Skoči na vsebino

Razlika med E30 in E30 M (1986)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
10 odgovorov v temi
miro34
miro34

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 144
  • Avtomobil: E36 320iT, E46 320Ci

Ali bi mi znal kdo povedati, kako je mogoče preveriti ali je bemva res M. :confused , ker ni vse zlato, kar se sveti :napaka :damn .
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Kera bemva? Vem, da e30 verzije obstajajo od 316i pa do M3.

Aja, spredaj imaš pri lučeh (mislim da pri levi će gledaš z voznik. sedeža) M znak
Objavljena slika

slika motorjahttp://www.bmwinfo.com/0538.jpg
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 488
  • Avtomobil: MB W212

Hehe dons vids vec M znakov na "navadnih" avtih kokr pa na pravi M seriji :laugh
A ni se najlazji odpret havbo pa pokukat mal :blabla

lp,
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 427
  • Avtomobil: E30 325i MT2 & type R

Ja jst bi prec vedu kjer je TAprav M3 E30 sam razlozit kaksen zgleda je pa mal tezji! Npr M znakec spredaj pri ledvicki imam tudi jaz pa je 318 E30 :laugh mal poglej notr kokpit k ma razne M dodatke pa spojlerje ima M pa tko mal ma takih stvar sploh notr da o opremi ne govorim ker jo ima vec kot E36 :crazy

Drgac pa sploh ne vem kolk jih je kej tukaj v slo, v lj vem da je en lepo ohranjen, drgac pa ne vem kolk jih je!

P.S. zakaj te pa zanima kako zgleda :confused
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 670

Tako kot je bmw povedal: razširjeni blatniki (težko zgrešit), napis BMW M power na motorju in znak ///M3 na pragovih vrat. To bi bilo to, če si mislil model M3.

Obstaja pa tudi M podvozje, ki so ga vgrajevali kot dodatno opremo v navadne E30.

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)

Prikaži več možnosti

miro34
miro34

Novinec

• Uporabnik

Imam 318-ko, zanima pa me, kako spoznati M (M technik);kakšna zverina pa je M3 :metalc, itak vem. Oznake in podobne reči ima skoraj vsak, kot ste že povedali, E30, tako, da se na to ne gre zanašati. Je torej kakšna reč (mogoče dimenzije ...), kar je res 100% dokaz za športno podvozje?Pa hvala fantje.
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen

Jah probi se zment z enmu k ma e 30 brez M podvozja, pol pa primerjita ker je nižji :laugh
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen

Ja jst bi prec vedu kjer je TAprav M3 E30 sam razlozit kaksen zgleda je pa mal tezji! Npr M znakec spredaj pri ledvicki imam tudi jaz pa je 318 E30 :laugh mal poglej notr kokpit k ma razne M dodatke pa spojlerje ima M pa tko mal ma takih stvar sploh notr da o opremi ne govorim ker jo ima vec kot E36 :crazy

Drgac pa sploh ne vem kolk jih je kej tukaj v slo, v lj vem da je en lepo ohranjen, drgac pa ne vem kolk jih je!

P.S. zakaj te pa zanima kako zgleda :confused

Jah sorry, sm puzabu da so tudi nekateri, ki malo za hec okranclajo :-D svoj BMW z M znaki...saj osebno nimam nič proti tem. Samo če ti na rit piše 318i maš pač 318i;Če ti pa piše M3(govorim za original)maš pa M3, kapo dol!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jazon
Jazon

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 87
  • Avtomobil: BMW

Za M podvozje se moraš skloniti!
Poglej: 1. ali ima stabilizator zadaj
2. ali so zadaj rumeni amortizerji(obojestranski oljno plinski)
3. spredaj močnejši stabilizator
4. trdoto vzemeti boš težko ugotovil , se pa običajno vidi, če so vzmeti predelene "po domače", samo zato da se zniža avto.
:beer
l.p.
Bmw je zakon!!!
Prikaži več možnosti

miro34
miro34

Novinec

• Uporabnik

...ubogal sem Jazona in oravil (vsaj delno) domačo nalogo.Oni dan sem v službi parkiral izza E30/2 in je moj "deloval" nižji. Včeraj pa sem primerjal mojo 316ko (isti letnik), ki je v garaži na "klocnih" :jok. Rezultati opazovanj so torej:

316: zadaj BOGE amortizerji (rjasto rdeči), brez stabilizatorja, vzmeti imajo enakomerne navoje (s strani bolj pravokotna oblika), spredaj se amortizer vizuelno razlikuje od 318 v plastiki na njem. Po ident. ploščici ima 10 kg VEČ kot 318 :confused.

318:zadaj rumeni amortizerji, stabilizator, vzmeti so original in bolj jajčne oblike (zadnji obrat, navoj gre prej v zaključni radij), spredaj so vzmeti original in so krajše (en navoj), zaščitna plastika ima obliko harmonike. Na sploh je avto precej trd, kar še posebej občutim na luknjah, ko mi pošlje želodec v ... Če je spredaj močnejši stabilizator, pa nisem pogledal (pozabil). To je to zaenkrat.
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen

...ubogal sem Jazona in oravil (vsaj delno) domačo nalogo.Oni dan sem v službi parkiral izza E30/2 in je moj "deloval" nižji. Včeraj pa sem primerjal mojo 316ko (isti letnik), ki je v garaži na "klocnih" :jok. Rezultati opazovanj so torej:

316: zadaj BOGE amortizerji (rjasto rdeči), brez stabilizatorja, vzmeti imajo enakomerne navoje (s strani bolj pravokotna oblika), spredaj se amortizer vizuelno razlikuje od 318 v plastiki na njem. Po ident. ploščici ima 10 kg VEČ kot 318 :confused.

318:zadaj rumeni amortizerji, stabilizator, vzmeti so original in bolj jajčne oblike (zadnji obrat, navoj gre prej v zaključni radij), spredaj so vzmeti original in so krajše (en navoj), zaščitna plastika ima obliko harmonike. Na sploh je avto precej trd, kar še posebej občutim na luknjah, ko mi pošlje želodec v ... Če je spredaj močnejši stabilizator, pa nisem pogledal (pozabil). To je to zaenkrat.

No, pol smo pa tm. Imaš M podvozje :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti