Skoči na vsebino

1:18 by defasturias

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
167 odgovorov v temi
defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

Za 35 eur ima na žalost še vedno vrata na mehanizem pasje noge :crazy, ampak se oddolži z ožičenim motorjem, ožičenim prtljažnikom, varnostnimi pasovi iz blaga in zaponkami iz aluminija, gasilnim aparatom, alu palčko z gumijasto kapico ki drži pokonci havbo in pa barvo.

Edino kar mi je čudno je, da se je najprej prodajala za 74EUR, potem pa bila znižana na 35. Ko sem šel gledat tuje trgovine in ebay, je cena v trgovinah 30-40eur, na ebayu pa 20-60eur.

Urejal defasturias, 26.08.2009, 12:30.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Zgleda niso šli po tolk denarja, pa jih je bilo treba znižat, da se znebijo zaloge. Itak jih verjetno dobijo po 10€ al pa še manj v tovarni, ko se nabavlja za vse Mullerje večja količina.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

AC Schnitzer Tension v carbon grey-white barvi se nikakor ni podal med ostale avtomobile v moji vitrini, manjkalo mu je tudi nekaj detajlov, zato sem se ga počasi začel lotevati.

Danes sem ga dobil s peskanja, na vse karoserijske dele sem že nanesel osnovno barvo, ki je na otip po 6 urah že suha, vendar ne dovolj da bi jo brusil.

Jutri zjutraj pride na vrsto odprava nepravilnosti z mokrim brušenjem, vrata, havba, prtljažnik in odbijači so bili barvani že včeraj in pobrušeni danes, tako da jutri bo večina delov šla v pokrivno barvo, ki bo nekaj posebnega :mljask

Kupil sem tudi barvo za notranjost, vendar še ne vem ali jo bom uporabil ali ne. Nekako se mi zdi preživa barva za zunanjost kakršna bo.

Takole, provizorično sestavljeno:

Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Zgleda da tole nikogar ne zanima, vsaj po številu odgovorov (=nič) sodeč. Naj kaj updatam ali se ne splača trudit?
Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 019

Nujno moraš update naredit :ok Zelo zanimivo mi je spremljat ko predelujete avtke. :mljask
A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

No tukaj so 2 dni stare slike ko sem dele barval z notranje strani. Večina jih pobarva samo od zunaj (tudi nekateri proizvajalci recimo bburago, maisto..) noter pa pusti golo kovino :barf

Čeprav se pol tega kar sem barval ne bo videlo, je vsaj dober občutek da sem naredil kot je treba.

Tkole, karoserija od znotraj
Objavljena slika

Havba, vrata, prtljažnik s spodnje/notranje strani
Objavljena slika

Odbijače sem lahko pobarval z vseh strani, tablice je namerno tako pobrušena, ker še nisem videl avta, ki bi imel v odbijač vlite robove tablice, le izboklino na predvidenem prostoru.
Objavljena slika

Pa še nosilci kamor se vpnejo vrata. Vsak še tako skrit delček mora bit orenk pobarvan
http://www.shrani.si...0F/dsc01283.jpg

Tukaj na teh slikah je estoril blue dokaj temna, zato ker jih nisem hotel prenašati pod svetlobo in posebej slikati, da se ne bo poškodovala barva. Na odbijačih manjka en sloj barve, to pa zato ker sem včeraj na vidne zgornje površine avta nanesel vse potrebne sloje prekrivne barve in takoj čez še lak, da se bolje prime na pokrivno barvo.

Moram reči da mi je na havbi, prtljažniku in vratih res uspelo lepo pobarvati, ko sem zraven postavil žepni koledarček sem v odsevu lahko razločno prebral vse številke. Karoserija za razliko od havbe in drugih delov ni tako ogledalo, tako da bo potrebno brušenje laka. Potem sledijo črne obrobe motornega prostora in vrat, na koncu pa čez vse to še 1x lak, ko bo suho pa zbrusim nepravilnosti in spoliram. Havbo, vrata in prtljažnik je tudi treba polakirat z notranje strani, še prej pa sledi ponoven sloj barve.

Sem pa včeraj popizdil, ker mi je v lijak padla kljuka ki pride na vrata :fight Seveda je kljub razstavljanju lijaka nisem več videl, zato sem že naročil še en tak avto, iz katerega bom vzel kljuko, ostalo pa porabil za predelavo M5 v AC Schnitzer, ki sem jo tudi naročil zraven. :-D

Urejal defasturias, 13.09.2009, 10:50.

Prikaži več možnosti

M_power
M_power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 019

ooo zelo lepo :ok zelo zanimivo mi je gledat kako to "v nulo" narediste modele... meni je za modelarstvo težko barvat karoserijo 1:5 kaj šele tko majhno... :ok
A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Lepo predeluješ :ok Nato, da imaš čas in voljo se tolk ukvarjat s temi modelčki, kako to, da potem raje ne sestavljaš unih iz plastike, ki so na detajlih vedno velikoooo bolj bogati od kovinskih različic :confused
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

1:24 plastiko sem sestavil samo enega, ki je bil hkrati tudi zadnji. Ne maram plastičnih maket ker se mi plastika zdi zelo krhek material za karoserijo, pa tudi sealed body mi ne diši preveč. Včasih sem sestavljal letala, pa so se stalno lomila kolesa, bombe, idt. 1:18 kovinci so večji, več se odpira, imam pa itak samo višje cenovne modele, tako da z detajli ne zaostajajo.

Pa predelave diecastov se loti malokdo, zato je tudi končni izdelek bolj poseben, ker večina samo kupi avto in ga da na omaro, ko vidi nekaj custom pa samo izbuli oči in vpraša kje sem dobil.

Aja, zdej ko si me spomnil na one avijone. Če kdo želi, mu jih podarim. Kakor se spomnim imam MIG Fulcrum 1:48, Phaeton F4 1:48, Tornado 1:48 narejeno samo kabino, Learjet 1:48, F16 skoraj nič narejen, par 1:72 letalc, nekaj 1:144. Nekako pol nesestavljenih oz. nedokončanih, drugo pa sestavljeno vendar napol podrto. Pridejo ravno v celo gajbo.

@M_power - meni barvanje predstavlja še najmanjši problem. Barvam z airbrushem, tako da je debelina barve pod nadzorom, lak je v spreju, ampak tudi če ti ponesreči steče ni panike ker tako in tako potem lak brusiš pred poliranjem.

Bolj mi težavo predstavlja razdiranje modela, ponavadi se rado polomi kaj pri kolesih ali pa poči steklo če nisi pazljiv. Ko je enkrat avto narazen si zmagal.
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Aja še to me zanima. Paše tale notranjost + motor na estoril blue? Nekako sem v dvomih. Lahko bi oranžne letvice v notranjosti pobarval na črno, ampak ne vem kako naj to naredim na armaturki, ker potem bo črna prekrila tudi vse knofe. Pa cel črn motorni prostor bo monoton, še posebej ker potem ne bo oznake V10 M na motorju.

Kak predlog glede tega?

Objavljena slika

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 339
  • Avtomobil: e24 635csi

Naredi v barvo avta motor oz. tisto kar je sedaj rumeno oz. kevlar wanabe
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Sem razmišljal da bi tisto kar je rumeno dal v črno. Itak moram tisti del na katerega je pripet strutbar pobarvat v barvo avta. Nočem da je preveč modre. Noter bom probal naredit enako. Bom videl kako mi bo uspelo maskiranje, če bo uredu potem barvam. :)

RS6 mimogrede, kje kupuješ flocking? Rabim ga nekaj v črni barvi, onega ki je v prahu in se ga posuje po podlagi namazani z lepilom za les (če se prav spomnim postopka).

Urejal defasturias, 13.09.2009, 18:50.

Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Pravkar dobil mail od spletne trgovine kjer sem naročil rumeno M6 in M5. Razlog - rumenega avta nimajo na zalogi, na voljo samo v beli barvi s črno belo notranjostjo. Lahko rečem samo odlično, ker avta niso imeli v katalogu, je pa točno to kar potrebujem. Zdaj bom uporabil kar to notranjost, ker je moj avto imel poškodovano letvico na vratih, imitacije belega karbona pa se ne da popravit. :priklon

Skratka ta trgovina (hekorsa.de) si zasluži vse pohvale, še posebej zato ker imajo Kyosho M5 še vedno na zalogi, kljub temu da je že davno pošel v skoraj vseh trgovinah, pa tudi na ebayu jih je malo. Pa znajo brat misli(želje) hehe.

Urejal defasturias, 13.09.2009, 23:19.

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

1:24 plastiko sem sestavil samo enega, ki je bil hkrati tudi zadnji. Ne maram plastičnih maket ker se mi plastika zdi zelo krhek material za karoserijo, pa tudi sealed body mi ne diši preveč. Včasih sem sestavljal letala, pa so se stalno lomila kolesa, bombe, idt. 1:18 kovinci so večji, več se odpira, imam pa itak samo višje cenovne modele, tako da z detajli ne zaostajajo.
...

Tudi pri plastičnih maketah se ti vse odpira, če kupuješ večje od 1:24. Je pa res plastična karoserija in zunanji deli, kot so razna ogledala, spojlerji itd zelo krhki in je to potem, ko jih sesatviš le še za postavit v vitrino in nič drugega. Jst sem jih sestavil kr nekaj, ko sem bil še v šoli in je bilo časa za take zadeve dovolj. Sedaj sem pa tut eden tistih, ki samo še kupijo kovinsko maketo in jo postavijo v vitrino ali na polico, če je v svoji škatlji.

P.S.
Pri tej tvoji predelavi pa tut jst mislim, da je še najbolje da pobarvaš rumene motorne dele v črno. Notranjost (letvice) pa mogoče v srebrno (kot poliran aluminij)... ta bi tut pasala k modri barvi.

Urejal Rottie, 14.09.2009, 00:39.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Večji so potem samo še 1:12 in 1:8, če se ne motim. 1:18 je zame ravno tisto pravo merilo. Sam dam tudi večino modelov v vitrino, ampak se jih prej malo lotim. 4/6 avtov v moji vitrini je predelanih :ok2

Srebrna ni slaba ideja, moram pogledat danes malo škatlo z deli da vidim če je možno maskirat sredinsko konzolo, da ne pobarvam knofe :-D
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Večji so potem samo še 1:12 in 1:8, če se ne motim. 1:18 je zame ravno tisto pravo merilo. Sam dam tudi večino modelov v vitrino, ampak se jih prej malo lotim. 4/6 avtov v moji vitrini je predelanih :ok2

Srebrna ni slaba ideja, moram pogledat danes malo škatlo z deli da vidim če je možno maskirat sredinsko konzolo, da ne pobarvam knofe :-D

Ja, imaš prav :) Sem mislil, da je Ravell delal v 1:18, pa vidim, da je res 1:12 (imam drugače tole doma od večjih od 1:24, samo je že v katastrofalnem stanju, k sem jo sestavil še kot otrok, pa se pol tut neki igral z njo in so zadeve malo razpadle. Da ne rečem, da barvanje ni ravno perfect :blush, ker sem barval kr s sprejem in je nanos malce predebel in neenakomeren.

Objavljena slika

Urejal Rottie, 14.09.2009, 10:38.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 339
  • Avtomobil: e24 635csi

Imaš revell tudi v 1:16

Mislim, da je tista trgovina Antus.. Tam na čopovi nasprot meka :) v LJ
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Med avtom sem pred parimi dnevi obupal, ko sem med brušenjem in poliranjem odbijača prišel do pri primerja, potem pa sem pri pospravljanju orodja spustil izvijač, ki je naredil grdo prasko na strehi. Zgledalo je kot da sem spet na začetku, s to razliko da začenjam z izgubljeno kljuko in še več dela.

Avto sem dal za par dni v omaro, odločen da avto, namenjen za dele postavim v vitrino, tega pa pošljem v maline. Vendar si včeraj zopet premislil, zakajti tako malomarno sestavljenega avta še nisem videl. Popolnoma nov M6 je imel polno napak in flekov v barvi, odbijač se karoseriji sploh ni prilegal, med streho in vetrobranskim steklom je bila špranja. Čeprav sem do svojega dela zelo kritičen (celo preveč), je bila med havbo ki sem jo jaz pobarval in havbo ki je prišla na novem avtu tovarniško pobarvana, razlika kot dan in noč.

Zato sem zavihal rokave, pobrusil karoserijo in sprednji odbijač, ter ju danes, skupaj z novimi kljukami na novo pobarval. Proti večeru grem kupit še brezbarvni lak ker mi ga je zmanjkalo, jutri pa polakiram ter čez par dni sestavim.

Pa ker ste morali toliko brati še par slik.

Takole zgleda havba. S CFjem okoli šob za pranje stekla se nisem dajal, če ga na strehi ne bo ga tudi tukaj ni treba. Pa brez temnega karbona tale kromirana riž zadeva manj izstopa. Ni ravno ogledalo, malenkost sem pobrusil in spoliral, več ne upam, je pa bolje pobarvano kot original in tudi odsev je boljši.
Objavljena slika

Takole zgledajo vrata, nesrečne kljuke pridejo gor ko bodo polakirane z brezbarvnim lakom. Ogledala ostajajo siva, ker hočem obdržati napis AC Schnitzer, pa nasploh mi je všeč kontrast.
Objavljena slika

Takole zgleda karoserija. Ko bo polakirana se bo svetila tako kot havba.
Objavljena slika

Pa še kljuka, če izgubim še to bom vsaj sliko imel.
Objavljena slika

Kako se vam zdi? Meni je estoril blue res lepa :mljask

Slike so malo slabše ker je tudi svetloba in ozadje zanič, ko bo končan bom slikal na naravni svetlobi in pa pod reflektorji, tako kot petice na prvih straneh :ok

Urejal defasturias, 19.09.2009, 16:03.

Prikaži več možnosti

alesr
alesr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 629

Lepa barva :ok

P.S: A se dobi kje E46 Coupeja v 1:18?

Urejal alesr, 19.09.2009, 16:19.

Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen

Kyosho M3, Autoart M3, JADA Toys M3 AC Schnitzer S3.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.