Skoči na vsebino

Dobrodelna akcija, anketa

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
64 odgovorov v temi

Anketa: Kakšen način zbiranja denarja se vam zdi najbolj primeren. (100 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Kakšen način zbiranja denarja se vam zdi najbolj primeren.

1. Denar zbiramo 2 meseca in na koncu določimo, kdo ga bo dobil. (21 glasov [21.00%])

Delež glasov: 21.00%

2. Denar zbiramo 1 mesec. Način isti, kot pri 1. možnem odgovoru. (12 glasov [12.00%])

Delež glasov: 12.00%

3. Isto kot 1, samo da se vnaprej določi, komu gre denar. (38 glasov [38.00%])

Delež glasov: 38.00%

4. Isto kot 2, samo da se vnaprej določi namen. (25 glasov [25.00%])

Delež glasov: 25.00%

5. Nič od navedenega, sem pa za akcijo. (4 glasov [4.00%])

Delež glasov: 4.00%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 960
  • Avtomobil: e30, e61

Nekaj točk:
-Tisti, ki mu je ideja butasta in ne misli prispevat naj prosim ne sodeluje v anketi

-Vsake 3 dni se objavi novi post, kjer se točno vidi, kateri forumaš je prispeval neko vsoto Kdor želi ostati anonimen, mora nakazati nepopoln znesek (npr. 5,17 eur). Izključno zato, da bo neprestano lep pregled nad zneski in da se ne bo dalo goljufati-logično da so ljudje nezaupljivi. Nakazuje se (se javim da lahko na moj) račun. Vsake toliko časa pa se lahko odpravim kam v Slovenijo, če kdo ne mara bank, klika in osebno poberem denar.

-Jaz sem za to, da se namen ugotovi šele po koncu akcije. Izključno zato, ker se razmere hitro spreminjajo in bi lahko nekomu, ki smo mu mi želeli pomagati nekdo pomagal že prej in mu zbrana vsota ne bi toliko pomenila.

-Kar se tiče medijev in zakonov. Lahko se denar nakazuje meni pa ga jaz potem na račun foruma, da ne bo kakšnih vprašanj, kaj smo to zaeni šalabajzerji.

-Tisti, ki se je odločil za odgovor št. 5, naj razumno napiše svojo idejo.

Urejal M power, 08.04.2009, 21:59.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • gasparri je všeč

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

Aja, še vedno predlagam sodelovanje kluba in foruma!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 670

Kaj ko bi se najprej sploh določil način zbiranja, ker tole ima ves potencial za komplikacijo. Forum nima svojega računa, oglasi se tržijo preko s.p.-ja, tam pa ne morem kar po domače prejemat denarja, če ne izdam za to računa.

Lahko je plemenit in pošten namen, ampak je vseeno potrebno zadevo dorečt in ne na silo nekaj začenjat. Preden se začne zbirati denar je torej potrebno ugotovit kakšen je najboljši način za to. Ali banka ponuja odprtje posebnega računa za zbiranje dobrodelnih prispevkov, bo to zbiral posameznik, klub itd. Kdo bo odločal komu bo šel denar in koliko? V izogib težavam, je potrebno na vsa ta vprašanja odgovorit vnaprej, sicer bo na koncu samo kup kreganja in očitkov.

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)

Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

Ali je z zbiranjem uporabnih/ funkcionalnih stvari kot so ne vem TV, Računalnik itd., manj komplikacij kot z denarjem??
Vem, da je denar bolj praktičen ampak vseeno.....tu sem Tomzlovega mišljenja.
Pri denarju se vse začne in vse konča.
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 471
  • Avtomobil: E39 523iA

Najprej se naj določi za kak namen in komu bo šla pomoč. Za nakazila se ne rabi čakat mesec ali dva. Mislim, da bi bili 3je tedni dovolj. Kdor misli bo nakazal takoj. Zraven tega pa se akcija lahko ponovi večkrat.

Ne vidim nobene potrebe, da se sploh objavljajo imena darovalcev. To je čisto individualna stvar in ne verjamem, da bo kdo komu kaj sponašal ali lagal (čeprav nekaterim tukaj to ni nek napor:laugh).

Idejo podpiram in bom vsekakor tudi sam kaj prispeval:ok
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 890
  • Avtomobil: DxxViii i CS

....V izogib težavam, je potrebno na vsa ta vprašanja odgovorit vnaprej, sicer bo na koncu samo kup kreganja in očitkov.

Tisti, ki v takšni akciji želi sodelovati, mislim, da pri sebi mora razčistiti, da kreganja ali kakšnih očitkov ne sme biti. Ker sam namen je jasen:ok. V nasprotnem primeru, pa naj se pač izognejo tej temi.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

Kaj ko bi se najprej sploh določil način zbiranja, ker tole ima ves potencial za komplikacijo. Forum nima svojega računa, oglasi se tržijo preko s.p.-ja, tam pa ne morem kar po domače prejemat denarja, če ne izdam za to računa.

Lahko je plemenit in pošten namen, ampak je vseeno potrebno zadevo dorečt in ne na silo nekaj začenjat. Preden se začne zbirati denar je torej potrebno ugotovit kakšen je najboljši način za to. Ali banka ponuja odprtje posebnega računa za zbiranje dobrodelnih prispevkov, bo to zbiral posameznik, klub itd. Kdo bo odločal komu bo šel denar in koliko? V izogib težavam, je potrebno na vsa ta vprašanja odgovorit vnaprej, sicer bo na koncu samo kup kreganja in očitkov.

Nikakor ne na silo. Zato sem pa želel na banko, da bi se pozanimal o tem. Bi bilo pa verjetno fajn za nasvete vprašati koga, ki je nekaj takega že dal čez.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 54 014
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A sem jaz edini ki ne šteka za kaj se tu gre? Kolikor sem uspel videt in prebrat vi zbirate denar (kar tako), pa se še niti ne ve za koga oziroma kam bo ta denar šel. V čem je fora da se tega vnaprej ne ve/pove?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

A sem jaz edini ki ne šteka za kaj se tu gre? Kolikor sem uspel videt in prebrat vi zbirate denar (kar tako), pa se še niti ne ve za koga oziroma kam bo ta denar šel. V čem je fora da se tega vnaprej ne ve/pove?

A se ti tako zdi?

Tole se bomo sigurno menili še vsaj 2 tedna, ker dokler ne bo vse v piko naštudirano tega ne bomo začeli. Logično to ni tako enostavno, bi bila pa res potrebna pomoč kluba in foruma, ki sta neka organizirana dejavnost. Ker se zavedam, da se tukaj ne da nekaj na hojladri, še posebej če želimo poskrbeti zraven še za malo medijske samopromocije.

Sem poslal en mail prganizatorju dobrodelne akcije s foruma pokerpro.si
Upam, da mi bo znal natančneje svetovati kako se stvari lotiti in kako so se je lotili oni. Imam pa vedno bolj občutek, da zna biti pravno to kar zahtevno, če želimo iti po vseh pravilih. Vsekakor pa mislim da bomo to izpeljali, pa če ne drugače, pa po domače, če bo uspel prvotni namen smo že zmagali.

Mimogrede, na pokerpro.si forumu so zbrali 5000€

Urejal krt, 09.04.2009, 07:13.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Daj samo povej, torej se bo denar zbiral za neke brezdomce/odpuščene delavce/reveže,... al kaj?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

OK, sorry, šele sedaj videl drugo temo. :ok Grem najprej tisto prebrat. :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 033
  • Avtomobil: avtomatik

Hm...
Sem glasoval za 1. možnost... S tem, da se denar lahko zbira oz. nabira na @krt-ovem ali extra računu tudi dlje časa... Bomo spotoma vidli, kolk ga bomo sploh zbrali.:ok2

Kar se pa tiče izročitve pomoči, predlagam tole pot: če izročimo €-te, nikoli ne bomo vedeli, kam točno so šli. Ne vem, če npr. neka familija potrebuje pralni stroj (imam še jaz neke veze, kje cenejš dobit), bi poslal na nekaj trgovin mail ali kaj podobnega in razložil situacijo, kam bi šel pralni stroj (če lahko mal popusta). Tako bi dobili izdelek res ugodno, družina pa točno to, kar potrebuje. Pa enaka varianta bi bila lahko za cunje (spet kak kontakt s trgovino, pa bi dali - ne vem - -20%), ali za šolske potrebščine...
Še vedno sem za kak mini članek v kakem lokalnem časopisu - itak, da bi bilo ime trgovine zraven napisano (za njihov popust malo brezplačne reklame).:ok

@krt, če ti bo pa kaj zagustilo, pa lahko name računaš za kako pomoč.

LP A.

Urejal Andy04, 09.04.2009, 07:46.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • krt, Bmwjka in user_x uporabnikom je všeč to sporočilo

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 835
  • Avtomobil: F10

ali za šolske potrebščine...
.

Hudo dobra ideja, če ne ena najboljših :ok
Prikaži več možnosti

Dare47b
Dare47b

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 019
  • Avtomobil: BMW Exx

2X:blackeye
Rajši san lačen, kak pa brez BMW-ja!!!:ok2
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik

Hm...
Sem glasoval za 1. možnost... S tem, da se denar lahko zbira oz. nabira na @krt-ovem ali extra računu tudi dlje časa... Bomo spotoma vidli, kolk ga bomo sploh zbrali.:ok2

Kar se pa tiče izročitve pomoči, predlagam tole pot: če izročimo €-te, nikoli ne bomo vedeli, kam točno so šli. Ne vem, če npr. neka familija potrebuje pralni stroj (imam še jaz neke veze, kje cenejš dobit), bi poslal na nekaj trgovin mail ali kaj podobnega in razložil situacijo, kam bi šel pralni stroj (če lahko mal popusta). Tako bi dobili izdelek res ugodno, družina pa točno to, kar potrebuje. Pa enaka varianta bi bila lahko za cunje (spet kak kontakt s trgovino, pa bi dali - ne vem - -20%), ali za šolske potrebščine...
Še vedno sem za kak mini članek v kakem lokalnem časopisu - itak, da bi bilo ime trgovine zraven napisano (za njihov popust malo brezplačne reklame).:ok

LP A.

Same odlične ideje Andy:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Se trudim:ok

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 599
  • Avtomobil: 535 PS

Hm...

LP A.

Sicer se strinjam s tem Andy, samo s predzadnjim odstavkom pa ne, ker trgovina ne bi bila sponzor, v članku pa že kar vidim kak velik reklamni napis recimo M ali T ali S, dobro delo donatorjev BMWSlo pa bi bilo s tem razvrednoteno. :blackeye

Glede računa, bi se bilo pa fajn pozanimat na različnih bankah ali obstaja kakšen način odprtja namenskega računa, kjer ni stroškov vodenja ipd. (nekatere banke ponujajo prvo leto brezplačno vodenje). Kljub temu, da se danes govori drugače, lahko pride do nevšečnosti, zamer in brezveznih obtoževanj, če bi se zbiralo na osebni račun nekega posameznika. Zbiranje na s.p. pa tako ali tako ni mogoče.

No, jaz nekako ne bi mešal kluba in foruma, je pa to le moje skromno mnenje. Tudi imena donatorjev v povezavi z zneski mi nekako niso všeč, mislim da bi bilo vse boljše da ostanemo anonimni.

Lp, zigi :cool

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

@zigi, napačno si me razumel... Trgovina, ki bi dala popust, bi bila omenjena samo v textu in nič drugače. :ok2
Če bi bil sploh kje kak članek... Lahko pa tudi ne, po želji - sem samo svoje mnenje povedal. Mislim pa, da če bi že trgovina dala -20%, je fer, da se jo omeni:ok K pol bi dobili - ne vem - za 300€ zbranega denarja robo v vrednosti 360€.

LP A.

Urejal Andy04, 09.04.2009, 10:38.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 296
  • Avtomobil: BMW E39 M57D29

In kdo garantira, da bo šel denar res tja, kamor bo namenjen :confused
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Bomo pa preko javnega razpisa izbrali generalnega direktorja sklada, finančnega direktorja, člane uprave, člane nadzornega sveta...

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti