Skoči na vsebino

Odtrgani navoji

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
45 odgovorov v temi
Ata Polde
Ata Polde

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 219

Diferencial je na zadnji most pritrjen s štirimi vijaki. V eni luknji na ohišju diferenciala je strgan navoj. Kako se tak navoj najbolj strokovno popravi?

Za odgovor se že v naprej zahvaljujem
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Povrtaš in vrežeš nov navoj.
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

anzhe
anzhe

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 177
  • Avtomobil: E-64 FejsLep

Pomoje bi bilo boljse samo spihat luknjo in na novo vrezat? Ker ce povrtas je lahko luknja nesimetricna.
Prikaži več možnosti

izzyd
izzyd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: RR

Zadevo ti lahko popravi (sanira) @jože2, pa ga kontaktiraj :ok
Da se narediti tako, da ti ostane enak navoj, kot je obstoječ, in paše nazaj originalni vijak:)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 274
  • Avtomobil: Mašina

Seveda, povrtaš, narediš večji navoj, nato priviješ notri vložek na original dimenzijo vijaka in original vijak :)
Prikaži več možnosti

EdgE
EdgE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 424
  • Avtomobil: M6 GT

Dobijo se tudi izvlečniki, ki so namenjeni temu, vendar nimam pozitivnih izkušenj z njimi. Je bilo vedno potrebno vijak še ogreti z brenarjem, da je spustil.
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 125

najdi pravega mojstra in ti bo ostanek vijaka ven dobil. je pri meni na bloku motorja dobil M10 vijak ven - še zdej mi ni jasno kako - brez poškodovat navoj ali delat večjo luknjo
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 524
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

@EdgE in @tomos: nikjer ni navedeno, da gre za odlomljen vijak! Gre za odtrgane notranje navoje (ki so ostali v navojih vijaka...) :ok
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 102
  • Avtomobil: avtomatik

Seveda, povrtaš, narediš večji navoj, nato priviješ notri vložek na original dimenzijo vijaka in original vijak :)

x2:ok

Ampak se ne morem spomnit, katera firma to dela :zmeden

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Sm se ga že spomnu

http://www.emhart.co...ts/helicoil.asp - Tole se uporablja pri nas v firmi.

http://www.pro-porta...vojne_zveze.htm

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Ata Polde
Ata Polde

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Hvala za pomoč. Sicer pa res ne gre za odtrgan vijak, ampak za pobrane navoje v luknji. Za odtrgane vijake uporabljam "svinjski rep", s popravilom navojev v luknjah pa nimam izkušenj. Enkrat sem se sicer nekaj matral s tekočo kovino, a tam ni šlo za take obremenitve.

Zanima me kje pri nas pa se dobijo omenjeni vložki ... aja, pa vijaki na diferencialu nimajo metričnega navoja!?

Nisem še nikoli probal, pa me zanima, ali bi šlo, da bi luknjo povaril, jo zvrtal na novo in vrezal navoj? Ali se, da ohišje diferencila (gus?) sploh varit?
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik

Hvala za pomoč. Sicer pa res ne gre za odtrgan vijak, ampak za pobrane navoje v luknji. Za odtrgane vijake uporabljam "svinjski rep", s popravilom navojev v luknjah pa nimam izkušenj. Enkrat sem se sicer nekaj matral s tekočo kovino, a tam ni šlo za take obremenitve.

Zanima me kje pri nas pa se dobijo omenjeni vložki ... aja, pa vijaki na diferencialu nimajo metričnega navoja!?

Nisem še nikoli probal, pa me zanima, ali bi šlo, da bi luknjo povaril, jo zvrtal na novo in vrezal navoj? Ali se, da ohišje diferencila (gus?) sploh varit?

Da se varit, vendar je to delo za tvoj primer nesmotrno.

Gus se da omejeno varit, ampak je treba načeloma varjenec predgreti na določeno temperaturo, da se prepreči prekokomerne notranje napetosti v okolici lokalnega vnosa toplote v času varjenja, ki bi lahko povzročile porušitev materiala (beri razpoke) v času varjenja zaradi lokalnih termičnih raztezkov. Po varjenju je vse skupaj treba še dodatno toplotno obdelati, da se material v območju vpliva varilne energije metalurško prestukturira (zrnavostno in kemično), da izgubi krhkost, pridobi na žilavosti in se izničijo notranje napetosti po varjenju. :blabla

Varjenje morebiti pride v poštev pri npr. počenem ohišju kakšne večje industrijske stiskalnice (preše), ki je zelo draga, da pride drago popravilo smiselno.

Morda bi pri minimalnem vnosu toplote pri varjenju bilo tudi varjenje uspešno, vendar je končni rezultat odvisen od veliko faktorjev, ki vplivajo na rizik končne uspešnosti popravila. Napovedujem, da tako popravilo v nobenem primeru ne more zagotoviti trajne (dinamične) trdnosti spoja, ker se v območju varjenja pri spreminjanju (dinamiki) obtežbe - napetosti v materialu, pojavlja t.i. zarezni učinek v spremenjeni strukturi materiala.

Priporočam "hladno" sanacijo v smislu zgornjih informacij. Naj te zgolj dejstvo, da imaš varilni aparat pri roki in rabiš le primeren dodajni material ne zavede.

howk, govoril sem, dipl, varilni tehnik..hehe

Nenazadnje pa je opcija tudi nakup poceni diifa. :ok

Urejal Warden, 24.03.2009, 13:34.

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko si sposodiš pri meni. Aja, samo prej povej, za kako luknjo rabiš:ok2 Mx ali Mxx:confused

LP A.

Urejal Andy04, 24.03.2009, 13:37.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

howk, govoril sem, dipl, varilni tehnik..hehe

Vidim, da si bral Vinetuja ali podobne zadeve :laugh :laugh :laugh

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.ulmer.si/

Naši nabavniki jih dobijo na "zgornjem linku":laugh

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik

Vidim, da si bral Vinetuja ali podobne zadeve :laugh :laugh :laugh

(Pre)bral vse, od zadnje :blabla , tnx :ok
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

(Pre)bral vse, od zadnje :blabla , tnx :ok

Sva že dva :ok

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik

Diferencial je na zadnji most pritrjen s štirimi vijaki. V eni luknji na ohišju diferenciala je strgan navoj. Kako se tak navoj najbolj strokovno popravi?

Za odgovor se že v naprej zahvaljujem

Ata Polde, kako se boš odloču?
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

Ata Polde
Ata Polde

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Priporočam "hladno" sanacijo v smislu zgornjih informacij. Naj te zgolj dejstvo, da imaš varilni aparat pri roki in rabiš le primeren dodajni material ne zavede.

Najprej hvala za tvoje zelo strokovno pojasnilo. Že večkrat sem se spraševal, v čem je tak problem varjenja gusa. Sedaj mi je vse jasno. Sicer pa sem po stroki štromar (zaenkrat še živ!) in tehnike varjenja šele spoznavam.

Zagotovo se bom odločil za vložek. Za nekaj časa imam šraufanja dovolj. Doma imam sicer še en diferencial, a ima drugačno ohišje in je brez špere. Drugače pa diferencial držijo tudi trije vijaki, a ker sem po naravi bolj pedanten, bo treba to vseeno porihtati in, ko bo avto spet na vrsti, se zagotovo posvetim nakupu omenjenih vložkov. Upam, da se jih bo dalo dobiti tudi kje bližje Ljubljane.

TNX vsem za pomoč!
Prikaži več možnosti

Ata Polde
Ata Polde

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Aja, tud jst sem prebral vse Winetou-je, sam sem že vse puzabu ... je že ene 35 let od tega!
Prikaži več možnosti