparic itd, ima poleg še nastavek za kolo (obrati in ura) ter USB ključek za prenos podatkov na PC. Predvideva da paket vsebuje tudi kakšen SW da malo spremljaš stanje...

Cena 130€

Link je odličen. Razlika v ceni za npr Polar F6 med Bike24 in enaa je skor enkratna :eek

http://www.bike24.co...pgc=0;orderby=2

http://www.enaa.com/...kvence_POLAR_F6

Urejal criptus, 20.03.2009, 17:55.

Prikaži več možnosti

Panda
Panda

Ailuropoda melanoleuca

• Globalni moderator
  • Sporočil: 3 367

... fajn pa bi blo če obstaja še kakšen vmesnik za bicikl (hitrost kilometri).
Kakšno mnenje?

Če boš začel kolesariti ... :)

Objavljena slika

There is no adrenaline without gasoline. 

Prikaži več možnosti

dre
dre

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 679
  • Avtomobil: e36 320 cabrio

Ogrel sem se za Garmina in sicer za HR 50 cycling ali nekaj takega, poleg osnovnih f-ij pulzomera štoparic itd, ima poleg še nastavek za kolo (obrati in ura) ter USB ključek za prenos podatkov na PC. Predvideva da paket vsebuje tudi kakšen SW da malo spremljaš stanje...

Cena 130€

Link je odličen. Razlika v ceni za npr Polar F6 med Bike24 in enaa je skor enkratna :eek

http://www.bike24.co...pgc=0;orderby=2

http://www.enaa.com/...kvence_POLAR_F6

Garmin poglej ,če nima slučajno integrirano baterijo(ko gre baterija lahku tudi uro zakoplješ zraven).
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

če ma kdo pedometer bi lahko vpisovali koliko korakov smo naredili v npr. enem tednu, hehe :ok
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

wehi
wehi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 751
  • Avtomobil: /

Kupujem si zapestno uro ki bi merila utrip. Poleg tega rabim štoparico, fajn pa bi blo če obstaja še kakšen vmesnik za bicikl (hitrost kilometri). Ne zanima me GPS in podobna šara, le kvaliteta in dobra cena.
Gledam naslednje:
- Garmin 50 HR http://www.garmin.si...ct=010-00679-05
- Suunto X3 HR http://www.bestshop....ra---instrument

Kakšno mnenje?

Jaz sem nekaj časa nazaj uporabljal Suunto X3 HR. Moram rečt, da sem bil zadovoljen, ker nisem imel nobenih problemov. Za kolesarstvo je bila idealna, saj sem lahko opazoval srčni utrip, meril čas in še višino. Tako da bi ti jo lahko samo priporočil, pa še draga ni, glede na to da so druge ure s takimi funkcijami malo dražje.
Drugače pa zdaj sam uporabljam Suunto Core in Nokia Sports tracker.:ok
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Odločil sem se za Garmin HR50, poleg pa sem v Hervisu dobil še senzor za bicikl. Za vse skup sem dal s popusti okoli 120€ kar je zelo v redu pomoje.

Všeč mi je to, da ura beleži utrip ter podatke o hitrosti, kadenci in prevoženi poti če si na biciklu, potem pa se vse skup prenese preko USB antene na računalnik kjer spremljaš in hraniš vse, kar se je dogajalo.

Ura ima še tono nastavitev od tega da opozarja na min in max utrip, hitrost itd, zdrži vodo v dežju in umivanju rok, senzorji pa so ko jih uspeš umerit, zelo natančni in zanesljivi.

http://www.garmin.si...ct=010-00679-05

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Lahko pa si dokupiš še merilec korakov:
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

Strokovnjak za sadno medicino

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 374
  • Avtomobil: VW

Če boš začel kolesariti ... :)

Objavljena slika

tocno tole sem si ogledoval ... je zelo dobra alternativa za uro ... u bistvu jo rabim za na kolo .... ima pa vse kar povprecnez rabi ... pulz ... (da me ne bo kap) .... pa visinomer ( da se bom hvalu pred kolegi) ... ostalo je standard ... :beer :ok2 :laugh :metalc
Prikaži več možnosti
    • dre je všeč

sidney70
sidney70

• Uporabnik

Odločil sem se za Garmin HR50, poleg pa sem v Hervisu dobil še senzor za bicikl. Za vse skup sem dal s popusti okoli 120€ kar je zelo v redu pomoje.

Všeč mi je to, da ura beleži utrip ter podatke o hitrosti, kadenci in prevoženi poti če si na biciklu, potem pa se vse skup prenese preko USB antene na računalnik kjer spremljaš in hraniš vse, kar se je dogajalo.

Ura ima še tono nastavitev od tega da opozarja na min in max utrip, hitrost itd, zdrži vodo v dežju in umivanju rok, senzorji pa so ko jih uspeš umerit, zelo natančni in zanesljivi.

http://www.garmin.si...ct=010-00679-05

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Lahko pa si dokupiš še merilec korakov:
Objavljena slika

ta je sedaj moja :metalc
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Tale pa moja:

Objavljena slika

In precej precej večja krava je kot izgleda...

Ampak meri pa vse. Tudi dolžino :laugh
Prikaži več možnosti

sidney70
sidney70

• Uporabnik

nucat je treba, pa je OK
Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Iščem ustrezne smuči in sicer nekaj za rekreativno smučanje za malo hitrejše in daljše zavoje, tudi po neurejenem smučišču.

Sedaj vozim še 'sulice' tako da prehod najbrž ne sme bit prehud. Svetovali so mi elanke speedwave 10,11.

Mnenja?
Prikaži več možnosti

Stratus_
Stratus_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 383

Elan speedwave je dobra smučka, ima dobro togost tudi pri večjih hitrostih zaradi tistga jedra v sami smučki, kar pomeni, da je tudi pri višjih hitrostih lepo obvladljiva in zna odpuščati napake. Če ti ni predraga nimaš kej falit. 10ka ali 12ka..če si profi pa 14ka:-D pa da ne boš prekratke kupil. Imaš pa tudi na Elanovi strani orodje Elan ski selector, ki ti najde tebi prmerne.:ok

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Elan speedwave je dobra smučka, ima dobro togost tudi pri večjih hitrostih zaradi tistga jedra v sami smučki, kar pomeni, da je tudi pri višjih hitrostih lepo obvladljiva in zna odpuščati napake. Če ti ni predraga nimaš kej falit. 10ka ali 12ka..če si profi pa 14ka:-D pa da ne boš prekratke kupil. Imaš pa tudi na Elanovi strani orodje Elan ski selector, ki ti najde tebi prmerne.:ok

Kakšna je razlika med 10 in 12? Pa dolžina? Menda do nosa za daljše zavoje in hitrejšo smuko?
Prikaži več možnosti

Stratus_
Stratus_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 383

Med 10ko in 12ko so razlike, ki pa jih verjetno povprečen rekreativni smučar ne zazna, tako da pomoje bi bilo vseeno ali vzameš 10 ali 12. Nisem jih sicer še vozil, vendar pa sem bil včeraj na Heiligenblutu, kjer so imeli tudi Elan ski open, možnost izposoje in svetovanje in ko sem spraševal, so mi povedali približno enako. Torej 10ka ali 12ka. Jaz bom tudi verjetno po novem letu vzel en model od teh dveh, ko bodo razprodaje.

Meni so na mojih 183cm svetovali, dolžino 168cm če se malo slabše znajdem na progi oz. 176cm, če sem nadpovprečen rekreativec. Tako da glede dolžine je tako, da krajše lažje obvladuješ, če se voziš bolj počasi in mogoče malo več drsiš, če si pa 100% carver in ti je hitrost nuja, potem je bolje kupit daljše in seveda tudi trše. SW 14:)

Urejal Stratus_, 29.11.2009, 17:14.

Prikaži več možnosti

criptus
criptus

BMW fanatik

• Uporabnik

Odločitev je padla. Vzel sem 11-ko speedwave. To je 10-ka ki jo delajo za Intersport. Cena je bila tut kar spodobna in sicer 337€.

Ker rad mal hitreje smučam, nisem pa vrhunski smučar sem za svojih 178 cm vzel 168cm. Raje imam daljše zavoje in hitrost, tko da so mi svetovali to dolžino (zgornja meja pravila za dolžino ki je nekje med brado in nosom).

Urejal criptus, 29.11.2009, 17:39.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.