Skoči na vsebino

Vodna črpalka E39

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
159 odgovorov v temi
andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 095
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Zanima me, kdaj se jo menja, pa kako je kaj z napenjalcem ketne?

Sieg Corona!!!!!

Prikaži več možnosti

Puhek
Puhek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 021
  • Avtomobil: Topless

Vodno pumpo (če je prva - plastična) menjaj včeraj. Da ne ostaneš kje v brezveze na cesti.

Napenjalec verige je pod pokrovi VANOSa, in glave. Tega pustiš na miru....dolgo :)
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Vodno pumpo (če je prva - plastična) menjaj včeraj. Da ne ostaneš kje v brezveze na cesti.

Napenjalec verige je pod pokrovi VANOSa, in glave. Tega pustiš na miru....dolgo :)

A mogoče veš koliko kušta?

Sieg Corona!!!!!

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 68 531
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

12K pri Podlesniku (se mi zdi) :)
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Zanima me, kdaj se jo menja

Originalna plasticna zdrzi 120-160.000 km :cool
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

u madona, jst mam 200 tavžnt, bogi jaz če ni bila menjana, a kaže kakšne znake?

Sieg Corona!!!!!

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Easy man, easy... :cool Nobena plasticna ne zdrzi 200.000 :-D Ti imas torej ze zamenjano in si lahko popolnoma brez skrbi :ok
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 37 525
  • Avtomobil: 159 TI, Bravo Sport

Samo umesno vprašanje. Kako je z napenjalcem verige in vodno pumpo pri 320d?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 390
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Hm, 160.000 zelo dvomim, da zdrzi. Okrog 140.000 obljublja tovarna, pa redkokomu zdrzi toliko. Nova originalna stane nekje 18.000, sodec po racunu iz AA predlani. Znaki so v podobi belih madezev po oblogi pokrova, katere razprsi ventilator v motornem prostoru. Vsled tega je nekaj posusenih belih kapljic tudi na lopaticah ventilatorja, jermenicah, jermenih ter predelih tam okrog (ohisje filtra zraka ...). Povsem normalno je, da pred "koncem" spusca malce tekocine ali jo je moc slisati (zvok je podoben gruljenju golobov)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

A ta golobov zvok ves čas širi, mislim ne glede na ogretost motorija. a v primeru, da gre po gobe, imam še čas ustavit avto, preden se pregreje, recimo da peljem 200 in vodna pumpa odpove sodelovanje, imam šanse za srečno rešitev, ali tragičen konec motorja?

Sieg Corona!!!!!

Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

A ta golobov zvok ves čas širi, mislim ne glede na ogretost motorija. a v primeru, da gre po gobe, imam še čas ustavit avto, preden se pregreje, recimo da peljem 200 in vodna pumpa odpove sodelovanje, imam šanse za srečno rešitev, ali tragičen konec motorja?

Najbolje, da jo zamenjaš, daš tistih nekaj :eur, pa se boš brez skrbi vozu :ok
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj bom, na naslednjem servisu...

Sieg Corona!!!!!

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hm, 160.000 zelo dvomim, da zdrzi. Okrog 140.000 obljublja tovarna, pa redkokomu zdrzi toliko. Nova originalna stane nekje 18.000, sodec po racunu iz AA predlani. Znaki so v podobi belih madezev po oblogi pokrova, katere razprsi ventilator v motornem prostoru. Vsled tega je nekaj posusenih belih kapljic tudi na lopaticah ventilatorja, jermenicah, jermenih ter predelih tam okrog (ohisje filtra zraka ...). Povsem normalno je, da pred "koncem" spusca malce tekocine ali jo je moc slisati (zvok je podoben gruljenju golobov)

Meni je na 528i, letnik 95 (eden prvih E39), krepala pri 143.000 km :dead Prej sem sicer dvomil, da ima avto realne kilometre (bil je sicer kot nov, ni pa imel vseh stampiljk v SK), po tistem pa sem vsaj vedel, da so realni :grin Je pa enemu prijatelju crknila tudi sele pri 160.000, ceprav je to res bolj izjema kot pravilo :blackeye

Znaki, o katerih govoris ti, kazejo na odpoved tesnila (semeringa). Beli madezi so usedline (vodni kamen), ki jih pusti hladilna tekocina, ki pocasi izteka skozi za to namenjeno odprtino na crpalki. Vendar je to znacilno predvsem za kovinske crpalke, ta s plasticnim rotorjem se pa rada kar enostavno RAZLETI :jok To se je zgodilo meni ob enem mocnejsem startu na avtocesti in sem avto seveda takoj ugasnil in odslepal na servis, kjer so jo zamenjali :crazy Ko sem videl PLASTICEN rotor, sem izgledal takole --> :eek :doh :besen :damn :mad :stupid2 :uhoh :litrca

Vodna crpalka torej lahko odpove na dva nacina. Pocasi popusti semering in zacne puscat vodo (to lahko traja tudi kak mesec, preden opazis), ali pa se v hipu razleti. Noben izmed teh dveh nacinov ni prijeten, lahko pa vsaj preprecis nadaljnjo skodo, ce TAKOJ ustavis motor :rolleyes Ce ima tvoj avto realne kilometre, pa je seveda najbolje zamenjat pumpo na vsakih 120.000 km (240, 360,...) in imas mir :ok
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pri 200 imas zelo malo verjetnosti, da bo sla, takrat ti lahko edino poci kaksna cev :) Pumpa gre pri sunkovitem speljevanju (zlomi se rotor, ce je se prvi, :damn plasticen) ali pa te BC opozori, da imas premalo hladilne tekocine (bele usedline ti takrat dajo vedeti, da je pumpa, ampak moras vedet, kje gledat...) :cool
Prikaži več možnosti

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako to misliš "Ce ima tvoj avto realne kilometre, pa je seveda najbolje zamenjat pumpo na vsakih 120.000 km (240, 360,...) in imas mir "? Saj si gledal avto in rekel da so realni...ne me zdaj še to strašit :damn

Sieg Corona!!!!!

Prikaži več možnosti

Jan
Jan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 189
  • Avtomobil: BMW 730i E32 '93

Easy man, easy... :cool Nobena plasticna ne zdrzi 200.000 :-D Ti imas torej ze zamenjano in si lahko popolnoma brez skrbi :ok

Jerry in gerchy, spostujem vajno znanje, ampak tokrat sta pomoje udarila mimo. Mogoce je pri E39 drugace, ampak pri E34 525i '91 preverjeno zdrzi 247 Mm :laugh

Ko sem kupil avto je bila to ena izmed stvari, ki sem jih zahteval, da mi pregledajo na prvem servisu, takoj po nakupu. Znakov ni bilo nobenih.

Tole povzemam po informacij z alt.autos.bmw pa se kje drugje: impeler (izraz ?) lahko odvrze kosce plastike po hladilnem sistemu in zamasi hladilne kanale. Ce nisi dovolj pozoren in ne opazis narascanja temperature v rdece polje lahko naredis skodo na motorju.

Ce nisi ziher da je zamenjana, se mi zdi en preventiven pogled poceni v primerjavi z alternativo.
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 399
  • Avtomobil: E320

A ima E34 tudi plasticen rotor vodne pumpe? :confused Sem mislil da je plehnat....
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kako to misliš "Ce ima tvoj avto realne kilometre, pa je seveda najbolje zamenjat pumpo na vsakih 120.000 km (240, 360,...) in imas mir "? Saj si gledal avto in rekel da so realni...ne me zdaj še to strašit :damn

Mislil sem na splosno, ne tvojega :napaka

Ce sem rekel, da ima realne, tega nisem rekel kar tako :-D Saj ves, da sem BREZ dlake na jeziku :ok2
Prikaži več možnosti

Jan
Jan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 189
  • Avtomobil: BMW 730i E32 '93

A ima E34 tudi plasticen rotor vodne pumpe? Zmeden Sem mislil da je plehnat....

Nak. Gre za motorje M50 in M52 http://pages.sbcglob...inth2opump.html. Ti so v nekaterih E34, E36 in E39 http://www.unixnerd....uk/enumber.html
Prikaži več možnosti

elson2k
elson2k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 399
  • Avtomobil: E320

A ima E34 tudi plasticen rotor vodne pumpe? Zmeden Sem mislil da je plehnat....

Nak. Gre za motorje M50 in M52 http://pages.sbcglob...inth2opump.html. Ti so v nekaterih E34, E36 in E39 http://www.unixnerd....uk/enumber.html

tenkju :ok
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.